buduci web dizajner

Ako tek počinješ, imam dva saveta.

Prvi ti je da koristiš FP jer je jednostavan, sve dok ne uočiš gde su mu granice.

Drugi je da zajtritačke sve te programe i naučiš da sam pišeš HTML. Iskreno, ništa ti neće biti dovoljno jasno dok ne budeš savršeno baratao izvornim kodom.
 
lprsic:
skines dream weawer www.adobe.com onda odesh na www.astalavista.com kucash : Dream Weaver Serial Number nadjes serial number,upises ga i eto:) Samo,to je nedozvoljeno raditi,ali svi rade =|

Bas lepo! Dok god tako budemo ucili decu dotle ce cena Web dizajna u Srbiji padati u bescenje.

E, samo jos da mu objasnis kako se u DW-u pravi nesto ozbiljnije poput login sistema, konekcije na baze podataka...

Jedino gore od toga sto moze da uradi je da ide u neku domacu skolu Web dizajna.
 
Zar su tako loše? Onda je dobro što nisam htela da ispovrtim pare nekoj od njih samo zbog prokletog sertifikata.

I slažem se da ne treba ohrabrivati ljude da kradu. Mada, s druge strane, ako taj neko sa DW ne uradi ništa, i nije neka šteta ;)
 
Sertifikat kao i svaku diplomu mozes okaciti u WC i krenuti da vozis taxi tj. pravis prvo svoj sajt, pa komsiji, pa jednog dana ako pokupujes dobre fore od drugih sajtova mozda i kapne neka lova.

Hint: Ako pravis sajtove u DW i FP nikada neces naterati sebe da proucavas barem HTML kod. Sto se server side (PHP, ASP i dr.) koda tice, to se uci po forumima, a pocinje se na www.w3schools.com
 
Gill Bates:
Sertifikat kao i svaku diplomu mozes okaciti u WC i krenuti da vozis taxi tj. pravis prvo svoj sajt, pa komsiji, pa jednog dana ako pokupujes dobre fore od drugih sajtova mozda i kapne neka lova.

To i radim. Sad, ovo što si rekao neko bi trebalo da urla mojoj majci u uvo, ona tvrdi da bez "papira" nema hleba, i da ću "umreti od gladi".

I W3schools je legenda! Kao i sve ostalo na W3.
 
Posto se ovo lepo uklopilo u temu Buduci Web dizajner, onda jos da kazem da vredi platiti ADSL ili kabl. konekciju posto je stalna konekcija ne zamenjiva u Web dizajnu i programiranju. Zasto? Pa, ajde da se ne foliramo - samo tako cete preko torrenta uspeti da skinete gomilu lepih knjiga, da do mile volje analizirate dobre sajtove.

Licno znam par ljudi koji su u vreme dial-up-a odustali od Web programiranja, jer nisu imali prijatelja koji radi kod nekog provajdera gde bi mogli da odu i da do mile volje rade sve te lepe stvari koje sam pomenuo.
 
Kod nekih od nas to i dalje fukcioniše po istom principu: kreiranje sajta i rad sa php kod kuće, back-upovi, upload slika, mp3 fajlova i video klipova sa kompa nekoga ko radi u akademskoj ustanovi sa 10 Mbps satelitskim internetom.

Inače, od prvobitne teme nema ništa dok autor ne shvati da je krenuo POTPUNO pogrešnim putem i da je uvek bolje početi nečim svojim nego još jednim sajtom na istu temu....
 

Back
Top