"hvatanje scena u DVX filmovima pomocu "print screen"

DUH

Iskusan
Banovan
Poruka
5.887
Znate onu opciju “print screen” (desno od F12)?
Imam problem sa tim! Naime,ja sam pomocu te opcije napravila,izmedju ostalog,I svoj avatar,ovako: pustim film sa HD preko MV2 playera,pauziram na sceni koju hocu,onda pritisnem “print screen”,pa otvorim PAINT ,tu onda idem na komandu “paste” I eto moje slike.Onda na “save as” snimim sliku u svoj program za slike (bilo koji ACD See,na primer),onda kasnije u ACDSee tu sliku povecavam,smanjujem,isl.
E,a sad kad tako uradim,znaci,pustim film,stavim pauzu,kliknem “print screen”,pa otvorim paint,sliku ne mogu da snimim,slika se “ponasa” kao film,kako da objasnim,kako pomeram po ekranu gore,dole,levo,desno,tako kao da pomeram zaustavljenu scenu iz filma,a cim usledi druga scena,tamo gde bi trebalo da je pomocu “print screen” snimljena slika,nje nema,nego je uvek scena koja “ide” trenutno u filmu.
Kako da namestim da mogu ponovo pomocu “print screen” da “uslikam” scene iz filmova? (na primer,na nekim DVD playerima,ako ne I svim,ima vec opcija “capture sceen”,ali preko MV2 playera za DVX formate,ja sam jedino preko “print screen mogla da “uhvatim scenu”)
Zna li neko?
p.s. formatirala sam hard pre neki dan…Inace,koristim windows2000XPprofessional

P.P.S. “print screen” “radi” na bilo cemu drugom,sve mogu da “uslikam” (desktop,neku str.na netu…),sem sto vise ne moze da “radi” sa scenama preko MV2 playera
 
deinstaliraj plejer, obrisi sve foldere za koje si SIGURNA da su od plejera pa instaliraj plejer. Ako to nepomogne probaj sa nekim drugim plejerom pored spomenutih probaj ViPlay. Ja sam sa ovim plejerom uvek uspeo da uradim capture jednog frejma.
Znas kako ces sigurno uspeti? Idi na:
http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=65889
skini VirtualDubMod nadji frejm sa levo/desno ili sa klizacem ili sa kombinacijom [shift]+levo/desno i pritisni [shift]+1
Nemoze da promasi!

Uzgred mislim da ti system puca, a sa print screen nemozes snimiti frejm filma (zasto bi neko stitio piratski film (DivX) film?)
 
SnagIt на може да снима DivX.
BS player је неко већ предложио. Пустиш филм и притиснеш тастер П, слику чува у својој фасцикли у програм фајлс. Понављам пречица је тастер P, PrintScreen заборави за видео.
MV2 нема пречицу на тастатури.
 
zorand:
SnagIt на може да снима DivX.
BS player је неко већ предложио. Пустиш филм и притиснеш тастер П, слику чува у својој фасцикли у програм фајлс. Понављам пречица је тастер P, PrintScreen заборави за видео.
MV2 нема пречицу на тастатури.
Malo ozbiljnosti ne bi bilo na odmet. Još nigde nisam morao sam sebe da citiram.
AcdSee ne može to da uradi. Pre nego što nešto napišeš potrudi se da to i isprobaš.
 

Back
Top