koliko je kvadrat?

svojevremno je cena bila ova: ako sam pravis između 500 i 700 e po m2, ako je sve legalno. Cena u stvari zavisi od toga da li imas na placu razvučenu tzv. primarnu infrastrukturu (to su ti sve one žice, struja, voda i to) pa tebi ostaje samo od ulice do svoje kuće i kroz kuću da uvedeš to plus telefon (sekundarna infrastrukutura) i na sve to dodaš cenu same gradnje.
Uglavnom se ljudi žale da je "država skupa" tj. da je razvlačenje svega toga skupo (u slučaju da blizu tvog placa ne postoji primarna infrastr. onda ti oni nakarikaju i iskopavanje, i kablove i BANDERE . sve moraš sam da dovedeš), ali je fakat da mnogo investitora u Bgd i ima zato što im je ČIST profit 35 %, kako je sračunala B. Bošnjak.
Naravno, ako tek treba da kupiš plac uračunaj i to...
pOz.
 
Cena same gradnje je oko 200-250 eur po kvadratu (prizemlje). Kljuc u ruke. Svaka naredna ploca/sprat je ispod 200, oko 170. Toliko otprilike naplacuju preduzimaci. To je cena bez prikljucaka vode, struje, kanalizacije, tel...
Naravno to ne podrazumeva da ti preduzimac ugradi granitnu keramiku od 2000-3000 din po kvadratu.
Infrastruktura tj. prikljucci zavise od vise faktora ali ako postoje svi uslovi za njihovo dobijanje i ako nisi 10 km od najblize bandere i sl. mislim da bi sa 4-5000 eur to mogla da zavrsis.
 
Bi2:
Sta ti sve spada u tih 200. ili 170 evra? Ruke preduzimacu ili ruke + materijal? Nesto mi je to mnogo jeftino.

ruke + materijal ali kao sto rekoh ne granitna keramika, italijanska i spanska sanitarija, orahov parket... Sve ima svoje granice i sve je u principu stvar dogovora sa preduzimacem. Uskoro ce moj prijatelj da gradi kucu pa se raspitivao za cene: kaze da cak i je i ova cena od 250 eur za prvu plocu visoka.
 
Naravno ne spanske plocice.. Recimo, siva faza gradnje sa postojecom infrastrukturom. Koliko kvadrata kuce bi mogao da sagradis za 5.000 evra? Da nisi slucajno propustio jednu nulu. Ovo mi deluje jako malo.pozz
 
Koliko sam razumela, to je samo GRADNJA (bez opreme za enterijer, ne mešajte babe i žabe) - znači, kreč, malter, cigle...a na to valja dodati troškove za razvlačenje infrastrukture.
Inače, ne vidim zašto se ovde pominje španska keramika - nije reč o preduzimaču nego o privatnom licu koje želi da gradi kuću?
To su inače bgd fazoni za dizanje cene stanovima - ital. keramika, španske pločice, PVC stolarija :lol:
 
Da, Betty, samo gradnja. Znači, kopanje i zidanje temelja, opeke, malter, unutrašnje malterisanje( bez fasade) i krovna konstrukcija. Voda, struja. To mu dodje gruba gradnja, ili, kako to sad zovu, siva faza. Sve jedno, 5.000 evra mi nešto mnogo,mnogo malo.. :???:
 
Ljudi koji su i ranije gradili kuće kažu da materijal nije nikad bio jeftiniji. Mislim da je realno za tu sivu fazu računati oko 200 eura. A zaista mislim da se materijal može dosta precizno specificirati i sračunati. Ja bih zidao porotherm blokom.
 
Мени се чини да је тржиште некретнине уопште доста нереално, ако не надувано у Србији. Како онда могу рећи да је сировина за градњу никад јефитнија до сада?

Шта мислите?
 
kreativac:
Грешиш.Скупи су папири.Дакле струја,вода,грађевинско земљиште и слично.То у ствари диктира цене.
Па чекај, немој ми рећи да те дажбине за прикључења те ствари диктирају д астанчић од тек тридесетак квадрата најмање (изузев у Бор) у Србији кошта неких 25000 € ?
 
Betty:
svojevremno je cena bila ova: ako sam pravis između 500 i 700 e po m2, ako je sve legalno. Cena u stvari zavisi od toga da li imas na placu razvučenu tzv. primarnu infrastrukturu (to su ti sve one žice, struja, voda i to) pa tebi ostaje samo od ulice do svoje kuće i kroz kuću da uvedeš to plus telefon (sekundarna infrastrukutura) i na sve to dodaš cenu same gradnje.
Uglavnom se ljudi žale da je "država skupa" tj. da je razvlačenje svega toga skupo (u slučaju da blizu tvog placa ne postoji primarna infrastr. onda ti oni nakarikaju i iskopavanje, i kablove i BANDERE . sve moraš sam da dovedeš), ali je fakat da mnogo investitora u Bgd i ima zato što im je ČIST profit 35 %, kako je sračunala B. Bošnjak.
Naravno, ako tek treba da kupiš plac uračunaj i to...
pOz.
Ne bih se upustio u gradnju kuce na placu koji nema struju,vodu i kanalizaciju...
Jedino ako je cena placa mala u odnosu na druge u tom naselju.
Velika je muka cimati se sa elektrodistribucijom,vodovodom,ptt....i naravno mafijom.
 
svi hoce u bg. zato je cena m2 kao cela kuca. i u selima poput mirijeva, rakovica, zemun polje ... cene su astronomske. Samo su u beogradu pare i samo tu moze covak nesto da "napravi"...
Sta da radis ti u boru ili npr. Majdanpeku gde su se stanovi prodavali maltene za 5000 (dvosobni)?!
 

Back
Top