STIMULATIVNI KREDITI - kod nasih banaka

krediti za male privrednike, jel te TO zanima? Što se tiče start-ap ja nisam nešto sigurna da ih ima :roll: Možda Vojvođanska bnaka ima, kao da negde videh neku reklamu, ali proveri.

Ali ako si već preduzetnik i ako ti treba zajam za nešto - to ćeš već lako. Šta te zanima? Šta bi ti stimulisao? Možda kod lokalnih agencija ta razvoj, a možda SIEPA nešto ima, progooglaj ;)
 
a sta su tacno NASE banke....
nabasala sam na BizUp kredite za preduzetnike, ali ne znam koliko je NASA *malo je frankfurtska malo je slovenacka, a u stvari je nekad bila Prva preduzetnicka banka / klikni na www.lhb.co.yu
(U saradnji sa Evropskim fondom za Jugoistočnu Evropu (EFSE) i Kreditanstalt für Wiederaufbau (KfW), nemačkom bankom za rekonstrukciju, LHB Banka odobrava kredite za mala i srednja preduzeća i preduzetnike).
 
FOND ZA RAZVOJ
otvoren je konkurs - više o tome http://arhiva.glas-javnosti.co.yu/arhiva/2006/09/20/srpski/D06091907.shtmlOBRASCI

Svi zainteresovani za dobijanje "start ap" pozajmica popunjavaju dva obrasca, zahtev za odobrenje i poslovni plan. Ova dva obrasca se razlikuju za pravna lica i za preduzetnike. Za preduzetnike je potrebno još i rešenje o upisu od Agencije za privredne registre, predmer i predračun građevinskih radova, ponude proizvođača opreme i alata i rešenje o utvrđivanju poreskog identifikacionog broja, a za pravna lica statut ili akt o osnivanju.

IMA PARA, ALI ZA POZAMICU NEMA ZAINTERESOVANIH

Olivera Božić kaže da je visina "start ap" zajmova do 30.000 evra dosta velika suma za ovakve kredite. "U Češkoj, Slovačkoj, Hrvatskoj obično je ova suma manja i dostiže oko osam hiljada evra. Uz ono što mi dajemo i neku porodičnu ušteđevinu može da se pokrene ozbiljan posao. Interesantno je da će svi oni koji uspešno pokrenu posao ovom vrstom kredita biti u prednosti prilikom konkurisanja za ostale kredite koje mi odobravamo", objašnjava Božić i dodaje da danas skoro da u Srbiji nema pravnog lica koje nema barem jedan kredit kod Fonda. Ukupno godišnje odobrimo oko 700-800 kredita, pa smo, ističe ona, došli u situaciju da imamo para, a nema zainteresovanih.
 
Prvi ugovori za koriscenje "Start up" kredita za pokretanje biznisa i podsticaj ravnomernog razvoja, ukupne vrednosti od 630 miliona dinara, dodeljeni su danas preduzetnicima u Fondu za razvoj Srbije (www.fondzarazvoj.sr.gov.yu).
Sredstva su obezbedjena iz Nacionalnog investicionog plana, realizacija projekata se ocekuje do kraja 2007. godine, a privrednicima su ugovore urucili ministar privrede (www.mpriv.sr.gov.yu) Predrag Bubalo i direktorka Fonda za razvoj Olivera Bozic.
Boziceva je rekla da ce se novcem iz NIP-a finansirati tri programa - mikrokrediti za samozaposljavanje, podsticanje ravnomernog razvoja i "start up krediti", a vrednost sva tri programa je 2,7 milijardi dinara. "Cilj je posticaj razvijenosti opstina do 55 % republickog proseka, a takvih opstina ima 53 i za njihov industrijski razvoj predvidjeno je 1,25 milijardi dinara", navela je Boziceva i dodala da ce se dodeljena sredstva koristiti za kupovinu opreme i otvaranje novih pogona, a sve radi povecavanja zaposlenosti. Ona je podsetila da su na nedavnoj sednici Upravnog odbora Fonda za razvoj odobrena 67 projekta iz sva tri programa. Ministar Bubalo rekao je da je Vlada (www.srbija.sr.gov.yu) odlucila da 15 miliona EUR, odnosno 1,25 milijardi dinara opredeli za opstine koje su najmanje razvijene i da se one medju sobom takmice u dodeli tih sredstva iz NIP-a".
 
Za bilo koji kredit vam je bitno da vas ne navuku na reklamu,idite u banku u koja ima dosta klijenata. Tako sam se opekao sa National Bank of Greece ( Nacionalna Banka Grcke ),uopste nisam obracao paznju na to sto sam kada sam ulazio u njihovu ekspozituru na Vozdovcu uglavnom bio sam,po pola sata im niko i ne udje u prostorije. Posle sam shvatio i zasto,bjezite od njih sto dalje.Vec prekoputa sam sve sto mi je trebalo sredio u Societe Generale. Ne samo NBG,svaka grcka banka je sranje.
 

Back
Top