Bol u doljnjem desnom delu stomaka

piromanx

Početnik
Poruka
2
Ovako, povremeno skoro 2 meseca - znači to nije konstantan izraženi bol u donjem desnom dijelu stomaka, javlja se ponekad, znači prisutna je ali nije stalan naj bolje mi je kada lezim ili sedim onda skoro da se ni ne oseti, u sagnutom polozaju kada nesto radim i dizem teze stvari osecam veliki pritisak u tome delu.

Bio sam kod doktora opće prakse koji me je pregledao (stomak na dodir nije bolan) pitao me za stolicu koja je uredna, apetit imam odličan ne vidim na sebi nikakve promjene koje bi bile uzrokovane tom boli, pitao sam da nije bruh (kila) doktor kaže da je malo previsoko za bruh, prostata nije opet je previsoko, slepo crevo nije da je slepo crevo ne bi se vuklo 2 meseca. Krvna slika je uredu i mokraća takođe.
Kaže doktor da se tu nalaze samo creva i da ne vidi ništa drugo i da će me to verovatno proći.

Ali ja sam takva osoba kad osetim nešto da mi smeta i da me iritira ja to ne mogu podneti, postajem nervozan i umišljam si svakave stvari.
Poslao me je na Irigografiju, snimanje debelog creva koju mi nisu hteli raditi zato sto nemam nalaze specijalista a i zato što je u tom pregledu uključena velika doza zračenja posto se taj pregled radi na rengenu.

Sada idem na preglede UVZ, Gastroenteorolog i Hirurg.

U međuvremenu ja pitam Vas da li je neko imao sličan problem kao ja?
 
Sto se tice onog bola u stomaku ( donjem desnom), imam ga s' vremena na vreme u trajanju od 2-3 meseca i tih dana sve moguce bolesti mi prolaze kroz glavu. Vrsila sam skoro sva ispitivanja i snimanja, osim debelog creva, za sta kazu nemam osnov i tako u jednom tranutku shvatim da tripujem i samoj sebi stvaram problem i bol prestane, a mislim da ima veze sa hladnocom, jer cim se malo nahladim (uglavnom noge) eto ti njega.
Ne kazem da ne treba ici kod lekara, uradi potrebne analize, sto zbog zdravlja, a vise zbog sebe. I da! Ne postavljaj sebi dijagnozu, sam, preko primera sa interneta, jer i obicna prehlada ima simptome za strah.
Inace, na forum sam dosla trazeci nesto o ovom mom bolu koji je trenutno aktuelan i menja mi raspolozenje 100 puta na dan, pa ako znate ili saznate nesto pisite.
Znam da nema mesta za strah, ali to je jace od mene :cry:
 
Da li napad slepog creva jeste bukvalno napad, znaci, kad krene ne popusta i tako dok ne stignete do bolnice ili ide postepeno???
Pre neku noc sam dusu ispovracala, dijareje nije bilo ali su creva radila 100 na sat. Mislila sam da je mozda od previse toplog bureka koji sam pojela tog dana ( desava mi se da kad pojedem nesto slicno pa jos vruce... imam problem ).
Bila sam u bolnici, dr me pregledala i dala mi dve infuzije.... Od tada, non - stop me nesto u donjem desnom delu stomaka ( od kuka pa jos na dole ) bocka, ziga ili kako god da to nazovem. Ne mogu a da ne primetim da mokrim mnogo cesce nego inace. Jajnik ili slepo crevo?
 
dr:
Molim te nemoj traziti od nas da dajemo odgovore na pitanje sta bi bilo kad bi bilo.
Postoje tipicne i atipicne klinicke slike.
Javi se svom lekaru.

moje pitanje je bilo poprilicno prosto: Da li napad slepog creva jeste bukvalno napad, znaci, kad krene ne popusta i tako dok ne stignete do bolnice ili ide postepeno???

Da sam dr verovatno bih znala odgovor na ovo. Ostatak teksta sam napisala kako bih MOZDA podelila svoje iskustvo sa jos nekim. Ne da Vi gledate u pasulj ili nesto drugo.
Isto tako, ne bih bila ovde na forumu da ocekujem izlecenje vec eventualno nesto vise od : idi kod svog lekara. Da mogu, otisla bih!
Verujem da ste Vi vec naisli na razno - razna smaranja, da ne kazem i glupa pitanja ( kao sto je nekad neko rekao: nijedno pitanje nije glupo vec jedino odgovor na isto ) ali, ukoliko nemate zivaca za nas obicne ljude, nemojte raditi ovaj "posao"!

Hvala
 
Kao sto sam rekla, postoje tipicne klinicke slike koje se razvijaju brzo, a postoje i atipicne kada sve to ide postepeno.
Pacijenti ostaju satima na opservaciji da bi se utvrdilo da li je u pitanju slepo crevo ili nesto drugo.
U medicini ne postoje "prosta "pitanja , ma koliko onima koji ih postavljaju to izgleda jednostavno.
 

Back
Top