Magija i slicno

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ама ту постоји нешто, све више сам убеђен у то... И као сви се баве "белом" магијом, тј. откланјају "црну" магију, али ко се онда бави том црном? Ма јес...Мислим да ти бели магови знају и црну магију. Чуо сам да те ходже постоје и на косову али и у Н. Пазару. Казу да не најјача и најопаснија вуду магија (чак и смртоносна). Иначе сам почео да се интересујем за кабалистичку магију, али она не ради на фору свећа, замотулјака и сл.
 
MadnessMaster:
Ама ту постоји нешто, све више сам убеђен у то... И као сви се баве "белом" магијом, тј. откланјају "црну" магију, али ко се онда бави том црном? Ма јес...Мислим да ти бели магови знају и црну магију. Чуо сам да те ходже постоје и на косову али и у Н. Пазару. Казу да не најјача и најопаснија вуду магија (чак и смртоносна). Иначе сам почео да се интересујем за кабалистичку магију, али она не ради на фору свећа, замотулјака и сл.
nego ma osnovu cega radi ova magija?
 
На основу каналисанја психичке и "космичке" енергије, довођенјем тела и психе у одређено станје на сличну фору као јога медитација, тек сам почео да читам неколико кнјига на ту тему које сам добио, али нисам стигао да се удубим у то још увек. А и нисам баш толико залуђен.Иначе та магија вуче корене још из старог Египта, има корене у јеврејској религији, а на западу је имала замах у 19 веку, а почела да јенјава у другој половини 20.
 
Они који су писали кнјиге пишу да делује, чак и тарот карте имају основе у кабалистичкој магији. Ја нисам лично никога упознао ко се тиме бави, податке знам само из литературе. Том магијом, како пишу, могу да се постигну разне ствари, како позитивне, тако и негативне које некоме могу да штете, то је онда "црна" магија.
 
MadnessMaster:
Они који су писали кнјиге пишу да делује, чак и тарот карте имају основе у кабалистичкој магији. Ја нисам лично никога упознао ко се тиме бави, податке знам само из литературе. Том магијом, како пишу, могу да се постигну разне ствари, како позитивне, тако и негативне које некоме могу да штете, то је онда "црна" магија.
a da li si upoznao nekog ko ima nameru da se bavi tarotom
 
MadnessMaster:
На основу каналисанја психичке и "космичке" енергије, довођенјем тела и психе у одређено станје на сличну фору као јога медитација, тек сам почео да читам неколико кнјига на ту тему које сам добио, али нисам стигао да се удубим у то још увек. А и нисам баш толико залуђен.Иначе та магија вуче корене још из старог Египта, има корене у јеврејској религији, а на западу је имала замах у 19 веку, а почела да јенјава у другој половини 20.
To je onda najcistija ali i najteza magija. Zato sto se ne koriste svece i zamotuljci, jer oni sluze da mag lakse kanalise energiju i da bolje vizualizuje svoj cilj(vudu lutkice).
 
beba_toronto:
Sve je magija, kad pogledas oko sebe, ceo svet oko tebe je magija:))
U pravu si...ljubav je magija...prijateljstvo-takodje...svakodnevnica-podrazumeva se...shta mislish zashto ljudi onda ne shvataju koliko je zivot jednostavan...koliko je pun lepote...zadovoljstva...zashto zive zivot koji je okosnica starih programa zavisnosti,starih programa odrastanja...socijalizacije i sl...ako je zivot magija sam po sebi ....zashto tu magiju zadovoljstva malo ko kapira,dozivljava i ostvaruje?
 
MadnessMaster:
Nisam, ali znam nekoga ko treba da mi gleda, Mandrače, ići ćes u pakao.
pogledace ti i necu ici u pakao a za skorpije nisi u pravu jes da su otrovne ali one su uglavnom jako osetljive i zato su i destruktivne pa (*ako tonem ja i ti ces samnom) to je njihovo geslo inace one iscede partnera ko krpu i odbace
 
VUDU MAGIJA najjaca daj nemoj me zasmejavati, znaci nisi osetio na kozi VLASKU MAGIJU, ni ne zelim ti da je osetis veruj mi! Sto se tice kabalisticke magije, vuce korene iz Egipta ma daj nemoj da verujes u sve sto pise! A da oni koji se bave belom magijom, da se bave i crnom tu u potpunosti gresis! Neko ko se bavi jednom vrstom magije nije vazno da li tamnom ili svetlom stranom, ne moze da se bavi i drugom stranom magije! Postoji magija koja se obavlja kanalisanjem energije ali ti je za to potrebno mnoogo vremena, min 15 god.
 
mandrak-21:
pogledace ti i necu ici u pakao a za skorpije nisi u pravu jes da su otrovne ali one su uglavnom jako osetljive i zato su i destruktivne pa (*ako tonem ja i ti ces samnom) to je njihovo geslo inace one iscede partnera ko krpu i odbace
Da ih iscede ko krpu i odbace znamo obojica... :x Ajde, vidi i javni za tarot...Jbt, dete će joj porasti dok čekam...Možda ću doći na red kad se klinac oženi, za jedno 30 godina, heh.
 
ivanbujak:
VUDU MAGIJA najjaca daj nemoj me zasmejavati, znaci nisi osetio na kozi VLASKU MAGIJU, ni ne zelim ti da je osetis veruj mi! Sto se tice kabalisticke magije, vuce korene iz Egipta ma daj nemoj da verujes u sve sto pise! A da oni koji se bave belom magijom, da se bave i crnom tu u potpunosti gresis! Neko ko se bavi jednom vrstom magije nije vazno da li tamnom ili svetlom stranom, ne moze da se bavi i drugom stranom magije! Postoji magija koja se obavlja kanalisanjem energije ali ti je za to potrebno mnoogo vremena, min 15 god.
Nisam osetio, u pravu si, o toj magiji ne znam skoro ništa. Ako znaš nekoga, ajde javni mi, može na private. Inače sam upoznao više "vračara" koje skidaju "crnu magiju", ali nikako nisam video nekoga ko "nabacuje" istu, tako da sve to može da zvuči kao fol, kao ja ti vidim da ti je neko nabacio nešto, pa to kao skidam, i maznem lovu...Jedna mi je videla da imam "hodžin zapis", vazda sam se maltretirao, pio nekakvu vodurinu i ništa...A dve žene su umele da daju savet kako se radi "crna magija" mada to one same to ne rade, iz religioznih razloga, znači znaju. Sve u svemu od zjbncije mi je to postalo pravo malo istraživanje. I šta sad: nije da nije, a nije i da jeste...
 
DjuraMornar:
1. Ne moze
2. "Magija" trice i kucine , su najobicnije gluposti rezervisane za primitivni i neobrazovani plebs.
PA NIKAKO TO NE BIH REKLA S OBZIROM DA MNOGI NAUCNICI PROUCAVAJU ISTU I ULAZU VELIKA SREDSTVA U PRONALAZENJE NOVIH SAZNANJA,NO MOZDA JE BOLJE DA TAKO MISLIMO[ja sam tako godinama mislila dok nasam shvatila sta sam sve po kuci nalazila i sta god da sam kretala da uradim uvek se isto zavrsavalo mojim neuspehom,a inace vrlo sam obrazovana,nisam primitivna i iq mi je 135]moramo vec jednom da shvatimo koliko je zla medj ljudima i da se borimo protiv
 
Pozdrav!!! Radim sa tarotom dugo pa sam se naslusala svega i svacega na temu magije.Verujem da postoji negativna energija koja moze da se usmeri i naskodi drugome i da ima ljudi koji to profesionalno rade/u Negotinu npr.Zna li neko dobru literaturu o magij tj.skidanju magije-ciscenju prostora itd..Ono sto sam ja radila-kadjenje,ciscenje pomocu soli nije dalo sjajne rezultate.
 
Verujte mi da ovakva sranja postoje. Znam, jer su moje komšije za nekih 2-3 godine, njih svih četvoro operisali kičmu zbog magije i sada imaju šipku u leđima - otac, majka i 2 ćerke. Video sam zapis koji su našli duboko zakopan u bašti, i pisalo je da boluju od raznih bolesti, pa i od kičme, svi redom. Inače, svašta su jos našli. Ne bih da zalazim dublje u sve to, ali sigurno je da postoji i ima ogroman uticaj na čoveka i njegovu sudbinu. Znam da mi većina ljudi sa foruma neće verovati, ali ja sam lično video dokaze, tako da ne govorim gluposti...
 
Ne znam nikoga ko skida te cini ali znam sta sam licno doziveo

Kao prvo ogradicu se od svega jer niti verujem niti ne verujem. Nisam od onih koji veruju u te stvari 100%, ali nisam ni od onih koji ne veruju. U zivotu volim da ukljucim logiku.

Slucaj br1.

Pre vise od 15 godina prvi komsija je morao da razibije ulazno stepeniste zato sto je ispod njega bilo nesto zakopano. Svadja u kuci, lom, nesloga,...... Sin mu se ozenio i pretila je opasnost da mu pukne brak ( ovde licno mislim da nema veze ni sa kakvom magijom al ajd sad). Posto je radio u Preduzecu za puteve kao vozac kamiona znao je gde treba da ide. Uglavnom receno mu je da je na mestu na kome je napravio novu kucu ispod stepenista zakopan smotuljak u kome se nalazi 1 jaje, kosa, tkanina i ne secam se sta jos. On je dosao kuci, razbio stepeniste i nasao to sto je trazio. Licno sam video, pokazao mi je. Prava mistika je sta raditi sa takvim stvarima. On mi je rekao da mu je receno da ne spaljuje ( ja bih prvo to uradio) vec da ode pored tekuce vode ( reka, potok i sl) i da nadje veliki i dubok vir i da baci da ode duboko i daleko. Verovatno je trebalo i da se kaze neka bajalica ali ja to ne znam nije mi receno. Toliko o tome.

Slucaj br 2.

Iz svog primera mogu navesti sledece. Ako verujete u boga ( ja jesam, pa sam se malo pogubio, pa sad opet verujem) kad god vam se desavaju neobjasnjive stvari idite u najblizi manastir ( iskljucivo u manastir ne u crkvu) i trazite razgovor sa monahom. U jednom periodu svog zivota sam bio jako pogubljen zbog nekih desavanja u svojoj porodici. Tada sam mislio svasta o svemu. Uglavnom isao sam nesto do bg-a ( ja sam iz KG-a) i sa banovog brda umesto da se vratim nekako sam na petlji otisao na novi do merkatora. Tamo sam isao u krug jedno pola sata, nista nisam kupio niti sam sta gledao i kada sam otisao na praking kao grom iz vedra neba pojavila se ciganka. Da ti gatam i slicno. Onda pocinje prava drama. Od cele price koju je ispricala nije pogodila 30% ili ja isam ukapirao, 20% moze da se tumaci na 6 nacina, 20% je univerzalna poruka tipa ne sedaj za volan i ostatak je bio direktan pogodak ili sam ga ja tako shvatio. Ono sto me je zbrinulo je da se to desilo na Petrovdan, a to je slava crkve u kojoj sam krsten i koja se nalazi u mom mestu boravka. Takodje je rekla da su mnogi pokusali da dodju do mene da mi kazu al ja im nisam dao ( desavalo se nije da nije) i dala mi je jedan ekser koji sam umotao u novcanicu i stegao u ruku. Ona je nesto bajala i posto je ekser bio nov i sjajan rekla je ako promeni boju ima nekih vrazdbina. Ekser je naravno promenio boju i ja sam ga bacio preko glave. ( posle sam pokusavao kod kuce al nije htelo sto me je navelo na razmisljanje da nije premazan sa necim) Ona je zamotala nesto u neki smotuljak ( neke travke) i rekla da u to dodak parce slavske svece i parce slavskog kolaca i da zamotak u novcanicu, kao to ce da me cuva.
Ubrzo sam sreo Jako poboznog coveka koji mi je objasnio neke stvari u vezi pravoslavlja i rekao da se ne odricem vere. Ja i dalje nisam nesto preterano pobozan ali verujem. Rekao i je gde da idem i sta da radim ali meni se ne da. Kad god sam hteo da odem do manastira koji mi je preporucen nisam otisao jer se nesto desilo da me spreci. I dalje pokusavam ali na njegov savet vise ne razgovaram o tom jel kako on rece samo bog moze da vidi sta vi mislite a djavo slusa sta vi pricate pa cak i u crkvi.

Inace gatara-vracara mi je rekla sledece: Neko sa njene strane ( njen rodjak) uzeo moju staru majcu ( gace ili carape) i njeno nesto staro ne secam se. Onda je ubio kuce ili macku i sa tim odelom obrisao krv, pa je onda otisao na groblje i sa 6 obrnutih sveca ( upaljenih) nesto uradio i sve to zakopao u grob neke starije bolesne osobe koja je nedavno umrla. I eto toliko
Meni se desilo sve sto su te osobe zelele kad su vracale, ja nisam imao snage da kopam dalje i trazim sta i ko, jednostavno sam se pomirio sa sudbinom da tako mora, i otisao da trazim svoju srecu na nekim drugim mestima. Ne druzim se vise ni sa kim ( samo par najiskrenijih prijatelja) i generalno ne idem kod nikoga u kucu niti koga pustam kod mene.
U kuci u kojoj sam ziveo 30 god zive samo moji roditelji, koji su generalno nesrecni zbog svega. Ja nemam snage nista ni da im pricam ni da idem kog njih. Poceo sam zivot od nule i nadam se da cu negde stici.

Zao mi je sto ovo izgleda i jeste zalopojka ali tako je kako je. Ovo sam napisao samo da ozbiljno shvatite da vradzbine izgleda postoje ma koliko tesko bilo verovati u njih i ja sam ne verujem ili ne znam da li verujem ali znam da mogu da uniste coveka, ako i postoje.

Toliko

Pozz
 
Jamacha:
Skoro sam dosao do knjige Talismanska Astrologija od Sergeja Sestopalova, on pise o tehnikama i postupcima namagnetisanja raznih talismana i astroloskog upliva razlicitih materijala itd...
Sta vi mislite da li se i koliko moze postici magijom, kreativnom vizualizacijom, ritualima i slicnim praksama...
I da li se slazete da su sve umetnosti proizisle iz magije?

Moze se dosta postici ukoliko se prođe obuka i trening. Ucenje talismanske i ostale vrste magije iskljucivo iz knjiga je naporan posao.
 
sevilja:
Pa ne znam sad na koga deluje,ali da sam se naslusala svega,bogme jesam...
Na Etnografskom faksu,jedan od profesora,se bas,bas bavi time,ne samo na nivou Srbije,vec i sveta,jer postoje mnogi koji su zainteresvani za razne vrste paranormalnih pojava.
Covek je cak bio i u emisiji ''Kljuc'',vec godinama se bavi istrazivanjem Vlaske magije!

Jel ste vi ljudi intelektualci ili sta ste?????????Ne mogu da verujem,kakva magija,kakve gluposti! Zatucane vlajne po selima nemaju druga posla vec se zajebavaju sa smotuljcima.dlakama,itd.Vecina seljanki neobrazovanih se zamlacuju tim glupostima jer nista pametnije u zivotu nisu radile. Alo ljudi,21 vek je!!!!!!!!!
 
korona1:
Jel ste vi ljudi intelektualci ili sta ste?????????Ne mogu da verujem,kakva magija,kakve gluposti! Zatucane vlajne po selima nemaju druga posla vec se zajebavaju sa smotuljcima.dlakama,itd.Vecina seljanki neobrazovanih se zamlacuju tim glupostima jer nista pametnije u zivotu nisu radile. Alo ljudi,21 vek je!!!!!!!!!
Јесте да је 21. век, али ти то објасни оним светским моћницима, укључујући председнике, премијере, политичаре, гувернере, председнике великих корпорација и банака, који сваке године оргијају и врше окултне церемоније на једном приватном поседу северно од Сан Франциска, где се налази џиновски кип сове (демонски симбол још из доба Вавилона) коме се клањају и приносе жртве, а на самом улазу у комплекс је слика ђавола. Иначе, за твоју информацију, цео западни свет је препун окултно-магијско-сатанистичких симбола који су новијег датума. Толико о цивилизацији и образованости на коју се позиваш.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top