Jugonostalgicari

King David

Aktivan član
Poruka
1.172
Reakcije na privatnu posetu prestolonaslednika Mesiću
Kad mogu Habzburgovci,
može i Karađorđević
ZAGREB - Nedavna privatna poseta prestolonaslednika Aleksandra Karađorđevića nije pobudila posebnu medijsku pažnju u Hrvatskoj. Poneke novine prenele su saopštenje iz Ureda hrvatskog predsednika u kojima je naglašavano da je Karađorđević predlagao Mesiću "relaksiranje odnosa" među balkanskim državama, a jedino je Jutarnji list doneo članak koji je zauzeo polovinu cele stranice.

Iste novine u jučerašnjem donele su i reakcije nekih političkih parlamentarnih stranaka, koje jednim delom veoma negativno ocenjuju to što je predsednik Hrvatske primio nesuđenog kralja. Najoštriji u kritici je saborski poslanik Hrvatske stranke prava Tonči Tadić, inače doktor atomske fizike. On kaže da je dvaput morao da pročita novinski članak o poseti Karađorđevića jer naprosto nije mogao da veruje da ga je Mesić primio.

- Mesić je u svojoj karijeri primao razne ljude, pa sam se često pitao razume li on svoju funkciju. Karađorđevići su na ovim prostorima simbol zla. Ne znam šta je to predsedniku Mesiću trebalo, osim ako sebe ne doživljava kao predsednika svih naroda i narodnosti bivše Jugoslavije - rekao je Tadić.

Negativno je reagovao i Ivan Jarnjak, generalni sekretar HDZ-a, koji smatra da "taj čovek ničim nije zaslužio da ga primi hrvatski predsednik". Predsednica Hrvatske narodne stranke Vesna Pusić ne vidi ništa loše u tome što je Mesić primio Karađorđevića. To smatra ceremonijalnim gestom i ne vidi razliku između prijema naslednika Habzburgovaca, koje je veoma često i rado primao bivši predsednik Franjo Tuđman, dok prema izjavi Zorana Milanovića iz SDP-a, njegova stranka toj poseti ne pridaje posebnu pažnju.

N. Kopač


(Glas Javnosti)

Karadjordjevici nastavljaju tradiciju.... :lol:
 
mislim da je aca gica otisao u hrvatsku da vidi ako moze nekako da izvuce neku kucu,neko imanje ili neku kunu od rvata...nema to nikakve veze ni sa jugonostalgijom ni sa bilo chim..kao uostalom ni aca gica...
 
King David:
Predsednica Hrvatske narodne stranke Vesna Pusić ne vidi ništa loše u tome što je Mesić primio Karađorđevića. To smatra ceremonijalnim gestom i ne vidi razliku između prijema naslednika Habzburgovaca, koje je veoma često i rado primao bivši predsednik Franjo Tuđman, dok prema izjavi Zorana Milanovića iz SDP-a, njegova stranka toj poseti ne pridaje posebnu pažnju.:
Vesna Pusic jedina vredi u Hrvatskoj politici
 
Prokletstvo predaka ništa nije naučio iz istorije čista 1.
ili su komšije hrvati demokratski narod pa su nam oprostili što ih primismo u Kraljevinu SHS i izgradismo silne Univerzitete,što primismo ko svoje ..a oni ...
Ma biće da je u pravu ko reče, nema se love pa da malo demokratski pregovaramo
možda se sažale, ipak on priča i na Engleska jezik.Ja bila sa hrvatska brata ali mi oni zalipila ispred nosa vrata,e da me vidi moja tata a tek deda sramota.
 
south:
tacno, i bila nam je ostavljena mogucnost da mi crtamo granicu posle rata,ali kralj je voleo SHS?

Pa malo mu bila onolika teritorija koliku su Srbiji nudile velike sile posle I sv. rata, malo mu bila onolika slava i postovanje u svetu...uglavnom megalomanski idiot.


li mu je receno "ajde moras ove da uzmes da razbijemo austo-ugarsku"

Austrougarska je vec bila razbijena, nisu znali `de teraju
 
I na kraju bez obzira na etiketu koju nose, Hrvati mogu biti presrecni kako su prosli zadnjih 100 god. Srbija i Crna Gora su napravile najvece cascenje u evropskoj istoriji. Nakon 1.sv. rata odrekle su se sopstvene drzavnosti i primile u zajednicku drzavu gubitnike. Krvlju ispisane pobede u I i II sv. ratu, unosenje drzavnosti bez koje tada nije ni bilo moguce biti priznat od strane velikih sila, izbrisane su "zahvalnoscu" naroda koji su pocasceni kao niko do tada. Narocito Hrvati..."
 
serb_pagan:
pa i cesi su oslobodjeni i imali su drzavu,a srbija ih nije oslobadjala..prema tome,hrvati i slovenci bi u svakom slucaju dobili drzave da nisu usli u KSHS...

Ceska istorija se bitno razlikuje od ove nase na Balkanu.
A hrvati bi dobili bi k... od ovce. Pa sto nisu uzeli drzavu kad su mogli, sam kazes da se nisu sa nama usrecili.
 
Предатор:
Или Велико Српски ген !!!
Знате оно: Огулин, Карловац, Карлобаг, Вировитица. Оно што је његов предак одбио да створи можда он жели да обнови !!! :lol: :) ;)
ja mislim da je aca gica jedino kadar da obnovi naslage sala na svojoj meshini...
 

Back
Top