Russian Street Racers

codemaker

Iskusan
Banovan
Poruka
6.514
Nabudzili ljudi...

Sprite31-1.jpg

Sprite25-1.jpg

Sprite19-1.jpg

Sprite13-1.jpg

Sprite6-1.jpg
 
borisbg:
Pa ova crna, vidis li ti slike??
...bem ti Netscape...
pod FF vidim....
Nikako da provalim zasto neke slike vidim a neke ne.

Dakle, crna volga nije losa...
Zadnji puta kad sam bio u Moskvi, vozio sam se u nekom cudu duzine i sirine "Enterprajza", ne secam se tacno, mislim da se zvala "sajka" ili tako nekako. Mrcina jedna od limuzine, a unutra suva elektronika, nisam verovao a bilo mi blam da ih pitam "pa sto ne pravite sva auto ovako...nego mi nekadasnji Aleko ostade bez volana u ruci..."
 
Cajka je prvo napravljena po jednom Americkom Bjuiku, cini mi se. Pored nevidjene udobnosti za ondasnje vreme u Rusiji imala je i dosta problema: buka od kramponki je na 90 km/h bila tolika da je bilo tesko razgovarati u kolima. Imala je problem sa pumpom za gorivo: kada se jace zagreje motor dolazi do kljucanja benzina u pumpi i onda je vozac morao da stane dok se sve to ne smiri. Fenomen su nazvali - vaporlok. Inace, jako tesko je bilo upravljati tim autom i samo je gadan delija mogao da ga izvuce iz krivine pri punoj brzini.
A ove kreacije gore - zloj i naopako. Ljudi su ipak se dobro naradili oko ovih kola, nije zezanje. Kako li tek izgledaju u punoj brzini?
 
King 7:
Cajka je prvo napravljena po jednom Americkom Bjuiku, cini mi se. Pored nevidjene udobnosti za ondasnje vreme u Rusiji imala je i dosta problema: buka od kramponki je na 90 km/h bila tolika da je bilo tesko razgovarati u kolima. Imala je problem sa pumpom za gorivo: kada se jace zagreje motor dolazi do kljucanja benzina u pumpi i onda je vozac morao da stane dok se sve to ne smiri. Fenomen su nazvali - vaporlok. Inace, jako tesko je bilo upravljati tim autom i samo je gadan delija mogao da ga izvuce iz krivine pri punoj brzini.
A ove kreacije gore - zloj i naopako. Ljudi su ipak se dobro naradili oko ovih kola, nije zezanje. Kako li tek izgledaju u punoj brzini?

Mozda je bio zasnovan na Packardu, i tako lice mnogo.

Bas bi voleo imati jednu Chaiku. Prelep auto.
 
Original postavio King 7
Cajka je prvo napravljena po jednom Americkom Bjuiku, cini mi se. Pored nevidjene udobnosti za ondasnje vreme u Rusiji imala je i dosta problema: buka od kramponki je na 90 km/h bila tolika da je bilo tesko razgovarati u kolima. Imala je problem sa pumpom za gorivo: kada se jace zagreje motor dolazi do kljucanja benzina u pumpi i onda je vozac morao da stane dok se sve to ne smiri. Fenomen su nazvali - vaporlok. Inace, jako tesko je bilo upravljati tim autom i samo je gadan delija mogao da ga izvuce iz krivine pri punoj brzini.
A ove kreacije gore - zloj i naopako. Ljudi su ipak se dobro naradili oko ovih kola, nije zezanje. Kako li tek izgledaju u punoj brzini?


Mozda je bio zasnovan na Packardu, i tako lice mnogo.

Bas bi voleo imati jednu Chaiku. Prelep auto.

Da,definitivno su Rusi krali ideje od Amerikanaca za velika kola kao sto su Volga i Chaika samo mi nije jasno gde bi taj delija trebao da je izvlaci iz krivine,u King-ovom sokaku u selu?Pa OK.
 
The GAZ M21 Volga, the first car to carry the Volga name, was developed in the early 1950's. The GAZ M21 was the first Soviet car that could compare favorably with Western standards of technology and build quality. Volgas were built to last in the harsh climate and rough roads of the Soviet Union, with high ground clearance, rugged suspension, a bullet-proof engine, and rustproofing on a scale unheard of in the 1950's.

The Volga was stylistically right in line with the major American manufacturers of the period, and incorporated many luxury features that moved GAZ back upmarket. The Volga M21 was the most luxurious car that any Soviet citizen was permitted to own (though only about 2% could afford to buy one).

Za Chaiku je Charger u pravu,njega ne spominjes,izvini ako sam te nesto uvredio.

Chaika production consisted of two generations. The mark 1 Chaika, the GAZ M13, was produced from 1959 to 1981, and is the more famous and more numerous with more than 3,100 examples built during the 22 year production run. The Chaika GAZ M13 was visually a near-clone of the 1955 Packard Patrician, with typical chrome-bedecked 1950s styling.

Pise odakle sam a ti pokusaj da u svojoj Gornjoj Krivini smotas Volgu a da ne uletis u plastenik ili u svinjac neki.
 
Ma nisam ja ismejavao ruske automobile generalno. Nasmejao sam se se rukotvorinama ruskih fanova.
A sto se tice ljubitelja ruskih autobombila, ipak se bojim da je nesto malo izbora, barem po kvalitetu...

Sto se tice automobila koji sam spomenuo da su me vozili u Moskvi, ovaj ZIL mi malo lici na njega. Ali, posto ne mogu da definisem auto, dzaba pricam. Bilo je toliko zima da sam jedva cekao da udjem a ne a se divim kolima :)
 

Back
Top