BICIKLOM DO GRCKE

kacamak

Zainteresovan član
Poruka
285
Ove godine smo uspesno otisli biciklom od Beograd preko Uzica,Nove varosi,Kolasina i Podgorice do kotora a zatim dalje do Sutomora gde smo proveli narednih deset dana.Ove godine dragi ljubitelji u ciklo turizam, pokusavamo da organizujemmo turu od Beograda preko Makedonije do Svete Gore i zatim na Tasos.Plan ture treba da izgleda ovako:

1.Brzina kretanja karavana oko22 km/h
2.Ide se od Beograda do Svete Gore tamo se noci jedna noc i zatim nastavljamo do Tasosa
3. Dnevno se ide oko 80 km i planiramo da put traje 8 dana voznje + 7 dana odmora na tasosu
4.Nema organizovanog spavanja znaci svi nose obaveznu opremu sator itd....

Zelim da samo okvirno docaram kako treba da izgleda putovanje ukoliko ima zainteresovanih ili dodatnih pitanja mozete postaviti na ovom postu.Ono sto je vrlo vazno da je ova akcija humanitarnog karaktera sredstva se skupljaju za osnivanje fondacije za pomoc deci iz zvecanske, a svaki ucesnik ucestvuje sa 25 evra.Potrebna sredstva za osnivanje ovakve fondacije su 5000 evra.
 
Ja zelim da vam se pridruzim do Svete gore mada je dalje ne bih mene zanima Atos i Meteori...Imas li neki okvirni plan finansija,jer sama sengenska viza,viza za Atos,administracija u Kareji,voznja brodom i ostalo kosta puno.Plus hrana,nocenja,i ostale (ne)predvidjene stvari....Kako se vraca,ako se vec ode na tasos...Ajde okaci marsutu pa da to pretresemo i pravimo planove...
 
U tom pravcu nikada nismo isli ali iz iskustva gde god da krenes ima izuzetno lepih i jeftinih auto kampova a i nosimo satore tako da mozemo da prespavamo gde nam se dopadne.Sto se tice krajnje destinacije nije problem po zelji svakog od nas ali put do svete gore definitivno idemo zajedno vec posle toga po dogovoru mada u inostranstvu ako se budemo kretali u vecim grupama manje su sanse da se nesto lose desi.Okvirno treba minimum 350 evra.Za put do kotora znaci cokoladice energetska **** klopa tri ekstra klopanja po restoranima ostalo klopa iz ranca spavanje u bungalovu na biogradskoj gori krpljenje guma i ostale zajebancije za cetri dana puta potroseno je oko 45 evra bez dodatnih troskova okvirno put za grcku treba da kosta bar duplo vise znaci negde oko 100 e.Shodno tome da je ova tura humanitarnog karaktera ocekujemo adekvatnu medijsku podrsku i sponzore.Ono sto trenutno mogu da kazem da smo u pregovorima sa lastom da nas pomogne jednim mini busom ili ako bude vise vozaca busom za povratak kuci.Iskreno se nadam da jos neko namerava da mi pomogne oko ove akcije npr ti endeli.Ja mogu veci deo da poguram ali nikako sam zato sam i pozvao sve vas da ucestvujemo u ovoj predivnoj akciji gde biciklisti mogu da pokazu koliki su humanisti ida imaju veliko srce.
 
Za pocetak predlazem da putovanje ogranicimo na Atos,jer je to sasvim dovoljno.Izuzetno je vazno da tamo ostanemo duze,a zenski deo ekipe ako je bude moze da ceka u Delfiju.Nocenja bi mogla da budu i po konacima Manastira npr.u Prohoru Pcinjskom,te u Solunskom konaku manastira Hilandara...U zavisnosti od grupe bilo bi sjajno da nas vrati neki bus...Cifra nije prevelika ali meni je poprilicna tako da bi ucesce sopnzora itekako dobro doslo...Jedi li bacio pogled na kartu koliko kilometara ima do Soluna i dalje do Svete gore???
 
Koliko ja znam ima negde oko 800 km mada sama konfiguracija terena govori da put nece biti tezak.Samo deo oko aleksinca ima male uspone, zatim kroz makedoniju je relativno ravno i po ulasku u grcku sve je blaga nizbrdica.
 
Manastirski konaci su ekstra jeftina varijanta ali i disciplina je na nivou shodno tome da se ipak radi o svetinji. Zato predlazem ako bude vise ucesnika mozemo da pravimo svoje kampove na mestima gde namaodgovara.Predlazem endeli da sacekamo jos nekog ozbiljnijeg ucesnika pa da napravimo mali sastanak.Mislim da mnogo ozbiljnije mora da se proradi na popularizaciji ovog projekta.Za pocetak ko moze da pomogne da napravimo svoj sajt i promovisemo ovaj projekat.Ja mogu da se potrudim da ovo u programu mnogih biciklistickih udruzenja bude ubaceno kao regularna kalendarska voznja za sledecu godinu.

Veliki pozdrav za ELENDILI,BORKA I ARIJEL
 
Marsuta: NisMalosiste-Brestovac-Pecenjevce-Leskovac-Grdelica-Vladicin han-Vranjska banja-Vranje-Ristovac-Prohor pcinjski- Staro nagoricane-Kumanovo-Kuman.banja-Gradiste-Sveti Nikole-Milino-Otovica-Veles-Djevdjelija-Polikastro-Kilkis-Nigrita-Stavros-Jerisos-Sveta Gora....
 
Ja cu ici ako kupim novo biciklo.
Sa ovim sto imam se ne usudjujem da se uputim na put duzi od 20km, a kamoli na pu od 800km, jer sam svojevremeno planinario sa njim i nema gde ga nisam lupao, tako da ako skupim pare za biciklo i put idem sigurno.
 
Ne brini bicikl nije problem,veci je problem finansiranje celokupnog puta.Ja Imam jedan GT sa dere lx i xt,zatim Polar Vipera a sada upravo pakujem jedan Road bike Bianchi-sa kojim cu ako sve bude kako treba prokrstariti Grckom.Pozdrav.
 
Ja imam kta sa novom opremom dior iz 2006 god.Sta mislis za koliko mogu da prodam bajk.
1.Ram: Ktm ultra Team
2.Srednji pogon: Simano dior okta link 48 2006.god
3.rucice menjaca dior 2006.
4.menjaci dior zadnji 2006 god
5. prednji dior 2006.
6.lanac 2006.
7.sticna rici
8.sediste kasiva zlatno
9.Naslon za hronometar i rogovi
10.tockovi rigidi dupla felna zuti
11.gume slik rubena
 
Nisam jos dodao da su menjaci za devetofaz i da je zadnja kaseta devetofaz i da su menjaci logicno za devetofaz i da je zadnji tocak sa simano dior nablom iz 2006.god i da sam sa ovom biciklom isao na more do crne gore sto znaci da je bajs savrsen.
 

Back
Top