Biologija i pauci

boom94

Zainteresovan član
Poruka
167
Gde mogu dobiti informaciju o tome da li je pauk kojeg sam pronasao opasan?
Imam njegove slike, nisam panicar i znam da na nasim prostorima nema opasnih paukova, ali na osnovu mog skromnog poznavanja te oblasti trebao bi napomenuti da ovaj svojom velicinom, velicinom "vilice" odaje utisak da je mozda opasan.

Verovatno je u pitanju obican sumski pauk, ali ja bi to najradije proverio.
Hvala svima
 
U pravu si da nema opasnih paukova kod nas,ima otrovnih ali ne dovoljno da bi ti nesto falilo.Mozes fotke da odneses na bioloski fakultet(na filoloskom 2 sprat levo) i da pitas njih,recimo asistent Ivana Zivic moze da ti pomogne,ili neko drugi ko se bavi beskicmenjacima. U svakom slucaju mozda ti budu zahvalni za fotku jer mozda nemaju slike tog primerka.
Nemas razloga da se plasis.
 
Nepenthes:
U pravu si da nema opasnih paukova kod nas,ima otrovnih ali ne dovoljno da bi ti nesto falilo.Mozes fotke da odneses na bioloski fakultet(na filoloskom 2 sprat levo) i da pitas njih,recimo asistent Ivana Zivic moze da ti pomogne,ili neko drugi ko se bavi beskicmenjacima. U svakom slucaju mozda ti budu zahvalni za fotku jer mozda nemaju slike tog primerka.
Nemas razloga da se plasis.
Hvala na preporuci choveka, samo mi reci o kom univerzitetu pricas. Zvuchis mi kao da poznajes Ivana pa me interesuje shta mislis o tome da mu mejlujem?

Ja se vise jezim paukova, ovaj je velik "k`o machka", ima tri ista primerka (u pitanju su zenke), plete mrezu ljudima iznad glava i nece da odu.
pozz
 

Back
Top