VARANJE NA ISPITIMA..ANKETA

KO VAS U PRICI VISE NERVIRA?

  • PROFESORI

    glasova: 7 50,0%
  • PREVARANTI

    glasova: 7 50,0%

  • Ukupno glasova
    14
  • Anketa je zatvorena .

savomilosevic

Zainteresovan član
Poruka
221
..NADASVE ZIVA TEMA,POSEBNO AKTUELNA U OVOM VREMENSKOM I PROSTORNOM OKVIRU...


STA MOZE DA TE VISE IZNERVIRA U TOJ IGRI:

1. PROFESORI,JER:

-KAD UHVATI LIKA KOJI VARA J....MAJKU SVIMA PRISTUNIMA I RUSI I ONE KOJI FINO ZNAJU
- KAD IH NE UHVATI PA VI KOJI STE UCILI DOBIJATE NIZE OCENE JER SU DRUGI BOLJE ZNALI
-TAJ COVEK KOJI IMA DOKTORSKU DIPLOMU I NA SLAVAMA UVEK SEDI U PREDNJEM CELU ZBOG TOGA,A U SVOJOJ BITI JE KOMPETNI IDIOT ZA ZIVOT PA MOZE DA MU SE DESI DA MU JE CEO ISPITNI ROK NEREGULARAN
-KAD NEKO POKUSA DA MU SKRENE PAZNJU NA TO DA JE PREVAREN ON SE ZBOG GORDOSTI I BOLESNE SUJETE JOS I UVREDI

2.PREVARANTI,JER

-VAM SE LIKOVI KOJI TAKO POLAZU KAZU,NAJCESCE NA TOM BRDJANSKOM NAGLASKU,KAKO JE TO "VJESTINA","SNALAZENJE U ZIVOTU","STO NISI I TI,KO TI KRIV" JER IMAJU MORALA KOLIKO I ALGE I MEDUZE A KUCNOG VASPITANJA KOLIKO I SELJA ILIC PA JE ZA NJIH "SNALAZENJE U ZIVOTU"-PREVARITI,SLAGATI,UKRASTI...SVE LEGITIMNO,SVE DOZVOLJENO....
-JER VAS I DALJE OSLOVLJAVAJU SA "KOLEGA" A KOLEGA VAM JE KOLIKO I STOJA
-JER SU FEJKERI KOJI ZBOG SVOJE LENJOSTI I TUPOSTI PRIBEGAVAJU OVAKVOM MINIMALISTICKOM PRISTUPU U ZIVOTU......PA BAR DA HOCE DA PRIZNAJU SVOJU NEMOC I DA TE GLEDAJU SA POSTOVANJEM VEC JOS GLUME NEKE INTELEKTUALNE GROMADE A POSLE NEKOG VREMENA SAMI SEBE REHABILITUJU I ZBUNJENO TE GLEDAJU O CEMU TO PRICAS-"TO SE NIJE NI DESILO,SANJ'O SI...."



AJDE LJUDI DA CUJEM VASE MISLJENJE....ISKLJUCIO SAM SMAJLIJE...NEMA ZAJEBANCIJE,SMRTNO OZBILJNA TEMA....HEHEHE
 
Izgleda da se slazemo - prevaranti naravno. Koji su moj dosli na fakultet, diplomu mogu da kupe i na buvljaku. Student danas ima relativno znacenje... I jos na kraju okrive profesora - kao "sve sam znao a oborio me". Pa da kada ga izazivaju da to cini.
Ipak, ni ovi prvi nisu bez mane... Kad se dese prevare sirih razmera, a profesor kompletni matori idiot, oceni one koji su od slova do slova prepisali recenice iz knjige visim ocenama od onih koji su ucili i argumentovali ispitnu materiju svojim recima (pa cak ih i obori), onda ne znas da li bi lansirao profesore u septicku jamu, prevarante u Atenicu kod Selje na vaspitanje ili upravu u tri lepe...(eto ga i treci subjekat, koga je mozda trebalo staviti u anketu , jer ne cini dovoljno da se tome stane na put).
 
ivchonny:
Izgleda da se slazemo - prevaranti naravno. Koji su moj dosli na fakultet, diplomu mogu da kupe i na buvljaku. Student danas ima relativno znacenje... I jos na kraju okrive profesora - kao "sve sam znao a oborio me". Pa da kada ga izazivaju da to cini.
Ipak, ni ovi prvi nisu bez mane... Kad se dese prevare sirih razmera, a profesor kompletni matori idiot, oceni one koji su od slova do slova prepisali recenice iz knjige visim ocenama od onih koji su ucili i argumentovali ispitnu materiju svojim recima (pa cak ih i obori), onda ne znas da li bi lansirao profesore u septicku jamu, prevarante u Atenicu kod Selje na vaspitanje ili upravu u tri lepe...(eto ga i treci subjekat, koga je mozda trebalo staviti u anketu , jer ne cini dovoljno da se tome stane na put).

SLAZEM SE...IMA MOZDA UI CETVRTI FAKTOR,MI KOJI CUTIMO ILI NE CUTIMO ALI SVAKAKO NA PREDUZIMAMO NISTA...TEK PONEKO DRUKANJE ALI SLABO JE TO,POTREBNA JE SIRA AKCIJA,NA PR. PRAVILNICI O POLAGANJU ISPITA....

I NARAVNO OPET NASA SVEST,JER U KANADI SE DESAVA DA SAM STUDENT KOJI SEDI DO PREVARANTA USTANE NA SRED ISPITA I PRIJAVI GA...A TEK U KINI GDE SE IDE U ZATVOR ZBOG PREPISIVANJA NA ISPITU!!
 
savomilosevic:
SLAZEM SE...IMA MOZDA UI CETVRTI FAKTOR,MI KOJI CUTIMO ILI NE CUTIMO ALI SVAKAKO NA PREDUZIMAMO NISTA...TEK PONEKO DRUKANJE ALI SLABO JE TO,POTREBNA JE SIRA AKCIJA,NA PR. PRAVILNICI O POLAGANJU ISPITA....

I NARAVNO OPET NASA SVEST,JER U KANADI SE DESAVA DA SAM STUDENT KOJI SEDI DO PREVARANTA USTANE NA SRED ISPITA I PRIJAVI GA...A TEK U KINI GDE SE IDE U ZATVOR ZBOG PREPISIVANJA NA ISPITU!!

Dobro, Kina je ekstrem... To nije bas tolika drustvena opasnost. Sto se tice Amerike (i Kanade), sta da ti pricam kada devojka koja se lozila na mene nije dala da prepisem od nje neku banalnost iz jednog predmeta (ali totalnu banalnost koju nisam znao jer mi je stao mozak). A kod nas, ako nekoga odrukas, ispadnes budala.

Kod nas su uveli neki pravilnik o polaganju ispita, pa su cak kupili i ometace radio i bluotooth signala, ali ne vredi. Tehnologija stalno napreduje. Jedino da ih skinu gole do koze... :lol: Ja bih za te pare naucio deset puta takav ispit.

Sto se svesti tice, ona mozda i moze da se promeni: "sargarepa" za one koji se trude, a "batina" za one koji hoce da varaju. Kad-tad bi ta "sargarepa" (u vidu bar neke nagrade - vaucer za besplatan obrok, ETC, ISIC, EURO 26 kartica) stvorila konkurenciju medju samim studentima. Ako voli da rizikuje i trpi "batine", nek' trpi...
 
PREVARANTI,JER

-VAM SE LIKOVI KOJI TAKO POLAZU KAZU,NAJCESCE NA TOM BRDJANSKOM NAGLASKU,KAKO JE TO "VJESTINA","SNALAZENJE U ZIVOTU","STO NISI I TI,KO TI KRIV" Ne kapiram. Je li pod ti likovima sa " brdjanskim naglaskom" podrazumijevas Crnogorce? Ako sam u pravu,prosto ne znam sta bih ti rekla. Zalosno je tako generalizovati ljude iz tih "brda". Ali tebi na cast. Akademski gradjanin,nema sta.
 
bananica:
PREVARANTI,JER

-VAM SE LIKOVI KOJI TAKO POLAZU KAZU,NAJCESCE NA TOM BRDJANSKOM NAGLASKU,KAKO JE TO "VJESTINA","SNALAZENJE U ZIVOTU","STO NISI I TI,KO TI KRIV" Ne kapiram. Je li pod ti likovima sa " brdjanskim naglaskom" podrazumijevas Crnogorce? Ako sam u pravu,prosto ne znam sta bih ti rekla. Zalosno je tako generalizovati ljude iz tih "brda". Ali tebi na cast. Akademski gradjanin,nema sta.


A BAS SAM BIRAO RECI JER MI NIJE BIO CILJ DA IKOGA UVREDIMA...JASNO SAM REKAO DA MEDJU ONIMA KOJI VARAJU NA ISPITIMA A KOJE POZNAJEM IMA NAJVISE CRNOGORACA,I TO JE CINJENICA....NISAM REKAO-DA VARA VECINA CRNOGORACA,A ZASIGURNO NISAM REKAO NI DA TO RADE SVI!
 
Evo nesto zanimljivo... mada nema direktne veze sa varanjem na ispitu.

Glas javnosti:
Ocenjivanje profesora
Studenti Beogradskog univerziteta imaće priliku da na kraju ovog semestra ocenjuju rad profesora. Prošle nedelje usvojen je pravilnik o studentskom vrednovanju pedagoškog rada nastavnika koji predviđa da svaki fakultet ima obavezu da sprovede anonimnu anketu u kojoj će studenti davati ocene od jedan do pet svojim predavačima.


Mišljenje o studentskom vrednovanju rada nastavnika je podeljeno. Dok se studenti uglavnom raduju što će konačno moći da ocenjuju profesorski rad, profesori strahuju da će oni ankete iskoristiti da „blate“ nastavnike koji zahtevaju red, rad i disciplinu.

- Podržavam javnost profesorskog rada. Nijednom profesoru nije svejedno da studenti kažu da je njihov rad loš. Ovakav način ocenjivanja uvodi red i određen stepen odgovornosti, jer uspeh na ispitu zavisi i od profesora i od studenata. Pojedini profesori misle da su nedodirljivi i da fakulteti postoje samo zbog njih. Mislim da je moguća zloupotreba ovih anketa minimalna - rekao je za „Blic“ prof. dr Branko Kovačević, dekan Elektrotehničkog fakulteta u Beogradu. Na Elektrotehničkom fakultetu u Beogradu javno ocenjivanje profesora, kaže dekan Kovačević, postoji još od 1970. godine. Najbolji profesori, po mišljenju studenata, pohvaljuju se i nagrađuju svake godine na dan fakulteta.

I na Fakultetu organizacionih nauka u Beogradu studenti poslednjih pet godina imaju mogućnost da putem tri ankete godišnje vrednuju rad svojih profesora, ali i studentskih službi, biblioteke, računarskog centra.

- Rezultati anketa se poklapaju sa informacijama koje imamo o radu pojedinih profesora i službi. Uvođenje anketa uticalo je da prosečna ocena rada na nivou fakulteta bude mnogo bolja. Profesori koji su na početku imali loše ocene potrudili su se da poprave kvalitet svog rada, pa su sada među najboljima. Zato mislim da je jako dobro što će ocenjivanje profesorskog rada od sada biti praksa na svim fakultetima - rekao je za „Blic“ prof. dr Milan Martić, dekan na FON-u.


V. Nedeljković
 

Back
Top