PARENJE PASA

Imam Sibirskog Haskija, zenku od 15 meseci sa papirima. Cuo sam da za stene majka treba da bude ocenjivana na izlozbi da bi mogao dobiti papire. Jel to tacno? Uskoro ce biti izlozba u mom mestu zato pitam.
Zanima me koliko su strogi u ocenjivanje jer je nesto niza od standarda?
Unapred hvala!
 
HITNO
zhenka meshanac jazavichara i pincha
crna
trazhi se muzhjak za parenje
na vracharu
0658963203

Zelis da paris mesanku i da dobijes jos mesanaca koje verovatno niko nece hteti? Nelogicno. Mozda da sacekas da joj prodje teranje i da je sterilises? Imas dobru temu o sterilizaciji koja ce te verovatno ubediti da to nije ni nehumano ni stetno po zdravlje, stavise, zdravije je sterilisati nego ostaviti tako. Tvrdim ti to iz iskustva, i svog i tudjeg.
 
Mozda zenka ima lazne trudnoce ili nesto slicno pa je bolje da ima jedno leglo pre sterilizacije. Znam ljude koji su se odlucili za stenad kada im je kuja pocela redovno da dobija lazne trudnoce, inace im nije bilo na pameti da je pare.
 
Jedno ili nijedno isto se 'vata!
Ili ce kuja biti priplodna i imati nekoliko legala, ili nek se sterilise. Jedno leglo nije nikakva garancija zdravlja jer vec u sledecem teranju se opet moze javiti lazna trudnoca.
 
Zelis da paris mesanku i da dobijes jos mesanaca koje verovatno niko nece hteti? Nelogicno. Mozda da sacekas da joj prodje teranje i da je sterilises? Imas dobru temu o sterilizaciji koja ce te verovatno ubediti da to nije ni nehumano ni stetno po zdravlje, stavise, zdravije je sterilisati nego ostaviti tako. Tvrdim ti to iz iskustva, i svog i tudjeg.

ovaaaaaaj
da, zhelim da parim meshanku
ne znam zashto ih niko ne bi hteo
i mislim da su meshanci carevi
i mislim da nije kul sterilisati
 
jer ima neko zenku belog boksera za parenje? treba mi stene da pravi drustvo mom Oskaru, kada ostane sam hvata ga panika mnogo je vezan za nas:D ili mozda cak ako ima neko stene belog boksera zenku za prodaju za neku manju cenu.
ima 2.5 god lep zdrav i sjajne naravi

kontakt: kamasna@gmail.com

nekoliko slika...
 

Prilozi

  • mali.JPG
    mali.JPG
    22,1 KB · Pregleda: 16
  • aaa.jpg
    aaa.jpg
    18,1 KB · Pregleda: 12
  • bbb.JPG
    bbb.JPG
    18,2 KB · Pregleda: 15
  • sa telefona.jpg
    sa telefona.jpg
    19,4 KB · Pregleda: 10
  • sa telefona1.jpg
    sa telefona1.jpg
    22,5 KB · Pregleda: 12
ovaaaaaaj
da, zhelim da parim meshanku
ne znam zashto ih niko ne bi hteo
i mislim da su meshanci carevi
i mislim da nije kul sterilisati

Skazem se i ja da su mesanci carevi, da nije tako, ne bih jednog drzala poslednjih 12 godina. Ali toliko ih vec postoji nezbrinutih i tako ih je tesko udomiti da stvarno ne vidim zasto bi ih neko "proizvodio" jos. A o tome koliko je sterilizacija "kul" ili nije... :evil::evil::evil: Ne radi se o tome je li kul nego o zdravlju bica koje navodno volis. Bez uvrede ali sticem utisak da si ti jedna sebicna ili u najmanju ruku nezrela osoba. Prvo probaj malo da se edukujes pa onda razmisli o konsekvencama svojih odluka.
 
ovaaaaaaj
da, zhelim da parim meshanku
ne znam zashto ih niko ne bi hteo
i mislim da su meshanci carevi
i mislim da nije kul sterilisati

Slazem se sa mimi's mom,sterilizacija je najbolje resenje za sve pse koji parenjem daju stence koje mozda niko nece hteti i ostace prepusteni sami sebi.Mozda ti uvek udomis sve kuce ali sto se tice sterilizacije to moze mnogo da im pomogne jer lako moze doci do lazne trudnoce i mastitisa koji se jako tesko lece i jako su bolni i zivotinja samo pati i nista drugo.Raspitaj se malo vise o sterilizaciji i uvideces sve njene prednosti.Inace ja sam vet.i svaki dan slusam o tome i kazem ti sve ovo kao sigurnu informaciju a ti se raspitaj malo bolje o svemu tome.Inace niko nije rekao da su mesanci losi,ali ljudi jesu i sve manje nih uzima pse,a kamoli mesance.
 
Pozdrav.Interesuje me ako mi je zenka imala teranje,posle koliko vremena ce opet traziti.Da sam je sad pustio na parenje stenila bih se krajem januara a to mi ne odgovara jer ce biti jako hladno.Hvala na informacijama!
 
Psi tj. kuje imaju teranje dva puta godisnje,odnosno u periodu od 6 meseci izmedju dva teranja...
U zavisnosti od kuje taj ciklus moze biti i duzi od 6 meseci,odnosno periodi izmedju dva teranja mogu biti duzi od 6 meseci...
U konkretnom slucaju,trebalo bi obratiti paznju za otprilike 6 meseci pa na dalje i o tome voditi evidenciju.Ovo je narocito vazno ako imate nameru kuju vise puta da parite,odnosno da se ozbiljnije bavite uzgojom...
 
Poslednja izmena:
Јел има нека женка Немачког овчара која је спремна за парење?
Ја имам мужјака, Меду. Има 2 и по године и још се није парио и постаје помало фрустриран :/
Сада проблем је што је Меда дугодлак и нема папире. Јел постоји уопште могућност да се пари пас без папира? Он има супер порекло, што си и види на њему, јер је стварно леп

09082011493.jpg


И јако ми је жао да га стерилишем. Греота јер стварно леп и квалитетан пас који заслужује потомство.
 
Pitaj na temi Crni i gvozdeni nemački ovčar. I puno sreće, mada sumnjam u uspeh. Ako si već rešio da nabaviš psa, trebalo je da se raspitaš na vreme o detaljima, nije to mala odluka. Mislim, nije mi cilj da te beshrabrim niti da te kritikujem ali uz ovoliku dostupnost informacija pravi je greh nabaviti životinju i (ne) donositi odluke zbog kojih će on/a samo da pati.
 
kako izgleda pas, koji je isfrustriran zbog nedostatka sexa? :think::think: meni kroz kucu prodjose 2 kera u poslendjih 15-20 god, 2 kera su mi ovog trenutka u kuci, nijedan sterilisan, niti jedan nije imao opa-cupa, i nisam primetila nikakve sexualne frustracije na njima
 
Pitaj na temi Crni i gvozdeni nemački ovčar. I puno sreće, mada sumnjam u uspeh. Ako si već rešio da nabaviš psa, trebalo je da se raspitaš na vreme o detaljima, nije to mala odluka. Mislim, nije mi cilj da te beshrabrim niti da te kritikujem ali uz ovoliku dostupnost informacija pravi je greh nabaviti životinju i (ne) donositi odluke zbog kojih će on/a samo da pati.
Можда си у праву. Али никако ми није падало на памет да од оволике Србије где је НО увек популарна раса, нема женке за парење. И чисто сумњам да су сви педигрирани и да се само они паре.


kako izgleda pas, koji je isfrustriran zbog nedostatka sexa? :think::think: meni kroz kucu prodjose 2 kera u poslendjih 15-20 god, 2 kera su mi ovog trenutka u kuci, nijedan sterilisan, niti jedan nije imao opa-cupa, i nisam primetila nikakve sexualne frustracije na njima

Па одбија да се дружи са зрелим мужјацима који су не стерилисани. Када они хоће да се играју са њим он се склања, а ако су упорни режи на њих док га не оставе на миру.
А заскаче све женке, биле у терању или не :)
Не мора да значи да је због тога. Ја сам мало читуцкао и распитивао се и дошао до тог закључка. А и Цезар Милан у књизи тврди да је обавезно парење или стерилизација као превенција агресије код паса. А он је ипак ауторитет у овој области, сложићемо се.
 
Poslednja izmena:
Naravno da se ne pare samo pedigrirani i tu zapravo i nastaju problemi, ako vlasnik nema neku obavezu da sve bude po protokolu, verovatno ce "zgodno zaboraviti" (izuzetak su vlasnici radnih linija koji su revnosni i savesni po tom pitanju) da su NO skloni nekim bolestima npr. displaziji kukova pa psa nece ni snimiti a neko ko se nije dovoljno raspitao ce da se zaleti da kupi jeftino stene koje ce posle da ga kosta kao svetog Petra kajgana, po principu ko ne plati na mostu, platice na cupriji. ;) I ako se slucajno desi da psa uparis sa rodjakom, tako mogu da se poboljsaju dobre osobine ali i da se istaknu mane tipa zdravstvenih problema. Tvoj pas jeste prelep ali mislim da ce i njemu i tebi zivot biti laksi ako ga kastriras. I sta je to sa muskom solidarnoscu?! Ni moj muz ne da naseg macka! :lol:
 

Back
Top