Ljubavne gatalice......;-)))

ja vam ne znam sta su tacno te ljubavne gatalice ali me to podseti na neke moje uspomene...

kad sam bila klinka sve devojcice su imale jednu tabela. kad kines pogledas kolko je sati i vidis:
od 11-11:30 voli te
od 11:30-12 ima drugu
od 12-12:30 slagace te :lol:
i tako ja jednom kinula na casu istorije i trazim tu tabelu, takozvanu-cihalicu :D
provali me nastavnica... nakon sto me je 5 puta pitala sta to citam, ja postidjeno odgovaram: "cihalicu." a zena me belo gleda... :lol:

pa smo kad smo bile klinke zmisljale citave sisteme gledanja u karte...jedna je, toga se dobro secam, znacila - reci ce ti da si mamun... :lol:
 
pa kafu nisu pili pre... a ja se punila k'o brod.... i to sam bila opshte poznata.... e da s ti meni zhiv i zdrav..... pa kad odem kod drugarice, a ona pomenula mami da ja dobro gledam u sholjicu... pa mama, pa komshinica... pa da ti ne pricham.... :lol:
 
Čekaj da se prisetim, kako je ono beše ona naša išla.....

1. Joca 1. voli 1. danas
2. Igor 2. misli 2. sutra
3. Peca 3. gleda 3. za 5 d.
4. Saša 4. muva 4. za 10 d
5. Siniša 5. kiss 5. za mesec
6. Igor P. 6. mrzi 6. za dva
7. ON 7. ima drugu 7. pola god.
8. Aca 8. duga veza 8. godinu
9. S.S. 9. smara 9. 3 godine
10. x 10. zvaće 10. nikad

I četvrta kolona su neka ženska imena - al samo 5 imena napišeš a 5 puta staviš sebe da imaš veće šanse pa se nešto tu kao broji i dođeš do zaključka da će on tebe zvati sutra a da muva neku tamo dok je onaj tamo s onom onako, ovako... i sve tako :lol:
 
ahaha a najbolje je bilo nesto sto smo zbrajale kad smo jos samo znale sabiranje i oduzimanje. koliko procenata nas voli? to je nesto sa imenima cija smo slova pretvarali u brojeve, ne znam sad sistem...samo znam da je rezultat cesto umeo da bude-voli te 324% :lol:
 
S_K_V_O:
ja vam ne znam sta su tacno te ljubavne gatalice ali me to podseti na neke moje uspomene...

kad sam bila klinka sve devojcice su imale jednu tabela. kad kines pogledas kolko je sati i vidis:
od 11-11:30 voli te
od 11:30-12 ima drugu
od 12-12:30 slagace te :lol:
i tako ja jednom kinula na casu istorije i trazim tu tabelu, takozvanu-cihalicu :D
provali me nastavnica... nakon sto me je 5 puta pitala sta to citam, ja postidjeno odgovaram: "cihalicu." a zena me belo gleda... :lol:

pa smo kad smo bile klinke zmisljale citave sisteme gledanja u karte...jedna je, toga se dobro secam, znacila - reci ce ti da si mamun... :lol:

pa dobro sad....eto kihnuh, setih se ovog sto si napisala i potrazih vreme 13:05 kad ono kazaljke se poklopile;-) a vamo nema od 13:00 - 13:30 opisa;-)
 
ZaLjUBlJeNa90:
Da li ste se nekada zaludjivali ljubavnim gatalicama i da li su tacne?
Na primer ja sam to obozavala,znala sam da su glupe ali jednostavnos sam gatala....CAK sam imala i svesku sa njima....a sada da cujem vaaaaaas???? :) :) :) :) :)


S obzirom koliko godina imaš, pretpostavljam da su te gatalice još uvek aktuelne kod tebe ... pa i meni su bile u celoj srednjoj školi
c031.gif
 
ZaLjUBlJeNa90:
Da li ste se nekada zaludjivali ljubavnim gatalicama i da li su tacne?
Na primer ja sam to obozavala,znala sam da su glupe ali jednostavnos sam gatala....CAK sam imala i svesku sa njima....a sada da cujem vaaaaaas???? :) :) :) :) :)
Pre sam gledala u solju karte kuglu i visak sad samo kuvam u jednom loncu corbu sa krilcima od slepog misa...kad to proba oma oce da se zeni....zavisi koliko sam je prekuvala...Salim se malo ja mani se gatalica... to samo treba da malo zabavi inace niko nije srecu video s tim...
 
Mene jos uvek opsedaju sa svih strana da im gledam u solju, ima ljudi koji veruju u takve stvari mada su to ciste gluposti i "ubijanje vremena".
Mi smo nekad na cigareti pisali ime i prezime osobe koja nam se dopada pa onda dok pusis moras da cutis i da budes ozbiljna, kod nekih je i bilo uspeha, verovatno je to samo slucajnost!
 
evo:
dr Rad. N. Kazimirovic
"Tajanstvene pojave u nasem narodu
-Kremansko Protocanstvo-"
reprint knjige iz 1941. godine:

"Da momak zavoli devojku u nasem narodu se i baje pomocu zrnevlja od pasulja.
Uzme se dvadeset i sedam ("triždevet" t.j. tri puta po devet) zrna pasulja i malo soli. Zrnevlje se prelije vodom pa se potom sa solju tri puta u krpu zavije i govori: "Ne motam ovaj pasulj, vec motam N.N. (ime sudjenika)". Taj zamotuljak valja tri puta vezati i tri puta sobom poneti, pa opet reci: "Ne vezujem ovaj pasulj, vec N.N. (reci ime) sa mnom." Zatim valja preci na ognjiste i tri puta u vatru dunuti i reci: " Iz mene huka, u njega muka! Kako ovaj pasulj puca, tako i srce N.N. (reci ime) za mnom da kuca! Crko, puko, dok se sa mnom ne video, meni ne dosao!""

Eto, probajte pa javite.
 
zorab:
evo:
dr Rad. N. Kazimirovic
"Tajanstvene pojave u nasem narodu
-Kremansko Protocanstvo-"
reprint knjige iz 1941. godine:

"Da momak zavoli devojku u nasem narodu se i baje pomocu zrnevlja od pasulja.
Uzme se dvadeset i sedam ("triždevet" t.j. tri puta po devet) zrna pasulja i malo soli. Zrnevlje se prelije vodom pa se potom sa solju tri puta u krpu zavije i govori: "Ne motam ovaj pasulj, vec motam N.N. (ime sudjenika)". Taj zamotuljak valja tri puta vezati i tri puta sobom poneti, pa opet reci: "Ne vezujem ovaj pasulj, vec N.N. (reci ime) sa mnom." Zatim valja preci na ognjiste i tri puta u vatru dunuti i reci: " Iz mene huka, u njega muka! Kako ovaj pasulj puca, tako i srce N.N. (reci ime) za mnom da kuca! Crko, puko, dok se sa mnom ne video, meni ne dosao!""

Eto, probajte pa javite.
E ja ću da probam, pa javljam.
 

Back
Top