Zasto LDP ima samo 3% podrske u birackom telu

СПС кад је формиран имао је 75% подршке, исправка. А што се тиче г. Елвина, претпостављам да ни он сам не зна шта прича. Прво прича како ЛДП има преко 9% подршке, па онда прича како ће сигурно ући у парламент, а сада каже да није лоше 3% за новоформирану политичку партију. Мислим, шта рећи
 
Како год било колега. Ипак није СПС поменут без разлога. А разлог је тај што ни Чеда Јовановић није био анонимус. Он је био три године на највишим државним функцијама и радио је многе прљаве послове за које није имао овлашћења. Касније је имао практично неограничену власт у условима ванредног стања (одредбе неуставне). ЛДП је настао издвајањем неформалне фракције из ДС који у том моменту има председника државе.
Дакле, ЛДП је формално нова странка, али деконструишимо тај појам. Кад се каже "нов", асоцијација је да се он јадан бори да би био примећен. Па ставови Чеде су свима одавно добро познати. Има одличну проходност на медијима. На некима више него СРС која по свим истраживањима има 10 пута јачи рејтинг. Тако да нема ту ничег новог. Нису ни његови ставови нови.
То наравно није као СПС који је преузе монопол СК/ССРН али не може се ни рећи да су са инфраструктуром, чланством, подршком медија и утицајних група кренули од нуле. Дапаче...
 
Па добро, али колико чујем од неких пријатеља, ЛСП се провлачи само на Б92, Да ли је то истина? Ја на РТС, СТБ и још неким станицама не виђам ЛДП. Сад, није бадава то што ЛДП нема медијску пажњу.
 
Iron Lord:
Mislite, prepisane doslovce bez ličnih razmišljanja postavljača?
Ovu temu neću zatvarati iako ima puno trolerskih poruka.
Verovatno su moderatori krivi...
Poshtovanje, gos'n Irone:)
Ne mislite li da je malo smesno ovo sto rekoste?
Ja mislim.
Znate, samo su novinari duzni da prenesu informaciju onako kako su je culi, nista vishe.
Zlatno pravilo novinarstva: Informacija je zakon, ostalo je tumacenje (citalaca, gledalaca)!
Mi nismo novinari, mi smo citaoci, gledaoci, diskutanti (kakvi-takvi) i imamo pravo da komentarisemo tekst koji smo postirali (preneli)!
Sluzbenica pokorna...
 
no_problem:
Ја ниједан. А ово би се могло схватити као прозивање, односно изазивање немира

Imao sam prilike da vidim pojedine forumaše odavde (ne menjaju nickove) kako lepo postuju na drugim forumima dok ovde sebi svašta dozvoljavaju.

Neki su čak i priznali da ih ne puštaju na druge forume.

Vreme je da se preispitaju neka merila ovde...
 
Iron Lord:
Imao sam prilike da vidim pojedine forumaše odavde (ne menjaju nickove) kako lepo postuju na drugim forumima dok ovde sebi svašta dozvoljavaju.

Neki su čak i priznali da ih ne puštaju na druge forume.

Vreme je da se preispitaju neka merila ovde...
Postovala sam nekad na SC-u, dok me nisu banovali u akciji "Sablja" :lol:
Odbanovana, ali nisam dobila zadovoljstinu, tj. izvinjenje za taj ishtiren chin, a da budem do kraja iskrena, ostavim tamo nedeljno komentar-dva, i to pod tudjim nickkom, pozajmljenim.
Sto, kad su gospoda iz "Uprave" mogla da hrupe u moju bazu podataka, zakonom zasticenu(kako sami izvolese reci) i dignu moju lozinku, sto ja ne bih mogla "sve po ladu da me ne poznadu"?!
Pa, zar nije tako!
Jeste!
 
*BILJA*:
Poshtovanje, gos'n Irone:)
Ne mislite li da je malo smesno ovo sto rekoste?
Ja mislim.
Znate, samo su novinari duzni da prenesu informaciju onako kako su je culi, nista vishe.
Zlatno pravilo novinarstva: Informacija je zakon, ostalo je tumacenje (citalaca, gledalaca)!
Mi nismo novinari, mi smo citaoci, gledaoci, diskutanti (kakvi-takvi) i imamo pravo da komentarisemo tekst koji smo postirali (preneli)!
Sluzbenica pokorna...

Biljo,
znam da ste osetljivi i da prečesto dolazi do neugodnih nesporazuma izmedj Vas i mene, koje izgladimo uz duge priče.

Ne znam zašto je slučaj i ovaj put bio okrenut protiv nas?

Moj komentar, iako nije direktno upućen Vama, zadesi se baš posle vašeg posta?!

Dakle, globalno se slažem sa onim što ste izneli.
Medjutim, zar nismo bili svedoci da pojedini dnevni listovi objavljuju fotomontaže?
Zar u dnevnim listovima ne možemo naći tendenciozne tekstove iz pera povremenih ili nikakvih saradnika?
Pojave se u jednom broju i više nikad...

Sećam se tako jednog članka u Blicu.
Ime autora -nepoznato
Tema - zašto je Amerika dobra?
citat iz teksta:"Da ne postoji Amerika teroristi bi radili šta im je volja"
Moj zaključak:"Da baba nije baba bila bi deda"
Pa zar baš nisu te teroriste imenovali predobri Ameri?
Zar im nisu baš oni pomogli da nastanu?

E takvih se tekstova ja ježim.
Ali i novina koje objevaljuju fotomontaže.
Da ne pominjem pisma čitalaca...
Sve pismeni generali u penziji ili zabrinuti Srbi iz Amerike koji ne nude green card već savete da zapnemo sami jer tamo kod njih za nas nema mesta???

Mislim...
Daleko smo mi od pravih glasila.
Apsolvirali smo valjda da iza svakog glasila stoji neki sponzor...

Čak je i jedna "Политика" dozvolila sebi da objavljuje svašta.

Jedino da se uzdamo još u BETA-u i TANJUG (šta mu god značila ta skraćenica)
 
LDP ima samo 3%,a verijem da ce imati jos manje zato sto je vode iskompromitovani ljudi koji samo pricaju gluposti, idu na Kosovo da razgovaraju sa teroristima (jad i beda), verovatno primaju i pare od njih..
Ne bi me zacudilo da saradjuju sa narko dilerima(nazalost, vrlo verovatno), a i sami lobiraju za nezavisno Kosovo.
Ali, sta ces, ima i toga.. Kad bude doslo vreme, sve ce to u cuzu i to na duze bato...
 
*BILJA*:
Jos neshto, jesmo li mi vencani sa jednim forumom, da ne bismo mogli i na neki drugi?!
Nismo, a to sto ja volim bas ovde da VISIM, to je moja stvar :lol:
A da ne visim, VISIM, bolje ovde nego na drvetu :lol:

*BILJA*:
Kako je krenulo, uskoro cu i na drvetu :lol:
Moze jedan cmokic za Gvozdenog, pardon, Celicnog :wink:
Cao


Zar ste Zaboravili BRIGU o našim korisnicima?
Sećate li se šta se dogodilo kada ste uzeli novi nick a avatar osato isti?
Pomislili smo da to neko hoće da se ruga našem korisniku, ali smo uz pomoć drugih korisnika utvrdili da se tu ipak radi o Vama.
:wink:
 
no_problem:
СПС кад је формиран имао је 75% подршке, исправка. А што се тиче г. Елвина, претпостављам да ни он сам не зна шта прича. Прво прича како ЛДП има преко 9% подршке, па онда прича како ће сигурно ући у парламент, а сада каже да није лоше 3% за новоформирану политичку партију. Мислим, шта рећи

Da dopunimo ovu istinu.
Zašto je tako bilo?
Zato što smo prelazili iz jednopartijskog sistema u višepartijski i većina ljudi nije znala šta to znači.
Zato su prišli onima koji su bili u poslednjem sazivu SK SRBIJE.

p.s. za mladje čitaoce: nije "Svet Kompjutera", nego "savez komunista"
p.p.s za matore ne brinem da ne znaju nego brinem što ne žele da objasne
 
al bundy:
pa ja mislim da ce preci cenzus al ko zna i imace oko 20 poslanika isto kao i SPS I SPO u ovom sazivu al ko zna videcemo.
U ovom proceni bi i ja mogao da se slozim.Utiskaudu druga sam da ce LDP imati izmadju 5-10% glasova ali najrealnije je da to bude negde oko 8%.Vrlo je moguce da u Vojvodini SRS a veoma dobar rezultat mogu ocekivati i u Beogradu.
Sve u svemu mislim da ce broj pslanika (naravno opozicionih) koji ce imati LDP i onih koji ce imati SRS(takodje opozicionih) biti u odnosu 1:4 a ne kako to neko predstavlja(da je SRS jaci 20 puta).
 
crow:
"Zasto LDP ima samo 3% podrske u birackom telu"
zato shto je srbija zadnja zemlja u evropi...
nekako jedno s drugim ide uzrochno-posledichno...

Bez želje da ulazim u dalju raspravu sa tobom u vezi sa političkim opredeljenjem, moram nešto da primetim.
Ovaj tvoj post se može protumačiti i ovako:
"Ja (mislim na tebe) živim u zemlji gde je 97% ljudi glupo, zatucano, zaostalo, jer veruju drugim političkim partijama, a ne LDP-u."
Postavlja se onda niz pitanja:
1. Zašto si još uvek ovde?
2. Ako bi sutra na neki način uspeo ti ili LDP da ubedite još 48% stanovništva da svoje simpatije okrene ka LDP-u, zar ti ne bi bilo glupo da živiš u zemlji u kojoj je "do juče" 48% ljudi bilo glupo i zatucano, ali se eto "osvestilo", a preostalih 49% je još uvek glupo i zaostalo???
3. Dakle, ili tih 3% nije u pravu ili bi ti pod hitno trebalo da menjaš državu, jezik, naciju, veru...
4. Ne misliš li da si malo tendeciozan sa ovakvim svojim ekstremnim stavom.
5. Da li ti to ukazuje možda zašto neki ljudi koliko god da su demokrate, ne mogu i ne žele da svoje poverenje ukažu tako ekstremnim političarima kao što su LDP i njihove pristalice.
 

Back
Top