Ahtisaari: Nema rešenja pregovorima

Kira Neris

Primećen član
Poruka
663
"Ne vidim da se dve strane približavaju kada je reč o statusu. Strane su na dijametralnim pozicijama, ne vidim da će se pregovorima doći do rešenja", rekao je specijalni izaslanik generalnog sekretara Ujedinjenih nacija za pregovore o budućem statusu Kosova. "Priština je bila spremna da učini značajne ustupke, za razliku od Beograda", rekao je Ahtisari.

"Moja procena tehničkih razgovora je da je mogućnost nalaženja zajedničkog stanovišta veoma ograničena. Srbi i kosovski Albanci neće postići sporazum za mog života", rekao je Ahtisari na seminaru o situaciji na Balkanu, čiji je organizator finski Institut za studije bezbednosti.

Ahtisari bi Savetu bezbednosti UN uskoro trebalo da podnese izveštaj o pregovorima o budućem statusu Kosova.
 
Kira Neris:
"Ne vidim da se dve strane približavaju kada je reč o statusu. Strane su na dijametralnim pozicijama, ne vidim da će se pregovorima doći do rešenja", rekao je specijalni izaslanik generalnog sekretara Ujedinjenih nacija za pregovore o budućem statusu Kosova. "Priština je bila spremna da učini značajne ustupke, za razliku od Beograda", rekao je Ahtisari.

"Moja procena tehničkih razgovora je da je mogućnost nalaženja zajedničkog stanovišta veoma ograničena. Srbi i kosovski Albanci neće postići sporazum za mog života", rekao je Ahtisari na seminaru o situaciji na Balkanu, čiji je organizator finski Institut za studije bezbednosti.

Ahtisari bi Savetu bezbednosti UN uskoro trebalo da podnese izveštaj o pregovorima o budućem statusu Kosova.

jos jedino tebe zanima sta ima da kaze gospodin marti... :)
 
Poslednja vest:

"Rusija pritiska EU da se dobije prihvatljivo rešenje za Srbiju"

Ne dolazi u obzir rešenje nametnuto Srbiji, takodje taj stav će držati Rusija u kontakt grupi i Savetu bezbednosti.
Izvori iz Brisela kažu da je rusija prenela nekim članicama da zahteva od Ahtisarija da predloži prihvatljivo rešenje, ali da ono mora da prvo prodje kroz kontakt grupu pa da se objavi. Tek, onda ako je prihvatljiv, taj predlog bi bio prosledjen prištini i Beogradu.
Rusko MIP je poslalo zvaničan demarš Vladi Finske da Rusija odobrenjem da Aktisari da predlog, nikako nije dozvolila da se Srbiji nameću rešenja. Rusija je rekla u demaršu da bilo koji predlog koji negira prava Beograda kao suverene zemlje, samim tim podriva pregovore i neprihvatljiv je.
Evropski diplomate bile su nevoljne da potvrde ovakav dokument sa ruskim stavom, ali su umesto toga rekle da 25 zemalja podržava kompromisno rešenje.

http://www.mosnews.com/news/2006/10/09/nosolutions.shtml
 
I jedno pitanje, nevezano za temu, ali meni je izuzetno vazno!
Ovde su naprasno pocela neka persiranja, i ne znam kako da se odredim prema njima?
Ako persiranje znaci neku distancu, molim lepo i ja cu da se distanciram.
Pa jos ako mi kazu da je to iz poshtovanja, ostaje mi samo da se ubijem..
Nadam se, Sale da ste me bar Vi razumeli:)
Da, nesto na temu, bravo braco Rusi.....
 
*BILJA*:
I jedno pitanje, nevezano za temu, ali meni je izuzetno vazno!
Ovde su naprasno pocela neka persiranja, i ne znam kako da se odredim prema njima?
Ako persiranje znaci neku distancu, molim lepo i ja cu da se distanciram.
Pa jos ako mi kazu da je to iz poshtovanja, ostaje mi samo da se ubijem..
Nadam se, Sale da ste me bar Vi razumeli:)
Da, nesto na temu, bravo braco Rusi.....

Nemtudom, Magyar Ember....

:D
 
Sticem utisak da se ovde opet govori o tome kako braca rusi zele da nam pomognu i da su toliko brizni za nase Kosovo i nas kao narod u cjelini..

Sve mi se cini da se brigaju druge brige, jer kako znamo status Kosova nece odrediti samos tatus Kosova nego i mnogih drugih a posebno dijelova Rusije koji imaju iste zelje kao i Albanci na Kosovu..

S toga briga je prvenstveno za sebe a mozda i za srbe, ako zelite tako tumaciti..
 
GZ:
Sve mi se cini da se brigaju druge brige, jer kako znamo status Kosova nece odrediti samos tatus Kosova nego i mnogih drugih a posebno dijelova Rusije koji imaju iste zelje kao i Albanci na Kosovu..

kojiih delova rusije? čečeniju su očistili...doduše, ispoljavaju pretenzije prema delovima gruzije. čak je putin podržao referendum za otcepljnje, valjda, južne osetije. pa to zalaganje za univerzalno rešenje treba posmatrati u tom kontekstu...
 
_Milanche_:
verovato ga dzaba daju

"Nu, naši Evropskiji prijatelji.. Nu, vi haćete spravodit svoja evropskaja poljitika na Baljkane... Nu, da vidimo skoljka vi plaćate naš gas... Oh, pa to toljka maljenko, mnogo maljenko! Mi morat Podić cenu... harašo? 200%... harašo? Vot, 200%.! Sad mi znać da Mercedes namesto 30,000e buđet koštat 40,000 zbog troškovi proizvodnje, nu, ete vaš probljem...
Nu što eta? Vi ne haćete svaju poljitiku više? Eta harašo! Mi ne mjenjajet cenu, vi mož buđet prodavat Mercedes sa 30,000e!

Otprilike ovo ti j odgovor... ne prodaje Evropa gas Rusiji nego Rusija evropi... To ti je kao narko diler sa svojim džanki prostitutkama... Kakvu samostalnu politiku mogu da vode džanki prostitutke?
 
dr hirurg:
Могло би се пре рећи: Да ли би ЕУ угрозила однос са Русијом због Србије?
kako za Rusiju tako i za EU Srbija je nebitan *****!.
U njihovim medjusobnim razgovorima o Srbiji se razgovara kad se dodje do tacke pod razno.
Reseje koje bude predlozila kontakt grupa ce biti resenje koje ce biti prihvaceno od svih zemalja bez obzira ako se neka sa tim resenjem pojedinacno ne slaze.Tako se uvek radi kad se formiraju medjunarodne komisije.
 

Back
Top