Ešerihija koli

pozdravljam sve pacenike na adresi E.coli :) nedavno sam se i ja pridruzila tom drustvu..nazalost
moji simptomi su bili slijedeci - bolovi u bubrezima, visoka temperatura, glavobolje.nakon sto se nisam mogla rijesiti visoke temperature (oko 39) i bolova otisla sam u hitnu, uradila nalaz urina i krvi, a odmah poslije i urinokulturu.rezultat escherichie coli 10/6.sutra opet kod doka da mi prepise terapiju.
no, mene sad interesuje slijedece jer sam se nakon 8 iscitanih strana na ovom forumu praaavo ustrtarila;a to je izmedju ostalog - da li sam u medjuvremenu mogla zaraziti i partnera jer smo bas prestali koristit zastitu :(
ostale tretmane i nacine lijecena sam bas nak detaljno iscitala :)...hvala svima unaprijed
 
Imala sam ovu bakteriju u dva navrata.Posle terapije antibioticima /prema uradjenom antibiogramu/, ona se ponovo pojavila.
Provereni lek za lecenje esherihije koli je.. 800 gr iseckanog lista celera preliti sa 2 l prokljucale vode i otaviti da odstoji /najmanje 12 sati/. Procediti i dodati sok od 12-14 limuna. Piti tri puta dnevno po 2 dl.
Piti sto vise tecnosti...Prolom voda, caj od brusnice...i IMMUNAL kapi za jacanje imuniteta.
Posle ovoga nalaz urinokulture je u dva navrata ostao sterilan.

Pozdrav!
 
Imala sam ovu bakteriju u dva navrata.Posle terapije antibioticima /prema uradjenom antibiogramu/, ona se ponovo pojavila.
Provereni lek za lecenje esherihije koli je.. 800 gr iseckanog lista celera preliti sa 2 l prokljucale vode i otaviti da odstoji /najmanje 12 sati/. Procediti i dodati sok od 12-14 limuna. Piti tri puta dnevno po 2 dl.
Piti sto vise tecnosti...Prolom voda, caj od brusnice...i IMMUNAL kapi za jacanje imuniteta.
Posle ovoga nalaz urinokulture je u dva navrata ostao sterilan.

Pozdrav!
Mesto prolom vode, sasvim je dovoljno da u čaj od brusnice na vrh kašike staviš malo sode bikarbone.....
I budeš jaaako uporan...Umesto brusnice, još je delotvorniji list medveđeg grožđa...Uvae ursi folium...
 
Imam eserihiju godinu i po.... Lecila sam je antibioticima i naravno vracala se. I sada je imam, samo sto sam prestala da je lecim! Urolog mi je rekao da je ta bakterija opasna samo za DECU, TRUDNICE I DIJABETICARE! Jos mi je i rekao da sam npr. u Francuskoj i da mi dr da antibiotik da izlecim eserihiju, isti bi izgubio licencu. Ne moze se izbaciti, ali se moze prorediti uzimanjem puno bilo koje tecnosti!
 
I sta radis? Mislim, kako trpis bolove i jurenje na wc svakih 5 minuta koje je pri tome kao da piskis zilete prijatno?
Ti ili nisi dobro razumela svog lekara il nesto sa njim nije u redu.
Trudnice , deca i starije osobe lece asimptomatsku bakterijuriju, sto znaci bez obzira sto nemaju simptome ukoliko postoji prisustvo bakterije u urinu to zahteva primenu antibiotske terapije.
Svi ostali koji imaju bakterije u urinu u malom broju a nemaju simptome ne primaju antibiotike.
Svi oni mucenici koji imaju po par miliona e.coli u urinu moraju da primaju antibiotike.
Urin mora da bude sterilan, e.coli tu nije mesto i takve infekcije mogu biti jako opasne.
 
Doktor je rekao da ce je uzimanje tecnosti izbaciti... ja se nadam da ce biti tako. Ostaje mi samo da cekam i vidim sta ce se desiti a rezultate cu naravno javiti. Nedelju dana se napijam... idem svaki cas da mokrim ali ne osecam vise bol i peckanje pri mokrenju. Jos tri nedelje i onda radim ponovo urinokulturu.
 
Juce mi je otkrivena eserihija koli. U urinu je bilo dosta krvi ,morala sam stalno da idem u wc pa i nocima nisam mogla da spavam zbog neke ,,napetosti,, u donjem delu stomaka.bubrezi me ne bole niti sada imam bilo kakve smetnje i bolove.Dr mi je dao brufen tablete pa me interesuje koliko su one efikasne u lijecenju pomenute bakterije.Pijem dosta cajeva i prolom vodu pa cak mislim da probam onaj recept sa belim lukom..I jos bi samo molila da mi neko napise koji su prvi simptomi eserihije koli kod male dece i da li je moja devojcica mogla da dobije od mene.Unapred hvala svima koji mi mogu dati odgovor.
 
Ne, e.coli se ne prenosi sa majke na dete a izvinjavam se ,gde vam je to dat Brufen za terapiju e.coli?
Brufen ne moze nikako da izleci e.coli i stvarno ne znam zasto vam je to ordinirano.
Kakav je nalaz urina i urinokulture?
 
...pa mozda ima logike sto se izbegavaju antibiotici ako se upala cesto vraca...antibiotici su neselektivni - ubijaju sve bakterije a oko 95% bakterija koje covek ima su "dobre" bakterije...eserihija normalno zivi u crevima problem je kad dospe do mokracne besike i tu se nastani...sok ili caj od brusnice je dobra prevencija - bilo neko istrazivanje pa kao zene koje su to pile imale su 60% manje sanse da dobiju infekciju
 
Hvala.Upravo to meni nije bilo jasno zasto da pijem brufen?? Mozete li mi napisati koji antibiotici se piju(alergicna sam na penicilin) pa cu da vidim sa doktorom da mi prepise drugu terapiju.Dosta sam bila u nedoumici jer znam da svi koji imaju isti problem kao ja imaju druge terapije.I koji prirodni lijek je najbolji?? Pijem dosta cajeva i Odmenjsku vodu.Da li eserihija moze da napravi problem sa reproduktivnim organima..Mozda ste vec pisali o ovome ali ja sam ovde kratko nisam stigla sve da procitam.Jos jednom hvala i pozdrav!!z:)
 
Pozdrav svima...
Kod mene se javlja cistitis posle polnog odnosa i pored svih mera predostroznosti (kupanje pre odnosa, piskim posle odnosa pa opet pranje...) Receno mi je da je to honeymoon cystitis...Nekad se javlja esherihija, nekad proteus..dakle sve crevne bakterije i pored toga sto imam normalan, vaginalan odnos i jedan partner...
Ranije sam radila urinokulture al sad vise i ne mogu da cekam pa odmah uzmem antibiotik na svoju ruku.
U poslednje vreme na internetu sam procitala o postcoitalnoj prevenciji pa sam pocela da uzimam amtibiotik posle odnosa, jedna tableta primotren (lidaprim) iol sta vec mi se nadze...

Zivot mi je postao pakao, jer ovo traje godinama...

Jel neko ima slican problem?
 
Jesam, radila sam sva ta ispitivanja, i to TRI puta komplet (intravenska piejelografija, ultrazvuk...sve u paket)...Samo ultrazvuk sam radila prosli mesec i sve je u redu, fizioloski sam zdrava, nemam nit pesak nit neku opstrukciju...Prosli mesec sam radila i urinokulturu, bila je sterilna, inace urinokulturu radim cesto i uvek je sterilna-kad nemam cistitisa. Kad imam-rekla sam vise i ne radim vec odmah uzimam antibiotik na svoju ruku jer je neizdrzivo...I pijem dugo...Zato i redovno pravim urinokulture u medzuvremenu koje su uvek sterilne. Infekciju dobijam samo prilikom odnosa i pored svih mera koje sam napomenula ...

Al danas, bas na dan Bozic kad sam osetila da sam opet dobila cistitis(tacno pre 24 casa sam imala odnose)-totalno razocarenje...Upropastio mi se ceo praznik, uzela sam Zinnat, vec i nervi su mi popustili zbog ovoga....

Ja licno ne poznajem drugu zenu sa vakvim problemom, cak stid me je kad neki doktor mi kaze "to nije moguce, nemojte da upraznjavate analni seks pre vaginalnog" Gadi mi se od svega...:((
 
...magdalena kad koristis toalet papir posle velike nuzde radi to odpozadi a ne sa prednje strane :)
...uopste nije naivna bakterija posebno ako dospe do bubrega ili krvi...zato je vrlo bitno prati ruke i escajg npr. nozeve kojim se dodiruje sveze meso ili nepasterizovano mleko i mlecni proizvodi a nije bas ni pametno jesti one pljeskavice po ulici...zamrzavanje i termicka obrada zivotinjskih namirnica je ubija
 
Poslednja izmena od moderatora:
Jesam, radila sam sva ta ispitivanja, i to TRI puta komplet (intravenska piejelografija, ultrazvuk...sve u paket)...Samo ultrazvuk sam radila prosli mesec i sve je u redu, fizioloski sam zdrava, nemam nit pesak nit neku opstrukciju...Prosli mesec sam radila i urinokulturu, bila je sterilna, inace urinokulturu radim cesto i uvek je sterilna-kad nemam cistitisa. Kad imam-rekla sam vise i ne radim vec odmah uzimam antibiotik na svoju ruku jer je neizdrzivo...I pijem dugo...Zato i redovno pravim urinokulture u medzuvremenu koje su uvek sterilne. Infekciju dobijam samo prilikom odnosa i pored svih mera koje sam napomenula ...

Al danas, bas na dan Bozic kad sam osetila da sam opet dobila cistitis(tacno pre 24 casa sam imala odnose)-totalno razocarenje...Upropastio mi se ceo praznik, uzela sam Zinnat, vec i nervi su mi popustili zbog ovoga....

Ja licno ne poznajem drugu zenu sa vakvim problemom, cak stid me je kad neki doktor mi kaze "to nije moguce, nemojte da upraznjavate analni seks pre vaginalnog" Gadi mi se od svega...:((

Verujem ti, ne da ti verujem nego znam kako ti je.
Nazalost.
Nema drugog resenja osim tecnosti ,puuuno tecnosti, piskiti svakih 1,5 sat.
Procitaj temu od pocetka ako ti nije problem, postoje i vakcine koje se koriste za profilaksu, kod tebe mozda to bas nije zgodno jer nije uvek e.coli vec su razlicite bakterije u pitanju.
U svakom slucaju na ovoj temi ces naci puno zena sa istim problemom, ako nista drugo da znas da nisi sama u tome.z:)
 
Cao, ja sam dobio eserihiju sexualnim putem. I onda sam davao urinokulturu. I dali su mi da pijem Trimethoprim 200mg 2x1, pio sam 1 nedelju pa sam opet davao urinokulturu i nasli su je opet i onda sam dalje nastavio s itom terapijom jos 10dana i posle toga se izgubila.
Ali a jos uvek osecam da me pecka, a nisam isao kod doktora vise jer ovde u Irskoj jako tesko prepisuju antibiotike, nije kao kod nas.
Sad ovde na forumu sam video da je lek monural(a ovde u irskoj taj lek ne postoji) jako efikasan, pa me interesuje dali ce mi on delovati na eserihiju, ako su mi nasli ovde da mi ovaj trimethoprim deluje.
 
z:hi: proslo je mesec dana od mog javljanja tada sam bila pozitivna na eserihiju a po antibiagramu sam trebala da pijem VISIRIN . Urolog mi je rekao da ne uzmem ni jedan lek! Poslusala sam ga, pila sam mnogo vode, cajeva, prirodnih sokova... nadutost i peckanje je trajalo par dana...sada sam ponovila urinokulturu i nalaz je NEGATIVAN!
 
Pored toga što je najbitnije uzeti odgovaraju antibiotik, prema antibiogramu, jako je važno uzimati mnoooogo tečnosti i čajevi, i ako svi ti to kažu, ali deluje nebitno, jer je bakteriju iz urin.trakta, potrebno bukvalno isprati. I treba kombinovati čajeve, uvin, ostale mešavine i jako su dobri kukuruzna svila, rastavić, breza, pa tako dok od svakog po čašu dve u toku dana popiješ, dobar ćeš posao odraditi. I dostaje bitno pre uvin, popiti na vrh noža sode bikarbone i ne pijuckati čajeve kao kafu, nego sručiti pola šolje u sebe, da bi se napravio potisak-govori višegodišnje iskustvo sa ovim mukama!
 

Back
Top