Pravni Fakultet Nis

borische

Početnik
Poruka
17
Pa drage kolege i kolegenice nadam se da ce se neko odazvati na ovaj topic!!!!Fino bi bilo zapoceti ga,razlog vise zato sto nijedne jedine reci na ovom forumu nema o Pravnom fakultetu u Nisu (koji je bez lazne skromnosti,tezi od beogradskog)!!!Barem sa mog aspekta!!!
 
savomilosevic:
MOZDA JE I TEZI OD BEOGRADSKOG(NE ZNAM BAS KAKO ALI NEKA BUDE) A;I SIGURNO NIJE OD
-UNIONA
-PRIVREDNE AKADEMIJE
-ODELENJA PRIVATNOG PRAVNOG FAKULTETA IZ NOVOG PAZARA U PANCEVU....

I da,da,da, to je taj nicim izazvani zakleti neprijatelj privatne svojine, zakleta ********* i na zalost, buduci pravnik, koji svaku temu na forumu krstarice iskoristi da u najgorem malogradjanskom stilu opljuje privatne (pravne) fakultete.
Prvo, ne bi valjalo da i ovaj forum postane popriste sukoba privatnih i drzavnih, obzirom da je ovo mesto rezervisano za studente niskog pravnog faksa.
Drugo, svi vi pricate koi je fakultet tezi, ali ne i efikasniji u obrazovanju studenata prava. Efikasan svakoko ne moze da bude drzavni pravni u Beogradu, jer na toliki broj nastavnog osoblja dolazi broj studenata koji se meri u hiljadama. Da, to moze da bude niski ili novosadski. Na Unionu jos niko nije diplomirao, pa se ne mozemop bas porediti.
Trece, @savomilosevic, da si toliko energije trosio na ispite koliko trosis na ovo, do sada bi verovatno diplomirao tvoj "preteski" fakultet.
 
Hmm....zanimljivo,nisam ni sanjao da cu se naci na "udaru" kolega iz Bg-a...ali zasto da ne,drago mi je da smo nekako aktivirali ovaj topic (sa vidnom vecinom Bg-a) ;)........
Sudeci prema pocetku lici mi na diskusiju sa tendencijom prerastanja u debatu (apelujem na civilizovanu i kulturnu,svojstvenu demokratskim principima koje nazalost postoji samo u teoriji)!!!Ovaj,pa recimo da je jedan moj od najboljih prijatelja (izuzetno ambiciozan i perspektivan sa zavidnim IQ-om,ne mora da znaci ali ipak.....) imao iskustva sa "vasim" faxom i dovoljno toga mi je preneo da sam koliko toliko (mozda pausalno) zauzeo stav da su nasi kriterijumi ipak tezi (bez lazne skromsnosti)!!Primera znam jos podosta,tako da sam sa te strane "potkovan" verodostojnim cinjenicama i ne bih da se ponavljam jer svi imaju istu "bazu".Ako ce vam to nesto znaciti,vecina ovdasnjih visokocenjenih advokata i sudija (mozda pristrasno ali...)su takodje istog misljenja!Onda ovogodisnje takmicenje u inostrasntvu,prvo mesto (ispred cuvenih i na jakom glasu americkih univerziteta Columbia i dr)....mislim da je sasvim dovoljno.....A sto se tice,komparacije sa "privatnim" fakultetima,tu nista ne mogu da kazem jer za sada ne posedujem neka verodostojna saznanja o tome!!!!
Veliki pozdrav damama i gospodi sa severa ;) i nadam se da ce koji "ovdasnji" kolega/kolegenica priskocoti u pomoc,ipak sam "sam protiv svih" ;-)
 
@borische , mislim da tvoja tvrdnja je sa jedne strane istinita, a sa druge ne. Zasto to mislim... Pa jednostavno, bg drzavni pravni faks jeste najglomazniji fakaultet uopste u zemlji (i to je cinjenica). U tako velikim sredninam normalno je da dodje i do razlicitih podela u svim sferama. Ono sto ja znam (ali cu i da kazem da ja nikada nisam bio student pomenutog fakulteta) jeste da postoji (ako mogu da se izrazim ) sistem kasti. Tu imas normalnih ljudi(pre svega), trgovaca(clanovi studentskih organizacija), poltrona (kao i na svakom faksu), itd. Jednima su prava ugrozena (verovatno vecini), a drugima nisu (trgovci, poltroni...).Samo da pomenem, kao buduci pravnici, svi treba da se ucimo kako da stitimo i svoja prava.
Sto se drugih stvari tice, postoji sistem pomeranja datuma ispitivanja, promene ispitivaca, sistem revizije godine u januru (mada sam cuo da je skoro i ukinut). To je sve javno. Sta ima ispod zita - to ne znam.
Sto se tvog (niskog) fakulteta tice, ne znam puno, ali sam upoznao nekolicinu ljudi i poprilicno sam stekao dobar utisak.

I jos nesto: ako mozes, malo nam vise otkrij o kakvim je takmicenjima rec.
 
ivchonny:
I da,da,da, to je taj nicim izazvani zakleti neprijatelj privatne svojine, zakleta ********* i na zalost, buduci pravnik, koji svaku temu na forumu krstarice iskoristi da u najgorem malogradjanskom stilu opljuje privatne (pravne) fakultete.
Prvo, ne bi valjalo da i ovaj forum postane popriste sukoba privatnih i drzavnih, obzirom da je ovo mesto rezervisano za studente niskog pravnog faksa.
Drugo, svi vi pricate koi je fakultet tezi, ali ne i efikasniji u obrazovanju studenata prava. Efikasan svakoko ne moze da bude drzavni pravni u Beogradu, jer na toliki broj nastavnog osoblja dolazi broj studenata koji se meri u hiljadama. Da, to moze da bude niski ili novosadski. Na Unionu jos niko nije diplomirao, pa se ne mozemop bas porediti.
Trece, @savomilosevic, da si toliko energije trosio na ispite koliko trosis na ovo, do sada bi verovatno diplomirao tvoj "preteski" fakultet.



Ubiste vise da tim kenj..em o drzavnim i privatnim fakultetima. Nek uci ko sta hoce.
 
HAHAHA MA NEK UCI KO STA HOCE ALI ONI SA PRIVATNIH NECE DA UCE A HOCE DA BUDU DIPLOMIRANI PRAVNICI...NELOJALNA KONKURENCIJA...
USPUT,UCIM 6-7 SATI DNEVNO A NA FORUM SVRATIM NA 2 MINUTA CISTO DA NERVIRAM VAS ISKOMPLAKSIRANE SA PRIVATNIH FAKULTETA...
 
Pa da ti nismo toliko trn u oku, ne bi prvi ni zapocinjao ovu vec turobnu temu. A uvek je ti i zapocnes. Sto se mene tice , ja ti vise ni necu uzvracati, jer sam i sam budala sto pokusavam da ubedim tebe koji si zreo za Lazu. Iznoseci istinite cinjenice pred takve kao sto si ti isto je i sto "Zidanje Skadra na Bojani".
 
Wow wow....ode ovaj topic u dodjavola.....nisam se nadao ovome,zato sam i na pocetku jos potencirao demokratsku i fer diskusiju...ali avaj,kako rekoh ima je samo u teoriji i mi jednostavno ne mozemo da pokrijemo ovaj nas pomalo "nadasve netolerantan,nadut,prepotentan,malogradjanski,sveznajuci" balkanski stav....kajem se sto sam reko da je "moj" fax tezi od bg-a(iako sam to rekao onako iskreno od srca bez zelje za izazivanjem bilo kakve neprijatne atmosfere),nije mi namera bila to...a ako ce nesto to da promeni ja povlacim moju gore napomenutu izjavu!!!!Dzaba nam i drzavni i privatni fakulteti ako mi van njih ne znamo da se ponasamo ljudski i civilizovano sa maksimalnom dozom tolerancije i postovanja stavova drugih ma kakvi oni bili!!!!Na kraju krajeva kakvi cemo onda to "pravnici" biti????

Neko me je vec pitao o takmicenju....rec je o takmicenju u medjunarodnom arbitraznom pravu,u kome smo amerikancima prosto "ocitali bukvicu" :) ...demonstrirali li smo im moc ovladavanja situacijom u pravom smlislu reci 8-) xexe
 
DA,STVARNO JE MIZERNO DA POLEMISEM SA LJUDIMA SA PRIVATNH FAKULTETA GDE STUDIRA 90 I KUSUR % ONIH KOJI SU "PUKLI" NA DRZAVNIM....


NE RAZUMEM BORISCHE, POREDIS FAKULTETE NA OSNOVU SUBJEKTIVNOG DOZIVLJAJA NEKOLIKO LJUDI I STO JE NEKOLIKO STUDENATA NISKOG PRAVNOG FAKULTETA NA NEKOM TAKMICENJU IZ NEKE UZE PRAVNE OBLASTI SE POKAZALO KAO NAJBOLJE U SRBIJI?!

JEDINI EGZAKTAN POKAZATELJ JE STATISTIKA MINISTARSTVA PRAVDE O PROLAZNOSTI PRAVNIKA NA PRAVOSUDNOM ISPITU..PREMA POSLEDNJIM PODACIMA(OD PRE DVE GODINE) KAO NAJEFIKASNIJI SU SE POKAZALI STUDENTI NOVOSADSKOG PA ZA NIJANSU SLABIJE BEOGRADSKOG FAKULTETA I ODMAH ZATIM NISKOG...
ALI KAKO CUJEM, NOVOSADSKI FAKULTET JE OSLABIO JER GA MINIRAJU NEKI PROFESORI KOJI PREDAJU I NA PRIVATNIM FAKULTETIMA PA JE SAD BEOGRADSKI BEZ SUMNJE NAJBOLJI...:)
ALI KAO STO REKOH U VEC JEDNOM POSTU,U DRZAVI POSTOJE 3 OZBILJNA PRAVNA FAKULTETA BG,NS I NISKI A REDOSLED STVARNO NIJE BITAN....
 
savomilosevic:
JEDINI EGZAKTAN POKAZATELJ JE STATISTIKA MINISTARSTVA PRAVDE O PROLAZNOSTI PRAVNIKA NA PRAVOSUDNOM ISPITU......

Pa zasto si onda zapenio da se ljudima sa privatnih fakulteta na pravosudnom ispitu ne da sansa da pokazu da li imaju kvalitetno zanje ili nemaju?

Sasvim je logicno da ce fakulteti ciji studenti budu imali slabu prolaznost u tom slucaju postati prilicno inferiorni.

Nekako si mi kontradiktoran u jednom slucaju prolaznost na pravosudnom ispitu istices kao jedino relevantno merilo a u drugom pricas drugaciju pricu.
 
PRAVOSUDNI ISPIT JE TEK DELIC ONOGA STO PRAVNIK TREBA DA ZNA ALI I KAO TAKAV MOZE POSLUZITI KAO POKAZATELJ KADA SE KOMPARIRAJU FAKULTETI....

....ZNAM NARAVNO,POSTO STUDIRAS NA KURS-FAKULETU TI MISLIS DA JE CEO SMISAO SKOLOVANJA NA PRAVIMA DA SE POLOZI TAJ ISPIT I DA SI SE DOKAZAO..PA RECI CU TI,UZ PUNO TRUDA I PRAKSE,NEKO KO JE PRAVNI TAHNICAR MOZE DA POLOZI TAJ ISPIT..

I KAD UDJES U GRADSKI AUTOBUS TI MORAS DA IMAS KARTU DA BI SE VOZIO ISTO TAKO AKO HOCES NA PRAVOSUDNI ISPIT TREBA DA IMAS ZAVRSEN OZBILJAN FAKULTET...

A NA KRAJU KRAJEVA,IAKO SAM VELIKI PROTIVNIK IDEJE "SKOLOVANJE RADI SKOLOVANJA",FAKULTETI TREBA DA IZVRSE I NEKAKVU SELEKCIJU ONIH KOJI CE BITI BUDUCE SUDIJE,TUZIOCI,ADVOKATI....A TU ZA VAS LELEMUDE SA PRIVATNIH FAKULTETA NEMA MESTA...
 
_Milanche_:
Pa zasto si onda zapenio da se ljudima sa privatnih fakulteta na pravosudnom ispitu ne da sansa da pokazu da li imaju kvalitetno zanje ili nemaju?

Sasvim je logicno da ce fakulteti ciji studenti budu imali slabu prolaznost u tom slucaju postati prilicno inferiorni.

NARAVNO DA U SRBIJI-ZEMLJI CUDA NECE!!! JER CE VAS PRIJATELJI,RODBINA I PARTIJSKI DRUGOVI UBACITI U UPRAVU,TUZILASTVA I SUDOVE PREKO VEZE...
ZATO MORA DA POSTOJI NEKAKAV FILTER
 
Ppazi to kad poredis sa kartom sda bi se vozio u autobusu...zvanje diplomirani pravnik i jeste ta "karta".Niko nece sa privatnog ekonomskog fakulteta na pravosudni zato je tvoje poredjenje neumesno.
Nije mi ovo bas jasno prvo kazes da je pravosudni merilo a onda kazes da nije i da bi mogao da ga polozi i ekonomski tehnicar.
Kontraverzan si :-)
 
savomilosevic:
NARAVNO DA U SRBIJI-ZEMLJI CUDA NECE!!! JER CE VAS PRIJATELJI,RODBINA I PARTIJSKI DRUGOVI UBACITI U UPRAVU,TUZILASTVA I SUDOVE PREKO VEZE...
ZATO MORA DA POSTOJI NEKAKAV FILTER

Jel to neko pravilo da samo ljudi koji studiraju privatne fakultete imaju veze a oni koji studiraju drzavne nemaju?
Je si li siguran da nece i diplomci drzavnih fakulteta se zaposljavati na isti nacin?
 
Da li ovde tece diskusija vezana za niski pravni fakultet ili opet citamo baljezgarije naseg "jedinog pametnog" tzv. savomilosevica? Smesno je koliko se ta kontradiktorna osoba trosi bori protiv necega sto je neminovno, pogotovo zato sto radi potpuno pogresnim i izduvanim argumentima,
@ Borische , o kom se takmicenju radi? Malo opsirnije reci. Znaci, kako se takmicenje zove i iz koje je oblasti?
 
Dajte ljudi prekinite sa tim uporedjivanjem pravnih fakulteta, samo se mi uporedjujemo gde su drugi fakulteti. Imate na desetine ekonomskih fakulteta oćeš privatne il državne pa niko ne diže larmu.
Bolje bi bilo da komentarišete ispite na ovim fakultetima u smislu težine i literature, a naročito ponašanje profesora na ovim ispitima, to bi najviše pomoglo svima nama koji nismo još završili sa tim ispitima.
 
A TI STUDIRAS NA PRIVATNOM? MA MORE MARS .....!!!!
I SAD BI DA UCUTIMO A SVI STE STUDIRALI NA DRZAVNIM,NIJE ISLO PA STE PRESLI NA PRIVATNE PA SAD SUPER GURATE!!!!
IMA NAS JOS SA MOZGOM KOJI VIDIMO KAKO DOLAZITETE DO DIPLOMA!!!!
BRE,APSOLUTNO NISTA NE UCITE A KRIJETE SE IZA PAROLA-BOLONJSKA DEKLARACIJA,MODERNA NASTAVA,EVROPA...
JOS TUZNIJE BI BILO AKO SI NA OZBILJNOM DRZAVNOM(BG,NS,NI) I NE SHVATAS O CEMU JA OVDE TUPIM A SHVATICES KAD TI UZME POSAO NEKO SA LAZIRANOM DIPLOMOM SA KURS-FAKULTETA.....
 
_Milanche_:
Jel to neko pravilo da samo ljudi koji studiraju privatne fakultete imaju veze a oni koji studiraju drzavne nemaju?
Je si li siguran da nece i diplomci drzavnih fakulteta se zaposljavati na isti nacin?

KAD SE ZAPOSLI NA TAKAV NACIN NEKO SA DRZAVNOG FAKULTETA TO JESTE NEPRAVDA ALI CIM JE ZAVRSIO DRZAVNI FAKULTET ZNACI DA NESTO VREDI...A KAD TO URADI NEKO SA PRIVATNOG TO JE DRUSTVENO OPASNO JER NEKOM KO NEMA POJMA SA ZIVOTOM SE DAJE DA RADI ODGOVORAN POSAO....
 

Back
Top