Rusija Za Srbiju!

Lost In Space65393

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
265
Brisel, Moskva -- Rusija EU prenela stav da rešenje statusa Kosova ne može biti nametnuto Srbiji protiv njene volje.

Moskva je navela i da neće podržati takvo rešenje ni u Kontakt-grupi, niti u Savetu bezbednosti Ujedinjenih nacija. Kako saznaje Beta, zvanična Moskva je objasnila da delovanje i saradnja Rusije s partnerima u Kontakt-grupi znači i da, ako i za srpsku i za albansku stranu rešenje ne može da bude nađeno do kraja 2006, onda pregovore treba nastaviti i 2007.

Obavešteni međunarodni izvori u Briselu rekli su da je takav stav Moskva prenela i nekim partnerima u Kontakt-grupi i izaslaniku UN Martiju Ahtisariju. U poruci je naglašeno da je Kontakt-grupa od Ahtisarija tražila da pripremi sveobuhvatan predlog za status Kosova, o kom prvo treba da raspravlja Kontakt-grupa. Rusija je predočila da je to prihvatila, s tim da se podrazumeva da posle rasprave u Kontakt-grupi predlog za rešenje statusa Kosova mora biti podnet i Prištini i Beogradu i da je cilj da se obe strane podstaknu da pospeše pregovore.

Izvori u Briselu su precizirali da je Moskva u nekoj vrsti demarša, koji je dobilo finsko predsedništvo EU, posebno naglasila svoj stav da Kontakt-grupa, dajući nalog Ahtisariju za izradu predloga o statusu Kosova, ne namerava da nametne bilo kakvo rešenje Srbiji. Rusija je, takođe, objasnila da je neodrživa bilo kakva sugestija koja bi podrila razgovore s Beogradom, a to je slučaj da se dovedu u pitanje prava Srbije kao suverene države.

Evropski diplomatski izvori, koji nisu hteli ni da potvrde ni da opovrgnu da je Rusija poslala poruku EU, stavili su do znanja da se razmišljanja kod većine u evropskoj dvadesetpetorici kreću ka kompromisnom utvrđivanju statusa Kosova koji bi suštinski značio ograničen suverenitet bez stolice u UN.
 
Lost In Space:
Brisel, Moskva -- Rusija EU prenela stav da rešenje statusa Kosova ne može biti nametnuto Srbiji protiv njene volje.

Moskva je navela i da neće podržati takvo rešenje ni u Kontakt-grupi, niti u Savetu bezbednosti Ujedinjenih nacija. Kako saznaje Beta, zvanična Moskva je objasnila da delovanje i saradnja Rusije s partnerima u Kontakt-grupi znači i da, ako i za srpsku i za albansku stranu rešenje ne može da bude nađeno do kraja 2006, onda pregovore treba nastaviti i 2007.
.
tesko da je u praksi moguce ocekivati da se resenje nadje kompromisom
 
Evo ja da razjasnim samo jedno,sto se tice mog stava oko ovakvih,sve cescih izjava iz Rusije.
Ja bih PRVI,najvise voleo da Rusija moze u SB UN ili Kontakt grupi ili bilo gde...da blokira ili odlozi ili bilo sta slicno uradi sa nekakvom odlukom koja je losa po Srbiju,sto se tice Kosova.
Ali sumnjam da Rusija uopste ima snage i interesa da se zamlacuje oko toga. Vise mi se cini da pokusavaju da glume strogocu,nego sto su ozbiljno spremni da preduzmu nesto konkretno.
Daj Boze,da uloze i VETO i sve drugo sto je potrebno,ali...zivi bili pa videli!
A da...ne zaboravite da Ameri sigurno imaju plan B,a mozda i C,da sprovedu ono sto HOCE!!!
Pitanje je da li ga ima Srbija i da li Rusija moze da ode dovoljno daleko da bi pomogla Srbiji.
 
srbija do grcke:
to je zbog toga sto albanci i dalje zive po plemenima, i jos ne znaju sta znaci rec kompromis, najvise kad je u pitanju praksa. oni samo zele rusenje medjunarodnog pravnog poretka i to je jedino sto oni nude.

Oni kao takvi i ne znaju sta znaci postovanje tog medjunarodno pravnog poretka,pa to jos dodadno otezava situaciju.
Jednostavno imaju gomilu para i samo pitaju koliko sta kosta,ne obaziruci se na neke norme,pravila,zakone...itd.

Nego jel ste culi da je nasa Vlada platila 360 000 dolara nekoj lobistockoj agenciji u SAD,da lobira za Srbiju u Vasingtonu u narednih 6 meseci?
Sto neko nije otvorio temu o tome?
Agencija je vrlo uticajna,kazu,cak su bili i savetnici predsednika Kosova (ne znam kako se bese zove),ali su sa njim raskinuli saranju. A pominje se i da su delom radili i kamapnju SRS-a za prosle izbore.
A inace su lobirali i za Zeljka Mitrovica (Pink),da mu malo "operu" biografiju,zbog poslova u SAD.
 
Korner zastavica:
Evo ja da razjasnim samo jedno,sto se tice mog stava oko ovakvih,sve cescih izjava iz Rusije.
Ja bih PRVI,najvise voleo da Rusija moze u SB UN ili Kontakt grupi ili bilo gde...da blokira ili odlozi ili bilo sta slicno uradi sa nekakvom odlukom koja je losa po Srbiju,sto se tice Kosova.

slazem se..

Ali sumnjam da Rusija uopste ima snage i interesa da se zamlacuje oko toga. Vise mi se cini da pokusavaju da glume strogocu,nego sto su ozbiljno spremni da preduzmu nesto konkretno.

mozda ipak ima nade, jer su rusi ipak u malo boljem stanju nego ranije

Daj Boze,da uloze i VETO i sve drugo sto je potrebno,ali...zivi bili pa videli!

daj boze

A da...ne zaboravite da Ameri sigurno imaju plan B,a mozda i C,da sprovedu ono sto HOCE!!!
Pitanje je da li ga ima Srbija i da li Rusija moze da ode dovoljno daleko da bi pomogla Srbiji.

ameri imaju plan B, koji se sastoji u tome da kao i obicno zaobidju SB UN i ovoga puta kontakt grupu, jer znaju da u suprotnom fizicki ne bi bilo moguce da sprovedu nezavisnost zbog veta i kine i rusije. to podrazumeva pojedinacno priznavanje kosova od strane drzava. ukoliko ipak ne zaobidju SB UN, onda ce doneti neku nejasnu rezoluciju u kojoj nista nece biti jasno, i u kojoj nece pisati ni da je KiM nezavisno ni da nije, ali ce imati za cilj da se razlicito tumaci i na kraju dovede do nezavisnosti- e tu je materija kod koje su srbi (i rusi) nespremni, kod tih sitnih zackoljica koje dolaze sa zapada i na koje rusi mozda pristanu jer se nista eksplicitno ne potvrdjuje niti otima. a kad pristanu, onda kuku nama.
 
eremita:
@ Korner zastavica

Шта то би ? У овом посту се потпуно слажем са тобом. Али, запамти НАДА ПОСЛЕДЊА УМИРЕ.

Nema tu sta bi.
Ja sam Srbin i Srbija je moja zemlja i drzava. Svi moji zive u Srbiji. Skoro svi moji su ratovali za tu Srbiju.
To sto ti i ja imamo razlicite politicke stavove, to pada u vodu,ako neko sa stane hoce da nam pomogne.
Ono sto se kaze "prljav ves se ne iznosi iz kuce".
A sta ce da bude,videcemo. Znam da nada umira poslednja,zato mi svi ovde pisemo i diskutujemo,jer da ne verujemo da nada umire poslednja verovatno bi blenuli u plafon.
 
Korner zastavica:
Evo ja da razjasnim samo jedno,sto se tice mog stava oko ovakvih,sve cescih izjava iz Rusije.
Ja bih PRVI,najvise voleo da Rusija moze u SB UN ili Kontakt grupi ili bilo gde...da blokira ili odlozi ili bilo sta slicno uradi sa nekakvom odlukom koja je losa po Srbiju,sto se tice Kosova.
Ali sumnjam da Rusija uopste ima snage i interesa da se zamlacuje oko toga. Vise mi se cini da pokusavaju da glume strogocu,nego sto su ozbiljno spremni da preduzmu nesto konkretno.
Daj Boze,da uloze i VETO i sve drugo sto je potrebno,ali...zivi bili pa videli!
A da...ne zaboravite da Ameri sigurno imaju plan B,a mozda i C,da sprovedu ono sto HOCE!!!
Pitanje je da li ga ima Srbija i da li Rusija moze da ode dovoljno daleko da bi pomogla Srbiji.
I ja se slazem Rusija ovim samo glupi strogocu a realno nema neki narocit interes da se konfrontira sa SAD zbog Kosova.
 
~Petar~:
ako cemo poshteno, ni mi se nismo bash pokazali kao bashtinari medjunarodnog humanitarnog prava...zenevskih kovencija...paktova o pravima choveka....
Naravno,Petre,ali opet,ipak smo na nekom visem stuplju politickog razvoja od Siptara na Kosovu. Realno.
E sad, nas yebe to sto smo na nizem stupnju politickog razvitka u odnosu na one koji ce doneti odluku. U tome je nas problem.
A Siptari su kao skorojevici sa puno para. Ne postuju nista i samo nude okolo koliko i gde treba za ovo,za ono...za sve.
 
Korner zastavica:
Nema tu sta bi.
Ja sam Srbin i Srbija je moja zemlja i drzava. Svi moji zive u Srbiji. Skoro svi moji su ratovali za tu Srbiju.
To sto ti i ja imamo razlicite politicke stavove, to pada u vodu,ako neko sa stane hoce da nam pomogne.
Ono sto se kaze "prljav ves se ne iznosi iz kuce".
A sta ce da bude,videcemo. Znam da nada umira poslednja,zato mi svi ovde pisemo i diskutujemo,jer da ne verujemo da nada umire poslednja verovatno bi blenuli u plafon.

ОК.....и моје мишљење а и васпитање се поклапа са оваквим твојим приступом...
 
Korner zastavica:
Jeste,tako nekako se zove ta lobisticka agencija.
Nisam bio na sajtu,mrzelo me.
Ne znam zasto ovi nasi to nisu uradili pre godinu dana?
360 000 dolara,evra nije nikakva para. Pa i da je 3,6 miliona,pa opet nije mnogo,ako oni relano mogu da lobiraju za nasu stvar.
Kad je Milan st. Protic(ma sta ko o njeku mislio) bio ambasador u SAD izneo je u javnost ideju Srbija sa 100.000$(za pocetak) krene u lobi kampanju preko neke agencije koja je bliza Dzozefu Bajdenu...takav predlog naisao je da osude u Srbiji.
 
~Petar~:
ako cemo poshteno, ni mi se nismo bash pokazali kao bashtinari medjunarodnog humanitarnog prava...zenevskih kovencija...paktova o pravima choveka....

ne znam na sta mislis, ali ne bih da ulazim u diskusiju, jer bi to dovelo do uplitanja statistike koja bi samo pokazala da smo kao narod na tlu bivse juge definitivno najvise propatili, i u smislu proterivanja, i u smislu ubijanja i u smislu sta smo generalno preziveli (sankcije, boombardovanje itd).
 
Korner zastavica:
Naravno,Petre,ali opet,ipak smo na nekom visem stuplju politickog razvoja od Siptara na Kosovu. Realno.
E sad, nas yebe to sto smo na nizem stupnju politickog razvitka u odnosu na one koji ce doneti odluku. U tome je nas problem.
A Siptari su kao skorojevici sa puno para. Ne postuju nista i samo nude okolo koliko i gde treba za ovo,za ono...za sve.
da,
i naravno da smo na vishem stupnju.uvek bili
njihov problem je sto ih ima mnogo,shire se,imaju kesha, ali nemaju pozadinu-politicko,kulturno i istorijsko pokrice da svoje planove i expanziju do kraja ostvare. zato nikad svi albanci nece biti u jednoj drzavi,i uvek ce ih vishe biti van matice. mi smo im svojom politikom bukvalno dali poklon.
nash problem je taj,sto smo od '90-e na ovamo dozvolili sebi da svojim postupcima josh spadnemo u grupu gde se nalaze josh i nekakvi shiptari...i da zajedno budemo deo nekog paketa i celine.
a nismo ni mi bili neke bezgresne cvecke,i sad se sve kao ischudjavamo zasto nam se dogadjaju ovakve stvari..
..ovo sto si napisao ostalo..sve se slazem..sve;)
 
_Milanche_:
Kad je Milan st. Protic(ma sta ko o njeku mislio) bio ambasador u SAD izneo je u javnost ideju Srbija sa 100.000$(za pocetak) krene u lobi kampanju preko neke agencije koja je bliza Dzozefu Bajdenu...takav predlog naisao je da osude u Srbiji.

jel istina da je St. Prota rekao da bi potpisao nezavisnost KiM-a za ulazak u EU i jos neke "olaksice"?
 
srbija do grcke:
jel istina da je St. Prota rekao da bi potpisao nezavisnost KiM-a za ulazak u EU i jos neke "olaksice"?

Лично сам чуо тог психопату рекао је ЕВО АКО НИКО НЕЋЕ ЈА ЋУ ПОТПИСАТИ НЕЗАВИСНОСТ КОСОВА.........идиЈот.......као патриЈота..........скот..........ћелави.....
а није помињао ни "олакшице" ни улазак у ЕУ, откуд ти то......???
 
srbija do grcke:
jel istina da je St. Prota rekao da bi potpisao nezavisnost KiM-a za ulazak u EU i jos neke "olaksice"?
Nezavisnost Kosova i ulazak u EU nema nikakve veze.
Ja bi potpisao nezavisnost Kosova uz dva uslova
1)podela od kojih ce se jedan deo pripojiti Srbiji
2)dobijanje prava na smoopredeljenje za RS
 
eremita:
Лично сам чуо тог психопату рекао је ЕВО АКО НИКО НЕЋЕ ЈА ЋУ ПОТПИСАТИ НЕЗАВИСНОСТ КОСОВА.........идиЈот.......као патриЈота..........скот..........ћелави.....
а није помињао ни "олакшице" ни улазак у ЕУ, откуд ти то......???

ne znam tako je glasila vest koju sam procitao negde na netu..
 
srbija do grcke:
ima veze milance, zato sto je bilo reci kako je on predlagao da se daju te pare za lobiranje, pa mi onda nije jasno kako sa jedne strane zeli da lobira, a s druge bi potpisao nezavisnost KiM-a, razumes? samo to.

Ма Ст.Протић је обично ситно потрчкало каубојских интереса.......ништа више..........
 
srbija do grcke:
ima veze milance, zato sto je bilo reci kako je on predlagao da se daju te pare za lobiranje, pa mi onda nije jasno kako sa jedne strane zeli da lobira, a s druge bi potpisao nezavisnost KiM-a, razumes? samo to.
to je bilo 2001. godine i nije se radilo samo o Kosovu nego o celokupnoj poziciji Srbije.
 

Back
Top