LDP GSS LSV i SDU proglasili koaliciju

_Milanche_:
Imajuci u vidu da je ovo prva predizborna koalicija koja je formirana za naredne izbore zanima me sta mislite o toj koaliciji “Ceda & co” ali ne u smislu vasih simpatija prema njima ili netrpeljivosti nego kako im objektivno procenjujete sanse na sledecim izborima?

pa jednostavno sabrati pojedinacan rejting ovih stranaka. mozda predju cenzus, ali ako on bude 3 posto. ova druzina je prilicno nesuvisla sama po sebi, i najverovatnije se nece odrzati ni dva meseca s obzirom kakvi biseri predvode ove stranke. :D
 
Korner zastavica:
Mada,ne znam koliko glasova UOPSTE mogu da donesu ovaj SDU i GSS? Oni imaju toliko malo glasacko telo,da je prakticno zanemarljivo. Dok LDP i LSV imaju po par procenata podrske.
Zaboravih ovo...cudno mi i da ovde nema Kase?
GSS i SDU su to zbog folklora.Onako sto neko rece nas narod voli koalicije.A sta bi mogli GSS i SDU ocekivati ovako mogu da osvoje po mandat.
Kase nema jer on samostalno ulazi u parlament.
 
Korner zastavica:
Cudi me da ovde nema DHSS-a. Osim ako se ne ukljuce naknadno.
Generalno,mislim da ce proci cenzus. Mislim...bas ovo sto rece srbija do grcke...ako se pojedinacno saberu njihovi procenti,onda treba ocekivati da prodju.
pa nekkao ova grupacija stranka pokusava da se profilise kao neka vrsta liberalno levicarkse opcije neka vrsta levog centra...DHSS ima je vise desni cenar a ionako nema glasaca pa zato valjda nije bio prihvatljiv.DHSS jos jedino ima Milana St. Protica koji nesto iole znaci na politickoj sceni.
 
srbija do grcke:
tacno. mozda se pristalice neke od ovih stranaka naljute zbog neke druge iz ove koalicije. na primer neki cedisti ne vole canka ili obrnuto. onda dodje do prelivanja glasova, ali oni su tako sitni da ne vidim nista znacajno u njima.
nije samo to...ja recimo imam drugove koji su se do juce dvoumili da li Ceda da li DS....Bolji im je Ceda ali kao glasace za DS jer su sigurno da ce DS preci ceznus a za Cedu nisu.Od juce sigurno glasaju za Cedu jer su sad ubedjeni da Ceda prelazi cenzus.
U tom smislu ukrupnjivanje moze da donese porast u broju glasova.
Recimo da je DOS 2000. izasao svako posebno ukupan broj glasova koji bi dobili bio bi pola onoga sto su osvojili kao koalicija i Sloba bi ih opet kelpio...
 
_Milanche_:
nije samo to...ja recimo imam drugove koji su se do juce dvoumili da li Ceda da li DS....Bolji im je Ceda ali kao glasace za DS jer su sigurno da ce DS preci ceznus a za Cedu nisu.Od juce sigurno glasaju za Cedu jer su sad ubedjeni da Ceda prelazi cenzus.
U tom smislu ukrupnjivanje moze da donese porast u broju glasova.
Recimo da je DOS 2000. izasao svako posebno ukupan broj glasova koji bi dobili bio bi pola onoga sto su osvojili kao koalicija i Sloba bi ih opet kelpio...

u pravu si, mada jos uvek nije sigurno da li mogu preci cenzus, u svakom slucaju onda druge partije gube na glasovima i to je to..
 
filatelista:
Garant ulaze u parlment, ali na granici. Čeda gubi ono što sam pohvalio pre par dana, samostalnost i prepoznatljivost, ali valjda je sabrao šta mu više odgovara. Neka uđu u parlament i ne daj Bože da treba njihova podrška budućoj Vladi!

Bas naprotiv,daj Boze ako za formiranje buduce Vlade bude zatrebalo bas nekoliko njihovih poslanika(naravno ako uspeju da predju cenzuz i udju u parlament).
Jer u tom slucaju LDP bi u toj buducoj Vladi preuzeo ulogu koju u ovoj danasnjoj nesrecnoj Kostunicinoj ima SPS.
Ovu Vladu drze Vucelic i Dacic u saci jer bez podrske njihovih 5-6 poslanika nebi imala vecinu i vec bi odavno pala.Pa Kostunica mora da im ispunjava svaku"muzicku zelju"jer je ucenjen :evil:
A narednu ce drzati Ceda sa njegovih desetak poslanika pa cemo da vidimo ko ce onda koga da j...e u zdrav mozak!I da li ce uopste vise biti dileme da li Srbija treba da nastavi put u EU ili da se sa komunjarama vrati u kameno doba!
Mislite o tome :wink:
ZIVELA GRADJANSKA I DEMOKRATSKA SRBIJA!!!!
 
draganvl:
Bas naprotiv,daj Boze ako za formiranje buduce Vlade bude zatrebalo bas nekoliko njihovih poslanika(naravno ako uspeju da predju cenzuz i udju u parlament).
Jer u tom slucaju LDP bi u toj buducoj Vladi preuzeo ulogu koju u ovoj danasnjoj nesrecnoj Kostunicinoj ima SPS.
Ovu Vladu drze Vucelic i Dacic u saci jer bez podrske njihovih 5-6 poslanika nebi imala vecinu i vec bi odavno pala.Pa Kostunica mora da im ispunjava svaku"muzicku zelju"jer je ucenjen :evil:
A narednu ce drzati Ceda sa njegovih desetak poslanika pa cemo da vidimo ko ce onda koga da j...e u zdrav mozak!I da li ce uopste vise biti dileme da li Srbija treba da nastavi put u EU ili da se sa komunjarama vrati u kameno doba!
Mislite o tome :wink:
ZIVELA GRADJANSKA I DEMOKRATSKA SRBIJA!!!!
Živela!
Ali nije to samo Čeda, već je tu i Žarko, Nenad i Nataša, pa kad dođe Vladan, pa još i koalicija Šumadija i ko zna ko! O tome se radi. Rekoh, Čeda je trebao sam na izbore i dobrodošao je u novoj vlasti, ali bojim se kad svi oni uzmu po 2-3 poslanika i počnu da izvoljevaju. Bolje kaolicija DS - DSS nego da se tu uključi ovako široka koalicija. To je moj rezon.
 
draganvl:
Bas naprotiv,daj Boze ako za formiranje buduce Vlade bude zatrebalo bas nekoliko njihovih poslanika(naravno ako uspeju da predju cenzuz i udju u parlament).
Jer u tom slucaju LDP bi u toj buducoj Vladi preuzeo ulogu koju u ovoj danasnjoj nesrecnoj Kostunicinoj ima SPS.
Ovu Vladu drze Vucelic i Dacic u saci jer bez podrske njihovih 5-6 poslanika nebi imala vecinu i vec bi odavno pala.Pa Kostunica mora da im ispunjava svaku"muzicku zelju"jer je ucenjen :evil:
A narednu ce drzati Ceda sa njegovih desetak poslanika pa cemo da vidimo ko ce onda koga da j...e u zdrav mozak!I da li ce uopste vise biti dileme da li Srbija treba da nastavi put u EU ili da se sa komunjarama vrati u kameno doba!
Mislite o tome :wink:
ZIVELA GRADJANSKA I DEMOKRATSKA SRBIJA!!!!

zar je poenta ove koalicije da politicke protivnike j..u u zdrav mozak? he he, jadni mi ako ovi dodju negde na vlast, u tom slucaju se vracamo u apsolutisticku demokratiju, vesanjima po trgu, kako neki predlagase, pretvaranje SANU-a u ANUS, opet kako neki predlagase, rusenje nasih granica i mrvljenje svega srpskog. blago nama. :roll:
 
srbija do grcke:
zar je poenta ove koalicije da politicke protivnike j..u u zdrav mozak? he he, jadni mi ako ovi dodju negde na vlast, u tom slucaju se vracamo u apsolutisticku demokratiju, vesanjima po trgu, kako neki predlagase, pretvaranje SANU-a u ANUS, opet kako neki predlagase, rusenje nasih granica i mrvljenje svega srpskog. blago nama. :roll:

I vi ste ceo ovaj narod je...i u zdrav mozak u protekle 3 god na celu sa SPS-om.
A sto se tice tih vesanja na trgu....pa sta reci
DSS-ovci i svi izdajnici demokratije koji su se priklonili SRS-u i SPS-u
i treba tako presuditi.Nista bolje nisu ni zasluzili.
Ali da ne bi ispalo da sam nekakav ekstremista,ne trebaju njima vesala,presudice im narod na narednim izborima.
G 17+ nece ni proci cenzus(ako izadju samostalno),ista sudbina ceka i Veljinu NS i SPO,a od ove sadasnje vladajuce garniture jedino ce Kostunicin DSS jedva preci cenzus i potpuno sam siguran da nece dobiti vise od 10 %,maksimum 15 %(ali toliki procenat vec ulazi u domen naucne fantastike) :roll:
 
draganvl:
I vi ste ceo ovaj narod je...i u zdrav mozak u protekle 3 god na celu sa SPS-om.
A sto se tice tih vesanja na trgu....pa sta reci
DSS-ovci i svi izdajnici demokratije koji su se priklonili SRS-u i SPS-u
i treba tako presuditi.Nista bolje nisu ni zasluzili.
Ali da ne bi ispalo da sam nekakav ekstremista,ne trebaju njima vesala,presudice im narod na narednim izborima.
G 17+ nece ni proci cenzus(ako izadju samostalno),ista sudbina ceka i Veljinu NS i SPO,a od ove sadasnje vladajuce garniture jedino ce Kostunicin DSS jedva preci cenzus i potpuno sam siguran da nece dobiti vise od 10 %,maksimum 15 %(ali toliki procenat vec ulazi u domen naucne fantastike) :roll:

Sto puta je bolje da SPS podrzava Vladu, nego LDP i njima slicni.
To vise nije onaj slobin sps, to mora da bude jasno, a vas problem je sto ih izjednacavate sa onim periodom.Nikog nisu j... u zdrav mozak, cak mislim da su bili vrlo fleksibilni. Uostalom znamo kakva je bila situacija posle izbora i da bez njihove podrske vladi bi imali nove izbore, dakle gubljenje vremena.
Mozda bi bilo dobro da kazes sta ti se to nije svidjalo u njihovom, kakvom takvom ucestvovanju u vlasti, s obzirom da nisu cinili nego podrzavali vladu.
 
urospo:
Sto puta je bolje da SPS podrzava Vladu, nego LDP i njima slicni.
To vise nije onaj slobin sps, to mora da bude jasno, a vas problem je sto ih izjednacavate sa onim periodom.Nikog nisu j... u zdrav mozak, cak mislim da su bili vrlo fleksibilni. Uostalom znamo kakva je bila situacija posle izbora i da bez njihove podrske vladi bi imali nove izbore, dakle gubljenje vremena.
Mozda bi bilo dobro da kazes sta ti se to nije svidjalo u njihovom, kakvom takvom ucestvovanju u vlasti, s obzirom da nisu cinili nego podrzavali vladu.

Najzad, otvoreno i ogoljeno , bez foliranja, pokazano jedinstvo SPSa i DSSa , koje je uvek i postojalo. Zato mlohavi nikada i nije rusio Satrapa.................

Za vas i nije nijedna druga koalicija moguca, sem sa SPS i SRS bagrom...............

DSS-SPS-SRS.................prirodna koalicija, pripodnih saveznika..........nikakve razlike medju vama nema...............svi ste mnogo isti..........


To vise nije onaj slobin sps, to mora da bude jasno,

Nije sad kad se oladio pod dudom.....sada je Bakijev i Vucelin.......e, to je vec bolje...

:D :D :D :D :D

DSS , demokratske snage.................najjaci vic u Srbiji.......... :D
 

Back
Top