Studiranje u Australiji

sraj

Početnik
Poruka
12
There are many reasons why more than 340,000 students from around the world choose to study in Australia every year.

Diversity
There is a wide range of courses and disciplines offered by Australian institutions.
International recognition
Australian courses are very high quality and recognised around the world. Major employers around the world recognise Australian qualifications and employ graduates with Australian qualifications.
Competitive costs and fees
The cost of living and tuition fees compare well with other countries. A recent Government study found that total costs (tuition fees and living costs) in the US and UK are more expensive compared to Australia.

Safety
This is your personal and financial safety. Australia has strict laws that ensure all courses offered to international students are of a high standard and that your tuition fees are protected.
Australia have very low crime rates and are safe countries compared to almost all other countries in the world.

Multiculturalism
Australia have dynamic and harmonious multicultural societies. You will feel most welcome in Australia as people are very friendly and warm. With more than 340,000 international students in Australia each year, many institutions have strong international student associations.

Support services
Australia has a long history of teaching international students and Australian institutions are sensitive to your cultural and religious needs as an international student. You will find Australian schools, colleges and universities provide support services to help you adjust to your new environment, living in Australia and successfully completing your studies.

Work while you study
Students on a student visa can work while studying in Australia. During semester, you can work up to 20 hours per week and during vacation you can work full time. Many colleges and universities offer a student employment service to help you find work.

Some information you may not know…
When people from other countries think of Australia they tend to think of koalas, kangaroos, wide open spaces, and clean air and water – Paradise! All this is true, however, Australia is also a technologically advanced country.

Australia is at the forefront of producing new high-tech equipment and responsible for many advances in the telecommunications, information technology, manufacturing, mining and agricultural industries. Australian scientists and researchers have also made significant contributions to medical science. Without Australia’s research and development of the uses of penicillin, cures for a number of previously incurable diseases would not have developed so rapidly. Did you know that everyday items such as the photocopier, air conditioning in the car and the blackbox which is found in every commercial aeroplane are all Australian developments?

Australia is among the top ten largest spenders in research and development and is internationally recognised in a number of fields for outstanding achievements. Australia produces approximately 2 percent of the world’s scientific research papers, placing it on a per capita basis ranking with the United States and the United Kingdom.
The high standards and creativity achieved is evidenced by the high proportion of Australians receiving Nobel prizes. For a population of only 19 million you may be surprised to learn seven Australians have received Nobel Prizes in the fields of science and medicine alone.

Unlike many other countries, Australian higher education institutions are regulated at the Federal level ensuring that students receive a high standard of education. The performance of institutions are examined annually ensuring all universities are maintaining the high standards required by the Australian Government. The benefit of having a small number of institutions ensures that standards are closely and regularly monitored and maintained.

You may not be aware that Australia is also a leader in MBAs and other business courses. Three Australian universities appear in the top ten in Asia Inc’s list of the best business schools in the region with Australia taking first and second place. A total of nine Australian MBA programs were listed in the top 25.

A small population demands Australian companies be more export-oriented than most nations in order to take advantage of economies of scale. Australia, as a relatively ‘young’ country, has to be more ingenuous to compete with larger and longer established countries.
As you can see Australia, although a relatively young country when compared to many others, has much to offer in regards to education and training to broaden your horizons.

Student visa AU:

http://www.immi.gov.au/students/students/chooser/index.htm

The purpose of this visa is to encourage overseas students to apply for permanent residency after they have completed their course studies in Australia.

This visa uses a points test to select visa applicants with characteristics needed in the Australian labour market. You will need to meet the applicable passmark for a visa to be granted.
Applicants for this visa do not require sponsorship.

Who is this visa for?
This visa is for you if you are an overseas student who:
- is under 45 years of age
- has completed an eligible qualification(s) as a result of at least two (2) years full-time study in Australia
- has the skills and qualifications that meet the Australian standard for an occupation on the Skilled Occupation List (SOL) and their nominated occupation is classified as either:

o a 60 point occupation
or
o a 50 point occupation if the overseas student has completed a PhD in Australia.

The SOL is a list of skilled occupations that are in need in Australia. Each occupation listed on the SOL is allocated a points value for use in the visa assessment process.

See: Form 1121i Skilled Occupation List (SOL), Sydney and Selected Areas Skill Shortage List (SSASSL), and Employer -omination Scheme Occupation List (ENSOL) (132KB PDF file)

This visa has a points test and there are other requirements that must be met.

See: Applicant Eligibility

How much does this visa cost?
You must pay the relevant visa application charge when you lodge your visa application.

See: Professionals and Other Skilled Migrants

What does this visa let me do?

This visa allows you and any dependent family members included in your visa application to live as permanent residents in Australia.

Australian permanent residents can:
- live and work in Australia on a permanent basis
- study in Australia at school or university
- receive subsidised healthcare through Medicare and the Pharmaceutical Benefits Scheme (PBS)
- access certain social security payments (subject to waiting periods)
- be eligible for Australian citizenship (subject to the residency eligibility criteria)
- sponsor people for permanent residence.

http://www.studyintafe.edu.au/
http://www.boomerangaustralia.com/en/home/home.php
http://www.studentworld.com.au/
http://www.study-in-australia.org/index.php
 
zdravo Sasha, moram odmah da ti kazem da sam ti vrlo zahvalna na svim informacijama koje si izneo u ovom forumu...to je bas ono sto mi treba. ja trenutno studiram filozofiju u nemackoj i u stvari ne bih uopste volela da idem u australiju...ali moram. do sada sam razmisljala o tome da tamo nastavim moje studije filozofije ali kako sam saznala, za to mi je potrebno brdo para i najvisi nivo engleskog jezika koji ja nazalost ne posedujem...zato mi je ovo sto si ti napisao o studijama engleskog jezika vrlo vazno. koliko sam ja to razumela , ja bih mogla da se prijavim da ucim eng.jezik i kad sa tim budem gotova kasnije mogu ponovo da studiram filozofiju, ili?! sta mene jos zanima je cena tih studija engl.jezika, odprilike. i sta jos pored toga moram da imam da bih se uopste prijavila za vizu, mozda neko garantno pismo, odredjeni iznos para u banci itd ?! da li mozda znas da li za vreme tih studija smem da radim i koliko? i samo jos ovo, da li je mozda bolje da konkurisem za turisticku vizu? jel znas nesto o toj proceduri?
u napred puno hvala!!!!!
pozdrav iz münchena
 
cao sasa ja sam treca godina gimnazije i hteo sam da te pitam da li znas da li ja mogu cetvrtu godinu da zavrsim u australiji ili americi.i ako moze da li znas kako se krecu cene posto sam gledao neke agencije su bas skupe ...............dule

hvala unapred
 
Ana2705:
cao, ja sam zavrsila ekonomiju u Nisu pa me interesuje da li postoji mogucnost da nastavim skolovanje u australiji?
Australijom skače ženka kengura i na svakih 100 metara stane.
Iz njenog stomaka izviri pingvinčić i povraća k'o blesav.
Na Antarktiku, u grupi pingvina sedi kengurčić, povremeno kine i progunđa:
- ***** ти размену студената! :lol:
 
Zdravo, Sasha! trenutno studiram medicinu u Bukurestu. htela bih da te pitam da li bih mogla da nastavim studije u Australiji i sta mi je za to potrebno? da li se polaze i razlika predmeta? koje je trajanje faculteta? posle koje zavrsene godine se studenti specijalizuju - 3., 5., 6.etc. i naravno koliko bi mi para bilo potrebno ili mozda postoji i mogucnost stipendija? inace sam na trecoj godini. hvala unapred.
 
Zdravo Sasa,
Ako sam sve dobro razumela izgleda da roditelj moze da dobije radnu vizu na osnovu deteta koje pohadja osnovnu ili srednju skolu. Jeli to tacno? Ja imam dvoje dece koja se skoluju po engleskom sistemu skolovanja i trenutno su 5 razred osnovne i 2 srednje skole. Da li bi mogla da ih upisem u Australiju u drzavnu skolu (koja se ne placa) i na osnovu toga, ja kao staratelj dobijem radnu vizu? Sta bi mi sve trebalo za aplikaciju i koliko bi kostalo?
Kakve su srednje i osnovne skole? Koji grad izabrati i zbog skolovanja, bezbednosti, posla? Da li bih i ja mogla, ali to u kasnijoj fazi takodje da upisem neki koledz uz financial aid?
Hvala unapred
 
Zdravo Sasha

Evo sad sam malo gledao ovaj forum o studenskim vizama za AU ali posto vidim da nema bas mnogo informacija jer ste svima odgovarali na meil resio sam i ja da vam malo dosadjujem nadam se da se necete ljutiti.
Ja sam gledao i raspitivao se i o radnim vizama ali ona viza sto se dobija na osnovu bodova je skupa a skill matching visa subclass 134 ceka se dugo dok te drzava nominira(a pitanje je dal ce te uopste nominirati).
Sad sam rijesio da se kod vas malo raspitam i o studenskoj vizi.
Ja bih volio da odem u SA(tacnije u Adelaid) pa me pre svega zanima koliko kosta dok se sredi viza i sva potrebna papirologija(ja bih za pocetak isao na onaj kurs engleskog od godinu dana), a posto sam tanak s novcem zanima me da li bih ja tamo mogao raditi i zaraditi da pokrijem sve troskove(skolarinu,hranu,prenociste,...)?
 
Imam i ja par pitanja. Ja sam student medicine u Beogradu,zavrsila sam prvu godinu. Zanima me kakvi su tamo uslovi studiranja,kako preci,da li se polaze razlika ispita,da li je potreban neki sertifikat za engleski jezik,ako jeste koji oni vrednuju,da li moze da se radi i zaradjuje kako bi placali skolarinu i ostale troskove,koliko sve to kosta... ?Kako ide postupak prelaza?
 
Ja sam ovde novi I odskora sam se poceo raspitivati o odlasku u AU, ja sam srednjoskolac cetvrta godina. Neznam bas monogo oko odlaska ali ono sto znam recicu ti.
1) Ako imas novca nikakav problem nije otici(“ para vrti gde burgija nece “) :)
2) “Zanima me kakvi su tamo uslovi studiranja,kako preci,da li se polaze razlika ispita “
Sto se tice ovoga nebih ti tacno znao reci ali uslovi su pretpostavljam bolji nego ovde a verovatno postoji I neka razlika ispita( nisam siguran moras pitati nekog drugog)
3) “da li je potreban neki sertifikat za engleski jezik “
Ukoliko zelis da tamo nastavis studije moras polagat IELTS test za engleski( on se polaze I ako se trazi radna vizi I bilo koja druga viza)
4) “da li moze da se radi i zaradjuje kako bi placali skolarinu i ostale troskove “
Sa studentskom vizom kako sam ja razumeo moze da se radi pola radnog vremena, e sad kolike su te plate I da li se moze s njima platiti skolarina,osiguranje,stan I hrana trenutno neznam ali sam poslao meil jednom coveku I cekam da mi odgovori, kada dobijem odgovor javicu ti
5) “Kako ide postupak prelaza “
Meni se bar cini da je ove studenske vize naj lakse I najjeftinije dobiti, samo sto ti treba novac dok sredis vizu(netreba velika suma kao sto je slucaj kod radne),avionska karta,stan I hrana dok nenadjes posao,skolarina im je velika neznam da li se placa odmah ili je u ratama( takodje cu ti javiti). Kopiracu ti troskove skolarine sto sam nasao na jednom sajtu:
“ Troškovi školarine
Troškovi školarine u Australiji ili na Novom Zelandu su znatno niži nego u drugim državama koje su otvorene za Internacionalne studente. Saznaćete da su troškovi školarine i životnih troškova dosta niži nego u Americi i Velikoj Britaniji. Svaka institucija ima različite cene za različite kurseve. Slede primeri cena:

- Kursevi engleskog jezika (English Language Courses) - AUD$150 - AUD$350 nedeljno
- Stručni kursevi (Vocational Education and Training Courses) - AUD$5000 - AUD$12000 godišnje
- Univerzitetska diploma (Bachelor Degree (undergraduate)) - AUD$10000 - 18000 godišnje
- Dodiplomske i posdiplomske (Graduate Diploma, Masters, PhD (postgraduate)) - AUD$12000 - 18000 godišnje ’’
 
Odgovor za samirawilson :

Izvini sto ti nisam prije odgovorio ali nisam imao vremena
Sto se tice plata, zarada je od 14 Aus. Dolaara za sat vremena... subotom I nedeljom placa se duplo. Covek mi rece da je to dovoljno da se skoluje tamo. A skolarina se uplacuje sva odjednom(kada dobijes studensku vizu uplacujes svu skolarinu I tek onda ides za AU, to je sad problematicno sto moras odmah izdvojiti 4000-5000 €).

Odgovor za VictorySun :

Izvinite ali oko tih stipendija stvarno nista neznam. Ako nesto saznate napisite ovde bas bih voleo da znam.

Pozdrav
 
Zdravo svima...eve da odgovorim bash svima koji su zainteresovani za studije u Australiji.. idemo redom na sva pitanja... citiracu imena i za svakome bice lako da vidi o cemu se radi..

1- odgovore za KEINE : da mozete se prijaviti na studije engleskog jezika u Australiji. Posle toga polazete IELTS test u Australiji I mozete nastaviti studije. Cena studije engleskog zavisi u koji grad u Australiji idete studirati I to je od 150 AUD$ do 230 AUD$ nedeljno. Odregeni iznos para u banci je najmanje 25000 AUD$ za godinu dana studije koje treba da pokazete ili naci sposora koj umesto vas sa tim novcem na bankovom racunu moze da garantuje vas boravak I studije u Australiji. Turisticka viza je nesto drugo od studentske vize.. Mozes studirati engleski jezik do tri meseca dokle sin a turistickoj vizi u Australiji.. ako ti treba vise informacija slobodno poshalji mi email. skopje@bridgeblue.com.au

2- odgovor za Koni 1; dule mislim da je bolje da zavrshish srednju skolu u svojoj zemlji i naucish dobro engleski jezik, pa posle toga idesh na studije u Australiji na neki College ili direktno na Univerzitet, moras poloziti IELTS test pre nego sto upisesh neki College ili univerzitet..vidi ovaj web site... www.ielts.org ... za Ameriku neznam..nemam informacije..

3- odgovor za ANA 2705..
svakako da mozes produziti skolovanje u Australiji. Ekonomija je okej stvar zastudije u Australiji. Mislim da je dobro produziti na posdiplomski rad ili uzmesh neki kurs - recimo accounting ili finansije. svakako da opet treba onaj IELTS test poloziti .. widi ovaj web site.. www.ielts.org .. svakako da mozes produziti.. Australija je jedna od jeftinijih zemalja za studije i troskove od bilo koje zemlje engleskog govornog podrucja.. i zapamtite jedna od retkih zemalja koja omogucava radnu vizu za svakog studenta da ima pravo na legalan rad u Australiji.

4-odgovor za AndrewScott - u pravu si .. jedna od najeftinijih zemalja za studije je Australijai i jedna od zemalja koja daje legalnu radnu vizu. E sad je daleko:) nista nije daleko danas.. imamo internet ,, avione i tako da nije problem ja mislim.. Australija je jedna zemlja gde nikada neces se osetiti stranac u toj zemlji. i to je vazno ako se uzme da u AUstraliji zive 172 nacije sa razlicnim kulturama...

5 -Odgovor za Dejfin: Medicina: Medicina u Australiji trazi veliko poznavanje engleskog jezika i to ACADEMIC modul of IELTS test - www.ielts.org to je prvo i osnovno ..ocena mora da bude najmanje 6.5 ili 7.0 mislim na overal band score. treba da se trazi univerzitet ili neki program koi trebalo da prizna tvoje ispite(mislim da je to tesko sada za sada) >> studije medicine u AUstraliji - pogotovo kad produzavash skolovanje je malo teze nego sto bi pocela iz pocetka.Znam da specijalizacija traje 2 godine.. a neznam koliko godina treba da studirash da bi mogla da radish specijalizaciju.. i mislim da treba puno novca... malo je specificna ta Medicina u Australija kada su produzetak studija u pitanju.

6-odgovor za MA972CY: - odgovor je da.. moze roditelji da dobiju radnu vizu ako njihovo dete se skoluje u Australiji.. ako je maloletno.. nisam bash siguran za dvoje roditelje ali za jednoga ako prati svoje dete na studije u Australiji(govorimo za maloletno dete) onda je sigurno da dobijate radnu vizu.
Nisam bas siguran da drzavne skole nenaplacuju skolarinu za internacionalne studente.. mislim da jeste.. placa se skola.. kosta oko 8000 AUD$ po godini. ukoliko vi studirate onda vasa deca placaju pola shkolarine.. radi toga sto oni su prikaceni na vasu studentsku vizu.. tada se placa pola shkolarina.
Dokumente koj su potrebni.. znaci upis shkole za vasu decu i dovolnjo novca da bi pokazali(naci sponsora) da mozete izdrziti teret studiranja u AUstraliji..mozete mi poslati email ako vise vas interesuje.. skopje@bridgeblue.com.au
Australija je bezbedna zemlja.. tako da dobro da odaberete grad u koi imate nekoga.. svakako da vam treba neko da vam pomogne.. ukoliko nemate mozda je dobro i lakse se prilagoditi u Melbourne ili Syedny kao vecih gradova... pa neznam bash,,,ovisi od sve to kako mislite da se snagete.. ipak.. ipak je mozda malo teze.. ali okej.. ..inace mi nenaplacujemo nikakav novac,,nikakve viza service fees ako se upishete preko nas.. Bridge Blue... www.bridgeblue.com.au a ipak legalno zastupimo vasu vizu aplikaciju ispred ambasade u Beogradu.. i sve konsultacije su besplatne.. to je nacin kojim mi radimo... a ukoliko me pitate zasto ne naplacujemo..onda odgovor je.. da mi imamo dogovore sa shkolama kako EDU agent in Australia.

7-odgovor za TRILER
- engleski fakultet u Australiji.. Mislim da to nema.. to je ipak englesko govorno podrucje.. moze se nesto studirati o kulturi..inace potrebno je da imate sponzora.. ko moze da pokaze novac za vase studije.. upisati se na fakultet tamo i to..
 
8- odgovor za JOLE 8 : na dva pitanja..

pa ovisi o mnogo faktora dali ce vas drzava nominirati.. znaci da moze da te nominiraju. ali mozes cekati i 10 godina da bi usao u zemlju..

Ako me pitash za studentsku vizu.. kazem da mi ne naplacujemo novac za visa service fees i konsultacije,, Mi smo EDU Agent i imamo ugovore sa skolama.. nenaplacujemo novac ako upishete skolovanje preko nase agencije..svakako mozemo ponuditi vishe skola i vase je da odaberete.. cene su bolje nego da idete sami.. i legalno zastupicemo vashu aplikaciju ispred Australiske ambasade u Beogradu..znaci samo placate aplikaciju za vizu kad podnosite molbu za vizu ispred shaltera Ausraliske Ambasade u Beogradu.. to svako treba da uplati..
Inace dobijas dozvolu za rad kao student.. legalno mozes raditi u AUstraliji dokle studirash..to je part time (20 sati nedeljno) a kada su odmori iz skole i drzavni praznici mozes raditi puno radno vreme..inace kao informacija.. ako zivish sa cimerom - delish stan zajedno sa zivotnim troshkovima potrebno je oko 600 AUD $ za mesec dana...jeftino je u Australiji...
odgovore na druga pitanja
2) Australija ima najbolji i najprolagodliviji Edukativni sistem za internacionalne studente. Vishe od 280 000 Studenata ulaze u Australije svake godine iz celog sveta...
3) ako ucish engleski jezik u Australiji netreba ti prethodno poznavanje Engleskog,,a ako idesh na neki drugi kurs ili univerzited onda treba ti IELTS test..vidi ovaj web siajt..www.ielts.org
4)to sam odgovorio o vezi radnu vizu i koliko su troskovi za mesec dana. U vezi osiguraja.. 348 AUD$ je godishno osiguranje koje pokriva sve osim kod zubara i ocno.. inace sve drugo je pokrijeno sa OSHC...overseas student health cover..tako da to nije skupo..
5)to je to... da..
 
cao,
ovako stoje stvari!drugarica mi zivi u australiji u melbourne-u, vec 5 god je tamo trebalo bi da je vec dobila drzavljanstvo...pa me zvala da odem tamo da studiram nesto, naravno ona bi garantovala za mene, ona je takodje student i radi ali ne znam da li na crno ili regularno a decko joj radi...elem pitanje je sledece: ja sam student zavrsne god bibliotekarstva i informatike na filoloskom i nemam neki sjajan prosek tako da nista od stipendije...mene interesuje u kom pravcu da razmisljam da odem tamo pa da ponovo upisem fax ili da polazem razliku u ispitima...ne znam kakve su mi sanse...molim te pomozi...nista mi ne znace ovi forumi kad ne znam da li na research ili na neki kurs ne znam kakav je sistem tamo

hvala unapred
p.s. izvini ako je pitanje konfuzno jer nista mi ovo nije jasno
 
cao,
mene inetersuje upis frizerskog koledza.Znam da postoji na godinu dana, dve godine i da nije jeftin.Za upis tog koledza da li je potrebno predhodno polaganje IELTS testa? Da li ste mozda imali iskustvo sa tim i da li je neko posle studentske vize trazio permament vizu i ostao? S obzirom da sam punoletna i imam svoju porodicu, da li mogu i njih preko mene dovesti u Au, dok sam na studijama?
Unapred hvala.
 
Cao! Vidim da ima gomila pitanja, pa bih i ja nesto pitala. Studiram molekularnu biologiju u Beogradu, II sam godina i volela bih da nastavim studije negde van, a Australija mi, iako daleka, bas lepo zvuci :) I mene zanima kolike su sanse za dobijanje stipendije u ovoj konkretnoj oblasti i kakve su mogucnosti za kasnije zaposljavanje. Hvala!
 

Back
Top