Studiranje u Australiji

Ozbiljno se razmisljam o odlasku na studije u Australiju. Naravno zanima me sta mi sve treba za odlazak tamo. Inace, tamo imam rodbinu (nerodjena sestra mog oca), da li bih mogao preko njih da olaksam dobijanje vize? Sta se trazi za upisivanje na fakultet? Ja znam za TOEFL, sta jos treba?


PS. Znam da ce te mi sada reci da odem u australijsku ambasadu, ali cuo sam da ne nude preterano puno informacija i da samo upucuju na linkove na njihovom sajtu. (Opet kazem, tako sam ja cuo, ne znaci da je to istina).

PPS. Ovde na forumu sa video i link nekakve agencije Modern Education koja navodno nudi pomoc pri upisu na australijske fakultete, je li cuo neko nesto vise o njima? Meni to mirise na usisivac za novac :think:

Unapred hvala :)
 
Meni je Australija oduvek delovala kao veoma zanimljiva i prelepa zemlja!
Tako da bih sigurno volela da studiram tamo, ako ne uspem da odem na Univerzitet u USA.
Zanima me, da li je za Australijske Univerzitete isto potrebno uraditi TOEFL i SAT ili to funkcionise malo drugacije u odnosu na USA?
I kolike su mogucnosti da se dobije full akademska stipendija?
 
U australijskom ekonomskom sistemu obrazovanje stranih ucenika i studenata je treca izvozna privredna grana tako da jedini nacin da studirate u AU podrazumeva solidnu kolicinu novca.Uskoro ce usvojiti zakonske izmene koje relaksiraju upis iz tzv.rizicnih zemalja kao sto su vecina ex YU zemalja.
To nikako ne znaci i smanjenje skolarina a jos manje dobijanje stipendija.Omogucava se do 20 h rada sedmicno no AU nije pandurska zemlja i niko nece proganjati strane studente ukoliko rade i nesto vise sati.
AU inace ne poznaje licne isprave tj.nisu obavezne niti ima obaveznog prijavljivanja adrese stanovanja najblizoj policijskoj stanici.
Uprkos tome kriminal je na vrlo niskom nivou i AU je jedna od najbezbednijih zemalja na svetu.Nastavni programi nisu previse zahtevni a znanje engleskog jezika je preduslov i za uspeh u ucenju ali i u integraciji u AU drustvo.
AU je vec nekoliko godina jedna od najpozeljnijih zemalja za dostojanstveno zivljenje.
 
Razmišljam o iseljenju ali i upisu na neke doktorske studije mašinstva ili druge slične tehnike na Univerzitetu u Perthu, tamo imam neku dalju rodbinu.
Da li neko zna po statusu koji univerzitet je bolji Western Australia (UWA), Murdoch University ili Curtin University of Technology?
 
Ja isto razmisljam o masteru u Perthu, i to upravo izmedju ista 3 univerziteta: UWA, Murdoch i Curtin. Bila bih Vam zahvalna ako neko nesto zna ovim Univerzitetima. Bila sam na njihovim sajtovima i vidi se da su jako dobri, ali ne znam kolike su sanse da ih osoba sa nasih prostora upise, jer imaju dobru saradnju sa Bliskim Istokom, Juznom Amerikom i Dalekim Istokom i najveci broj njihovih internacionalnih studenata je upravo odatle.
 
Potrebna mi je pomoć :)
Želim da konkurišem za stipendiju u Melburnu ( master ) ali ne mogu da pronađem nikoga u Beogradu ko bi mi pomogao... Ne znam kako sve to funkcioniše a ne poznajem nikoga ko je otišao na taj način :/
Da li ste čuli za neku agenciju?
 

Back
Top