Tadic Premijer

L.1:
Čini mi se da je dogovor postignut.Boris je premijer.
Ko li će biti Predsednik?

Одакле ти то? Премијер да буде ПСИХОЛОГ.......не дај Боже, и онако нас је свуда упрскао где год је био.........

Колико сам слушао Тадић је рекао да ће се ПОНОВО кандидовати за Председника Републике Србије......... 8-)
 
L.1:
A šta će biti sa radikalima?

Исто као и до сада - освојиће мЛого гласова али неће моћи сами да образују Владу... и одмах ће од првог дана почети са причом "... али на следећим изборима
народ ће вам показати да смо ми једини.......бла,бла,бла......." осим ако нису "скували" Тому Николића у оном Јевропском парламенту......... 8-) , е онда.....добро бити НЕЋЕ..........
 
eremita:
Исто као и до сада - освојиће мЛого гласова али неће моћи сами да образују Владу... и одмах ће од првог дана почети са причом "... али на следећим изборима
народ ће вам показати да смо ми једини.......бла,бла,бла......." осим ако нису "скували" Тому Николића у оном Јевропском парламенту......... 8-) , е онда.....добро бити НЕЋЕ..........
E ovo si u pravu.
i dodao bih
Naredne cetiri godine Radikali i Ceda ce laprdati(sto s razlogom a sto bez) a Kostu i Borisa & co. ce boleti guza za to :-)
 
Ja licno ocekujem ovu vladu koju imamo danas malo rekonstruisanu DS-om i bez nekih stranaka ili sa ali sa manje ministarstava(G17+,SPO).
Verovatno odlazak DSS-ovskih ministara tipa Stojkovic i Jocic i dolazak u vladu nekog od DSS-ovaca light kao npr Vladete Jankovica.
 
Ja mislim da će ako stranke budu izašle samostalno, jedino DS, DSS i SRS preći cenzus. A ako bude nekih predizbornih koalicija onda verovatno još neke.
Razmera će biti takva da će se morati udružiti DS i DSS da formiraju vladu, a to će onda biti stabilna i većinska vlada.
I desiće nam se da ćemo imati kao u SAD, dve jake političke opcije, demokrate (DS i DSS) i radikale (koji bi po konzervatizmu ličili na republikance). Ostali će biti samo pioni i za sledeće izbore će napraviti neko ujedinjenje tipa "Liberalni blok" gde će verovatno ući DHSS, LSDV, GSS, LDP, LIGA ZA ŠUMADIJU, POKRET ZA NOVU SRBIJU, Reformistička stranka i stranke nekih manjina kao što je SVM (Savez Vojvođanskim Mađara)...
Možda se sa druge strane ujedine kojekakve Socijalističke ili komunističke stranke, a sa treće strane neki monarhistički pokret i to će biti to, imaćemo maksimalno 5 jakih stranaka kao što je slučaj u svim razvijenim zemljama.
 
DraGo70:
za sledeće izbore će napraviti neko ujedinjenje tipa "Liberalni blok" gde će verovatno ući DHSS, LSDV, GSS, LDP, LIGA ZA ŠUMADIJU, POKRET ZA NOVU SRBIJU, Reformistička stranka i stranke nekih manjina kao što je SVM (Savez Vojvođanskim Mađara)...
.
Iskreno receno LDP-ima glasace i ima buducnost i napredovace narednih godina sigurno.
LSV ako se ne prislepa Cedi nestace.
GSS,DHSS,Liga za Sumadiju,Reformisticka stranka imaju svi zajedno glasaca taman toliko da kad bi smo se ti,ovaj Eremita i ja kandidovali da bi verujem dobili vise.
 
Ne kažem ja da oni imaju nešto puno glasača, nego je stvar u tome što su "glasni".
Evo ovako. LDP je najjači među njima jer ipak ima neki koncept, a očigledno i pare.
LSV ima Čanka koji je postao "medijska zvezda" i ne skida se iz emisija tipa "Klopka", "Zamka", "Utisak nedelje" i ostalih i zabavlja publiku...
Ovi ostali se ipak čuju, pogotovo Batić i Kasa, jer je očigledno da imaju novca za kojekakve "akcije" i sl.
Pored toga ostaje činjenica da narod voli kada se više stranaka udruži u jednu koaliciju (seti se DOS-a).
 
Ne znam ko ce biti premiJeeeer,ali nesto ne verujem da ce samo DS i DSS uspeti da formiraju vladu.
Bice neko iznenadjenje od ovih manjih stranaka ili nekih kolaicija izmedju manjih stranaka itd.
Ne bih ja tu iskljucio ni G17,ni SPO,ako ulete sa nekim u koalociju ili izmedju sebe...ko zna...
Jos posebno treba racunati na ove vojvodjanske stranke,koje ce veroatno dobiti odedjeni procenat (ako budu u koaliciji) vise nego sto bi inace imale,zbog ove halabuke oko Ustava i statusa Vojvodine u novom Ustavu.
Koliko mu dodje cenzus na oko 50% izlaznosti? Oko 300-350 000? A? Pa nije to neka cifra za Vojvodinu.
 
DraGo70:
Ne kažem ja da oni imaju nešto puno glasača, nego je stvar u tome što su "glasni".
Evo ovako. LDP je najjači među njima jer ipak ima neki koncept, a očigledno i pare.
LSV ima Čanka koji je postao "medijska zvezda" i ne skida se iz emisija tipa "Klopka", "Zamka", "Utisak nedelje" i ostalih i zabavlja publiku...
Ovi ostali se ipak čuju, pogotovo Batić i Kasa, jer je očigledno da imaju novca za kojekakve "akcije" i sl.
Pored toga ostaje činjenica da narod voli kada se više stranaka udruži u jednu koaliciju (seti se DOS-a).
Drago,ja mislim da ove ovde koje si nabrojao uz jos neke,mogu da predju cenzus,bez nekih vecih problema.
Jer sam LDP se vrti oko 3-4% po anketama,koliko sam pratio.
 
DraGo70:
Ne kažem ja da oni imaju nešto puno glasača, nego je stvar u tome što su "glasni".
Evo ovako. LDP je najjači među njima jer ipak ima neki koncept, a očigledno i pare.
LSV ima Čanka koji je postao "medijska zvezda" i ne skida se iz emisija tipa "Klopka", "Zamka", "Utisak nedelje" i ostalih i zabavlja publiku...
Ovi ostali se ipak čuju, pogotovo Batić i Kasa, jer je očigledno da imaju novca za kojekakve "akcije" i sl.
Pored toga ostaje činjenica da narod voli kada se više stranaka udruži u jednu koaliciju (seti se DOS-a).
Kasa ce ici sam jer za njega nema cenzusa.
Razumem na sta mislis LDP ima nesto glasaca a Canak je lik a ovo ostalo radi folklora.
Dobro ima tu necega da narod voli koalicije.
Vidis juce sam pricao sa drugovima koji si potencijlni Cedini glasaci i koji su se premisljali da li Ceda ili DS(kao Ceda im je bolji ali ne znaju da li ce preci cenzus pa je DS sigurica) ali sad kad su culi za ovo da se se udruzuju LDP-LSV-GSS-SDU kazu Ceda sad sigurno prelazi glasamo za Cedu.
 
Korner zastavica:
Drago,ja mislim da ove ovde koje si nabrojao uz jos neke,mogu da predju cenzus,bez nekih vecih problema.
Jer sam LDP se vrti oko 3-4% po anketama,koliko sam pratio.
ma antekte su sranje.
Oni pogode taman toliko koliko bi ja mogao da istipujem onako za 5 minuta.
Veze oni nemaju uvek grese.
Slabo bi oni prisli na kladionicama.
 
Ма само ви пишите елаборате и правите комбинације, Радикали самостално образују владу после следећих избора. Живи били па видели...
ТОМА ЗА ПРЕДСЕДНИКА!!!
:lol: :lol: :lol:
 
SPO ce ako tesko sam da predje cenzus cak sam sklon da tvrdim da nema sanse.Dobice nesto glasova mozda recimo izamdju 3,5-4,5% ali nece preci.G17+ ce biti na teskoj ivici.
Recimo za njih je ili spas "velika koalicija" sa DS-om ili neki medjusobni savez u koji bi radi "folklora" utrpali jos nekog tipa Seljacke stranke ili tako nekog.
 
Korner zastavica:
Drago,ja mislim da ove ovde koje si nabrojao uz jos neke,mogu da predju cenzus,bez nekih vecih problema.
Jer sam LDP se vrti oko 3-4% po anketama,koliko sam pratio.

Ja mislim da će ova nova koalicija u najavi (spominjao je Milanče) sigurno preći cenzus. Govorio sam da ne verujem da bi sam LDP prešao cenzus, a ovi drugi pogotovo. Međutim, ako (špekulišem) SRS, DSS i DS dobiju po recimo 30% glasova, onda su oni nebitni jer za formiranje vlade je dovoljno da se udruže DS i DSS pošto ne verujem da će iko hteti sa SRS.
A u tom slučaju ovima dvema strankama ne treba podrška LDP-a.
 
ШЕШЕЉ:
Ма само ви пишите елаборате и правите комбинације, Радикали самостално образују владу после следећих избора. Живи били па видели...
ТОМА ЗА ПРЕДСЕДНИКА!!!
:lol: :lol: :lol:
Dete,ne lozi se.
Nego bolje knjigu u shake.

:D:D:D
 

Back
Top