26. 11. 1918., dan kada je dekretom uvedena srpska nacija u Crnoj Gori!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Svetopelek

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
260
26. 11. 1918., dan kada je dekretom uvedena srpska nacija u Crnoj Gori!



Potpredsjednik takozvane Podgoričke skupštine Savo Fatić, inače predstavnik socijalista, u stvari, bijelih komunista, u zapisniku iste od 14/27. 11. 1918:

"Ja ve molim, gospodo, da stavimo na stranu istoriju Crne Gore. Što se pak tiče njezine političke istorije, ja je dijelim na dva dijela: na onu do juče i od juče. Mi više nijesmo Crnogorci nego Srbi"


...
 
Zajebano je to kad moras da izmisljas istoriju, poreklo i sve ono sta te odredjuje kao coveka. Krenuli su istim putem kao i Siptari. Neki crnogorski istoricar je poceo da prosipa neke price kako Crnogorci ustvari poticu od nekih Nonida ili Nonina jebemliga, nikad cuo za to, koji su ovde dosli kad i Iliri, ali ih je Sveti Sava posrbio. Sve sam go kreten do idiota. A i bolje sto su otisli, koji moj da zivim u drzavi sa takvim pacijentima.
 
Najizmišljenija, najvjestackija nacija u Evropi su Srbi.

ustavri kalsicna vjerska grupa koju je spojilo pravoslavlje i vjestacki jezik Vuka Karadžića.
Znamo svi ionako da kod Srba nema baš ništa prije Vuka.
Vuk je znao da prvo mora da ih nauči da pričaju, da se moraju razumjeti pravoslavni Nišlija i pravoslavni Kninjanin, pa tek onda sve ostalo.

A poslije su razne svetosavske bajke smišljene.
 
Svetopelek:
Najizmišljenija, najvjestackija nacija u Evropi su Srbi.

ustavri kalsicna vjerska grupa koju je spojilo pravoslavlje i vjestacki jezik Vuka Karadžića.
Znamo svi ionako da kod Srba nema baš ništa prije Vuka.
Vuk je znao da prvo mora da ih nauči da pričaju, da se moraju razumjeti pravoslavni Nišlija i pravoslavni Kninjanin, pa tek onda sve ostalo.

A poslije su razne svetosavske bajke smišljene.

:lol: :lol: :lol:
 
Svetopelek:
Najizmišljenija, najvjestackija nacija u Evropi su Srbi.

ustavri kalsicna vjerska grupa koju je spojilo pravoslavlje i vjestacki jezik Vuka Karadžića.
Znamo svi ionako da kod Srba nema baš ništa prije Vuka.
Vuk je znao da prvo mora da ih nauči da pričaju, da se moraju razumjeti pravoslavni Nišlija i pravoslavni Kninjanin, pa tek onda sve ostalo.

A poslije su razne svetosavske bajke smišljene.

Decko, pazi ovako. TI SI DEGENERIK, to sta ti pises ovde to ni svinja sa mekinjama ne bi pojela. Sa tim komotno mozes dupe da obrises. Stvarno mi nije jasno zbog cega ti pokusavas da trujes narod u Srbiji tim glupostima. Bitno je to da se ti bolje razumes i slazez sa Siptarima, oni nisu izmisljena i vestacka nacija poput Srba, bar za takve defekte i izrode kao sto si ti. Imacete drzavu jos par godina, a onda se lepo prikljucite Albaniji. Vi ste otisli od Srbije, nek vam je srecan put. Ali nemoj pokusavati da predstavljas taj razlaz tako sto ces da pljujes po Srbima i u tome nalaziti razloge za otcepljenje.
 
Svetopelek:
Ne, ne, ja vama samo pokazujem da ste odrasli na bajkama koje su proglašene za pravu istoriju.

Јадан си и смешан. Да ти имаш праву историју болео би те ћошак за друге. Али не, подсвесно ти знаш да су све то измишљотине и неопходно ти је да то, по Гебелсовом рецепту, стално понављаш да би себе самог уверио да је истина. На твоју жалост, овде су људи сувише образовани да би схватали озбиљно,а одговарају тек да се не би нека заблудела душа зајебала и поверовала ти. А када ти одговоре, даш више оралних задовољстава од Џејне Џејмисон. Али ако ти се то свиђа, само напред.
 
"Viđi vraga su sedam binjišah ... ",

Дај не лупетај молим те, Montenegro...извини а данашње црногорско писмо је латиница, којим писмом је писао Његош? ћирилицом наравно... а ти ко да ниси чуо за дијалекте, па ја се вала дружим са људима из целе Србије и знам да то што причамо различито не значи да смо сви различити народи...
Која права историја, па ти си сад тај који изврће историју, да сте сви црногорци црнци, нећете ме убедити да ни смо исти...

Није ми јасна толика одбојност према заједничким прецима. зашто ме данас убеђујете да нисмо исти народ, зашто...па зар смо толико лоши...или шта...
 
Ako takvi ljudi misle da su Srbi losi, to mi je drago. Ne bih voleo da gamad misli da smo dobri, onda bi stvarno bio problem. Ne moze mene niko ubediti da su ljudi iz Vojvodine drugaciji od ljudi iz nekog drugog kraja Srbije. Imam dosta dobrih ortaka u Novom Sadu i nisam primetio neku razliku izmedju mene i njih. Pijemo zajedno pivo ispred radnje, jedemo istu klopu, pricamo istim jezikom... To sa crnogorcima je ista fora kao kad bi se par mojih ortaka i ja nacirkali i resili da se proglasimo marsovcima. Necemo vise da budemo Srbi vec marsovci.
 
jozo bukovina:
Decko, pazi ovako. TI SI DEGENERIK, to sta ti pises ovde to ni svinja sa mekinjama ne bi pojela. Sa tim komotno mozes dupe da obrises. Stvarno mi nije jasno zbog cega ti pokusavas da trujes narod u Srbiji tim glupostima. Bitno je to da se ti bolje razumes i slazez sa Siptarima, oni nisu izmisljena i vestacka nacija poput Srba, bar za takve defekte i izrode kao sto si ti. Imacete drzavu jos par godina, a onda se lepo prikljucite Albaniji. Vi ste otisli od Srbije, nek vam je srecan put. Ali nemoj pokusavati da predstavljas taj razlaz tako sto ces da pljujes po Srbima i u tome nalaziti razloge za otcepljenje.

dukljani.jpg
 
Witch-king of Angmar:
Јадан си и смешан. Да ти имаш праву историју болео би те ћошак за друге.


Karta Evrope iz godine 1500.
Ovdje je moja istorija, iz jedne karte je sve jasno.
A dje je tvoja istorija? Robovanje, to ti je istorija, dje su bili tvoji u ova doba?
Robovi bili, slugeranija!

Mora da je Jevrem crrtao kartu? :lol: :lol: :lol:

www.euratlas.com


europe_1500.jpg
 
OrthodoxCelt:
Није ми јасна толика одбојност према заједничким прецима. зашто ме данас убеђујете да нисмо исти народ, зашто...па зар смо толико лоши...или шта...

Pa imali smo zajednicke pretke, prije 10000 godina.
Sto jes, jes! :lol: :lol: :lol:
Mislim, treba ipak znati da kod vas prevladava bugarsko-makedonsko-romsko-cincarski element.
 
...lepa je ta karta i cetinjski manastir srpski i Njegosh brat nash....pa da zapevamo!....

Himna Crne Gore Onamo, 'Namo koju je napisao Kralj Nikola!

Онамо, онамо... за брда она,
говоре да је разорен двор
мојега цара; онамо веле,
био је негда јуначки збор.

Онамо, онамо... да виђу Призрен!
Та то је моје - дома ћу доћ'!
Старина мила тамо ме зове,
ту морам једном оружан поћ'.

Онамо, онамо... са развалина
дворова царских врагу ћу рећ':
"С огњишта милог бјежи ми, куго,
зајам ти морам враћати већ'!"

Онамо, онамо... за брда она
казују да је зелени гај
под ким се дижу Дечани свети:
молитва у њих присваја рај.

Онамо, онамо... за брда она,
гдје небо плаво савија свод;
на српска поља, на поља бојна,
онамо, браћо, спремајмо ход!

Онамо, онамо... за брда она
погажен коњ'ма кликује Југ:
"У помоћ, дјецо, у помоћ, синци,
светит' ме старца - свет вам је дуг!"

Онамо, онамо... сабљи за стара
његова ребра да тупим рез
по турским ребрим'; да б'једној раји
њом истом с руку рес'јецам вез!

Онамо, онамо... за брда она
Милошев, кажу, пребива гроб!
Онамо покој добићу души,
кад Србин више не буде роб. :D :D :D
 
Svetopelek:
Pa imali smo zajednicke pretke, prije 10000 godina.
Sto jes, jes! :lol: :lol: :lol:
Mislim, treba ipak znati da kod vas prevladava bugarsko-makedonsko-romsko-cincarski element.

Decko, evo ja cu da ti finansiram lecenje u nekoj psihijatrijskoj ustanovi. Mi jesmo bili pod turskim ropstvom, ali smo se od njega oslobodili. A u kakvom ces ti ropstvu biti, to mogu samo da zamislim. Vi ste svesno pristali da robujete siptarima.
 
For example, the Charter of King Milutin (14th century) to the Monastery of St. Nicholas on Vranjina bears witness to the fact that the term Serb was solely used in its ethnic sense. In the basin of Lake Scutari, where the estates of St. Nicholas monastery were situated, lived next to each other Serbs, Latins, Albanians, and Vlachs.

Pa sad neka biraju sta su, Latini, Albanci ili Vlasi... Pa kad vec nisu Srbi heheh

Ma tako je to kad ovci svoje runo smeta :) Nego cek da Gazdarica snimi da se Igracic vratio... :twisted:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top