ISLAND

spirittt

Zainteresovan član
Poruka
243
Ima li koga ko je bio na Islandu i kakva su mu iskustva?

Cuo sam da je dosta skupo, pa me zanimaju konkretne cene nekih usluga,hrane,picja npr?

I koji ste prevoz koristili do ostrva?

Tnx
 
Bio sam na Islandu proslog meseca, i mada me vreme nije posluzilo, poseta je ispunila ocekivanja. Pejzazi su kao sa druge planete. Najbolji nacin da se obidje ostrvo su organizovane ture, pogledaj www.re.is i http://www.icelandexcursions.is. Poseta Plavoj Laguni sa prevozom od/ka aerodromu je oko 40 eur (laguna je na pola puta izmedju aerodroma i Reykjavika), a Golden Circle tura gde se obilaze najzanimljivija mesta u okolini Reykjavika je oko 70 eur. Ekskurzije su odlicno organizovane, pokupe te iz hotela/hostela i vrate te u isti na kraju dana, i u odnosu na cene na Icelandu nisu mnogo skupe. Reykjavik je simpatican gradic i sve sto je interesantno moze da se obidje peske. Ima dosta bazena na geotermalnim izvorima koji su dosta jeftini i to je Islandjanima omiljeni nacin da provedu slobodno vreme. Iceland je skup, hrana je 20%-30% skuplja nego na kontinentu, a shopping mi nije ni padao na pamet. Hoteli su isto skupi, ali ja sam naso jedan guesthouse koji je na dobroj lokaciji, sasvim pristojan za 60 eur, javi ako ti trebaju informacije. Postoji i hostel u Reykjaviku gde je krevet u spavaonici oko 20 eur. Sto se prevoza tice ja sam isao Icelandair-om iz Stockholma. Imas i "jeftini" Icelandexpress koji leti iz nekoliko evropskih gradova za oko 250 eur povratna sa taksama.
 
radne vize ili boravisne tzv.dvalarlejfi se izdaju uz ugovor o radu sa nekom firmom koji prvo ide na biro pa ako se niko ne javi za to radno mesto ide se na razmatranje da li dati ili ne tu vizu koja vredi godinu dana . nakon toga opet sve iz pocetka za produzenje .posto poljaci i litvanci novopeceni evropljani samo nadiru pozuri sa izradom ugovora sa nekom kompanijom jer se papiri sve teze dobijaju.ako si dobar sportista ,fudbaler ili kosarkas narocito nadji menadzera i lakse ces doci na island. sport je amaterski pa ces uz treninge morati i da radis ne bi li imao koju krunu.pozdrav :
 
ciao ja sam trenutno na islandu i sto se cena ticu najskuplje su od svih mesta na kojima sam bio. dosta skuplje od londona i kopenhagena, osla takodje koje sam smatrao rekorderima. pivo u klubu kosta oko 600 kruna, moze da se nadje za 500, sto je oko 5, 6, 7 evra. tacno proveri na www.xe.com mislim da je odnos dinara i islandske krune skoro 1:1
sto se tice cena prevoza nije ti potreban u gradu, iz grada do blue lagoon-a cena u jednom pravcu je oko 1200 kruna, mislim da je cena ulaska i povratne karte iz grada 3800.
transfer aerodrom reykjavik je takodje 1200 u jednom pravcu.
sto se tice restorana, oni take away po trznim centrima prodaju jednu kutijicu brze kineske z a oko 1000 kruna (a u pravim restoranima sam bio kad je firma castila inace se ne bih usudio ;) mislim glavno jelo kosta oko 2500 do 5000 kruna. plus naravno neko pice mozda starter i to.
sto se tice najjeftinijeg dolaska ovde pogledaj

www.icelandexpress.com i www.ba.com
british cesto van sezone sto je sve osim jun jul i avgust cesto ume da iznenadi jeftinijim cenama od icelandexpressa koji kao vazi za low cost. mislim da mozes da nadjes london reykjavik london za oko 150-200 funti.

i tako...nemoj da nosis kisobran nego nadji kabanicu do clanaka i dobru obucu za kisu jer kisa pada horizontalno. :)

viza se izdaje u danskoj ambasadi.

nemam pojma sad da li je bilo jos nekih pitanaj da se pravim pametan...

pozdrav
 
најбоље преко копенхагена.а визу добијаш у данској амбасади.има шта да се види на исланду само немој ићи пре јуна и после аугуста.
 
Ja nisam, a baš bih voleo da vidim Island. To mi je oduvek delovalo egzotično samo nisam nikada imao prilike (mnogo skupo i nepristupačno).
Što se tiče vize, Island je u Šengenu (iako nije u EU) tako da možeš da ideš sa bilo kojom vizom.
 

Back
Top