Propao plan zapada za Kosovo!

Lost In Space65393

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
265
London -- Zapadna strategija da se ostvari rešenje za Kosovo bez saglasnosti - propala je, smatra britanski analitičar Džonatan Ajl.

Džonatan Ajl, sa londonskog Kraljevskog instituta združenih oružanih snaga, kazao je za BBC da je stav Rusije presudno uticao na specijalnog izaslanika Ujedinjenih nacija za status Kosova Martija Ahtisarija da najavi moguće odlaganje predloga rešenja zbog izbora u Srbiji.

Prema njegovim rečima, bilo je prilično naivno tvrditi da rešenje bez saglasnosti Srbije ne bi predstavljalo opasan presedan: "Mislim da je dobro što će nedovoljno promišljeni predlozi, sačinjeni na brzinu, sada biti podrobno analizirani - kako u razgovorima s Beogradom, tako i u kontaktima s Moskvom."

Rusija, prema njegovim rečima, šalje dve poruke, i obe su relativno loše. "Prva je da neće prihvatiti promenu statusa ako se Srbija s tim ne složi, što praktično znači da nema promene statusa. Druga poruka je da, ako i prihvate promenu statusa, za uzvrat traže da se isti recept primeni u Moldaviji i Gruziji", kazao je on.

Ajl je rekao da, s obzirom na situaciju u Gruziji, ovo zaista nije trenutak da se rešava status Kosova, pa je najavljeno odlaganje svojevrsna kupovina vremena.

U međuvremenu, smatra britanski analitičar, trebalo bi učiniti sve da se spreči eventualno nasilje na Kosovu. "Ključno je da se Albancima poruči da se razgovori o budućnosti Kosova nastavljaju, jer su i Kontakt grupa i Beograd saglasni u tome da je status kvo neodrživ, ali i da im se uputi upozorenje da je ponavljanje nasilja iz prošlosti nedopustivo, i da nasilnim metodama neće iznuditi nikakvo ubrzavanje procesa", kazao je Ajl.
 
eremita:
Шиптари су мЛого загризли - а мож' да се деси да су упали у ПАЦОЛОВКУ........


Za to sto si rekao ima nas narod jednu lepu izreku:

MNOGO JE MACKU GOVEDJA GLAVA

E sad izgleda da Rusija ovde trguje nama al to je samo prvi privid za ljude koji o ovoj materiji nemaju pojma. Ako velike sile pristanu JEDNOM da princip volje naroda bude iznad principa suvereniteta , bez obzira da li oni kazu da je to izuzetak ili ne, jednom kad se nesto primeni postaje PRAVILO u medjunarodnim odnosima.

Pa u anglosaksonskom pravu ako se presudi jedna presuda u vezi necega, ako imate drugi slucaj sa istim problemom presudjuje se ISTOVETNO ONOM PRVOM . Tako ce biti i u vezi Kosova i Republike Srpske.

Drugim recima , ne moze da prodje plan zapada da samo Srbi izvise , ako hoce nezavisno Kosovo morace da daju mnogo, mnogo toga a to su - nezavisnost proruskim republikama u bivsem SSSR-u plus nezavisnost Republike Srpske, i srpskih delova Kosmeta plus to otvara i pitanja Korzike, Baskije, Severne Irske i tako dalje :twisted:
 
Ne moze to tako da bude DeteSunca vidi se da ne poznajes medjunarodno pravo. Sve sto se desi u medjunarodnom pravu nikako nije izuzetak vec iskljucivo cim se jednom desi postaje pravilo. Zapad je hteo da progura tu kao ideju, al to je toliko glupo da to niko ne uzima za ozbiljno pa su shodno tome zapali u corskokak i to zakljucuju i sami Englezi koji se od svih evropskih drzava najvise bore i najvise guraju nezavisno Kosovo
 
Da sam ja u pravu pokazuje recimo slucaj nezavisnosti Crne Gore. Mnogo razlicitih separatistickih pokreta je doslo da ucestvuje i nadgleda ceo proces , jer se prvi put tako nesto desava u Evropi i oni to kasnije zele da upotrebe u svojim separatistickim teznjama kao pravilo. Znaci kad ste pustili da Crna Gora moze tako da se otcepi onda mozemo i mi.
 
Lost In Space:
Ne moze to tako da bude DeteSunca vidi se da ne poznajes medjunarodno pravo. Sve sto se desi u medjunarodnom pravu nikako nije izuzetak vec iskljucivo cim se jednom desi postaje pravilo. Zapad je hteo da progura tu kao ideju, al to je toliko glupo da to niko ne uzima za ozbiljno pa su shodno tome zapali u corskokak i to zakljucuju i sami Englezi koji se od svih evropskih drzava najvise bore i najvise guraju nezavisno Kosovo
Možda zvuči kao kliše, ali bezbroj puta se pokazalo da se to međunarodno pravo primenjuje samo za nas male. Što je u neku ruku i sasvim logično.
 
DeteSunca:
Možda zvuči kao kliše, ali bezbroj puta se pokazalo da se to međunarodno pravo primenjuje samo za nas male. Što je u neku ruku i sasvim logično.

Коло среће се окреће и некадашњи велики могу постати мали. Зато нико не сме да отворено крши норме међународног права.
 
Witch-king of Angmar:
Коло среће се окреће и некадашњи велики могу постати мали. Зато нико не сме да отворено крши норме међународног права.

Još ako to kolo sreće zavrti britanski analitičar Džonatan Ajl...
Kuku nama kada se hvatamo za tekstove osoba koje su to napisale iz sasvim drugačijih pobuda....
Biće mi drago da čujem kako je britanski analitičar Džonatan Ajl izabran za premijera Britanije pa uvrstio koju o nama. Pa još ako je sitnu knjigu poslao preko bare...
Ovako ne vredi...
 
Stav Rusije nam ide na ruku, kao i mnogo puta do sad Rusije staje na nasu stranu. Neki u tome mogu da vide da RUsi gledaju sopstvene interese(a ko normalan uostalom i ne gleda?) al cinjenica jeste da se od svih velikih sila jedino Rusija zalaze da nema resenja protivno volji Srbije.

Sve ostale velike sile ukljucujuci najvise ove zapadne kojima mi navodno tezimo, zalazu se da nam ebu milu majku , i da mi platimo ceh za celu kafanu i ako je tu jos 20 drugih likova jelo, pilo, lomilo, pesme narucivalo....

E pa nece moci.
 
Iron Lord:
Još ako to kolo sreće zavrti britanski analitičar Džonatan Ajl...
Kuku nama kada se hvatamo za tekstove osoba koje su to napisale iz sasvim drugačijih pobuda....
Biće mi drago da čujem kako je britanski analitičar Džonatan Ajl izabran za premijera Britanije pa napisao koju o nama. Ovako...

А из којих побуда пишу Миша Глени и слични? Дај бре, смешан си!
 
Iron Lord:
A koliko se pitaše pomenuta gospoda do sada?
Da li su obavili neke pregovore u vezi Kosova?
Ili bar Iraka? Može i Avganistan da prodje...
Pameti moja...

Памети ти немаш и не присвајај мене као такву. И ако си модератор не значи да треба са ниподаштавањем да се односиш према другима. 'Ајде сад уради као што увек радиш и затвори тему.
 
Witch-king of Angmar:
Памети ти немаш и не присвајај мене као такву. И ако си модератор не значи да треба са ниподаштавањем да се односиш према другима. 'Ајде сад уради као што увек радиш и затвори тему.


Mnoge kritične odluke su do sada donete mimo Ujedinjenih Nacija i Saveta Bezbednosti.
Već je polemisano na ovom forumu o tome.

Procena da li je neko smešan ili nema pameti se ne iznosi javno...
Tretira se kao uvreda.
 

Back
Top