Discus hernia...?

Imam 32 godine i normalnu kilazu.od cega diskus hernija ?Nisam nista specificno uradila da bih imala problem sa time,inace pokretna sam bila sve vreme,jedino to mi je bio problem,setajuci bol u nozi i problem sa sepanjem koji sada nemam nakon terapija ali nije mi jos uvek kao sto mi je bilo pre pocetka svega ovog,hvala svima unapred.
 
molim vas recite mi dali je diskus hernija na mestu odakle meni krece bol-a on krece od donjeg dela ledja ali ne sa sredine vec(posto je meni problem leva strana)od leve strane jedno tri prsta od kicme a navise od sedalnog dela i dali se moze sa cistim rendgenom ipak imati diskus hernija?meni je rendgem totalno ok,nikakva promena.
 
molim vas recite mi dali je diskus hernija na mestu odakle meni krece bol-a on krece od donjeg dela ledja ali ne sa sredine vec(posto je meni problem leva strana)od leve strane jedno tri prsta od kicme a navise od sedalnog dela i dali se moze sa cistim rendgenom ipak imati diskus hernija?meni je rendgem totalno ok,nikakva promena.

Epa bambi diskus hernija nije samo do dizanja tereta cak sta vise retko je to razlog.Ona je degenerativna bolest.Genetika plus prinudni polozaju sedenje,stajanje itd.Psihicki status je ipak najbitniji,analaliziraj se pa ces videti da je pocetak bolesti bio nekoliko dana posle jakog stresa.Odakle si?:cool:
 
Poslednja izmena:
Kako mislis da ti neko da odgovor u virtuelnom svetu da li imas diskus ili ne?
Ako ti fizijatar koji te je pregledao nije postavio tu dijagnozu u ordinaciji na forumu tek nece biti postavljenja.
Imas tegobe i dalje, ok. Javi se lekaru koji je vec ukljucen u tvoje lecenje i sa njim razgovaraj sta ti je dalje ciniti.
 
Procitala sam je ,zaista,nisam neko ko cuci po forumima i gnjavi,tek sam se prijavila za ovaj forum i zelim da razmenjujem neka misljenja i iskustva sa ljudima jer tome ovaj forum i sluzi,zar ne?Inace nisam neko ko samo zeli da cuje tudje misljenje i ne ide kod doktora,posto vidim da najvise tome apelujete,naprotiv,ja sam bila kod doktora,radila i snimanja i terapije odradila i sve sto ovde zelim je da cujem jos necije misljenje i iskustvo,pozdrav.
 
Hvala ti mudri Solomune, tek sad sam video odgovor. Nazalost vise spartam po sajtovima za one starije od 18 god.Bolje ikad nego nikad...
Za Bambili:[B Ukoliko si zaista obavila sve preglede, bila kod lekara, obavila trazene dijagnosticke procedure jedino nam nisi rekla sta je misljenje lekara ( i koja mu je specijalnost) A ovde na Forumu mozes dobiti misljenje lekara-neformalno (znam ih trojicu najmanje) ;-)
 
Koliko se ja razumem (ustvari Alfa, jer mu je to struka, a ja sam ta koja forumaši,pa pišem šta on mudro zbori, svaka mu je zlatna:aha::aha:) rendgen nije sredstvo kojim se može zaviriti u kičmeni kanal koji je kod tebe problematičan. Uradi snimanje tipa magnetna rezonanca ili skener.
Pozdrav:cao::cao::cao::cao:
 
Danas sam bio u Nisu kod neurohirurga, i svima koji imaju iste probleme kao ja ne bih preporucio da idu kod Niskih neurohirurga. Prvo i osnovno medicinske sestre koje rade u prijemnoj ambulanti su toliko neljubazne i nemaju gram kulture ili bar da pacijente prime ljudski kako dolikuje, a o doktoru da ne pricam.Njegov pregled je samo recima tipa sta Vas muci i koje probleme imate. Naravno on kao doktor bi trebao znati kakvi su problemi kod takvih pacijenata, cak sta vise nije hteo ni da pogleda izvestaj sa MR nego njegov zakljucak je bio da ako pocnem da mokrim da nemam kontrolu da se tek tada opet javim i da tada bi eventualno mogla da se izvrsi operacija. Mogu da Vam kazem da je njegov pregled trajao nekih 2 minuta ,ali ponavljam jos jednom pregled samo recima a ne kako bi trebalo kao kod drugih neurologa. Zbog svega toga sam jako razocaran u nase zdravsvo a mogu slobodno reci da su nasi Vranjski lekari i svo medicinsko osoblje mnogo, mnogo bolji od Nislije. Samo je steta sto kod nas u Vranju nema neurohirurg vec neurolog koji me je uputio u Nis da bih doziveo najvece razocaranje u zivotu sto se tice zdravsva.
 
Poslednja izmena:
mene su hteli da operisu.povredio sam se na karateu.pomogla mi je jedna gospodja koja se bavi kineskom masazom.pre toga sam probao sve metode i bile su bezuspesne.mozda postoji neko ko se bavi kineskom medicinom . Masaza je bolna ali ako nadjes nekoga ko to stvarno zna osetices poboljsanje posle prvog tretmana. SRECNO
 
Interesuje me kineska medicina vise od 20 god. znam da postoje problemi koje medicina na koju smo navikli ne moze ni da objasni. kineska ima drugaciji pristup. umesto da me operisu 2 tretmana kineske masaze su bila dovoljna da funkcionisem i posle 20 god. bitno je samo da je maser neko ko to stvarno zna, a ne neko ko je o tome cuo,isao na neki kurs od nekoliko sati i sl. posto znam o cemu se radi jezim se na pomisao da neko zavrsi kurs masaze, akupunkture, i sl. za nekoliko nedelja,meseci,... TO JE NEMOGUCE. zato i nije toliko ljudi koji se razumeju, ali je prevaranata koji procitaju par knjiga i postaju strucnjaci za sve na svakom koraku. potrazi pravog i sigurno ce ti pomoci.SRECNO.
 
Uradila sam MR i nalaz ne ukazuje na promene u tom lumbalnom delu vec u gornjem delu kicme koji nije ni za kavu brigu,tako mi rekose,odakle onda ovoliki moj problem sa isijasom,kada,kako mi rekose,nerv je slobodan,ma neznam ni sam sta cu vise sa ovim,dobila sam uput iz Doma zdravlja za Sokobanjsku,ovde u bg-u i sada idem tamo,pa me zanima dali je neko upucen u to koji je tamo doktor dobar jer slazem se da su mnogi nezainteresovani za pacijente?Hvala unapred.
 
Zove se Andjelija Turinski. Po informacijama od pre nekoliko godina imala je salon u Novom Sadu. U Beograd je dolazila vikendom i radila masaze po kucama. Nazalost vise informacija nemam, ali cuo sam da ima kineskih doktora u Bgd. Mozda nekog nadjes. Srecno!
 
Pozdrav dobri ljudi, imam nekoliko pitanja, i stvarno bi cenio direktne odgovore onih koji se razumeju. U vezi operacije diskus hernije me zanima da li se endoskopska metoda radi kod nas u Srbiji? Evo i linka da bude jasnije na šta mislim
Dalje me zanima da li ima svrhe probati sa odlaskom kod kiropraktičara, budući da je kičmeni kanal dosta sužen. Radi se o protruziji diska inače.
I poslednje, da li je terapijom lekovima protiv bolova moguće suzbiti bol, tako da se ista bar skoro ne vrati, iako jeli, mehanički problem tj. pritisak na živac i dalje postoji? Hvala unapred!
 
Ma moze i neurohirurg...ako hoces da ostanes nepokretan za sigurno, na primer. A ako bi ipak hodao - mozda ipak kod ortopeda-kicmenjaka, kako se popularno zovu. Sve zavisi kako ko vole. Svaka cast svakome. Da je moja kicma u pitanju ne bih nasim neurohirurzima legla na sto pa makar mi to bilo zadnje. A imam sasvim solodno znanje i razloge zasto.

Ja se izvinjavam, ali smatram da nije u redu da pljujete po strucnosti vasih kolega. Predpostavljam da ste lekar. Ili niste?
 
...a da ti podjes do neurohirurgije pa pogledas koliko im se pacijenata vrati posle operacije :)

...moja nana je imala diskus herniju davno...kaze da je mesec dana lezala nepokretna u bolnici ali nije htela da se operise...rekli joj da je to jedini nacin ali nisu mogli da je ubede... odatle je odvezli u Igalo...bila tamo par meseci i kao bilo joj bolje a onda je kuci dolazio neki fizioterapeut svaki dan... i jednog dana coveku valjda dosadilo da dolazi pa joj je malo jace "istegnuo" kicmu ...nana kaze da je pomislila da je slomio kako je puklo... e od tada nema problema sa kicmom i sve koji imaju ubedjuje da se ne operisu... inace operacija diskusa se sve vise izbegava... u Rusiji diskus valjda nikad i nisu operisali
 
Pozdrav dobri ljudi, imam nekoliko pitanja, i stvarno bi cenio direktne odgovore onih koji se razumeju. U vezi operacije diskus hernije me zanima da li se endoskopska metoda radi kod nas u Srbiji? Evo i linka da bude jasnije na šta mislim
Dalje me zanima da li ima svrhe probati sa odlaskom kod kiropraktičara, budući da je kičmeni kanal dosta sužen. Radi se o protruziji diska inače.
I poslednje, da li je terapijom lekovima protiv bolova moguće suzbiti bol, tako da se ista bar skoro ne vrati, iako jeli, mehanički problem tj. pritisak na živac i dalje postoji? Hvala unapred!

1.
U Srbiji niko za sad ne radi endoskopski diskus
Dobar hirurg će kroz isti rez (mislim veličinski) da izvadi diskus.

2. ima

3.
može, ali to ne smemo ovde da pišemo kako
:grudvanje::grudvanje::grudvanje::grudvanje:
 
Tek sam sad video poruku tipa,,gledao me doktor dva minuta i rekao da mi nije nista".Pa covece budi sretan sto je tako,hoces da ti nadju nesto.Osim toga izvestaj sa magnetne je neurohirurgu nepotreban jer ako nesto operises moras da znas i da citas snimke-KAPIRAS.A evo ri savet.Idi u Bg KC Srbije ,plati pregled kod dva najbolja neurohirurga i ako ti oni kazu da treba operisati slobodno pljuj niske neurohirurge.A i ja cu ti se pridruziti.
Pozdrav premudrom rajderu,neka sila bude sa njim.
 

Back
Top