Discus hernia...?

Hvala :worth:, hvala :worth:, hvala :worth: donamilevi i njenom :heart:
Dg i opis pacijenta = kao da je imao slikice i mene u rukama. Genetski jesam nasledila hiper mobilnost svih zglobova a i pala sam pre par godina na taj deo kicme i to pala tako da sam se onesvestila od bola. I onda jedno dvadeset dana nisam mogla da sedim. Sad kad se savijem taj prsljen strci kao da mi je neko ubacio mandarinu pod kozu. Tako da sam oba uslova za nastanak problema ispunila :mrgreen:
Operacija mi ni najmanje nije privlacna solucija (bilo ih je malo vise u poslednje vreme) ali mider mi deluje kao bajka! Nema veze kako izgleda. I inace stalno mastam o tome kako bi bilo divno da postoji nesto da mi bukvalno drzi taj deo, jer imam osecaj da ce kicma jednostavno da pukne kao da je od stakla. A trudim se da svakodnevno odradim vezbe za jacanje muskulature. ( mada i to sad ide malo teze, sto zbog bola, sto zbog srculenca, nesto je prolupalo u posl. vreme opet pa cekam na pregled da mi verovatno menjaju terapiju). Sto se kilaze tice, e tu sam bar sreckovic, ne prelazim 50 kg celog zivota i sad mogu svima koji mi prigovaraju zbog toga da zapusim usta.
Tako da ja odoh do dr Milinkovica cim saznam koji dan radi ambulantu, sve u nadi da ce biti ovako kako kazete. Pa da op. ako je moguce odlozim za neko buduce vreme ( ako mora - mora, bolje i to nego da postanem izobliceno, namrsteno bice sto se vec desava, jer kad te stalno boli nisi bas lep za videti a ni za ziveti).
I jos - posto ste mi dali slobodu da pitam: ima li nesto sto ja mogu uciniti da mi bude bolje dok cekam na pregled?

ukoliko nemate šećer i čir na želucu inekcije diprofosa muskularno, jedna, pa ako deluje mogu jos dve u razmaku od po 10 dana.
 
I opet hvala :hvala:
Secer nemam a za cir nisam sigurna, nije mi se dalo da posle svih onih sondi sto sam morala da gutam zbog srca jos i to priustim sebi a helico bacter mi je pozitivan. Ali bez lekova za bolove u posl. vreme ne funkcionisem uopste, sto je opet kontraindikovano sa antikoagulantima koje moram da uzimam, tako da bi ove boce mozda bile bolji izbor?
Bila sam na o.klinici, pregled mi je zakazan za kraj januara ali su mi dali sansu da probam ipak za dve nedelje da budem zorom tu kad prof. Milinkovic radi ambulantu pa mozda uspem.
 
imam problema na L4 L5 idem na operaciju u nisu ovih dana ali me interesuje jedna stvar koju nikako da pronadjem dali se ovo tkivo sto se odstrani regenerise??? Dali se zbog toga tako dugo lezi???? Hvala vam unapred!!!!
 
Hernijacija diska se hirurški rešava na više načina, a obično se radi o uklanjanju dela diska koji pravi problem (ne znam na kakvu regeneraciju mislite). Vreme oporavka svakako zavisi od stepena hernijacije, i različito je za svaku osobu. Vaš hirurg bi trebalo da da procenu Vašeg oporavka, posle kog ćete biti sposobni za fizikalnu terapiju i povratak normalnim aktivnostima.
 
evo da vam se javim morao sam da napravim novi acc zaboravio sam sifru od starog i ne mogu nikako da g vratim al nema veze.
dakle sto se tice diskusa na operaciju nisam otisao kad je vec trebala da bude pre vise od 7 meseci za to vreme sam isao na razne terapije fizikalne,bazen,kinezi itd i onako sonim ocajnim bolom pokusavao sto vise da hodam.sada prilikom hoda nema apsolutno nikakvih bolova cak sam i jednom igrao fudbal.naravno da nije kao pre jvi se bol pri savijanju ili sedanju al nista strsno cisto da te podseti da je jos tu :)
dakle svakom bih preporucio da ne ide na operaciju iako su meni reklai da je obavezna izvukao sam se bar za sada sve je ok.
ako neko ima nesto da pita izvolite slobodno :)
 
evo da vam se javim morao sam da napravim novi acc zaboravio sam sifru od starog i ne mogu nikako da g vratim al nema veze.
dakle sto se tice diskusa na operaciju nisam otisao kad je vec trebala da bude pre vise od 7 meseci za to vreme sam isao na razne terapije fizikalne,bazen,kinezi itd i onako sonim ocajnim bolom pokusavao sto vise da hodam.sada prilikom hoda nema apsolutno nikakvih bolova cak sam i jednom igrao fudbal.naravno da nije kao pre jvi se bol pri savijanju ili sedanju al nista strsno cisto da te podseti da je jos tu :)
dakle svakom bih preporucio da ne ide na operaciju iako su meni reklai da je obavezna izvukao sam se bar za sada sve je ok.
ako neko ima nesto da pita izvolite slobodno :)
Ne možete generalizovati. Svim pacijentima se svakako preporučuje pre svega neoperativno lečenje (zašto bismo sekli u nekoga, ako ne mora), ali u nekim slučajevima je neizbežno.
Drago mi je da je sada sve u redu, i apelujem da kontrolišete svoje zdravlje češće i ne zapostavljate vežbe koje će Vam pomoći da trenutno stanje održite. Ali, bitno je da u aktivnostima ne preterate.

Pozdrav!
 
trenutno mi najvise pomaze bajs to mi je preporucio jedan vrhunski neurohirurg koji radi u americi srecom poznanik kaze da je bickila najbolja za diskus...ko ne moze napolju moze da kupi sobni tako sam ja krenuo :)
 
Poštovani, imam veliki nedomicu kako da rešim problem sa bolom u desnoj nozi. Naime MR je pokazao da imam prolaps diska u nivou L5-S1 (šmolova hernija) i malu diskus herniju u nivou L4-L5, dok je EMNG pokazala da imam hronično oštećenje nerva i umereno jak akutan bol u nivou S1. Nakon ovih pregleda sam konsultovao neurohirurge u KC u Beogradu i na VMA, i svi su mi rekli da nije za operaciju, takođe i neurolog koji mi je radio EMNG predožio fizikalnu terapiju. Sada idem na fizikalnu terapiju u klinici za rehabilitaciju u sokobanjskoj zadnjih dva meseca. Da napomenem da su mi bolovi krenuli pre 6 meseci da sada mogu 3 do 4 sata da budem aktivan. Zabrinut sam jer nemam bitnijih poboljšanja a takođe i da ne oštetim nerv da mi i operacija ne može bitnije pomoći. Da li da ponovo konsultujem neurohirurge u vezi operacije?
 
Poštovani, imam veliki nedomicu kako da rešim problem sa bolom u desnoj nozi. Naime MR je pokazao da imam prolaps diska u nivou L5-S1 (šmolova hernija) i malu diskus herniju u nivou L4-L5, dok je EMNG pokazala da imam hronično oštećenje nerva i umereno jak akutan bol u nivou S1. Nakon ovih pregleda sam konsultovao neurohirurge u KC u Beogradu i na VMA, i svi su mi rekli da nije za operaciju, takođe i neurolog koji mi je radio EMNG predožio fizikalnu terapiju. Sada idem na fizikalnu terapiju u klinici za rehabilitaciju u sokobanjskoj zadnjih dva meseca. Da napomenem da su mi bolovi krenuli pre 6 meseci da sada mogu 3 do 4 sata da budem aktivan. Zabrinut sam jer nemam bitnijih poboljšanja a takođe i da ne oštetim nerv da mi i operacija ne može bitnije pomoći. Da li da ponovo konsultujem neurohirurge u vezi operacije?
Oštećenje nerava i nije baš operabilno, a minorna hernijacija nije indikacija za operativno lečenje. Konsultujte se sa neurologom, postoje alternativni tretmani koji bi mogli da Vam pomognu sa bolom.
 
eto mene u krevetu operisala sam L4L5 disk dosla sam kuci osecam se odlicno. Nema traga od nesnosnih bolova koje sam imala pre operacije, Za tri nedelje idem u banju na rehabilitaciju doktori su rekli da ce mi biti jos bolje . Ja sam na svoja deset koraka morala da sednem od bolova hvala doktoru koji me je operisao.
 
Pozdrav svima. S pacijentima radim svakodnevno i ovdje sam da iskustvo podijelim s Vama.

Za pocetak savjetujem svima kojima je operacija indicirana da u svakom slucaju razmotre minimalno-invazivne operativne metode lijecenje diskus hernije, ako se kod Vas rade.
 
Na zalost, za sad se ne rade, mada sam citao u decembru da ce se posle nove godine zapoceti sa minimalno invazivnim operacijama u Nisu. Nova godina odavno prodje, a od operacija nista, zna li neko ima li pomaka u tom pravcu, krajnje je vreme da i kod nas pocnu sa primenom ovih metoda lecenja.
 
Imam diskus herniju l5/s1. Danas sam isao kod neurohirurga i prilicno sam sokiran jer sam se nadao da cu da dobijem neku banju ili terapaiju a on mi je rekao da to nije za fizikalnu ni za banju nego za operaciju i da odlučim šta ću pa da dođem.

Sad mi nije malo jasno sta da odlucim kad mi nije dao ni jednu opciju tj. nisam dobio nista osim recenice da sam upoznat sa mogucim komplikacijama mog stanja.

Jedino sto je dobro kod mene je sto predobro funkcionisem. Od danas ponovo mogu da se dignem na prste stojeci samo na toj bolnoj nozi. I nemam te sreasne stvari koje je on rekao da mogu da mi se dese.

Da li je mudro da idem jos kod nekog neurohirurga? da pitam za jos jedno misljenje.

IMam te snimke sa magnetne rezonance i posteno kad pogledam primere po internetu ovo moje izgleda gadno tj veliko je. Mogu i da skeniram neki da zakacim.

Ne plasim se operacije. Ne plasim se ni crnog djavola. Samo bih hteo da uradim ono sto je najbolje.

Gde bih mogao da procitam o samoj operaciji? Da sebi napravim neku listu operacija za i protiv pa ce sve da bude jasnije i to cu da uradim.
 
Počela je da se primenjuje neinvazivna metoda na VMA. Imam i link na drugom kompjuteru ali ne mogu sada da ustanem.

Koliko sam saznao fond ne pokriva ovaj zahvat i kosta oko 5000E. To je meni veoma daleko tako da ni ne razmisljam o tome.

Zakazao sam sutra pregled kod jos jednog neurohirurga. Ako mi taj kaze isto odoh na ovu obicnu operaciju.

Jedina situacija za koju nemam plan je ako mi sutra drugi neurohirurg kaze suprotno tj, da ne operisem. Nemam ideju sta bih tada radio.
 
Протрузија диска је нека фаза оштећења диска прије дискус херније.

Какви су изгледи да се стање погорша ако жена са тим проблемом затрудни?

Постоји ли неки лимит у рађању дјеце и уопште у начину њиховог одоја?
 
DH nije bolest.
to je stanje i to najčešće psihosomatsko.

E sad, naši ljudi o tom "psihosomatsko" imaju tek nejasnu predstavu i najčešće pogrešnu, ukratko:

Našim životima ne upravlja Svest, nego Podsvest.
Svest je samo iluzija da mi imamo kontrolu nad našim (telom) životom.

STOGA: postoji more programa koji u jednom trenutku prorade i kažu "Ne idi", "Stani", "Ne mrdaj"..da ne kažemo "Ukoči se"

Zašto DH nije bolest? Zato što se ne leči.
Ni medikamentima, ni vežbama ni operacijama.

Znam bar tri čoveka koji su posle operacije diska, pršljena opet imali iste bolove.
Znam još njih trojicu, kojima (kada bol krene) ni morfijum nije pomogao.
Vežbe su korisne, ali one ne leče, one su preventiva.

- Dalja misterija, mnogi ljudi decenijama imaju na snimcima simptome DH, ali ih ništa ne boli, kako to?

- Na pitanje "šta se dešava sa materijom koja iscuri iz diska ("liči na zubnu pastu") pa bol vremenom prestane? - lekari nemaju odgovor.

- Zašto narodi Afrike skoro da ne znaju za DH?

- Kako dizači tegova (200 kg) mogu da se ukoče kada iznenada podignu svoje dete od 3 kg?

itd itd..
Da skratim.

Poenta je u tome, da Podsvest (čitaj: mozak) ODUZIMA KISEONIK iz onog dela tela gde smo ga mi naučili. U Evropi, USA isl, najčešća oboljenja su: dijabetes, hemoroidi , migrena i DH.

Da se razumemo, bol je STVARAN, ali uzrok je izmišljen.

Jedan naš naučnik pominje i "burzitis" kao varijantu ovog bola, ali to je druga priča..

Više o ovoj priči, pročitati knjigu sa linka (mislim da je kod nas Politika objavila)
http://www.healingbackpain.com/

Drugo - raditi vežbe istezanja.
Ko ima sklonost ka bolu u kičmi, treba da radi vežbe često., baš kao što onaj što ima sklonost ka kvarenju zuba treba češće da ih pere, ide kod zubara isl.
 
DH nije bolest.
to je stanje i to najčešće psihosomatsko.

E sad, naši ljudi o tom "psihosomatsko" imaju tek nejasnu predstavu i najčešće pogrešnu, ukratko:

Našim životima ne upravlja Svest, nego Podsvest.
Svest je samo iluzija da mi imamo kontrolu nad našim (telom) životom.

STOGA: postoji more programa koji u jednom trenutku prorade i kažu "Ne idi", "Stani", "Ne mrdaj"..da ne kažemo "Ukoči se"

Zašto DH nije bolest? Zato što se ne leči.
Ni medikamentima, ni vežbama ni operacijama.

Znam bar tri čoveka koji su posle operacije diska, pršljena opet imali iste bolove.
Znam još njih trojicu, kojima (kada bol krene) ni morfijum nije pomogao.
Vežbe su korisne, ali one ne leče, one su preventiva.

- Dalja misterija, mnogi ljudi decenijama imaju na snimcima simptome DH, ali ih ništa ne boli, kako to?

- Na pitanje "šta se dešava sa materijom koja iscuri iz diska ("liči na zubnu pastu") pa bol vremenom prestane? - lekari nemaju odgovor.

- Zašto narodi Afrike skoro da ne znaju za DH?

- Kako dizači tegova (200 kg) mogu da se ukoče kada iznenada podignu svoje dete od 3 kg?

itd itd..
Da skratim.

Poenta je u tome, da Podsvest (čitaj: mozak) ODUZIMA KISEONIK iz onog dela tela gde smo ga mi naučili. U Evropi, USA isl, najčešća oboljenja su: dijabetes, hemoroidi , migrena i DH.

Da se razumemo, bol je STVARAN, ali uzrok je izmišljen.

Jedan naš naučnik pominje i "burzitis" kao varijantu ovog bola, ali to je druga priča..

Više o ovoj priči, pročitati knjigu sa linka (mislim da je kod nas Politika objavila)
http://www.healingbackpain.com/

Drugo - raditi vežbe istezanja.
Ko ima sklonost ka bolu u kičmi, treba da radi vežbe često., baš kao što onaj što ima sklonost ka kvarenju zuba treba češće da ih pere, ide kod zubara isl.

Ја сам склона да верујем да је свака болест последица наше психе тј. подсвести (изузев инфективних, мада и то је дискутабилно), али ако је ДХ последица подсвесне команде, чему онда вежбе истезања?
 
Yoga je spas al de ce polusvet iz unutrasnjosti koi reklamira kosmodisc time da se bakce

Јогу је , одавно, Америка уврстила у терапију лечења бола у леђима , ''пти мал'' облика епилепсије и анксиозности.
Наравно, на истоку се одавно примењује у ту сврху.

И у Београду је Проф. др Вук Стамболовић са катедре социјалне медицине покренуо едукације на тему разних алтернативних метода у лечењу и превенцији.
 
Ја сам склона да верујем да је свака болест последица наше психе тј. подсвести (изузев инфективних, мада и то је дискутабилно), али ако је ДХ последица подсвесне команде, чему онда вежбе истезања?

draga Sofija, i običan lišaj, perut, mogu da budu posledica podsvesnih komandi, ali dok mi razjasnimo šta je sve u našoj podsvesti, svakakoje najbolje da pokušamo da to suzbijamo i nekim šamponom..
 

Back
Top