Discus hernia...?

Ja sam bio kod 2 i nista nisam uradio posle svega..prepisao mi lek 10 dana pa ako ne bude bolje fizijatar i ortoped..tako da vise ne kapiram ko je od svih njih na stepenicama strucniji u smislu salju me na lestvici visem na osnovu pregleda ka brzem resenju problema..imam utisak da se vrtim u krug
 
danas sam bio kod neurohirurga kaze da je stanje ozbiljno i da mora operacija ja mislio da se sali kad mi je rekao oces da ostanes sad da te operisemo sutra i naravno rekao sam ne al mi je zakazano za sledecu nedelju taman imam vremena da se raspitam jos malo
 
danas sam bio kod neurohirurga kaze da je stanje ozbiljno i da mora operacija ja mislio da se sali kad mi je rekao oces da ostanes sad da te operisemo sutra i naravno rekao sam ne al mi je zakazano za sledecu nedelju taman imam vremena da se raspitam jos malo

DakleM Lazo
neurohirurg je jedini merodavan da kaže da li je tvoja diskus hernija za operativno lečenje ili ne.Obzirom na to da se radiolog na osnovu NMR pregleda izjasnio da se radi o apsolutnoj stenozi kanala u nivou L4_L5 koja je uzazvana diskus hernijom ovog nivoa velika je verovatnoća da je operacija potrebna i da je nužno zlo.U nivou L4_L5 više nemaš kičmenu moždinu kao nervni element koji bi se u toku operacije povredio i dodatno iskomplikovao stvari.Operacija diskus hernije u ovom nivou je u neurohirurgiji nižeg stepena rizika te je ogromna verovatnoća da ćeš posle operacije biti lišen bolova u nogama i ledjima.Tvoja masa je glavni problem jer se operacijom delimično narušava statika kičme a 140 kg tome nikako ne mogu da pomognu.Velika većina pacijenata posle zahvata ima poboljšanje stanja i vrlo brzo se oporavlja.Već dan nakon operacije možeš da staneš na svoje noge i normalno se krećeš,naravno uz neka ograničenja koje će ti hirurg
objasniti.Već nekoliko nedelja do nekoliko meseci mžeš da se vratiš uobičajenim poslovima.Kao i u svakoj hirurgiji moguće su i komplikacije a o njima bi trebao da te izvesti hirurg koji je video snimak i ima plan operativnog zahvata.Raspitaj se o hirurgu,dobi neke preporuke od ljudi koji su bliski klinici na koju ideš,jer i frizera biraš iz sličnih razloga,stisni petlju i nakon jednočasovne operacije biće sigurno bolje.
 
Nije Mileva nego njen neurohirurg.Nisam video snimak,nisam video tebe,ali prema svim opisima zreo si za nož. (Mislim na Lazu)
Vadi se diskus koji više nije na svom mestu uz minimalno oštećenje koštanog dela kičme jer negde ipak moramo da prodjemo do diska.Zatim se vadi i deo diska koji je još uvek izmedju pršljenova.Sve se zalije nekim gelom koji sprečava formiranje ožiljka oko nerva nakon operacije(to je ponekad varijanta koju moraš sam da finansiraš a zavisi od centra u kome se operišeš jer negde nije standardni materijal koji se koristi kod operacije,recimo da u Nišu jeste).Lazi je masa glavni problem.ako smrša lagano 20 kila,biće mnogo lakše.
 
Poslednja izmena:
kao neko ko ne forumaši, mm je pisao sve misleći na Lazu jer sam mu dala njegov post da pročita i kao neko ko to operiše odgovori, tako da ono zreo za nož se odnosi na Lazu

Da da znam da je za lazu ima rodjaka diskus pa stoga pitah..dugo to vuce i ide svake god kod privatnika na inekcije kad se minimum jednom godishnje ushine i povije do zemlje..a mene evo vec drugi dan cepa jedva hodam pa se tripujem zeshce:think:
 
zahvali mu se mnogo na ovome odgovoru al imam jos nesto da dodam i jos jedno pitanje da mu postavim...
zakazano mi je na klinickom centru kazu da je doktor poznat Lukas Rasulic i da dobro to radi al opet moram jos detaljnije da se raspitam
a za tebe imam pitanje dakle kad se u toku operacije odstrani diskus u taj medju prostor se stavlja nesto ili kako sam cuo to ostaje prazno i zbog moje velike tezine docice do trljanja prsljen o prsljen i nastace jos veci bolovi
 
Kao što rekosmo,hirurg priča sa pacijentom i treba da objasni sve moguće komplikacije.U prostor se kod klasične operacije ne stavlja ništa.On je sudeći prema veličini ispalog diskusa već prazan.Klasična operacija se radi kod nas već nekih 60 godina i mislim da je ubacivanje veštačkih diskova bez obzira nato kako lepo zvuči potpuno nepotrebno jer strano telo je strano telo.U Bgd se godišnje izvadi verovatno preko hiljadu diskusa i ogromna većina se nakon toga oseća bolje.Američka literatura najmanje laže i oni o svojim komplikacijama govore najotvorenije.Računa se da do 40 % pacijenata nema više nikakve tegobe nakon ovakvih operacija.Ostali se žale na umerene smetnje a mali procenat nema poboljšanje(uglavnom stariji diskusi praćeni degenerativnim promenama na ostalim pršljenovima i diskusima što kod tebe prema opisu NMR i tvoje godine nije slučaj).Doktor čije si ime pomenuo je jedan od iskusnijih i čuvenijih i sigurno je dobar izbor.Ne bi pogrešio ni sa drugima,to je jedna od rutinskih operacija.Nisam video snimak ni tebe te ne mogu da pričam o detaljima.U pregovorima si sa čovekom koji se tim poslom bavi najmanje dvadeset godina a to je dovoljno da zna šta treba da radi.
 
Rehabiltacija pacijenata posle operacije dikusa moze ici razlicitim tokom,ali procentualno najmanji broj komplikacija imaju diskusi operisani na neurohirurgiji KCS.
Ne znam da li je to stvar metodologije njihovog rada ili pak kod nas u startu stizu laksi slucajevi,ali statistika koju su fizioterapeuti sproveli kaze da je tako.Pozdrav i srecno,neurohirurzi naseg zdravstva su nenadmasni zato ne brinite.
 
Rehabiltacija pacijenata posle operacije dikusa moze ici razlicitim tokom,ali procentualno najmanji broj komplikacija imaju diskusi operisani na neurohirurgiji KCS.
Ne znam da li je to stvar metodologije njihovog rada ili pak kod nas u startu stizu laksi slucajevi,ali statistika koju su fizioterapeuti sproveli kaze da je tako.Pozdrav i srecno,neurohirurzi naseg zdravstva su nenadmasni zato ne brinite.

a koji su to tokovi bas me zanima?
 
DakleM Lazo
neurohirurg je jedini merodavan da kaže da li je tvoja diskus hernija za operativno lečenje ili ne.Obzirom na to da se radiolog na osnovu NMR pregleda izjasnio da se radi o apsolutnoj stenozi kanala u nivou L4_L5 koja je uzazvana diskus hernijom ovog nivoa velika je verovatnoća da je operacija potrebna i da je nužno zlo.U nivou L4_L5 više nemaš kičmenu moždinu kao nervni element koji bi se u toku operacije povredio i dodatno iskomplikovao stvari.Operacija diskus hernije u ovom nivou je u neurohirurgiji nižeg stepena rizika te je ogromna verovatnoća da ćeš posle operacije biti lišen bolova u nogama i ledjima.Tvoja masa je glavni problem jer se operacijom delimično narušava statika kičme a 140 kg tome nikako ne mogu da pomognu.Velika većina pacijenata posle zahvata ima poboljšanje stanja i vrlo brzo se oporavlja.Već dan nakon operacije možeš da staneš na svoje noge i normalno se krećeš,naravno uz neka ograničenja koje će ti hirurg
objasniti.Već nekoliko nedelja do nekoliko meseci mžeš da se vratiš uobičajenim poslovima.Kao i u svakoj hirurgiji moguće su i komplikacije a o njima bi trebao da te izvesti hirurg koji je video snimak i ima plan operativnog zahvata.Raspitaj se o hirurgu,dobi neke preporuke od ljudi koji su bliski klinici na koju ideš,jer i frizera biraš iz sličnih razloga,stisni petlju i nakon jednočasovne operacije biće sigurno bolje.
Вид' Дону како је Алфа подучио.:D
Добар је тај твој Алфа, нема шта.:lol:

:heart:
 
ovako da vam se javim samo nazalost jos uvek sa neresenim problemom...
kao sto sam rekao trebao sam da budem operisan bio primljen u bolnicu lezao dva dana da bi mi Dr.Lukas Rasulic rekao da ne smeju da me operisu jer: preskace mi srce,imam visok pritisak 210 sa nesto i da ne moze me stavi u neki polozaj za operaciju jer sam debeo...
reko mi je da dodjem za 3 meseca na kontrolu naravno i da smanjim kilazu a ako mi se stanje pogorsa u smislu da ne mogu da kontrolisem mokrenje i stolicu da dodjem ranije...prekljuce sam odradio EKG i ultra zvuk srca i sve je bilo uredu sem sto mi je rekao da imam neki mali sum na srcu al nista strasno kao to je neka anomalija znaci uglavnom sve je ok...a za pritisak su mislim slagali jer nikad nisam imao veci od 150 sa 100 i tad mi je bilo bas muka al dobro.
sve u svemu sada idem kod raznih fizioterapeuta i kiroprakticara ne bi li mi neko pomogao,ako neko ima neki predlog neka ostavi bio bih zahvalan
:gace:
 
ovako da vam se javim samo nazalost jos uvek sa neresenim problemom...
kao sto sam rekao trebao sam da budem operisan bio primljen u bolnicu lezao dva dana da bi mi Dr.Lukas Rasulic rekao da ne smeju da me operisu jer: preskace mi srce,imam visok pritisak 210 sa nesto i da ne moze me stavi u neki polozaj za operaciju jer sam debeo...
reko mi je da dodjem za 3 meseca na kontrolu naravno i da smanjim kilazu a ako mi se stanje pogorsa u smislu da ne mogu da kontrolisem mokrenje i stolicu da dodjem ranije...prekljuce sam odradio EKG i ultra zvuk srca i sve je bilo uredu sem sto mi je rekao da imam neki mali sum na srcu al nista strasno kao to je neka anomalija znaci uglavnom sve je ok...a za pritisak su mislim slagali jer nikad nisam imao veci od 150 sa 100 i tad mi je bilo bas muka al dobro.
sve u svemu sada idem kod raznih fizioterapeuta i kiroprakticara ne bi li mi neko pomogao,ako neko ima neki predlog neka ostavi bio bih zahvalan
:gace:

kod operacije diskus hernije najvažnija stvar je pravilna procena ko treba,a ko ne treba da se operiše,što se često ignoriše od strane hirurga zbog nemedicinskih razloga.dakle,moje mišljenje je da ili je hirurg procenio da operacija kod laze neće dati zadovoljavajuće rezultate,ili je lazi bila"slaba rakija".naravno,ne treba isključiti ni najverovatniju opciju da su u tom trenutku stvarno postajali drugi zdravstveni problemi zbog kojih se operacija,pošto ne spada u hitne procedure,odlaže
 
Molio bih G-dina postovane zemljakinje Donamileve da mi ukratko kaze o kakvoj se discus hernii radi ako mi u izvestaju specijaliste nakon rendgena kicme stoji napisano: C5/C6 M50.2. Lekar opste prakse mi je rekao da se radi o ukljestenju porsljenova i da je to razlog povremenih vrtoglavica. Terapija rehabilitacija ali ne rece kakva. Zahvaljujem na odgovoru.
 
Molio bih G-dina postovane zemljakinje Donamileve da mi ukratko kaze o kakvoj se discus hernii radi ako mi u izvestaju specijaliste nakon rendgena kicme stoji napisano: C5/C6 M50.2. Lekar opste prakse mi je rekao da se radi o ukljestenju porsljenova i da je to razlog povremenih vrtoglavica. Terapija rehabilitacija ali ne rece kakva. Zahvaljujem na odgovoru.
iako je pitanje naslovljeno na g-dina,evo ipak da ti dam svoje misljenje.C5/C6 M50 znači da postoji uklještenje diskusa u vratnoj kičmi,tj. discus hernia u nivou izmedju 5-og i 6-og vratnog pršljena.uprkos uvreženom mišljenju,teško da to može da uzrokuje vrtoglavicu,osim ako je veoma izraženo,u kom slučaju bi ti vrtoglavica bila najmanja briga.što se tiče terapije,lekar opšte prakse nije obučen da je odredjuje,već je potrebno da te uputi neurohiorurgu i/ili fizijatru
 
Ja sam novi clan,i od prije mj dana iskusila sam nove probleme koje me zabrinjavaju, pocela je da mi trne lijeva ruka i brada,osjecala sam nemoc,zatim sam imala lupanje srca,vjerovatno od straha,Obavila sam pretrage,i svi su bili uredu,Radi bolova u glavi odlucila sam da uradim MR glave, pri snimku nisu nasli nista zabrinjavajuce,medjutim malo su vidjeli vrat i zahtjevali snimanje vratnog dijela kicme,Tu su mi nasli dg herniu C5-C6.Otad iskusujem raznorazne simptome,Ukocenost u vratu,nestabilnost na nogama,losa cirkulacija,Primala sam neke antiinflamatorne injekcije,koje nisu nesto pomogle,jer mi se sve vratilo nakon 2 dana,simptomi,Sad idem na fizikalnu terapiju,koja isto ne pomaze nesto,Iako sam tek pocela,Danas ce mi biti 4.put da idem.Zadnja 2 dana sam se i preznojavala.i osjecam slabost,Ne mogu da izadjem sama na ulicu,strah me je da ne padnem,Zatim osjecam kao trnce kroz cijelo tijelo.Jako sam tuzna i ocajna,Ovo sve je dovelo moj zivot na nulu.Zivim sa zarucnikom,i ovo na njega mislim utice jako negativno.imam 21 godinu,da li je moj zivot upropasten? nisu mi predlagali operaciju,ali ja bih se rado operisala ako ce mi to pomoci da zivim normalnim zivotom,Puno vremena sam provodila za racunarom,takodjer mi je kicma skolioticna.sve je ovo novo za mene,i mozda zvucim konfuzno,ali sam tako ocajna,i ako moze neki doktor ili neko s iskustvom da mi se javi,Hocu li biti uredu? da li cu ikad moci izaci na ulicu i ne brinuti o vrtoglavici,Isto tako sam i povracala.uzasno mi je,.pomozite mi molim vas.
 

Back
Top