Discus hernia...?

haha koji je to retos,a pitaj je ko namesta kosti i iscasenja sportistima direktno po povredi,zamisli da svi odu pod noz,nastavili bi karijeru a,haha kako ljudi nemaju minut mozga

ova tvoja recenica mi je dugo prolazila kroz glavu, i odlucio sam da odem kod kiroprakticara.
juce sam bio, bolove nisam imao, covek mi je "krckao" kicmu na par mesta, da bi mi na kraju uradio neki pokret i bukvalno me okrenuo na stranu i onda je pozvao sina i rekao sad cemo nas dvoje da te operisemo :) sin je dosao i bukvalno je 2 puta svojom tezinom skocio na mene (lezao sam na levi bok). bolelo naravno nije, vise je neprijatno nego sto je bolelo jer mi je dodatako neki zivac ili sta vec, ne razumem se i to je to.
ustao sam i kaze evo sad si operisan i kao nov si :)
sta reci :)
 
ova tvoja recenica mi je dugo prolazila kroz glavu, i odlucio sam da odem kod kiroprakticara.
juce sam bio, bolove nisam imao, covek mi je "krckao" kicmu na par mesta, da bi mi na kraju uradio neki pokret i bukvalno me okrenuo na stranu i onda je pozvao sina i rekao sad cemo nas dvoje da te operisemo :) sin je dosao i bukvalno je 2 puta svojom tezinom skocio na mene (lezao sam na levi bok). bolelo naravno nije, vise je neprijatno nego sto je bolelo jer mi je dodatako neki zivac ili sta vec, ne razumem se i to je to.
ustao sam i kaze evo sad si operisan i kao nov si :)
sta reci :)
video sam snimak mog drugara koji je morao da se operise.Ono sto se na snimku vidi ,hernija koja pritiska nerv izmdjeu dva diska ,ne verujem da skakanjem po telu moze da se namesti.Operisan je i sad je dobro.Kod tebe verovatno nije bio taj slucaj.
 
drugar i ja sam bio kandidat za operaciju, na snimku se jasno vidi da je nerv nagnjecen. kakva li je sad situacija na kicmi posle njegove intervencije ne znam, to jedino magnetnom moze da se vidi, meni je bitno da nemam bolova, a i desna noga mi se maltene skroz oporavila (inace je bila pala) tako da ne znam sta i kome da verujem :)
u svakom slucaju ne zalim sto nisam prihvatio operaciju.
 
ova tvoja recenica mi je dugo prolazila kroz glavu, i odlucio sam da odem kod kiroprakticara.
juce sam bio, bolove nisam imao, covek mi je "krckao" kicmu na par mesta, da bi mi na kraju uradio neki pokret i bukvalno me okrenuo na stranu i onda je pozvao sina i rekao sad cemo nas dvoje da te operisemo :) sin je dosao i bukvalno je 2 puta svojom tezinom skocio na mene (lezao sam na levi bok). bolelo naravno nije, vise je neprijatno nego sto je bolelo jer mi je dodatako neki zivac ili sta vec, ne razumem se i to je to.
ustao sam i kaze evo sad si operisan i kao nov si :)
sta reci :)
ma kazem ti dizu ljude sa nosila,to jedino terapeutu diploma ne dozvoljava da pomaze ljudima bez lekova i nozeva
 
Mili moj @georgejune šteta što tvoj trud na popularizaciji kostolomaca niko ne vrednuje i ne uvrštava u svakodnevnu praksu .... ali mislim da to ne treba da te obeshrabri jednog dana će i tvoja misija dobiti neki viši smisao u ovom haotičnom sistemu :)
 
drugar i ja sam bio kandidat za operaciju, na snimku se jasno vidi da je nerv nagnjecen. kakva li je sad situacija na kicmi posle njegove intervencije ne znam, to jedino magnetnom moze da se vidi, meni je bitno da nemam bolova, a i desna noga mi se maltene skroz oporavila (inace je bila pala) tako da ne znam sta i kome da verujem :)
u svakom slucaju ne zalim sto nisam prihvatio operaciju.

Drugar,ne lupaj na snimku bilo kom se ne može videti da je nerv nagnječen,a noga koja je pala ne može od jedne manipulacije da se oporavi ... tj može kada su u pitanju histerične paralize.
 
da si bolovi nestali od lekova,elektroterapije ili kiropraktikom ne znam,uglavnom ako je nerv bio nagnjecen u trenutku bola kako je moguce da sad nerv nije nagnjecen posto bolove nemam,ili mozda i dalje jeste? zar bol nije indikacija da je nerv nagnjecen?
 
Poz svima!
Moj problem je sledeci,
Prije 2 mjeseca mi se javilo trnjenje lijevog stopala da bi posle pocelo i drugog, tako da vec evo puna 2 mj imam trnce* zarenje) u stopalima, koji mjenjaju intezitet nekada vise osjetim nekada manje, uglavnom mi se javlja sjedeci ili posle neke aktivnosti.
Pa bih zamolio one koji imaju navedene tegobe da mi rekne sta bi tacno moglo biti, kako sam citao po netu ,dosao sam na ovu temu o diskus herniji , posto sma dosta citao i vidio da hoce od problema od kicme, a mogu reci da i ja u zadnje vrijeme ima boloveu ledjima, imao sam tako nekih laganih povredica u teretani, ali nikada nisam posjecivao lijenicka, uglavnom je prolazilo nakon par dana, sada ne treniram odmaram da vidim hoce li se to smirit posto trenutno imam lagane bolove u donjem dijelu ledja, uglavnom osjetim pri savijanju ujutru, pa kad se zagrijem to se smanji.
Recicu jos da imam 24 godine, nemam ravna stopala, i inace sam fizicki aktivna osoba.
Pa eto neko misljenje, savjet bi mi dobro dosao.
 
Evo imam isti problem.Najcesci bol u desnom donjem djelu kicme kroz zadnjicu pa na prepome.I nge cesto bole od toga.Cime da ublazim bolove? Nemogucnost ustajanja iz cuceeg polozaja bez oslonna ruku da li je od toga ili da trazim drugi uzrok?
 
uzrok je u neradu vezbi za donja ledja a prvo na ispravljanje i mirovanje 10 dana pa u teretanu

nažalost george uglavnom ne misli Kostolomac + teretana = siguran put za pogoršanje vaših simptoma.
kada bol ide ispod kolena to ukazuje na ozbiljniju kliničku sliku i trebalo bi baš dobru dijagnostiku uraditi da bi se odredile ciljane vežbe koje će rešiti problem.
 
Pozdrav svima. Vidim da tema dugo nije aktivna, a i ima ih vise. Ova mi se ucinila najprikladnija, tj. odgovori strucnih ljudi.
Naime, imam protruziju na L5S1 i L4L5 i jak isijas vec duze vreme. Povreda je nastala pre 6 godina otprilike, tada nije lecena jer je gospodin bio mlad i glup. Od prosle zime imam jak isijas. Bio je podnosljiv tokom godine, radio sam i trpeo. Sada sam na bolovanju vec dva meseca i za par dana imam pregled neurohirurga. Bio sam u banji 15 dana, nikakav boljitak nisam osetio. Kada lezim ne boli, ali sedenje i stajanje u mestu (po cekaonicama lekara) ubija. Od vezbi iz banje radim samo one koje mi prijaju i za koje mislim da imaju smisla. Nagutao sam se lekova za bolove, nista sem kortiko injekcija ne pomaze. Trenutno me najvise zanima da li neko zna nesto vise o leku Epika? To mi je prepisao neurolog, pije se dugo uz postepeno povecavanje doze. Nikakva iskustva na netu ne nalazim sa ovim lekom, znam samo da ga izbegavaju. Ako neko zna nesto, bio bih zahvalan.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
pravac kod Rešada u Banatski Brestovac i šta ti Bog da.
Sad čitam svoje postove, sad ce aprila 3 godine kako sam išao kod njega hvala mu do neba i njemu i Bogu ali ja bolova više nemam niti ikakvih tegoba. Šta da kažem nemam reči kako da mu zahvalim za to što mi je pomogao.
 
pravac kod Rešada u Banatski Brestovac i šta ti Bog da.
Sad čitam svoje postove, sad ce aprila 3 godine kako sam išao kod njega hvala mu do neba i njemu i Bogu ali ja bolova više nemam niti ikakvih tegoba. Šta da kažem nemam reči kako da mu zahvalim za to što mi je pomogao.
I ti se danas uclanio i odmah si nasao ovu diskus herniju?
A kako te je lecio taj Rešad?
 
Kako me je izlečio ne znam, znam samo da mi je držao prstima nešto ispod testisa i bukvalno sam neprijatno osećao kad me je pitao jel osećaš ovo ~ kao da je dirao živac ili šta već. Nakon toga je uradio neki zahvat ja sam ležao na levu stranu a onda je došao njegov sin, 2 puta skočio svom težinom na desnu stranu kuka i to je bilo to. Smejao sam se dok Mi je to radio ali čovek me je zaista spasao. Mislio sam da mi operacija ne gine. Zamislite kako sam se osećao kad mi je dr rekla nećeš smeti teže od balona vode da podigneš a žena tad 4~5 mesec trudnoće. Ja sam danas srećan čovek. Toliko i hvala rešadu do neba.
 
Inače se zove rešad rovčanin

- - - - - - - - - -

Nema tel nego preko telekom imenika nadi br prvog komšije i pitaj da li će eventualno raditi ''sutra'' da ne bude dođeš i poljubiš vrata


Na guglu ima i adresa i telefon.
Preko Telekoma neko da trazi prvog komsiju, a naroctio ako se i taj koga trazis i komsija prezivaju Jovanovic.
Ako covek ne zna adresu sta i kako ce onda?
A cudan je ovaj kostolomac, sve krije.
 

Back
Top