Шта то би у Новоме Саду?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

gost 304860

Buduća legenda
Poruka
44.404
Посвађаше се два ока у глави?

Колега модератор јомини рече да ово нема везе са мозгом, али ја ипак мислим да има. Константно потенцирање дискусија са паролома младих либерала како је демократичност коју носе у називу предиспозиција за улазак међу културан и развијен свет, а мало по мало проради адреналин и онда имамо уличне изливе мржње, гађање министара, Владе и посланика упаљачима, сада видимо и некрофилско иживљавање над покојним Премијером које се завршило тучом два грађанска демократска блока. А можда је и то радикалска ујдурма? Рекоше да од радикала нема горих, а сами показују да су најгори сваким даном и све више напредују у томе. Да ли је парола ”Издали сте Војводину” која се чула разлог да модератор затвара тему, ко ће га знати? Чињеница да је све више разговора на тему некрофилског размишљања о данашњој политичкој сцени у Србији типа шта би било да се није родио Милошевић или да је Стамболић био паметнији или још горе да нам се није десило убиство Премијера, један је од разлога да његова удовица бира данас најнормалнију политичку опцију која нема нимало везе са ова два ока помало разрока.

Колеге, шта би било и у ком правцу би ишао данашњи свет да није ЈФК убијен? Не би било Вијетнама и још многих ружних ствари, цветале би руже, а ми би имали плате 20.000 УС$
 
Видим на неким другим форумима да и окорели ЛДП агитпроповци осуђују тај чин и најављују оштро санкционисање изгредника. Да не буде само као оно пуцање у колено што су приписивали радикалима као показну меру осталима. Уосталом зна се како црвени излазе на крај са штеточинама у својим редовима.
 
dr hirurg:
Колега Нексус послао их као превентиву. Колико ја знам историју прекидање напетости у Заливу Свиња и акција са пилотом Пауерсом су спречили да се деси најгоре.

pa, sprecili su zato sto su im rakete bile u susednom dvoristu...
a sta ih zabole za Vijetnam?
spreciti komunizam, domino teorija, i slicne floskule...
mozda bi bilo drugacije, ali ne verujem da ne bi bilo sukoba u Vijetnamu...
 
Nexus 6:
pa, sprecili su zato sto su im rakete bile u susednom dvoristu...
a sta ih zabole za Vijetnam?
spreciti komunizam, domino teorija, i slicne floskule...
mozda bi bilo drugacije, ali ne verujem da ne bi bilo sukoba u Vijetnamu...

Можда би и било, али не би било Ирака, не би било Никарагве, не би било 9/11. Колико би невиних људи данас било живо и имало потомке. И све то због тог једног фантастичног метка чија путања је ушла у Гинисову књигу рекорда.
 
Ви то колега предвиђате будућност, по вама су значи републиканци на неки начин одговорни за смрт ЈФК. Маните нас теорија завере. ЈФК је убио Ли Харви Освалд.

Ми смо колега на добром путу. Развијени свет нас подржава. А наравно и нови Устав.
 
dr hirurg:
Посвађаше се два ока у глави?

Колега модератор јомини рече да ово нема везе са мозгом, али ја ипак мислим да има. Константно потенцирање дискусија са паролома младих либерала како је демократичност коју носе у називу предиспозиција за улазак међу културан и развијен свет, а мало по мало проради адреналин и онда имамо уличне изливе мржње, гађање министара, Владе и посланика упаљачима, сада видимо и некрофилско иживљавање над покојним Премијером које се завршило тучом два грађанска демократска блока. А можда је и то радикалска ујдурма? Рекоше да од радикала нема горих, а сами показују да су најгори сваким даном и све више напредују у томе. Да ли је парола ”Издали сте Војводину” која се чула разлог да модератор затвара тему, ко ће га знати? Чињеница да је све више разговора на тему некрофилског размишљања о данашњој политичкој сцени у Србији типа шта би било да се није родио Милошевић или да је Стамболић био паметнији или још горе да нам се није десило убиство Премијера, један је од разлога да његова удовица бира данас најнормалнију политичку опцију која нема нимало везе са ова два ока помало разрока.

Колеге, шта би било и у ком правцу би ишао данашњи свет да није ЈФК убијен? Не би било Вијетнама и још многих ружних ствари, цветале би руже, а ми би имали плате 20.000 УС$

LDP je skracenica za levaci dangube prostaci
 
Колега лост ин спејс. Занимљив ник, моја омиљена серија. Изволите.



Skup DS-a o 5. oktobru i upad LDP-a
5. oktobar 2006. | 20:51 | Izvor: Beta
Novi Sad -- Dok se referendumska kampanja zahuktava uz pozive na glasanje ili bojkot, i dalje traje rasprava o predlogu ustava.


Dok predsednik Skupštine Vojvodine Bojan Kostreš i dalje smatra da predlog ustava ne ispunjava veliki broj zahteva građana Vojvodine, mnogi smatraju da je nedostatak javne rasprave glavni problem predloga novog ustava. Istovremeno, pristalice Liberalno-demokratske partije ponovo su prekinule stranačke aktivnosti Demokratske stranke, ovog puta u Novom Sadu.

Govor potpredsednika Demokratske stranke Bojana Pajtića na večerašnjoj konvenciji stranke u Novom Sadu prekinule su pristalice LDP-a.

U momentu kada je Pajtić izašao za govornicu, u salu Srpskog narodnog pozorišta ušlo je nekoliko desetina pristalica LDP-a, koji su uzvikivali "Izdali ste Zorana (Đinđića)" i "Izdali ste Vojovodinu".

Prisutni članovi DS-a uzvratili su im zvižducima, nakon čega je došlo do kratkog koškanja između pristalica LDP-a i pripadnika obezbeđenja, a sve je rezultiralo njihovim izbacivanjem iz sale.
 
Ma to je samo bila borba dvoje "kosmopilta" oko toga ko je veći čovekoljubac ...
Ko će da iznese "teret" još većeg rasta demokratije u našoj već opustošenoj Srbiji.
Ne razumete "žar" za dobrobit - malo ih je pa borba mora da bude srčana.
U toj srčanosti malo se zanesu a onada .. radi i štipkanje i gađanje špricevima ....
 
dr hirurg:
Ви то колега предвиђате будућност, по вама су значи републиканци на неки начин одговорни за смрт ЈФК. Маните нас теорија завере. ЈФК је убио Ли Харви Освалд.

Ми смо колега на добром путу. Развијени свет нас подржава. А наравно и нови Устав.


kako predvidjam buducnost, kad pricamo o proslosti... :roll:

iako mislim da Osvald nije jedini tog dana bio sa puskom u ruci, to nije bitno sada...
Nikaragva i Irak su operacije zapocete u ludilu neokonzervativizma osamdesetih...dakle Regan i Bus...dakle, republikanci su odgovorni za anti-komunisticke odrede smrti u Nikaragvi i slicno...
 
А питање је уважени колега Нексус, да ли би лудило неоконзерватизма икада настало да тај фамозни Ли Харви Освалд није сам на своју руку преокренуо точак историје. Можда би демократи и даље грејали удобне фотеље Беле куће. Ма, можда би били несмењиви.
 
Kenedi je bio "slab" lider, liberal...ultra konzervativci su ga smatrali za komunistu, po receptu koji uvazeni koloega eremita upotrebljava na ovom forumu...
u eri hladnog rata i konstantne pretnje atomskom terapijom, popustanje bilo kakvoj formi socijalizma, demokratskog ili ne, moralo je rezultovati okupljanju oko republikanaca...
demokrate su imale niz "slabih", popustljivih, liberalnih lidera, kao sto je i Dzimi Karter...logican zakljucak u zemlji nacionalistickoj i konzervativnoj kao sto je Amerika je Regan
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top