Deda i unuk - zaista tuzna prica

Die Cinderella

Zainteresovan član
Poruka
435
Pa radi se o sledecem: moj oac zaista ne voli mog sina ( koji sada ima samo 3 god), a bio je toliko bezobziran da nam to i jasno kaze. Nakon pauze nevidjanja od godinu dana, pruzili smo mu i drugu sansu. U pocetku je bio nekako korektan, ali cim smo proveli nesto vise vremena skupa, rekao je mojoj cerki od 5 god da se oni imati svoju tajnu, a to je da je voli mnogo vise nego njenog brata. Na ovaj bezobrazluk resila sam da prekinemo sva dalja vidjanja sa njim. Ja njega donekle i mogu da shvatim, potice iz porodice sa izuzetno losim medjuljudskim odnosima, ali obrazovan je covek, intelektualac, i kada bi zeleo mogao bi da prevazidje ovu patologiju koja nije strana medju njegovim sestrama i bracom. Ne zelim da se ta negativna tradicija nastavi i sa mojom decom. Da li neko ima neko drugo resenje izuzev totalnog prekida?
 
Ja njega donekle i mogu da shvatim, potice iz porodice sa izuzetno losim medjuljudskim odnosima, ali obrazovan je covek, intelektualac, i kada bi zeleo mogao bi da prevazidje ovu patologiju koja nije strana medju njegovim sestrama i bracom

Dvaput sam pročitao citirano.-Prosto ne mogu verujem da neko tako loše priča o svom ocu, o svojim bliskim rođacima..
Kao o strancu, ...ne znam..tužna jeste priča. I kada ste pregovarali sa tvojim ocem da VOLI tvog sina, nakon neviđanja od godinu dana..
Dede i unuci su najlepše spojna tačka, emotivni var moje familije oduvek.
Možda je problem u tome što nemaš toplu, emotivnu komunikaciju sa sopstvenim ocem. Probaj da mu se približiš, otac je..Kako se to bližnji ne vole, nikako ne kapiram...
 
Jesi li stvarno rekla da ti je otac?
Da li postoji neki razlog da voli tvoju cerku ali ne i tvog sina?
Ili je to tek tako,po njegovom izboru?Meni to nije normalno!Ako voli tebe,kako onda moze da ne voli deo tebe(pogotovu sto je u pitanju malo dete,koje ne moze biti pokvareno)Izvini,ako ce ti se moje misljenje uciniti preteranim,ali meni zvuci kao da mu nesto fali vise od losih odnosa u porodici.
Mogao bi barem da sakrije svoja osecanja....da te ne povredi.
 
Slicna , ali malo drugacija prica. Moj svekar nije hteo da cuje za dete prve godine zbog toga sto mu nismo dali ime po njemu. Ali, vreme je ucinilo svoje, kada mu se to dete obratilo sa "deda" i kada ga je pogledalo sa ljubavlju njegovim nevinim okicama, ostao je razoruzan. Sacekaj da dete malo naraste, nemoj ga odvracati od dede nego mu pricaj kao da je sve u redu i resice se- nadam se.
 
Marge Simpson:
Moj svekar nije hteo da cuje za dete prve godine zbog toga sto mu nismo dali ime po njemu.
retko mu se obraća a ako baš mora...zove ga dekino.
nikada NIKADA ga nije pomazio, živimo u istoj kući, ali sa dedom i babom su deca (ima ih 4) ukupno provela možda 24 sata!!!
postoje neke prazne priče, koje se nikada nisu, niti će, ostvarile..
ja znam da moj otac mnogo više voli moju ćerku, ali nikada to ne pokazuje...
oduvek je bio nežan prema devojčicama, a dečake je smatrao da su mnogo grubi, takvo mu iskustvo sa decom prijatelja...ali nikada nije jedno dobilo, a drugo ne poklon,
nikada nije jedno poljubljeno,..jes da mu ova mala ne izlazi iz krila, ali paki i nije u tom fazonu;) moj pokojni deda..ih je oboje obožavao.
ali mi je tužno..da deca nemaju dedu da ih nauči svemu i svačemu kao što je mene moj deda...jer moj otac ne živi u srbiji, retko se viđaju, možda u dva meseca...a ovaj ispred nosa mu deca:roll: užas.
pepeljugice..ma jesi li ti sigurna...možda je deda hteo da malo podiće devojici?
pa nije nenormalno da nekoga voli više?
i ja sam od nas troje bila miljenica u familiji-otvoren slučaj...
prosto ne mogu da verujem , aopet...vidi šta se kod nas događa...
ma, neki ljudi se rode sebični. i tako idu dalje.
 
w.witch:
Jesi li stvarno rekla da ti je otac?
Da li postoji neki razlog da voli tvoju cerku ali ne i tvog sina?
Ili je to tek tako,po njegovom izboru?Meni to nije normalno!Ako voli tebe,kako onda moze da ne voli deo tebe(pogotovu sto je u pitanju malo dete,koje ne moze biti pokvareno)Izvini,ako ce ti se moje misljenje uciniti preteranim,ali meni zvuci kao da mu nesto fali vise od losih odnosa u porodici.
Mogao bi barem da sakrije svoja osecanja....da te ne povredi.
Nazalost, jeste moj otac. I moj jedini zivi roditelj, pa sam stoga godinama prelazila preko njegovog vise nego nekorektnog ponasanja; zelela sam da ne uskratim deci taj odnos. Ali kako to definitivno nije u skladu sa njihovim zdravim odrastanjem, odlucila sam da prekinemo kontakte. Naravno, nema nikakvog osnova da jedno unuce voli, drugo ne, to su jako mala decica, bice ipak da je neka patologija u pitanju.
Strasno me je zabolelo kada je moja cerka rekla svom bratu da nju deda voli, a njega ne. E to je bila kap preko pune case. Onda smo joj mi objasnili da to uopste nije normalno. Tesko je objasniti detetu od 5 godina da neko ima psihicki poremecaj, ali bolje je uciniti sve da takve ideje odvajanja i favorizovanja jednog od njih ne zazive kod dece.
 
E pa to je zapravo problem, sto je on rekao tvojoj cerki da je puno vise voli od njenog brata, i mala je to rekla bratu, a to zna strasno da povredi decu. I da je to njihova tajna. Nije u redu, mada on njoj nije rekao da brata ne voli uopste. Komplikovano je, moji i njegovi vole nase dete, cak me mama ubedjuje da se unuce voli nekako drugacije od svog deteta pa mi je to njegovo ponasanje malo strano. Ipak mislim da ce ga to vremenom proci. Samo mi je zalosno da decu tako odvaja.
 
pajamaca:
pepeljugice..ma jesi li ti sigurna...možda je deda hteo da malo podiće devojici?
pa nije nenormalno da nekoga voli više?
i ja sam od nas troje bila miljenica u familiji-otvoren slučaj...
prosto ne mogu da verujem , aopet...vidi šta se kod nas događa...
ma, neki ljudi se rode sebični. i tako idu dalje.
Ma jeste normalno da nekoga voli MALO vise, i da to diskretno ne pokazuje, ali reci za bebu koja jos uvek puzi ( tada se prvi put izjasnio na tu temu) da ga bas ne voli, e to bas nije normalno, i meni je licno bilo tesko da prihvatim da sa mojim ocem nesto nije u redu. Ali ipak, nisam to shvatila toliko katastrofalno: jer ipak jako sam zadovoljna svojim zivotom, i to mi je u stvari jedini problem. Nisu ni meni karte mogle biti idealno podeljene, zive ljudi i sa mnogo vecim problemima. Idemo dalje, bez njega ;)
 
7sins:
E pa to je zapravo problem, sto je on rekao tvojoj cerki da je puno vise voli od njenog brata, i mala je to rekla bratu, a to zna strasno da povredi decu. I da je to njihova tajna. Nije u redu, mada on njoj nije rekao da brata ne voli uopste. Komplikovano je, moji i njegovi vole nase dete, cak me mama ubedjuje da se unuce voli nekako drugacije od svog deteta pa mi je to njegovo ponasanje malo strano. Ipak mislim da ce ga to vremenom proci. Samo mi je zalosno da decu tako odvaja.
Jeste, i ja sam upravo to dozivela kao najveci problem, sto se sve to desava u ravni dece. To sto sam i ja povredjena, vec sam i prevazisla, vise mi i nismo toliko bitni, bitna su deca. Moja svekrva ima ukupno osmoro unucadi, i nikada nije bilo ni pomena da bi neko volela vise ili manje, mada veerovatno prema njima gaji razlicite afinitete. Tamo kod nje jako je pozitivna i zdrava atmosfera, pa cemo ubuduce decu vise vezivati za nju.
 
E, ljudi, svasta! Moj cale obozava mog bratica.Cak to ide toliko da bi se moglo nazvati patologijom, pa smo imali drugih problema, tipa da preteruje u popustanju i izlivima ljubavi.Npr. mali napravi neku glupost, mi ga kritikujemo, a cale uleti sav rastuzen u fazonu da ga ne maltretiramo vise.Ja stvarno takvu ljubav skoro ne videh, cudo jedno.I to bas traje, evo 12-u godinu.Evo i ja nosim jednog malog decaka u stomaku i vidim mu po faci da jedva ceka drugo unuce.I kod njega stvarno nema podele musko - zensko, jer je bio i jaaako dobar otac.Kao dete sam ga obozavala, a i on mene.Ali valjda je takav - voli covek decu i to ti je...I nikad, ali nikad mu nista nije bilo tesko da nam uradi, sta god to bilo...mda....
 
Evo i ja da se umesam... Sve mi je to vec poznato, na zalost nisi jedina u ovoj situaciji. Ima neki kurslus u odnosima u poslednje vreme .Dede vise nisu dede, bake vise nisu bake.. Moja svekrva moje dete ne zove imenom nego kaze npr: " Evo ovo je za DETE"

Nikad ali nikad nije uradila nista milo za DETE. A kad joj nesto kupi , to radi samo da bi posle mogla da kaze da je to ona kupila. Imam utisak da je sve to povrsno. Grozim se toga. Ej pre neki dan svrnemo mi do njih ( mislim svekra i svekrve) on sedi i vecera. Moje DETE ko svako dete kaze hoce i ona , a baba ce : " Jao nemam 'leba za tebe. Skuvace tebi baba caj!" :shock: :-?

Mislim mogla bih do sutra da ti pisem o tim odnosima - iscasenim , al to nije tema.

Cak i moj cale koji ipak ima neku emociju prema mojoj cerki po meni to nedovoljno iskazuje. On je krut covek po prirodi, ni samnom nije umeo biti nezan, al sad vidim ni sa njom ne ume. Idu oni u park i na sok i kupe sve sto ona trazi i trci kad treba da se pomogne nesto za nju, al ima neki kurslus koji en umem da objasnim.
Nisam skoro videla one prave BAKE I DEKE , kao nekad.
 
Die Cinderella:
Ma jeste normalno da nekoga voli MALO vise, i da to diskretno ne pokazuje, ali reci za bebu koja jos uvek puzi ( tada se prvi put izjasnio na tu temu) da ga bas ne voli, e to bas nije normalno, i meni je licno bilo tesko da prihvatim da sa mojim ocem nesto nije u redu. Ali ipak, nisam to shvatila toliko katastrofalno: jer ipak jako sam zadovoljna svojim zivotom, i to mi je u stvari jedini problem. Nisu ni meni karte mogle biti idealno podeljene, zive ljudi i sa mnogo vecim problemima. Idemo dalje, bez njega ;)

Баш је чудно! А шта он каже, зашто ''не воли'' дечкића?:roll:
Мислим, честа је ситуација да су баке и деке више окренуте старијем унучету, али РЕЋИ ДА НЕ ВОЛИШ УНУЧЕ.....то је стварно малоооо....зачуђујуће....:?

Једна моја баба није била нарочито емотивно топла особа...зато смо је и звали баба, а не бака..јер није била права бака.... Знали смо да фаворизује браћу (од тетке и стрица), а нас, женску децу, баш и не ферма много.... Али, ни ми се нисмо много везивале за њу, прихватале смо је тако дрвену и себичну, и зазале се на тај рачун...

''Била сам код бабе, и замисли, ЗАМАЛО да добијем вечеру!'':lol:
 
E to nisam rekla. Kad ona skuva to nit slano, nit ukusa, nit mirisa. Cak i na oko uzas...Uvek se vadi kako joj bas ovaj put nije uspelo... Mi nikad nismo bili na rucku kod njih. Nisu nas ni zvali. JEdnom smo se sami pozvali, a ona nam dala sarmu, tu bez ukusa i mirisa, i bez puno mesa..Sipala nam svakom po jednu sarmu i sklonila serpu. Moj muz inace njen sin, mi kad je pojeo tu sarmu kaze : "Ja sam jos gladan" . I tako se mi dogovorimo da posle idemo na picu...
Istina svakog bozica nas uredno zovu na bozicnu pogacu ( takodje neslanu) i na rucak. E to je tek finta... Dodje nas 5 -oro . Nas troje i brat i snaja. Svako dobije razlicit obrok. Za brata jagnjetina jer je "jadan postio toliko" . Za svekra kuvano meso , Za mene i tu snajku, podvarak bez mesa , a za dete supa!!!!! :shock: Pri tom kao domaca.... Al ljudi to vam ima ukus one vode u kojoj se kuvaju spagete , jer "baba" sama pravi rezance :???: i supu sprema bez mesa... :shock: :???:
Sito mi se dete najede. Sta ona jede nikad nisam videla , jer jede kad svi zavrsimo.

Ej dal sam ja na pravom mestu , mozda ovo pripada temi o svekrvama....?????
 
Moram jos ovo da napisem. ;) Donela nam "baba " jednom sarmu, kao da pomogne snajki pa da skuva i ona nesto. 10 kom sarmi ( za nas troje),skoro nekuvane, nezaprzene, i bez vode ...Nesto je kao kuvala, al ja ne znam sta je to radila. Kupus je bio tvrd ko kamen , dakle nedovoljno kuvan. Ja sma tad prvi i zadnji put kuvala sarmu , tj dokuvavala. Mama me navodila telefonski ne bi li spasla malo stvar.

Joj ljudi kad se setim...
 
Goscica:
E, ljudi, svasta! Moj cale obozava mog bratica.Cak to ide toliko da bi se moglo nazvati patologijom, pa smo imali drugih problema, tipa da preteruje u popustanju i izlivima ljubavi.Npr. mali napravi neku glupost, mi ga kritikujemo, a cale uleti sav rastuzen u fazonu da ga ne maltretiramo vise.Ja stvarno takvu ljubav skoro ne videh, cudo jedno.I to bas traje, evo 12-u godinu.Evo i ja nosim jednog malog decaka u stomaku i vidim mu po faci da jedva ceka drugo unuce.I kod njega stvarno nema podele musko - zensko, jer je bio i jaaako dobar otac.Kao dete sam ga obozavala, a i on mene.Ali valjda je takav - voli covek decu i to ti je...I nikad, ali nikad mu nista nije bilo tesko da nam uradi, sta god to bilo...mda....
E i moj svekar isto, baš ih je razmazio. Kad cerku lupim po guzi (ima 2 godine), ona besno kaze: E idem da kazem dedi!!! :lol:
 

Back
Top