Da li ....

lik_iz_sna

Početnik
Poruka
14
Da li mislite da je svakom predodredjeno da nadje sebi odgovarajucu osobu...odgovarajucu u smislu :bio sam takav/a u proslom zivotu i zbog toga sam dobio/la njega/nju .....kazu da se srodne duse krecu zajedno kroz hodnike vrema....da li samo oni najsrecni medju nama dobiju
svoju pravu polovinu ...

Od skora sam ovde tako da ako je ova tema vec bila recite ....
 
Pfff, pa ne verujem ja u to...to ti ko neka reinkarnacija...za mene su to ciste gluposti...Verovatno postoji negde prava osoba za nas..al moras, da budes u stanju, da je prepoznas i da se trudis za nju...Moze neko, da bude srodna dusa nekome , ali ako nista ne radis, da bi ocuvao to...bzv..

Kazu bog je odredio rodjenje, brak i smrt...ostalo sve zavisi od coveka...a kazu, da nekima nije sudjena sreca u ljubavi a nekima jeste...sad..hmm..moz bit, da je tako...nemam pojma... :confused: :roll: 8-)
 
lik_iz_sna:
Da li mislite da je svakom predodredjeno da nadje sebi odgovarajucu osobu...odgovarajucu u smislu :bio sam takav/a u proslom zivotu i zbog toga sam dobio/la njega/nju .....kazu da se srodne duse krecu zajedno kroz hodnike vrema....da li samo oni najsrecni medju nama dobiju
svoju pravu polovinu ...

Od skora sam ovde tako da ako je ova tema vec bila recite ....

Ja ne verujem u to o proshlom zhivotu, ali u sve ostalo shto si rekao verujem. Mislim da svako ima svoju, samo je poenta da li cemo ne pronaci, nego prepoznati srodnu dushu. Mislim da svako mozhe da ''misli'' da je srecan ali ne i da zaista bude srecan dok ne upozna i prepozna u njoj svoju drugu polovinu.....
 
chypawa_18:
Ja ne verujem u to o proshlom zhivotu, ali u sve ostalo shto si rekao verujem. Mislim da svako ima svoju, samo je poenta da li cemo ne pronaci, nego prepoznati srodnu dushu. Mislim da svako mozhe da ''misli'' da je srecan ali ne i da zaista bude srecan dok ne upozna i prepozna u njoj svoju drugu polovinu.....
Da uparvu si, izostavo sam taj deo koji se tice prepoznavanja.....
 
Hm... cudno, kako ova tema strchi u moru massovne patetike, koja odkad znam za ovaj forum, flooduje isti. Ovo mi dodje vise za Filozofiju, ali posto tamo, samozvani filozofi, vecno razglabaju sta je starije, k ili j... jedna ovakva setna filozofija ovde dodje kao pravi pogodak i osvezenje. Nadam se samo da nece da krenu masovno da ti objasnjavaju kroz textove pesama (:

Btw... sto se tice teme, kazu ljudi da je svak' kovac svoje srece. Dobro donekle, donekle nekad nesto mora i da te usere. Ali nista se nece samo pronaci, dok ne podignes pozadinu i bar malo potrazis, pa makar ti stajalo i tu ispred nosa.
Da jeste nam, neko uvek predordjen u smislu, da nama takvim kakvi smo, bas on najbolje lezi. Cista slagalica gena.
 
Buntovnik_Bez_Razloga:
Nije bila tema.
Elem, što se same teme tiče, nešto ne verujem da je čoveku predodredjeno tako nešto, tj. ne verujem u prošle živote.
Ne verujem ni ja u prošle živote. Da je ta pretpostavka tačna, kao što je: "neko ko je nekada živeo opet se rađa da bi ponovo ževeo", onda bi stanovništvo na zemlji bilo u istom broju kao i mnogo hiljada godina pre. Ali kako broj stanovništva raste i planeti još preti opasnost od prenaseljenosti, kako onda objasniti pojavu novih duša na zemlji?

alya:
Kazu bog je odredio rodjenje, brak i smrt...ostalo sve zavisi od coveka...
Delimično se slažem sa time šta kažu ljudi, ipak, više obraćam pažnju na to šta činjenice govore: Niko me nije pitao kad treba i da li treba da se rodim pa sam se rodio... isto tako, niko me neće pitati kad ću i da li ću da umrem već ću umreti kad dođe vreme... ali se za jedno ja pitam a to je: kad ću i da li ću da se ženim? I to mi ne može niko na silu nametnuti niti zabraniti. Bog je, ipak, odredio rođenje i smrt a o onom u sredini, mi biramo i odlučujemo.
 
lik_iz_sna:
Da li mislite da je svakom predodredjeno da nadje sebi odgovarajucu osobu...odgovarajucu u smislu :bio sam takav/a u proslom zivotu i zbog toga sam dobio/la njega/nju .....kazu da se srodne duse krecu zajedno kroz hodnike vrema....da li samo oni najsrecni medju nama dobiju
svoju pravu polovinu ...
moze li to malo podrobnije?
ne kapiram kako bi se to odredio bas on na osnovu mog proslog zivota...sto bas njega ili nju...? na osnovu kojih kriterijuma?
to ti nema nikakve logike cak i kada bi postojala karma, u sta takodje naravno, ne verujem...
 
lik_iz_sna:
Da li mislite da je svakom predodredjeno da nadje sebi odgovarajucu osobu...odgovarajucu u smislu :bio sam takav/a u proslom zivotu i zbog toga sam dobio/la njega/nju .....kazu da se srodne duse krecu zajedno kroz hodnike vrema....da li samo oni najsrecni medju nama dobiju
svoju pravu polovinu ...

Od skora sam ovde tako da ako je ova tema vec bila recite ....

mislim da samo najsrećniji nadju svoju polovinu ostalima je život traženje ili patnja sto su je propustili,nisu našli itd...
 
Stvar je:da je sve ovo tacno sem reinkarnacije i srece!Mislim stvarno-jedina sreca je u nama samima!Mi kujemo nasu srecu!To je sreca,a ne one mambo-dzambo stvari(prosuta so,otvoren kisobran,petak 13.)
 
lik_iz_sna:
Da li mislite da je svakom predodredjeno da nadje sebi odgovarajucu osobu...odgovarajucu u smislu :bio sam takav/a u proslom zivotu i zbog toga sam dobio/la njega/nju .....kazu da se srodne duse krecu zajedno kroz hodnike vrema....da li samo oni najsrecni medju nama dobiju
svoju pravu polovinu ...

Od skora sam ovde tako da ako je ova tema vec bila recite ....
Ja ne verujem u prosli zivot,ali mislim da je svakom predodredjeno da nadje svoju srodnu dusu... ;)
 
lik_iz_sna:
Da li mislite da je svakom predodredjeno da nadje sebi odgovarajucu osobu...odgovarajucu u smislu :bio sam takav/a u proslom zivotu i zbog toga sam dobio/la njega/nju .....kazu da se srodne duse krecu zajedno kroz hodnike vrema....da li samo oni najsrecni medju nama dobiju
svoju pravu polovinu ...

Od skora sam ovde tako da ako je ova tema vec bila recite ....

Srodna dusa(u ljubavi) postoji za svakog, na znam bas da li svi uspeju da je pronadju, mislim da to uspeva onim mastovitim, avanturistickog duha, zadovoljnim i jos ponesto.. (meni je uspelo). Prepoznaces je po specijalnim,cudnim, intrigantnim okolnostima u kojima se srecete itd., zatim, idealizovaces je u svojoj glavi, bice to borba misli kod oboje ali, tesko ces tu srodnu dusu sacuvati! To bi podrazumevalo veca odricanja, na koja cesto nismo spremni pristati... steta, sledi kajanje, ostaju tragovi.
Jos uvek ne verujem da postoji samo 1 polovina, znas, mislim da ti zivot salje i vise ako zasluzis to svojom posebnoscu, "treba samo pratiti znakove".....
 
ans d' histoire vraie:
Srodna dusa(u ljubavi) postoji za svakog, na znam bas da li svi uspeju da je pronadju, mislim da to uspeva onim mastovitim, avanturistickog duha, zadovoljnim i jos ponesto.. (meni je uspelo). Prepoznaces je po specijalnim,cudnim, intrigantnim okolnostima u kojima se srecete itd., zatim, idealizovaces je u svojoj glavi, bice to borba misli kod oboje ali, tesko ces tu srodnu dusu sacuvati! To bi podrazumevalo veca odricanja, na koja cesto nismo spremni pristati... steta, sledi kajanje, ostaju tragovi.
Jos uvek ne verujem da postoji samo 1 polovina, znas, mislim da ti zivot salje i vise ako zasluzis to svojom posebnoscu, "treba samo pratiti znakove".....
Cool... znaci treba massovno da se mirimo s cinjenicom, da cemo se na kraju zadovoljiti nekim polovicnim resenjima ili se celog zivota baviti trazenjem i menjanjem polovina... ma jeste neam pametnija posla :roll:

I na kraj, kakva ti je, keve ti, to srodna dusha, zbog koje moras da se odriches svega i svacega? I na kakva odricanja mislis... odricanja sebe?
 
Ne moras ti nikoga smatrati polovicnim resenjem, to bi bila katastrofalna podela. Ja sam samo skrenula misli na temu -srodne duse-, a to je, u globalu, neka idealizacija...
Ali mi nailazimo na srodnu dusu u neidealnom svetu:) Mozda sam malo preterala kad rekoh da sam je ja pronasla, mislila sam na osobu vrlo razlicitu, a opet vrlo slicnu meni, pa sam uvidela da je sa malim razlikama najteze(to sam nazivala odricanjem).

Sta ti mislis o srodnim dusama?

p.s. I nisam govorila ni o kakvim pol. resenja nego o onom sto je "zadato" u tekstu: kao, ti si jedna polovina, "taj neko" druga, bla...
 
Kad_LupimLupim:
Cool... znaci treba massovno da se mirimo s cinjenicom, da cemo se na kraju zadovoljiti nekim polovicnim resenjima ili se celog zivota baviti trazenjem i menjanjem polovina... ma jeste neam pametnija posla :roll:

I na kraj, kakva ti je, keve ti, to srodna dusha, zbog koje moras da se odriches svega i svacega? I na kakva odricanja mislis... odricanja sebe?

OVAKo bih rekkao JA...ali...ne znam,mene nocni zivot ne privlachi...a vidim da za ozbiljnost neku stvarno..ne znam...vishe me brine neki idiot,koji neema mozga zbog para..nego devojka koji bi mi pravila mozda vece nervoze nego...razonode..sta devojku da nadjem,pa vamo..svidi mi se dryga ne smem se ogrebem,kao zabranjeno voce...ni fucu ne mogu da gledam kao nekad...ZASTO???..sve sto sam voleo vishe tako ne strasno...a za drygo me ne interesuje,pa jedino da spavam i setam..ali ne,....ovo sam se JA rygao ii zato mi je tako

(((osetih da morao sam napisati,sada mi je lakse!))HVALA svima onima koji su me razumeli...a onima..."xaxax
 

Back
Top