Vojska- da ili ne?

Sluzenje vojnog roka-da ili ne?

  • da

    glasova: 10 58,8%
  • ne

    glasova: 7 41,2%

  • Ukupno glasova
    17
  • Anketa je zatvorena .
Covek ima svoje misljenje nema razloga da ga vredjas.
Iako je ova rasprava vec bila i to vise puta,ponovicu moje misljenje.Profesionalna dobro opremljena i placena vojska kao osnova odbrambenih snaga uz neku kratku osnovnu obuku rezervista ali i cesce vojne vezbe,nesto kao nacionalna garda u USA drzavama.
 
Nemam ništa protiv da vojska bude dobro plaćena, obučena i opremljena, da pripadnici oružanih snaga imaju čak i neke društvene privilegije, jer oni potpisuju ne samo da će dati svoj život za odbranu zemlje, već i da kosti mogu ostaviti bog te pita gdje u svijetu, ako je to u državnom interesu. Ali, neću ja da nosim pušku, sve ću to svojim porezom finansirati ali ne želim da budem vojnik i zato sam apsolutno protiv služenja vojnog roka.
 
Narocito ne treba vojska u BiH.Dosta nam je vise vojske!Znate zasto nam ne treba vojska?Ne verujem da ce opet doci do gradjanskog rata jer sve i da hocemo da ratujemo nemamo s cim.Uzeli su nam skoro sve oruzje.Nas jedino mogu napasti Srbija ili Hrvatska, ali nece ni oni.I oni su se opametili.Zato nikad nece biti rata.Sigurno nas nece napasti Norveska!
 
kao prvo ja nisam nikog uvredio.nisam je kriv sto je covek seljak.n je prvi uvredio vojsku sa onim tackama.Obicna je glupost ne sluziti vojsku.Vi u Bosni ne morate sta da vam ja radim ali u srbiji bi vojska trebala uvek da se sluzi!
 
W.A.S.P.:
ne znam sta glumimo s tim ukidanjem vojnog roka, skoro sve zemlje na svetu imaju odsluzenje vojnog roka pa cak i neke koje su zaboravile sta to znaci rat.

Služenje vojnog roka, u ovakvim uslovima treba UKINUTI.

Vojni rok je dobra ideja kad vojska ima para i kad regruti, zaista, u vojsci, nešto i nauče, ali ovako....to je mrka kapa.

Slušao sam Ponoša (načelnika generalštaba) kako priča o tome. On čovek lepo kaže, za šest meseci vojnika ne možeš da naučiš ničemu, a samo troši pare.

Imaš jednog nišandžiju u tenku koji za to vreme jedva da nauči kako šta funkcioniše, a kamo li da nešto i pogodi. Ne daj bože da treba da radi pod stresnim okolnostima kakvi su u pravoj borbi....i onda ti treba tom nedoučenom vojniku da daš da puca iz topa i troši granatu, a neće ništa pogoditi.

Bolje tu granatu sačuvati za profesionalce koji znaju da rukuju sa tim i koji su sposobni, a ovog jadnika ni ne dirati, jer ionako ništa neće naučiti za tako kratko vreme.

Da je vojni rok godinu dana, i da ima para kao za vreme JNA....to je već druga priča!!!
 
naravno da treba ici u vojsu!netreba ostaviti omladinu na ulici od 18-20god,to kazem zato sto nemozemo da ih zaposlimo sve.Podsecam mladog momka kojem se ne ide u vojsku da su srbe dedovi i ocevi sa ponosom ispracali u vojsku jer ko nije bio sposoban za vojnika nije ni muskarac a bogami ti su se tesko i zenili.Treba povratiti ponos i dostojanstvo srpskoj vojsci,ali to je neka druga tema.
 
Treba povratiti ponos i dostojanstvo srpskoj vojsci,ali to je neka druga tema.
слажем се ал да би се то урадило потребно је мнооого времена, рат и неколико добрих генерала (који су похапшпени, побијени или у бекству)
 
W.A.S.P.:
ne znam sta glumimo s tim ukidanjem vojnog roka, skoro sve zemlje na svetu imaju odsluzenje vojnog roka pa cak i neke koje su zaboravile sta to znaci rat.

Vecina zemalja je ukinulo...


Koji ce nam vojni rok. Gubljenje para i vremena. Bolje da te pare uloze u profesionalizaciju vojske i u opremu. To ce sve jednom da se svede na formalnost, ili ce biti misije (npr. Mirovne misije UN ili Afganistan itd.)

ko misli da ce mu trebati vojni rok zbog rata je lud :confused: ako zbog necega treba da se ide u vojsku to je onda da bi se steklo novo iskustvo, ali tesko...
 
ma dajete ljudi, neke rece ovde da regruti za ovih sest meseci vise potrose novca nego da nesto nauce... moj prijatelj je bio inzinjerac, nije ima ni jedno vezbu razminiranja terena... dva puta obukao ono odelo od 40-45 kg... malo ima pokazali sta je ta od opreme i to ti je to!
mislim da je profesionalna vojka bolja, a da se kao rezerva koristni nesto nako nacionalna garda... bilo bi opet obucenih rezervista... pa mladi idu u vojsku zato sto moraju a ne zato sto je vole, nema svrhe o tome da se tupi kad svi znamo istinu!
 
koliko se ulaze u nasu vojsku jos malo pa cemo da se gadjamo kamenjem!"ona" vojska vise nikad nece biti,ali to nije razlog za ukidanje!ja sam prvi protiv ukidanja,ali ne treba nikog terati da radi nesto sto ne zeli!
 
maligaleb:
Nema potrebe za peticijom... Redovno sluzenje vojnog roka ce biti ukunuto kod nas do 2010. godine... Zato, ko ne zeli... ili neka sluzi bez oruzja ili neka uhvati krivinu do tada...:)
А, шта ће па да му се деси ако одслужи пола године? :confused: Јел ће да му падне круна с' главе? :confused:
 
evo samo uporedite vojske francuske(profesionalna) i nemacke(sastoji se od regruta). tu se vidi razlika, budzeti su im podjednaki, ali francuska ima za klasu bolje vazduhoplovstvo i flotu... cak uvodi i FELIN u velikom broju preko 32000 kompleta u narednih 2-3 god... to govori dovoljno, regruti kostaju vise negos sto donose! Znam da su neki ovde za takvu vojsku, ali doba partizana ja proslo, treba gledati u buducnost... uzecu primer vukovara i koliko je vojske i tehnike nagomilano da bi za zauseo grad koje je branilo 2500-3000 poluobucenih vojnika. precizni udari iz vazduha i brza i mobilna pesadija, to je buducnost i u tom se pravcu treba i razvijati.
 
Obersturmfuehrer:
sta TEBE briga za njega?
ko je tebi dao pravo da odlucujes sta je dobro za nekoga a sta ne?
Опростите, ваше неприкосновено величанство. :(
Нсам мислио на ЊЕГА ( не знам о коме је реч), него упоште.
Прихватите моје извињење. :-(

:lol: :lol: :lol: :lol:
Ма, кад боље размислим, ти си у праву, no brain, no pain! . . .
 
Rudjer:
Narocito ne treba vojska u BiH.Dosta nam je vise vojske!Znate zasto nam ne treba vojska?Ne verujem da ce opet doci do gradjanskog rata jer sve i da hocemo da ratujemo nemamo s cim.Uzeli su nam skoro sve oruzje.Nas jedino mogu napasti Srbija ili Hrvatska, ali nece ni oni.I oni su se opametili.Zato nikad nece biti rata.Sigurno nas nece napasti Norveska!

Uzeli su Srbima, to stoji... ali da li su uzeli ustašama i balijama? Šta ćete kad prigusti, a prigustiće čim se malo skrene pažnja sa vas...
 

Back
Top