Kako sam doživeo 5. oktobar 2000.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Otadžbinoljubac

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
103
ОПРОСТИТИ, НИКАД НЕ ЗАБОРАВИТИ !

Како сам доживео, хвала Господу некако и преживео, нарко-аџуванску 5.- октобарску ДОС-манлијску револуцију 2000-е, најсрамнији, најкукавичкији и најбогохулнији догађај у вишемиленијумској историји Срба и Србије !?

Браћо Срби и сестре Српкиње,

Негде око 19. часова прохладног 5. октобра 2000. лета Господњег завршио сам свакодневне обавезе на факултету и имао намеру да кренем у свој стан. Замном, као опарена, готово вриштећи, улетила је моја асистентикња Романа, ридајући и гестикулирајући као суманута узрујано дограбила даљински управљач од ТВ-апарата, мислим да је пронашла ТВ „Пинк“... Господе, какав беше призор – побеснели човеколики демони су палили, злостављали и убијали Србе само због тога што их Бог такве створи уживајући у својој побеснелости, поганости и сопственом смраду. Свевишњи Боже, кад тада нисам умро од муке, стида и беса нећу никад. Некакав неуредни, верујем да је смрдио као твор, изопачени и веома агресивни нарко-аџуван млатећи у нешто што би се, можда, могло назвати добош, је анимално вриштао: „Србија је слободна !!! Побићемо Милошевићеве криминалце!“ Ускоро се том нарко-манијаку придружио и некаква анимална и видно пијана згурена, полуписмена и крезуба наказа, мислим да се представио као багериста Џо, мумљајући нешто неразговетно и машући некаквом згужваном сликом, вероватно истргнутом из некаквих страних новина, Зорана Ђинђића. Том подивљалом, примитивном и антисрпски расположеном двојцу су се веома брзо придружили истомишљеници. Из самог ТВ апарата је просто заударао непријатан воњ нарко-аџуванских комуњарско-антисрпских револуционара. Тешко је тада било бити човек, а поготово Србин!

Нарко-аџуванско-комуњарска теревенка се ускоро, када су се појавили "водећи револуционари", деца у крви огрезлих броз-комуњарских проусташких џелата српских, претворила у дивљачки, богохули и срамни јавни судски процес српској нацији, српским патриотама, херојима и браниоцима Срба и Србије, дотадашњој демократски изабраној власти и СПЦ. Згрбљени багериста је балавећи као пуж величао свој удео у нарко-аџуванској револуцији, прљави добошар је нешто анимално гестикулирао вриштећи као звер као што будале обично и чине, а мали Чеда, вечити студент 1. године, је упућивао безброј претњи, уцена и криминално-издајничко-полписменим вокабуларом наговештавао како ће се крваво обрачунати са Србима у Србији који не подржавају његову примитивно-дивљачко-антисрпску хорду зликоваца...Тај процес вођен је, а шта друго и очекивати од примитиваца, аџувана, туђинских плаћеника, кукавица и српских испрдака, стаљинистички, мафијашки, балкански и арбанашко затуцано назадњашки. Никада нисам видео толико бруталности и бескрупулозности у међуљудским односима; никада толико примитивне и дивље страсти за влашћу, за очувањем насилнички придобитих позиција, за стицањем поена недемократским методама у овој смени снага у оквиру бирократске олигархије нисам тако згуснуто и очигледно доживео; никада толиког и таквог одсуства разборитости, објективности, спремности за тражење истине и напора за правду и правичност нисам доживео у људском колективу, као тада... Без икаквог људског и грађанског достојанства, неозбиљно, неискрено, простачки, аџувански и руљашки, понашало се „руководство“ ДОС-манлија, та србомрза, бедна и кукавна „колективна памет“ која се прогласи једином „нацијом“ у светој земљи Србији. Мали Чеда је предводио фуриозни напад на Србе, српске јунаке и СПЦ. ДОС-манлијско „револуционарно водство“ га је у свему подржавало, просто су се међусобно надметали у испаљивању простаклука, увреда, претњи и прекора против оних правих и правоверних Срба „величајући и дивећи се државничкој мудрости“ Солане, усташких и арбанашких вођа и других непријатеља Срба и Србије...

Тог дана у свој дневник сам записао: „ Не знам да ли су ово арбанашки лобисти, али, више него сигуран сам у то, имају истог газду ! Ови имају једну једину намеру да униште Србе и Србију !“ И тада и сада осећам се посрамљен задо што нисам ништа учинио да до те мрље у историји Срба и Србије не дође. Волео бих када би сви Срби из свете земље Србије из овога извукли некакво наравоученије да се догађај сличан овоме никада више не понови. Све треба, апсолутно све, учинути да се Борис Тадић – Францетић, Вук Драшковић и њихове антисрпске нарко-аџуванске банде што пре истребе из Србије. Време је да после седам деценија Србе и Србију предводе и представљају прави правцати ортодоксни Срби који су у сваком тренутку спремни и живот свој уложити за бољитак Народа, Вере и Отаџбине. Овога трена за то су једино способни СРПСКИ РАДИКАЛИ, једина истинска српска странка на политичком небу Србије.

_________________
Крстан Ђ. Ковјенић

С вером у Бога, васколико С Р П С Т В О, уједињење свих земаља С Р П С К И Х и РАДИКАЛНО БОЉЕ сутра за СРБЕ, мајку СРБИЈУ и све друге земље С Р Б И Н О В Е !!![/
 
Nexus 6:
jomini, mislim da je bilo dosta...ovde se pominje neko istrebljenje, i slicno...

Poštovani,

Ako mislite da je demokratija zabraniti neistomišljenicima pravo da iznesu svoj stav onda Vi lično nemate pojma šta znače te dve grčke reči. Nikada u životu, moje hrišćanstvo u meni nije samo znamenje vere kojoj pripadam, već način života, ne bih podržao, inicirao ili podsticao bilo kakav oblik nasilja - u konkretnom primeru radi se o metafori. Ukoliko ne znate šta znači ta stilska figura recite pa ću Vam objasniti...
 
postovani....
na te "metafore" kojih ima mali milion, od kojih je najnovija pucanje u kolena "izdajnicima", se loze glupi ljudi koji to shvataju bukvalno...vi imate odgovornost prema tome sto javno govorite, i morate imati na umu nivo obrazovanosti i emocionalnog stanja vasih sledbenika i istomisljenika...ako vi to ne shvatate, onda je tu drzava i demokratija da vam to objasni...
 
Vala ste u pravu trebalo je preživeti taj dan i tu noć.
Evo mog slučaja:
Pošto je bila velika tarapana i gužva preveče,stajao sam na terasi gledao šta se zbiva.
Komšija preko puta ovicir Jna me gledao onako bezobrazno kako gledaju regrute kada im
dođu na obuku u garnizon naročito nas iz bgd-a(nadmeno i samouvereno) i kaže :
Jeli komšija vi se ne radujete ovom događaju?
Ja malo prićutim i pogledam ga ...
Ma kažem hadje što da ne ...
Moje reči : raduju se dovoljno svi srpski dušmani,
a on onako unezveren da se pokaže kako je poturi.. veći turč... od samog turč..
bez prilike da mi dozvoli da završim (da na stranim tv likuju o rušenju grada i države)
ulete u kuću i izvadi svoj argument(pišt...tt,daj bože da bi opalio)
I kaže on meni :"Pun mi je ku.. vas što ste za komunjare..." Ja se okrenem oko sebe i ne vidim da ima ikog drugog,mislim komsija me pomešao sa nekom drugim, ili nije ...
Pošto je bio na većem rastojanju da bi mogao da bilo šta pogodi(osim vazduha, sa kojim i ima najviše iskustva)ja mu se kulturno izvinim i objasnim na šta sam mislio,
tu on malo spusti loptu i pozva me da to i proslavimo,što nam zapališe grad i srušiše sve..
(a to je dragi moji,fatalna greška)Pošto smo dobro potegli šljivovicu iz njegovog sela
pa pod dejstvom iste jer nisam baš pri kondiciji,ja počeh komšiji svoju tužnu priču:
Počeh jednim pitanjem onako da se malo prizove pameti: pa otkuda da ti komunj.. stara
sada meni koje kude naturaš petokraku itd...a da mi ovde sa terase glumiš heroja, u grad ako si već za to ...itd, da ne smaram, ja i dobri moj komšija od tada smo najbolji ,
Mislim da on i danas komentariše,doduše iza leđa : Što nam je dobar ovaj komšija ,
duša od čoveka "misleći na mene)
A da se ne bi udaljavao od teme sretno je prošao taj dan i te noći,
i po državu u kojoj živimo i za svakog ponaosob od nas.

E da da ne zaboravim Komšija je opet politički postao aktivan,ali me sada u prolazu prvo lepo pozdravi pa zatim onako usput pita jeli komšo kakvi su ovi ...itd,itd...
takvi su nam vodili 5 oktobar ,odnosno oni iz senke se uvlačili, a njihova deca radili ...
 
_Milanche_:
Postovani Krstane,
ja verujem da si ti to tako doziveo ali ti si subjektivan jer su tada tvoji izgubili vlast.
Ne treba zaboraviti da si ti ipak bivsi funkcioner te stranke uz pomoc koje si se nalazio u na rukovodecem mestu u lokalnoj samoupravi jedno vreme.

Poštovani i uvaženi gospodine,

Tačno je da sam u vremenskom periodu 1993 - 1997. bio opštinski i pokrajinski funkcioner, tačno je da su me na te funkcije predložili partijski funkcioneri SRS-a, ali nije tačno da sam ikada bio njihov član. Biću maksimalno iskren i rećiću Vam, verujte mi da ovo pišem i priznajem prvi put u životu, da sam u to vreme daleko veće simpatije imao prema DSS-u, čak sam i sa pokojnim Zoranom Đinđićem bio u dobrim odnosima, nekoliko puta je dolazio i kod mene, čak i mojoj kući u Čurug, nego li prema radikalima. Dakle, poštovani gospodine, ja lično tada nisam izgubio vlast, posle pogibije svoga sina 1999. godine sam došao u Sloveniju gde sam i pre toga živeo i radio. Meni jedino smeta što smena vlasti nije izvedena demokratskim sredstvima i što su tadašnji pučisti svetu zemlju Srbiju pretvorili u svoju prćiju, a Srpkinje i Srbe u svoje robove. To mi veoma smeta i kao čoveka me vređa...

S poštovanjem i uvažavanjem !
 
Otadžbinoljubac:
Poštovani i uvaženi gospodine,

Tačno je da sam u vremenskom periodu 1993 - 1997. bio opštinski i pokrajinski funkcioner, tačno je da su me na te funkcije predložili partijski funkcioneri SRS-a, ali nije tačno da sam ikada bio njihov član. Biću maksimalno iskren i rećiću Vam, verujte mi da ovo pišem i priznajem prvi put u životu, da sam u to vreme daleko veće simpatije imao prema DSS-u, čak sam i sa pokojnim Zoranom Đinđićem bio u dobrim odnosima, nekoliko puta je dolazio i kod mene, čak i mojoj kući u Čurug, nego li prema radikalima. Dakle, poštovani gospodine, ja lično tada nisam izgubio vlast, posle pogibije svoga sina 1999. godine sam došao u Sloveniju gde sam i pre toga živeo i radio. Meni jedino smeta što smena vlasti nije izvedena demokratskim sredstvima i što su tadašnji pučisti svetu zemlju Srbiju pretvorili u svoju prćiju, a Srpkinje i Srbe u svoje robove. To mi veoma smeta i kao čoveka me vređa...

S poštovanjem i uvažavanjem !

Postanovani gospodine,
znam da niste tad izgubili vlast samo sam hteo sa vama da se nasalim nemojte se ljutiti.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top