Studiranje u Beču

Imam problem sa sajtom TU Beč jer na koju god adresu da pošaljem email, vrati se i javlja da je adresa pogrešna :?

Inače, svaka informacija je dobro došla, posebno o arhitektonskom fakultetu, prelasku i priznavanju ispita. Hvala unapred!
 
Zanima me master na Pravnom fakultetu u Austriji.Ne znam nemacki,a znam da ima univerziteta gde su predavanja na engleskom.Da li ima neko neku preporuku za fakultet i koja je prosecna cena studija?Do kad su prijave za iducu godinu?Hvala unapred.
 
Miss_Diamond:
Ja uskoro odlazim u Bec da studiram.Cekam samo jos vizu da dobijem,a cekam je vec 3 nedelje.Ako neko ima pitanja,slobodno recite...

Hvala Bogu da nadjoh nekog i za ove informacije.
Dragi kolega reci mi molim te korako po korak kako si se upisao na Becki univerzitet? Znam dosta toga o zivotu u Becu stan, hrana, uopste koliko kosta zivot ali ne znam kako do popira za studiranje. Zivim u Bijeljini (BiH) i zavrsavam fakultet za menadzment i interesuje me sta tacno treba da uradim da bih se upisao na austrijske studije....ako nadjes malo vremena daj mi koju informaciju da ne lupam glavom bez obzira.

HVALA UNAPRED!!!
 
Jel' zna neko koji nivo znanja nemackog je potreban za Master. Razmisljam da polazem oficijalni test za nemacki, da dobijem sertifikat Getea, ali ne znam da li da polazem Mittelstufe ili Oberstufe? Zna neko odgovor? Hvala.
 
Ne znam koliko ce ti pomoci moje iskustvo,ali kada sam ja upisivala fakultet u Becu i kada je trebalo da radim taj "ispit nemackog" , cela stvar se sastojala u tome da sam pozvana na razgovor kod nekog lika dr bla bla , covek malo razgovarao sa mnom , pitao me da li razumem sve sto kaze, da li imam probleme u komunikaciji na nemackom ... Na kraju me je pitao da li imam neki dokument kojim mogu potvrditi znanje nemackog . Ja sam imala neku Geteovu diplomu stepen c1 i to je bilo dovoljno. Za fakultet uopste,ne samo sa Master , trebalo bi Oberstufe , ja mislim. A mislim i da ne treba to da ti bude neka dilema,jer sto vise sada naucis,bice ti lakse kad se nadjes u ovom stranom svetu,gde treba da se navikavas ne samo na jezik,nego na mnogo sto sta... Prednost je kada bar jezik nije velika briga.
 
Ako studiras tehnicke nauke ili medicinske nivo znanja nemackog ne mora da bude najvisi, ali ako su pitanju drustvene nauke pravo, ekonomija, sociologija i sl. nivo nemackog mora biti visok. Bez obzira na to koje su studije u pitanju govorimo o akademskom nivou nemackog tj. u svakom slucaju mora biti visok. I kad zavrsite predvidjene kurseve za studije moracete i dalje da ucite nemacki, odnosno uvek cete morati poboljsavati znanje.
Zavisno od prethodnog znanja, ali bih preporucio Oberstufe.
Pozdrav
 
Molio bih nekoga da mi malo objesni i kako funkcionisu stvari tamo.idem tek u drugi razred srednje skole i hocu da upisem elektro fakultet u becu.ako nista bar da naucim njemacki jezik za tu godinu sto sam tamo!ako neko ima neki pametan odgovor slobodno neka mi se javi!!!!

HVALA!!!!
 
cekaj...
ides tamo u drugi razred srednje?
funkcionisu stvari slicno kao kod nas...imas upis, sistem se svodi na rokove, predavanje i ucenje kao na svakom fakultetu...nisam sigurna da li smes da produzavas studije ili ima striktno 4-5 godina do prve diplome...
ako si tamo, otidi do fakulteta pa se raspitaj konkretno za upis sta treba i kakav je...
 
ne....
Idem u drugi razred u rep.srpskoj.A volio bih znati dali bi mogao i ja tamo da studiram i kakva su tamo pravila..I za upis dali treba da se bude strogi odlikas ili mozda moze i ispod toga??i kakav nivo njemackog treba da se bude za fakultet elektro tehnike???
hvala jeelee!!!
 
Ja studiram stomatologiju u Beogradu prva sam godina ali zelim da se prebacim u Bec. Zanima me da li neko zna jeli jos uvek studiranje u Becu za stomatologe i medicinare besplatno? Ako nije koliko kosta? Koji nivo znanja jezika je potreban? Uopste me zanima studiranje stomatologije u Becu i unapred se zahvaljujem na informacijama. :shock: :-D
 
cao svima,
studiram medicinu u becu pa ajd da doprinesem...
prvo placa se 370€ po semestru (ne placaju samo oni koji studiraju nesto na hauptuniju, a medicina i jos neke studije imaju sopstvene univerzitete)
drugo i jako bitno opet vezano samo za medicinu...od ove godine su uveli prijemni za sve, a zbog previse stranaca i pravilo da 70 % studenata mora imati austrijsko drzavljanstvo,25% iz EU i 5% iz ne EU zemalja...e sada ne znam tacno koliko se ljudi tu prima ,ali pitacu nekoga, jer sam ja uhvatila poslednji voz za stari plan i program znaci studiram kao kod nas ispit po ispit,a po tom novom programu imas samo jedan ispit godisnje!
slucajno sam imala cimerku koja je ove godine polozila taj prijemni...kazem nije nemoguce...e sada koliko dobro moras da znas jezik za taj prijemni stvarno en znam...ali svakako je bolje ako vec planiras da dodjes da u srbiji zavrsis neki kurs pa ovde posle nastavis...tako sam ja uradila bice ti mnogo lakse..imas naravno ljudi koji ovde pocinju od nule,znaci ne znaju ni n od nemackog,ali mnogo je lakse kada imas osnovu..
opeet kazem medicina je nesto posebno pa zbog tog prijemnog ti je i neophodno znanje jezika...
e da najbitnije ti ne rekoh...ovde je stomatolgija smer na medicini...znaci to je medizinische universität sa smerovima humanmedizin i zahnmedizin!
nadam se da sam ti malo pomogla...
naletecu ovih dana ponovo pa ako imas pitanja tu sam!
 

Back
Top