Koji Aparat

idol...

Domaćin
Banovan
Poruka
3.441
pOCECU DA SE BAVIM FOTOGRAFIJOM, PA ZATO PITAM:Koji aparat ima bolji odnos cena-performance .......
OVAJ:

NIKON / Coolpix4600 (KOJI SAM NASAO ZA 130 EVR.)
Canon_powershotA410_m.jpg





ILI OVAJ:CANON .
PowerShot A420 (ZA 115 EVROVA)
Coolpix4600_LP_m.jpg

dETALJNE SPECIFIKACIJE MOZETE NACI NA http://www.kilberg.co.yu/komponente/?p=browse&cat=1


PREPORUCITE MI NEKI DRUGI AKO MISLITE DA SU BOLJI (DO 130 EU. )
 
Ako mislis ozbiljno da e bavis fotografijom, bice ti potrebno nesto vise (i skuplje). Ja trenutno zalim sto sam dao pare za fuji s9500 a nisam jos malo sacekao i kupio DSLR. Ako zelis fotoaparat za porodicno fotografisanje i za hobi onda je Canon A620 sasvim ok.Za 130 e - tesko.
 
Ja pre svega ovo planiram da radim amaterski. Da li na onim sajtovima koje si naveo u ''zaradi fotografisajuci'' traze te cyber mashine ili iole kreativnosti? Zanima me zato sto hocu da posaljem moje radove i da dobijem profesionalnu ocenu, a ako budem bio uspesan, mozda i odvojim tu sumicu za to cudo.
 
:Idol::
''zaradi fotografisajuci''

Izvini, nemam običaj, ali bode oči. Fotografišući.

I lošiji aparat (uslovno rečeno), sa malo znanja i talenta te vodi do cilja. Dobar fotograf se ne postaje preko noći, kupovinom od 1000e.
Pričekaj sa skupom opremom, nju treba znati i iskoristiti.
 
Mozda i mozes nesto da napravis sa point and shoot aparatima koje si naveo gore, ali veoma tesko.
Jednostavno nisi konkurentan, posto ima mnogo vec uhodanih fotografa sa odlicnom opremom.
I jos jedna stvar.Ovi osnovni modeli nemaju manuelna podesavanja, tj ti kliknes, aparat izmeri prosecnu osvetljenost i uslika.Nema tu nekog posebnog prostora za napredak.Jedino mozes da vezbas kompoziciju i slicno. Ako imas love mozda bi mogao da pocnes sa nekim tzv. prosumerom (fuji s9500,
S1), tu imas sanse ako si snalazljiv da napravis neku zaradu na stock sajtovima.
 
Izvini, nemam običaj, ali bode oči. Fotografišući.
ja napravih gramaticku gresku!?
To je verovatno posledica moje neispavanosti i cinjenice da ustajem u pola sedam..verovatno.... sigurno........ sigurno je to .dadada sto posto....
,ne razmisljaj u pocetku o velikim ciljevima .
Objvljivanje mojih buducih fotografija na sajtu za njihovu prodaju nije veliki cilj, nego, ko sto sam vec rekao, meni toliko potreban pocetnicki potstrek (neverovatno bi mi imponovalo kada bih saznao da moje fotke neko kupuje zar ne).

Ta umetnost me vec dugo zanima. Pored crtanja, bavljenje fotografijom mi, u stvari, bi mi bila veoma vazna delatnost (posto bi trebalo da dobijem stipendiju, kupio bih tu neku najjednstavniju opremu).

Jednostavno nisi konkurentan, posto ima mnogo vec uhodanih fotografa sa odlicnom opremom.
da to cesto cujem. Isto kao kad je bilo to neko logitech takmicenje. ''ma daj bre, neces ti nista da osvojis. Ne znas da radis ni u flasu ni drugim programima takvog tipa'' govorili su mi. Asli evo sada drzim svoj logitech harmony koji sam osvojio kao nagradu za osvojeno 14 mesto. Svi iznadf i ispod mene su imali te flash prezentacije, videosnimke, 3d projekcije, samo sam ja imao jednu cetvrtasti JPEG radjen u corel photopaint-u. Da nije bilo onih vec pomenutih govora, ja bih se mozda vise trudio i mozda bih osvoio nako vise mesto.

naravoucenije: kreativnost ipak ima visu cenu od mogucnsti
(nisam siguran da sam ovo lepo srocio, mrzi me da mislim)
 
:Idol::
Jos jedna greskica. Podstrek.
Ovi aparati koje si naveo imaju 4 mpix, a to je minimum koje vecina ovih sajtova prima.
Mozda se nismo razumeli, ja ne kazem da ovi aparati i umetnicki osecaj ne stvaraju velika dela u UMETNOSTI, ali stock fotografija je nesto drugo.Tu je potrebna pre svega tehnicka preciznost i kvalitet, odsustvo shuma na fotografijama, kristalno jasan fokus. Potrebno je konstantno praviti fotografije dobrog tehnickog kvaliteta.Nisam ni mislio da dajem savete o umetnickoj fotografiji jer iskreno nemam pojma o tome.To je druga stvar.
 
slobce:
Pa recimo 10X suma koju si ti naveo.
Da dodam skromno Slobcce Zaista si u pravu. jedno 10X puta nevadena suma. Dodao bih najmanje. Ako k tome dodamo barem 3 vrste dobrih objektiva koja su potrebna savko ko se ozbiljo bavi fotografijom, pa stalak, pa dobar blic, memorija koja nije nimalo jeftina... To je cifra jedno dobrog polovnog uvezenog stranca kod nas. Ko ne veruje, verovace kad pocne da se bavi fotografijom. Pozdrav svima.
 
To su sajtovi sa ponudom fotki potrebnih ljudima koji prave razne radove koji zahtevaju upotrebu fotografija!Cova jednostavno nema odgovarajucu fotku,dodje potrazi,plati,skine i upotrebi a tebi deo tih para!
Sto vise takvih cova koji skidaju(ili zamisli gomila svih tih cova koji na dugme download mahnito klikcu 1000 puta u sekundi par minuta ihhhiiiiii ala sanjamo) to vise tebi parica.
 
:Idol::
KOLIKO BI KOSTO NEKI KOJI ZADOVOLJAVA TO OZBILJNO BAVLJENJE FOTOGRAFIJOM

Moja preporuka je da za početak uzmeš neki aparat iz serije Ultra Zoom.
Evo ti nekih od boljih, a ti se odluči prema ceni (200-500 €) ili afinitetu...
Canon: S2iS, S3iS, A700;
Fuji Fine Pix: S5200, S6000, S9000;
Kodak: Z650, Z740;
Panasonic DMC-FZ;
Sony DSC-H2, DSC-H5;
Neke opšte karakteristike: Zoom 5x-12x, 5-8 MP, Kartice i formati - razni...
 

Back
Top