Avatari - zasto???

Dovla

Elita
Poruka
16.644
Zasto se ovde neretko pojavljuju avatari koji za cilj imaju promociju i podsticanje na koriscenje i konzumiranje laksih i tezih droga?

Smatram da bi to mozda trebalo da se uvede i kao stavka u pravilniku foruma.

Ovde konkretno aludiram na to kako ustvari uticu avatari na nas. Avatar primetimo eventualno kada ga neko promeni i tada ga stvarno PRIMETIMO, dok u svim ostalim situacijama ga uglavnom ne primecujemo, ali nam se urezuje u podsvest i to moze da dovede do fatalnih posledica, narocito imajuci u vidu da se ovde pojavljuju tinejdzeri znaci osobe od 13-19 god koje u tom periodu i treba da se formiraju kao licnosti...

Ovde ne bih ulazio sad u raspravu konkretno o drogama, vec zelim da cujem sta vi mislite o tome i da eventualno prosledimo nadleznima apel da se ovaj problem adekvatno resi.
 
znas kako,mislim ok,nije to u redu,ali mislim da ni na koga avatar ne moze da utice........onaj ko to dozvoli je blago receno nenormalan.........ako u stvarnom zivotu ne poprimas bilo kakav uticaj,mislim da je avatar u tom slucaju totalno bezopasan..........a i uglavnom svi shvate da su stosevi u pitanju ;)
 
@nensy
Tvoj avatar me je samo podsetio da otvorim ovu temu jer dugo razmisljam da je otvorim (dakle i pre nego sto si ti stavila svoj) jer sam primetio da dosta clanova ima slicne avatare... Takodje, nije bitno cemu TEBI sluzi taj avatar vec kako on ZAISTA utice na ostale ;)
 
Lucky girl:
znas kako,mislim ok,nije to u redu,ali mislim da ni na koga avatar ne moze da utice........onaj ko to dozvoli je blago receno nenormalan.........ako u stvarnom zivotu ne poprimas bilo kakav uticaj,mislim da je avatar u tom slucaju totalno bezopasan..........a i uglavnom svi shvate da su stosevi u pitanju ;)
Ok je to za nas matore... ali vrlo dobro je poznato da su tinejdzeri (oni pravi 13-16god) najpovodljivija starosna kategorija i najlakse se predaju stranom uticaju ;)
 
ma znala sam da te je moj avatar podsetio...
mada ja nisam primetila avatare sa slichnom "tematikom"...
mada ne veryjem da je dotle doshlo da sad nekog moj avatar podstakne da se drogira :?
mislim da postoje mnogo vece i bitnije stvari koje mlade podstichy na korishcenje droga od obichnog avatara... ;)
 
bojan86:
nensy narkomancica :lol:

slazem se sa Dovlom....ali opet.....99% tih sto stavljaju takve avatare nikad nisu to ni probali nego cisto ono...da se budu "face" :-D nensy ne mislim na tebe
Nista ja nisam rekao za ljude koji stavljaju takve avatare vec kako oni uticu na druge...

nensy4ever:
ma znala sam da te je moj avatar podsetio...
mada ja nisam primetila avatare sa slichnom "tematikom"...
mada ne veryjem da je dotle doshlo da sad nekog moj avatar podstakne da se drogira :?
mislim da postoje mnogo vece i bitnije stvari koje mlade podstichy na korishcenje droga od obichnog avatara... ;)

Ima ih dosta ;)
Ne kazem da ce tvoj avatar podstaci nekog direktno da pocne da se drogira, ali kad dodje na jedan podforum pa vidi nesto tako, pa na drugi pa na treci itd onda on stice utisak da je to ok... i mozda nece probati narednih godinu dve pet deset ali kad dodje u priliku da proba imace u podsvesti da je to ok i probace a onda je u vecini slucajeva sve vec gotovo ;)

Da se razumemo ne kazem ja da su avatari jedina stvar koja lose utice postoji tu naravno jos gomila drugih i jacih uticaja na mlade, ali ovde imamo konkretno ovaj slucaj ;)
 

Back
Top