Betty

Elita
Poruka
21.481
...na papiru i na internet - čaršafu, čitate li ta dela?
Ja sam ponekad fascinirana STILOM i ENERGIJOM koja tako (i čini mi se, samo tako :roll: ) može da dođe do izražaja.
Eto, umesto da moderišu, ovi ljudi imaju blogove...
Govorim, naravno, o bliskom dodiru sa artizmom. :) Ali nije loše ni ono iz dnevnih novina,....valjda...čitate li dakle KOLUMNE?
Uvodnike, pozdravna slova, komentare....
 
Čitam redovno Teofila Pančića i Ljubomira Živkova u Vremenu. Ostalo ne, iako postoji prava inflacija kolumni i kolumnista, a blogove da i ne spominjemo. Svako misli da ima nešto pametno da kaže.
 
Čitam, jesu stilske vežbe, zbog toga, kolumne ljudi koji nisu erudite brzo demistifikuju samog autora. Jasno je svima - bili bi d o b r i pisci, a ovako su samo su gordi kolumnisti..
Još kada bi ljudi znali koliko se po redakcijama muče sa redigovanjem pisanija pojedinih.. Jbga, tezga je tezga, nekima mozak ne radi ni jednom nedeljno ..
 
Nisam sigurrna d aje dilema tako jednostavna - posaci ILI novinar. U kolumni čovek ima mesta za STAV. U romanima ili reportažama nema u toj meri i na takav (eksplicitan) način. A kolumne Ljubodraga Stojadinovića možeš da čitaš kao Domanovića. Da je stari Radoje nekad i ps'o za novine, pisao bi TAKO. A to ne da je nešto - to je mnogo za jedne novine!

http://www.politika.co.yu/detaljno.php?nid=8209
 
Dobar kolumnista, dakle onaj koji ima stav po raznim pitanjima je svestran, nije vojno - politički komentator:lol: ali i o tome može da piše, ističuči na primer konext građ. društva, ili levice, ili desnice, kako je već opredeljen..ili NIJE opredeljen. Ali, može da piše i o filmu, fudbalu, pozorištu, muzici, establišmentu, književnosti..O SVEMU..pritom je duhovit, zabavan, istinit do jaja, sve je to gledao, doživeo, on bi o tome pisao za sebe, kao belešku na određeni događaj, jer to i jeste kolumna, i sve je to LIČNO, ništa ZA nekoga..
Jedan to sve ume - Tirnanić. Sredinom 90ih postojao je u Danas-u jedan sjajan kolumnista, ali je izgleda emigrirao, prepoznao bih ga ..
 
Kolumne da, ali ne i v-p komentare ex službenika vojske, načelnika službe za informisanje... :p
Komentar i kolumna, doduše, počinju istim slovom ali, da baba ima to početno slovo, išla bi ulicom kao Hi-Teach deda..
 
http://www.6yka.com/do/da,344
http://82.117.206.28/web71.nsf/c81834ee0c7f1996c12570c40046d590/cb667c58e0126f22c12570c4005cd88e?OpenDocument

http://www.profil.co.yu/prikazitekst.asp?Tekst=62

tirke1_inline.jpg



aLe, aLEeee...Tirke, care :lol:
 
Betty:
..čitate li dakle KOLUMNE?
Uvodnike, pozdravna slova, komentare....
to je bilo pitanje.

So...ko još voli stav pored uobičajenih informacija? :)

mene je do suza nasmejao (mogu da probam da nađem) tekst D. Žarkovića od proletos. Zvao se "48 sati sahrana" :lol: Šta mislite zašto :lol:
 
Pa, dobila si primer šta je to kolumna i da komentaror nije novinski pisac, ma kolio se trudio da to postane..
Exemplar dobrog kolumniste, i kako se lebac mesi "u koloni" je Tirke. Da ne postoje kolumne, on bi ih izmislio. Zanimljiv je Žarković, gl.čovek nedeljnika koji piše kolumne za druge novine, i uz to je savršen bizMismen...
 
yoy, nemoj me terati da budem onaj tip udav-moderatora koji će ići iza svakog posta i govoriti "hvala što ste postovali i na taj način doprineli temi, očekujemo da i dalje učestvujete" :)
ma nemam pojma....da je D. Ž. bizMismen? :P
 
To što si ti moderator mene zabole uho, iskreno, ja to nisam ni primetio..
Jako mi žao što moraš da slušaš instrukcije nadležnih i budeš ljubazna prema korisnicima, i to sve volonterski... :lol:
Takođe, ako postaviš temu, onda i razmisli šta se pod istom podrazumeva, kao i vođenje diskusije, pogotivu ako v - p komentarora ubrajaš u kolumnistu ...

Vidiš, da bi mišljenje bilo slobodno, moraš da imaš otklon i nezavisnost da kažeš ono što ZAISTA misliš, zato super uspešan biznismen, pravi poslovni čovek (jedan od najjačih u gradu) kao D.Ž. nije meni uvek reper za svoje iskaze, ali je super novinar kada to radi, takođe jedan od najboljih :p
 

Back
Top