Dresura pasa

Imam problem sa uvezbavanjem psa za ovu komandu. Inace zna da reaguje na mnoge druge ( sedi, lezi, mrtav, skoci, hop, dodji.. ) . U stvari izgleda da je problem samo u meni i njemu jer na sestrinu komandu DONESI reaguje ! Verovatno sam ga zaplasio kad sam se nervirao poodavno i on je to zapamtio. Nema sanse da odreaguje - iako znam da zna komandu. Sta da radim ?
 
Pre nego što uopšte skoči, kad ga vidiš da razmišlja o tome, odlučno mu zabrani. Sama odaberi komandu, lično, preferiram NE! I jako je bitno da ono što im komandujemo, stvarno i mislimo, gledala sam jednom drogiranog čoveka sa psom, pas ga uopšte ne primećuje jer ovaj "ne zrači nikakvom energijom", što kaže CM šaptač psima.
 
E ovako,pre dve godine sam usvojila mesanca labradora i danskog pticara.Ali najvise lici na labradora.Zivi u dvoristu,na otvorenom ( naravno ) i u dvoristu slusa sve komande (sedi,lezi,uz nogu...) i odaziva se na ime,ali kad krenemo u setnju ponasa se potpuno drugacije.Niti se odaziva na ime,ne slusa i ponasa se kao veoma ne poslusan pas,dok je u dvoristu dobra.
Obavili smo sterilizaciju pre 6 dana i vec se skoro skroz oporavila.
Ima li neko savete za popravljanje njenog slusanja van dvorista?
 
pozdrav svima imam malinoa starog 4 meseca i pokusavam da ga naucim neke osnovne stvari
pa me interesuje sta je najbolje koristiti kao nagradu kada poslusa i odradi dobro ono sto se trazi
od njega, hvala
 

Back
Top