Dresura pasa

Pozdrav! :bye:Ja svakog dana gledam jednu emisiju o dresiranju pasa,pa sam puno toga naucila. :mrgreen: Emisija se zove Saptac psima,ako nekog interesuje...:super: Psi su nasi odani prijatelji,ali im treba pravi vodja.Ako je neko dobio psa na poklon,to nije obicni poklion. :mrgreen: Prema psu se treba ponasati kao da ste mu vi vodja.Ako razmisljate Ovo je prelep poklon,a ne Ja cu mu biti vodja,ne mozete imati glavnu ulogu... :D Dakle...kada trenirate sebe,trenirate i psa.Dresura ne moze poceti dok niste sasvim sigurni i odlucni.Ne mojte nauciti vaseg psa losim navikama! :hahaha: ipak nase ponasanje i osecanja JAKOOO uticu na naseg psa. :bye: SRECNOOO! :bye:

Aj' majke ti, pročitaj koji post iznad, o čemu mi drobimo stranama unazad?!
 
Cao...
Imam dva psa Bubicu (mama) i Alfa (njeno stene od 6 meseci koje smo zadrzali) i veeeliki problem:(
Pa da počnem...pse držimo u velikom dvorištu u kojem su non-stop pušteni.Ne moram da napominjem da sa lepšim vremenom koje dolazi,dolazi i sve više cveća u naše dvorište.E sad,cveće ni ne dočeka da bude posađeno jer ga Alf odmah dohvati i razvuče po dvorištu :per:
Jasno mi je da su štenci vragolani i da imaju svojih faza grickanja i pravljenja nereda ali kod Alfa ništa ne pomaže.Kada je Bubica bila mala i ona je pravila štete ali kada smo je kaznili par puta,ubrzo je prestala.Ona je razvlačila papuče po dvorištu i kada bi je uhvatili na delu,dobila bi njome malo po dupetu i bilo joj je jasno da je pogrešila.Ona je nekako SVATALA da je napravila grešku.
Problem je što Alf ništa NESHVATA...možemo ga grditi do mile volje ali će i dalje terati po svom...kako posadim cveće on ga tako počupa.
Meni je to jedini problem sa njim ali je jako velik sa obzirom da u SVOM dvorištu,moram da živim po NJEGOVIM pravilima.
Ako ste imali sličnog iskustva,molim da mi pomognete da rešim Alfovu ružnu naviku.
 
Cao...
Imam dva psa Bubicu (mama) i Alfa (njeno stene od 6 meseci koje smo zadrzali) i veeeliki problem:(
Pa da počnem...pse držimo u velikom dvorištu u kojem su non-stop pušteni.Ne moram da napominjem da sa lepšim vremenom koje dolazi,dolazi i sve više cveća u naše dvorište.E sad,cveće ni ne dočeka da bude posađeno jer ga Alf odmah dohvati i razvuče po dvorištu :per:
Jasno mi je da su štenci vragolani i da imaju svojih faza grickanja i pravljenja nereda ali kod Alfa ništa ne pomaže.Kada je Bubica bila mala i ona je pravila štete ali kada smo je kaznili par puta,ubrzo je prestala.Ona je razvlačila papuče po dvorištu i kada bi je uhvatili na delu,dobila bi njome malo po dupetu i bilo joj je jasno da je pogrešila.Ona je nekako SVATALA da je napravila grešku.
Problem je što Alf ništa NESHVATA...možemo ga grditi do mile volje ali će i dalje terati po svom...kako posadim cveće on ga tako počupa.
Meni je to jedini problem sa njim ali je jako velik sa obzirom da u SVOM dvorištu,moram da živim po NJEGOVIM pravilima.
Ako ste imali sličnog iskustva,molim da mi pomognete da rešim Alfovu ružnu naviku.

Mislim da je Alf suviše mali da bi očekivala od njega da shvati sve što mu pokazuješ. Ne kažem da neki psi ne shvataju, ali ima nekih pasa koji su jednostavno suviše veseli kao štenci da bi nešto poslušali.
Po meni treba da se trudiš, da ga grdiš, ignorišeš, kazniš, kada tako nešto uradi, ali i da imaš strpljenja - jer ipak ima svega 6 meseci. Vremenom će shvatiti - a jednu sezonu (ili pola sezone) možeš da imaš i preoranu baštu.
 
Pozdrav svima.
Imam psa zlatnog retrivera koji je star evo vec 4 godine i lud je ko struja. :D Imam dva problema s njim... Prvi je taj sto svakog gosta koji dodje hvata za nogu i ... :D Meni to ne radi jer zna da ne sme, ali one koje ne poznaje istog momenta. Drugi je taj sto me slusa dok nema nikog, slusa komande ali kada je tu neko ili kada na ulici prolazi neki drugi pas nema ni P od poslusnosti, uopste ne obraca paznju. U tim situacijama jedino dolazi (i to se premislja) kad izgovorim ime mace koja je uginula. Da li neko zna kako da resim ove probleme?
 
Pozdrav svima.
Imam psa zlatnog retrivera koji je star evo vec 4 godine i lud je ko struja. :D Imam dva problema s njim... Prvi je taj sto svakog gosta koji dodje hvata za nogu i ... :D Meni to ne radi jer zna da ne sme, ali one koje ne poznaje istog momenta. Drugi je taj sto me slusa dok nema nikog, slusa komande ali kada je tu neko ili kada na ulici prolazi neki drugi pas nema ni P od poslusnosti, uopste ne obraca paznju. U tim situacijama jedino dolazi (i to se premislja) kad izgovorim ime mace koja je uginula. Da li neko zna kako da resim ove probleme?

Pozdrav,

prvo moras psa nauciti da OBRACA PAZNJU na tebe. Vezbaj kod kuce i kada ti neko dodje, znachi kada ima nekih ometajucih faktora, da dolazi na poziv i obavezno ga nagradi nekom poslasticom kada god poslusha, ako ne poslusha, mirno idi do njega, bez rechi, protresi ga za vrat i dovedi kod sebe. Kada kod kuce to uvezbate, vezbajte napolju, utvrdi apsolutnu poslushnost prvo kada ste sami a kasnije i u drustvu drugih pasa i ljudi. Najlakse ti je da mu u pochetku stavish duzi povodac kada dodju psi, pozovesh ga, ako dodje super, odmah nagrada! ako ne povuci povodac i tako dovedi psa do sebe. Budi jako uporan, jer pas ima vec 4 godine, vezbaj svakoga dana, nema scenarija u kojem cesh reci "nema veze sada nije poslushao" i da mu predjesh preko toga. Chak i osnovna dresura zahteva dosta truda i chelichne zivce :)

Bez dranja na psa ako nece da dodje.

Isto tako mozesh da zamolish nekoga da ti pomogne, da drzi povodac tvog psa, a ti odesh jendno 10-15 metara dalje i zovesh ga, ako nije zainteresovan, neka ga ta osoba malo "uplashi" blago ga bocne u rebra ili tako nesto (pod uslovom da pas nije ujedljiv) ako krene da vuche ka tebi, neka sacheka par sekundi i onda ga pusti. Trebalo bi da pas dotrchi kod tebe i ti mu se jako obradujesh, dash mu hranu, mazenje, igrachku, shta god, ali mora da bude zurka :D i da njemu to bude neshto fenomenalno.

Ne ochekuj da sve bude resheno za par dana, potrajace verovatno mesecima dok ne usavrshi.

Ono za hvatanje za nogu tvojih gostiju, to ne razumem, da li ih grize? rezi? igra se sa njihovim nogavicama ili shta tachno? Nemoj to dozvoljavati, koriguj ga odmah i uvek, ili mu stavi davilicu i povodac i kada to krene da radi, odmah ga cimni (korekcija) ili ako to ne zelish, onda pokushaj da mu kazesh NE kada god naslutish da ce da krene na nechiju nogu, i dovedi ga kod sebe i nateraj ga da tu i ostane.

Da dodam josh, ako mislish da ti ne ide, poseti neki klub za obuku pasa, odradite osnovni kurs, pomoci ce i tebi i psu.
 
Poslednja izmena:
Ako naskače na nogu ne zamišlja da je noga ženka :) to je stvar dominacije, ista stvar se dešava i kada mužjak naskače drugog mužjaka, on poručuje da je jači.
Nemoj dozvoliti takvo ponašanje, to je možda smešno, ali uzrok takvog ponašanja nije. Obavezno skloni psa ako uhvati nečiju nogu i oštro NE! Ista stvar ako to radi psima, nemoj dozvoliti da tvoj pas naskače drugog mužjaka (ali ni obratno).
 
Pozdrav drustvo, interesuje me , jel neko od vas imao iskustva sa elektricnom ogrlicom?

E, znas da i ja razmisljam o tome, imam komsiju kleptomana-trovaca, pa mi treba sigurna opcija protiv hrane van cinije, ali Donamileva kaze da je njena Dona uvek umela da provali je li obicna ili elektricna i u skladu s tim se i ponasala.
 
Pa znas sta, ajd i da mu tolerisem to sto se pravi gluv kad ga pozovem da dodje, ali ne mogu da predjem preko toga sto jede bukvalno sve na sta naidje. Vec se trovao i jedva preziveo, od tad sam paranoicna. U stanju je da pojede sva govna koja u parku nadje (iskljucivo macija i ljudska), masne kese, zireve, crkotine itd.
Probali smo i sa ljutim papricicama i svim i svacim , jednostavno NE DELUJE.Ajde da razumem mladost-ludost, ali to je vec matori konj od 5 i kusur godina. Ogrlica je poslednja sansa, pa makar je stalno nosio, sta da mu radim kad ne moze drugacije.
 
Ja imam iskustva sa tim. Moj dalmatinac je imao isti problem - sve je proždirao i trovao se... Imao je dve ipo godine kada smo konačno pronašli čoveka koji je znao da nam reši problem i to za samo 10 časova obuke gde sam ja bila vodič a on instruktor meni. Inače problemi su počeli kad je imao otprilike 4-5 meseci i za dve godine smo mi tragali za rešenjem i išli kod raznih dresera, čak i do nekih koji su imali svoju emisiju na TV-u i nije bilo rezultata. Pas je sve slušao na povodcu i poligonu ali kada dođem kući i izađem na Kej ili u park on sve po starom - beži i jede sveeee!!!
Za deset časova dresure i doslednog slušanja saveta trenera, mi smo problem u potpunosti otklonili. Tada još nismo imali ogrlicu već pomoću induktora i žice... psi definitivno mogu da nauče da razlikuju kad je mamac a kad je pravo đubre na ulici, ali doslednim vežbama i ponavljanjem IMA SJAJNIH REZULTATA. Naravno nije bio samo problem u psu, već najviše u nama i našem odnosu. Mi smo za tih 10 časova naučili kako da se ophodimo prema njemu i kako da adekvatno odgovorimo na njegove svakodnevne "provokacije". Samo da istaknem da smo posle pune dve godine muke sa njim, bili izuzetno motivisani i zaista smo slušali i primenjivali sve savete koje nam je trener davao.
Igrom slučaja to mi je posle postao muž. On i dan danas radi i obučava pse, sada ima i ogrlicu na raspolaganju. Naravno ova metoda je potrebna samo za neke pse i koliko god strašna izgledala, ja sam je prvo isprobala na sebi pre nego što sam dozvolila da se tako nešto primeni na mog psa i nije tako strašno kako nama u startu izgleda. Ako bih ja na pr. imala sada dvorište i pse u njemu slobodne, sasvim sigurno bih primenila struju i to u raznim situacijama, tako da budem sigurna da mi neće otrovati pse....
 
Uopste ne razumem kakva je to ogrlica.
Jel vas ne mrzi da mi objasnite :hvala:
Imam naravno psa-haskija i svakakve probleme.
Najveci je onaj sto nece da se vrati kada iz dvorista pobegne na ulicu :besna:
 
Pa znas sta, ajd i da mu tolerisem to sto se pravi gluv kad ga pozovem da dodje, ali ne mogu da predjem preko toga sto jede bukvalno sve na sta naidje. Vec se trovao i jedva preziveo, od tad sam paranoicna. U stanju je da pojede sva govna koja u parku nadje (iskljucivo macija i ljudska), masne kese, zireve, crkotine itd.
Probali smo i sa ljutim papricicama i svim i svacim , jednostavno NE DELUJE.Ajde da razumem mladost-ludost, ali to je vec matori konj od 5 i kusur godina. Ogrlica je poslednja sansa, pa makar je stalno nosio, sta da mu radim kad ne moze drugacije.

Isto je bilo i sa Gizmom, bezi, glodje kosku i gleda me u oci. Dobro, nije se nijednom otrovao ali smatram to cistom srecom i cinjenicom da sam dostavila Orki corpus delicti protiv u to vreme glavnih trovaca u gradu.

Ja imam iskustva sa tim. Moj dalmatinac je imao isti problem - sve je proždirao i trovao se... Imao je dve ipo godine kada smo konačno pronašli čoveka koji je znao da nam reši problem i to za samo 10 časova obuke gde sam ja bila vodič a on instruktor meni. Inače problemi su počeli kad je imao otprilike 4-5 meseci i za dve godine smo mi tragali za rešenjem i išli kod raznih dresera, čak i do nekih koji su imali svoju emisiju na TV-u i nije bilo rezultata. Pas je sve slušao na povodcu i poligonu ali kada dođem kući i izađem na Kej ili u park on sve po starom - beži i jede sveeee!!!
Za deset časova dresure i doslednog slušanja saveta trenera, mi smo problem u potpunosti otklonili. Tada još nismo imali ogrlicu već pomoću induktora i žice... psi definitivno mogu da nauče da razlikuju kad je mamac a kad je pravo đubre na ulici, ali doslednim vežbama i ponavljanjem IMA SJAJNIH REZULTATA. Naravno nije bio samo problem u psu, već najviše u nama i našem odnosu. Mi smo za tih 10 časova naučili kako da se ophodimo prema njemu i kako da adekvatno odgovorimo na njegove svakodnevne "provokacije". Samo da istaknem da smo posle pune dve godine muke sa njim, bili izuzetno motivisani i zaista smo slušali i primenjivali sve savete koje nam je trener davao.
Igrom slučaja to mi je posle postao muž. On i dan danas radi i obučava pse, sada ima i ogrlicu na raspolaganju. Naravno ova metoda je potrebna samo za neke pse i koliko god strašna izgledala, ja sam je prvo isprobala na sebi pre nego što sam dozvolila da se tako nešto primeni na mog psa i nije tako strašno kako nama u startu izgleda. Ako bih ja na pr. imala sada dvorište i pse u njemu slobodne, sasvim sigurno bih primenila struju i to u raznim situacijama, tako da budem sigurna da mi neće otrovati pse....

Upravo me to boldovano najvise brine. Taj je neka domaca verzija Sizara Milana? Eto ideje, mogla bih njega malo cesce da gledam ili da potrazim na sajtu, mozda i bude nesto o prozdrljivim djubretarima. :D

Uopste ne razumem kakva je to ogrlica.
Jel vas ne mrzi da mi objasnite :hvala:
Imam naravno psa-haskija i svakakve probleme.
Najveci je onaj sto nece da se vrati kada iz dvorista pobegne na ulicu :besna:

Ne sekiraj se, vecina haskija je takva. A to je ogrlica koja ima predajnik signala slican kao deciji autici, avioncici isl. na daljinsko upravljanje, samo vrlo prosta, kad pas pravi glupost, posaljes mu iz tog daljinca struju koja ga pecne taman toliko da se predomisli, asistent sa biologije na veterini Petar Sikimic je necim slicnim, samo sa gasovima posto su te elektricne u Britaniji zabranjene, oducio mesanca malamuta i vuka od vrebanja ovaca.
 
Ne sekiraj se, vecina haskija je takva. A to je ogrlica koja ima predajnik signala slican kao deciji autici, avioncici isl. na daljinsko upravljanje, samo vrlo prosta, kad pas pravi glupost, posaljes mu iz tog daljinca struju koja ga pecne taman toliko da se predomisli, asistent sa biologije na veterini Petar Sikimic je necim slicnim, samo sa gasovima posto su te elektricne u Britaniji zabranjene, oducio mesanca malamuta i vuka od vrebanja ovaca.
Hvala :)
 
Uopste ne razumem kakva je to ogrlica.
Jel vas ne mrzi da mi objasnite :hvala:
Imam naravno psa-haskija i svakakve probleme.
Najveci je onaj sto nece da se vrati kada iz dvorista pobegne na ulicu :besna:

mimi's mom je lepo objasnila, jedino što neke ogrlice imaju i zvučni signal tako da postoji mogućnost da se pas prvo upozori pa ako i onda ne posluša sledi "pec"
 
Ove sto sam ja videla da se prodaju, imaju signal na 200m razdaljine, a imaju vibraciju, zvucni signal i elektricni. U principu, procitala sam da se dugme za struju koristi samo par puta, jer pas brzo nauci da posle vibracije sledi peckanje. I videla sam da na limundu covek prodaje polovnu, 2-3 puta koristenu, a jos joj vazi garancija, za 4000din. Tako da je cena verovatno za koju hiljadu visa.
 
Ove sto sam ja videla da se prodaju, imaju signal na 200m razdaljine, a imaju vibraciju, zvucni signal i elektricni. U principu, procitala sam da se dugme za struju koristi samo par puta, jer pas brzo nauci da posle vibracije sledi peckanje. I videla sam da na limundu covek prodaje polovnu, 2-3 puta koristenu, a jos joj vazi garancija, za 4000din. Tako da je cena verovatno za koju hiljadu visa.
Hvala puno :hvala:
:)
 
OPREZ!
Nemojte se mnogo zaletati sa električnom ogrlicom jer se dešava da u rukama neprofesionalnog lica može da istraumira psa. Uobičajeno je da se sa psom prvo uradi poslušnost, bar neke komande da pas precizno zna šta se traži od njega, pa tek onda (za one tvrdoglave) sledi ogrlica.
I na početku sam napomenula da se ogrlica koristi samo za neke pse.
 

Back
Top