Dresura pasa

znas sta je najgore....te dve solucuje su mi vec duze vreme pred ocima..........ne znam, da sam na vidikovcu, lakse bih odlucio...ali sada....ne znam....

sto se tice puta u SM, najboljeg druga nisam video 2,5 meseca, otkad sam uzeo psa, iz naselja izlazim samo kada moram.....na svakih 2 sata sam zvao oca da vidim da li je aksel dobro, ne bih isao ali su me naterali....
 
zeenmc, мислим да уопште не треба да се осећаш увређеним! Није ми била намера да било кога овде вређам, али стани и размисли мало, можда ћеш схватити шта сам хтела да кажем?

Све што ћеш убудуће научити о дресури научићеш тако што ћеш бити присутан, да ли на полигону радећи са псом или са стране гледајући дресера - небитно! Ја сам пуно година провела на полигону и дружећи се са како са дресерима и слушајући и гледајући помно како они раде као и са одгајивачима .... да се разумемо - не може нико да каже да му нисам помогла како саветом тако и самом корекцијом на лицу места, далеко од тога да сам то наплаћивала. Али све има своје, па и цену, покушај то да разумеш. Као што и сам кажеш - пишеш неком неки рад, зашто би то радио џабе? Ајде учиниш једном, двапут, трипут, посебно пријатељу али да ли би имало смисла очекивати да оно што си улагао у себе дајеш свима џабе?

Пуно си питања постављао и видим да те то интересује али решење ти једно - правац полигон/дресер. Кад дође време за то. Гледај, посматрај, слушај ....
 
@zeenmc
Samo da pitam - da li zelis da ti pas zna osnovne komande, ono dodji, sedi, cekaj, stani, ili hoces kompletno da bude naucen svemu sto se da nauciti? Ako hoces ovo prvo, to mozes da naucis i preko neta, tj savetima, a za full dresuru ti ipak treba dreser.
 
pa osnovna obuka...za dalje sta ti znam,eto sad ima kurs poslusnosti na poligonu, pa mozda sledeci put odvedem i njega, sad me je zvao Mandara hteo da cuje kako je stenac, da li sam se ok snasao, trebalo bi u sredu da se vidimo ;-), pa cemo pricati o dresuri....
 
Dal neko moze da mi objasni kako da nauchim Belu (boxer, 1god) da chuwa kucu? Pored nje bi odneli i mene a ona bi samo maxala repom......... :lol:........
Ili da mi ostawi br nekog dresera pa da se dogorim sa njim.............
pozZz..........
 
Dal neko moze da mi objasni kako da nauchim Belu (boxer, 1god) da chuwa kucu? Pored nje bi odneli i mene a ona bi samo maxala repom......... :lol:........
Ili da mi ostawi br nekog dresera pa da se dogorim sa njim.............
pozZz..........

Sve sto se tice dresure mozes pitati na nasem forumu KSK Singidunum
http://singidunum-bg.info/forum/index.php
radimo sve vrste obuke pasa
 
Ali na koji nacin da ih kaznimo? Ja imam labradora od 10 meseci, jako je razmazen, pocela sam sa dresurom i na povodcu u dvoristu je sve ok, kad izadjemo napolje nije.. Ali problem je sto ne znam kako da mu stavim do znanja kad je nesto lose urado: da li da ga udarim? Juce mi je npr uhvatio ruku i grizao, ne znam da li je to znak igre ili je besan na mene, jako je komplikovan, ne znam sta da radim...:(((
 
Imam mopsa starog 7meseci i imam problem sto u kuci slusa{sedi, dodji, odaziva se na ima, cak i hop zna}, ali kad smo u setnji uopste ne reaguje niti na naredbe, niti na ime, pogotovo kad vidi drugog psa ili macku. Onda laje, trci prema psu i bez obzira sta ja kazem ne oreti paznju na mene. Probala sam i sa slatkisima za pse, ali je isto. Sta da radim?
 
kad pas piski ili kaki natopiti novine sa mokracom i staviti ***** na novine!!!a tu gde je obavio nuzdu treba sa se pospe sirce...te novine stavi negde gde oces da budu i daj psu da ih namirise!!!onda ce uvek traziti novine da bi obavljao nuzdu!!!!
 

Back
Top