Dresura pasa

Ja sam totalni amater,nemam predstavu kako izgleda ta davilica...imala sam i pre dzukce, i dobermana,i pekinezera..ali nikad takve probleme...klasika povodac i to je sva oprema...evo i slika "nenormalnih" dzukelica...
 
sta je ovo desno?neko rasno kerce?
ovaj prvi frik,,jaoj,vidi mu se u ocima sta radi..samo sto ne progovori
ista moja virsla.ali pljunuta!isti polozaj lica usiju otvorena usta a na celu pise-jurim decu,blamiram gazdaricu,lajem,rezim,ne slusam...
 
znala sam!ali znala sam!moze da jede u nedogled,nikad dosta i sve!ne bira..haha
drug mi ima zenku..koja je pored 6 dobermana s kojima s e igrala u dvoristu rascepala njihov dzak granula i sela ijela ,jela ,i nije joj bilo dobro..
 
Pre neku noc neki lopowi opljachkali moju komshinicu, a onda i zadnje dworishe moje bake, umesto da moja Bela chuwa kucu ona se lepo igrala sa njima, eto toliko o mom psu CHUWARU...
Mada bolje i to nego da je otruju da bi ukrali neku bushilicu i neki alat..
Srecica moja, je imache strah i trepet al za machke..
Xaxaxa :lol:
 
Mozda izgleda kao banalna stvar ali znam da ima nesto u tome. Imam dva macka, staforda i maltesku pudlu. Pudla je pronadnjena sa godinu dana, sa strasnim poremecajima i strahovima, traumama. Predpostavljamo da je pas bio maltretiran. Trebalo mi je oko 6-9 meseci rada i paznje da sredimo malo to i da se stekne neka rutina i medjusobno poverenje. Sto se tice neke osnovne kulture imao je, tipa vrsenje nuzde i nije pravi nikakve probleme. Ali ne sme da jede npr. moram da mu iseckam, sve ostale da izbacim napolje da bi se osilio da uzme da jede, o povodcu i setnji nije bilo govora, vristi kao da ga neko kolje. Jedva sam uspela to da resim.. Doduse samo voli mladjem macku da krade hranu jer su veliki ortaci.
Decko mi je alfa sto se hijerarhije tice, posle idem ja, ali ja sam najvise sa njima i najvise se mazim i igram a i hranim. Elem, pocelo je letos sa mojom papucom, maltezer je uzme (znam da nije staford jer bi od papuce ostali samo parcici po dvoristu) i nadjem je u dvoristu. Kaznim ga ali se opet desi, doduse nije cesto. Sinoc vidim da mi nema patike, pretrazim celo dvoriste mrak, ne vidim nema je nigde. Jutros ustanem krenem da trazim oko kuce, medjutim staford kao iz crtaca zabije glavu ispred vrata druge kuce u dvoristu koja nije zavrsena pa on i macke preko zime spavaju tu,pokazuje mi. Ja otvorim, on ode i pokaze mi gde je patika. Vidim starijeg macka kako lezi na njoj. Patika citava, netaknuta. Ne razumem u cemu je stos. Ne verujem da je staford jer vrlo dobro zna sta sme sta ne sme. Brdo obuce je u hodniku, samo moja se uzima. Ne znam da li ima neke veze sa ljubomorom, posto malo dajem prednost stafordu u mazenju, radi copora, da se zna da je on posle nas. Mali je strasno ljubomoran, ako neko mazi macke ili staforda odmah skace i on, ako ga iskulirate trazi u sekundi drugu osobu da se mazi. Na malu decu rezi. U dvoristu je kao frajer nevidjeni, cim je napolju manji je od makovog zrna, zenka bisona hoce da se igra sa njim, on se toliko prestravi da samo sto se na glavu nama ne popne. Ako neko ima slicno iskustvo ili moze da mi da neki savet... cisto da znam sta je u pitanju da bih mogla problem da regulisem.
 

Back
Top