vecita teznja ka sreci

Pazi koliko oko ovom Sakalu... :)...sve vidi covek...
Neke vrste lepote mogu da uzrokuju srecu, mislim, a mogu da uzrokuju i nesrecu...jbt, ovo , bre , mnogo siroka tema- daj nesto konkretno za pocetak...ne znam odakle da pocnem, a da ne pisem celu noc...a treba i da radim nesto veceras :)...
 
Ovo sam već napisao na jednom podforumu sa sličnom temom pa ću citirati sam sebe.
Sreća na, žalost ili sreću, ne zavisi od pameti.
Ljudi je nose u sebi i tu treba i da je traže.
Na žalost, mnogi traže sreću izvan sebe.
I često kada dobiju ono što su mislili da je uslov sreće, srećni su kraće vreme a onda to nestaje.
Izgovor je uvek da nedostaje nešto spolja.
Ili kada u spoljnjem svetu više nemaju opravdanja za svoje nezadovoljstvo, tvrde da su srećni i ako osećeju da tu nešto škripi.
Često ljudi jureći za "srećom" zaborave kako se biva srećan.
Možda je najbolje učiti od dece dok dete u vama niste nepovratno izgubili.
 
NaraYan:
Ma ja uvek pomislim da je neki tajni agent ili sl kadgod ugledam ovaj njegov avatar koji je [naravno] asociran sa nick-om... :-)

Bash deluje :)

Da znas da ti asocijacija na mestu... Sakal, Bond Sakal :lol: ...e, necu vise da razvodnjavam temu-izgleda da sam ja najneozbiljnija ovde...sutnuce me do kraja sa ovog podF. :)
 
Sreca je sama po sebi apsolutna kategorija, ideal kome moze samo da se tezi i stremi.
U toj teznji je sve, a ne u samoj sreci. Cak i ako je u datom trenutku "dosegnemo", to je samo tren, ona stalno izmice.
A ljudi ne mogu da nose u sebi srecu, vec radost. To su dva razlicita pojma. :-P
 
Sreca, sreca, radost!
Sreca, sreca, radost!

Nije mi jasna ova apsolutna kategorija,
a voleo bih da znam ima li merna jedinica za srecu?
@divlja
ne uzrujavaj se zbog mojih komentara.
Da nisi crnka mislio bih da si plavusa.
Nagovarao sam svoju zenu da promeni svoju boje kose (plavu) u tamniju,
ali sada vidim da to nema svrhe.
 
Ovaj muzjak nema druga posla,
dosadno mu je pa je zato na forumu
i bar da ozbiljno i pristojno piše postove on ovde usrećuje sebe "intelektualnom" onanijom i provociranjem drugih. Ovo bi najozbiljnije trebalo preispitati i kao metlicom ovakve i slične odstraniti sa foruma i zadržati nivo istog na visini koju zaslužuje, pa neka traži forume "dostojne" njegovom nivou komunikacije i "intelekta".
Mislim da će ovo usrećiti i obradovati mnoge članove ovoga foruma.
 
heheh..ko je njega dirao:D

eto meni si skroz simpai uglavnoim se slazem sa svim sto napise..ali mnogo je dosadno nekog stalno tapsati po ramenu;-)

topic>
lepo je rekao covek-sve je u nama, a pogotovo sreca...a i narocito radost:lol:

ah, radost zivljenja;-)
 
Mislim da bih pre stanje koje me obuzme kad dosegnem srecu kojoj sam stremila nazvala euforijom, a ono sto dodje posle - pa, opet srecom, al smirenijeg, uravnotezenog inteziteta...sta znam, tako je kod mene nekako...al, to i nije tema , bas...
 
Mene usrecuju sitnice...osmeh moje drage, cika i buka moje dece, lepo jutro...a "vrhunac" srece je bio kad sam dobio cerku...pa sina...i kad sam osvojio nju :) i naravno, uvek cu teziti da budem srecniji...svako to poima drugacije...kad bi me neko pitao jesi li srecan, zaista, rekao bih..Da, jesam.
 
Sreća je krajnje jednostvana i nije apsolutna tako da je besmisleno juriti za njom. Treba graditi pozitivan stav, zaodovljstvo, imati širi pogled na svet, biti zdrava ličnost, težiti lepim stvarima i emocijama, usavršavati sebe na svim poljima, ne biti sujetan i narcisoidan, pa će sreća sama po sebi doći:)
"Nesreća je što niko ne meri sreću po sebi i svojim potrebama, nego prema drugom i prema najsrećnijima." Dučić
I to ne samo za sreću već se merila drugih usvajaju i za svoj sopstveni život.
 

Back
Top