Trombocitopenija i posle nje

pozdrav svima na forumu>>>
i ja sam nazalost imao dodira sa ovom bolescu, i nadam se da necu nikad vise. sada imam 30 godina, a sve je pocelo u toku 2005 kada su se i javili i prvi simtomi hronicnog umora, neispavanosti, gubitka apetita... to je potrajalo par meseci, a zatim su se naglo pojavije petehije i tako je sve krenulo. u toku svog zivota imao sam ceste upale grla-gnojave angine. slab imunitet.
zatim hospitalizacija sa 16000 i kortikosteroidi ( urbazon i deksazon) , vrlo mi je cudno to sto uglavnom spominjete, meni nepoznate lekove. u roku od mesec dana sve je krenulo nabolje i izasao sam iz bolnice sa 58000. i terapija je potrajala jos 4-5 meseci uz blago smanjivanje doze. efekti lekova su bili vidljivi mnogo. uz uzasno suzdrzavanje od jela ipak sam dobio 7-8kg, ali posto su me lekovi "naduli u licu" licilo je kao da sam dodao nekih 20kg- totalno izoblicenje lica. desavalo se da me ljudi, komsije jednostavno neprepoznaju.
sledi ukidanje terapije i stabilizacija trombocita.
medjutim posle par meseci opet isto. petehije, hospitalizacija, broj trombocita verovali ili ne >>>> " 0 ". i tu su i ostali jos desetak dana, zatim odluka doktora o splenektomiji i to je to.
dan posle operacije broj se popeo na 260000, sledeci na 430000 sledeci 480000,>>530000 uplasio sam se da nece stati, medjutim telo je odreagovalo i spustio ih je na 430000 i tako su se moje muke sa tom bolescu okoncale. i evo posle tri godine jos uvek sam ovde, a moglo je svasta da se desi zbog visokog rizika od krvarenja zbog malog broja trombocita - i pre a narocito tokom operacije.
danas sam ok, odavno nisam kontrojisao krvnu sliku, osecam se kao zmaj koji nebljuje vatru, zivim umereno, hranim se laganom hranom, vese posna mesa, ribe, povrca i svezeg voca. nepijem i nepusim i bavim se umerenom fizickom aktivnoscu
nadam se da sam nekome bar malo pomogao podelivsi ovo nemilo iskustvo sa vama.
i jos nesto, zivot nosi svasta sa sobom, nemijte se predavati i mislite o buducnosti uvek, biti optimista je dokazani lek, zato glavu gore i samo hrabro jer zivot je samo jedan
 
dr:
Da li si imala tegobe za zelucem, gorusicu, smetnje nakon jela?
Ako si ih imala, i pri tome je nadjen Helicobacter onda definitivno treba da se uradi eradikacija Helicobacter.
Prema tome ne pristupaj tome kao da je napravljen neka velika greska, to sto si ispila terapiju protiv Helicobactera nece da skodi.

A sto se tice izreke Duska Radovica, ne bih se slozila sa tobom.
Ljudi se nekada previse fokusiraju na svoje probleme, ne prihvataju neke stvari u zivotu, ne pristupaju im na pravi nacin i to ih vodi u krajnost, ne razmisljaju ni ocemu drugom do o vrednostima svojih laboratorija ili o tome sta znaci svaki parametar koji stoji u izvestaju lekara...

Treba biti umeren u svemu pa i u tome gde se trazi resenje.
Na forumu se moze dobiti savet , resenje se trazi u realnom svetu, ne u virtuelnom.
Nisam imala nikakve tegobe niti kakve smetnje!
Kod mene nije slucaj da se fokusiram na svoj problem sa trombocitopenijom,imam dvoje decice imam divan posao dobrog muza i svasta preduzimamo skupa tako da to nije moja cela preokupacija ali zapravo kad neko ima neki problem nesto nije u redu naravno da ce se svako od nas potruditi da nekako resi! A ti predpostavljam nemas nikakvih problema pa pametujes nama koji ih imamo!
 
Dragi moji, bacio sam pogled na nekoliko vaši priča. Želim vam ukratko reći da sam prošao gotovo sve o čemu se ovdje priča, osim tzv. splenektomije (odstranjivanje slezene). Nakon dvije pune godine muke sa lijekovima i vrhunskim doktorima, završih ponovo u bolnici i tada sam pitao doktora što mi preostaje: on je rekao 3 stvari: 1. nastaviti isto liječenje 2. splenektomija i 3. biti pokusni kunić za novi lijek. Ja sam odustao od svega jer sam na TV-u čuo za baku koja je izliječila sebi i mnogim drugim ljudima trombocitoprniu (ITP). Evo ona mi je jedina rekla - Marko ako budeš ovo uzimao izlječit ćeš se - I TAKO JE BILO JA SAM SADA ZDRAV (prošlo je gotovo 5 godina) - a 2 puta sam bio u bolnici sa gotovo 0 trombocita.

Evo dragi moji nemojte ići na nikakve operacije jer se ova bolest može izliječit prirodnim putem - ovo je sigurno ja sam isprobao na svojoj koži kao i mnogi drugi. Osnova za lijek je guščja mast - "terapija" traje 6 mjeseci.

Evo volio bih da mi povjerujete, jer ukoliko mi povjerujete zasigurno ćete ozdraviti- lijek je besplatan.

Slobodno me kontaktirajte na moj e-mail : marko.kovacevic@zd.t-com.hr
 
zdravo Dunja!ja se trenutno lecim od trombocitopenije (Idiopatske tromboc.-nepoznatog uzroka)+su mi nasli neke Adeno viruse i Helicobacter u zelucu pa kazu da mozda i to uzrokuje pa sam pila i antibiotike ,prvo su me lecili Urbazonom a zatim sam presla na Pronizon i za mesec dana su uspeli da mi sa 25 hiljada dignu na 98 s tim da sam u tih mesec dana imala stalne oscilacije gore dole.Ja sam negde od druge nedelje pocela da pijem aloju i mislim da mi je samo bolje od nje al si me ti sad pretrasila.Interesuje koja je tvoja bia dijagnoza i sta podrazumevas pod tim da nisi podnosila Pronizon?Nisi reagovala na njega ili?Cime su te onda lecili 3 godine?Jesu li ti nasli neku drugu sistemsku ili autoimunu bolest?Kakve si imala simptome kad si shvatila da si bolesna?Gde si bila lecena?Koliko cesto imas kontrole?Bila bih ti zahvalna da mi odgovoris! :)
ZDRAVO VESNA MOJ SIN JE PRIJE 4 MJESECA OBOLIO OD IDIOPETSKE TROMBOCITOPENIJE PURPURA.ON IMA 6 GODINA TROMBOCITI SU MU BILI2.KORISTIO JE SVE MOGUCE TERAPIJE ALI NISTA.OD PRONIZONA,URBAZONA,DEXTAMETAZONA I IMUNOGOBLINA ALI NISTA.NA KRAJU JE URADJENA I SPLENEKTOMIJA,IZVADILI SU MU SLEZENU.NAKON 4 MJESECA LIJECENJA NA PEDIJATRIJSKOJ KLINICAI U SARAJEVU ODPUSTANI SMO KUCI ALI VRIJEDNOST TROMBOCITA NIJE JOS U GRANICAMA NORMALE.NJIHOVA VRIJEDNOST KRECE SE OD20.000-50.0000.MEDJUTIM DOKTORI NE SAVJETUJU ALOJU NAROCITO JER JE RIJEC O DJETETU.DA LI ZNAS ILI SI KORISTILA JOS NESTO STO SE TICE ALTERNATIVE.HVALA
.
 
Pozdrav svima!
Sad tek vidim da je od mog prethodnog javljanja proslo pune dve godine...Vreme bas leti.;)
Tada mi je dijagnostikovana autoimuna trombocitopenija...s obzirom da apsolutno nikakav drugi uzrok nije mogao biti pronadjen. Preko ultrazvuka abdomena, trazenja helico bakterije, hepatitisa...do sternalne punkcije... ni jedan rezultat nije ukazivao ni na kakav problem. Takodje, nije mi prepisana ni terapija. Osim trombocita koji, sada vec tri godine, ne prelaze 50 000, i modrica koje se javljaju dosta retko, ja zaista nemam nikakvih tegoba. Nemam krvarenja iz nosa, koagulacija mi je dobra...cak nisam primetila ni pad imuniteta... Naime, od kad mi je trombocitopenija otkrivena, mislim da nisam dobila ni sezonsku prehladu.:D
Mogu reci da sam ovu moju boljku protekle dve godine, od kad je stigao rezultat punkcije, koji me je navise brinuo... svesno ignorisala. Ne diram ja nju-ne dira ni ona mene. Isla sam na povremene kontrole krvi, samoinicijativno... ali kada bih videla da brojka ne pada ispod 45 000, bila bih sasvim zadovoljna. Sada mi predstoji jedna manja hirurska intervencija, pa sutra idem da se konsultujem sa svojim hematologom oko toga. Valjda me se jos seca...
Verovatno nisam pacijent za uzor, i ne preporucujem nikome da sledi moj primer (neodlazenja na redovne kontrole)... ali sam valjda imala potrebu sebi da dokazem da se sa ovakvom dijagnozom moze voditi normalan zivot, bez neprekidnih strahovanja...
Sutra idem kod hematologa, pa vam se javljam...
Drzite mi fige da se ovaj moj pozitivan stav ispostavi da je delotvorna terapija...a ne glupost kojom sam sebe dovela u jos veci problem...:confused:

Pozdrav!
 
Hello!!! :D

Javljam se na raport! Kontrola je prosla bolje od ocekivanog...nikakva dodatna krvoprolica nisu potrebna...a ni punkcija!:worth:
Ja sam odmah, s' vrata, rekla da me nije bilo tako dugo jer se ja UOPSTE ne osecam bolesno...a doktor je potvrdio i rekao "pa, u sustini...vi to i niste.":super:
Pre operacije zuba (vadjenje umnjaka je u pitanju, hiruskim putem, jer uopste nije izbio)...treba da uzimam terapiju par dana, da mi trombocite popnu bar na 90 000...i to je sve. S terapijom prestajem dva dana nakon zahvata. E, da...i rekao je da na redovne kontrole pokusam da dolazim bar na svakih 6 meseci. Pa...pokusacu!:D

Eto...mislite pozitivno, izgleda da pali!;)
 
Ja bolujem od hronične trombocitopenije od 1999 godine, uzimao sam pronison, folan i ranisan. Kao alternativu sam uzimao aloju sa borovnicom koja je povoljno uticala na poboljšanje stanja ali distribucija više ne postoji u Srbiji. Ali svima koji boluju od trombocitopenije bih preporučio da probaju sa tečnim kiseonikom ili nonijem. Za više informacija me kontaktirajte privatnim porukama.
 
Poštovanje draga Nata 24 evo teka sada vas nalazim na ovom forumu i molim vas da na mi da mi kažete da li vam je pomogao noni ili sok od bobica bagre zove , jer i moja kćer 7 godina ima autoimunu trombocitopeniju i evo već 13 mjeseci se borimo sa time trombociti su joj od 12 -40 a ponekad znaju skočiti i do 100 a najčešće su oko 20 , liječnici joj ništa ne daju već čekaju da se sami povrate a nekad ima i krvarenje iz nosa pa nas zanima koko je kod vas bilo i što je pomoglo UNAPRIJED HVALA
 
Izgubljena sam,seka mi je u bolnici bas zabog trombocitopeniji,ima 17 godina,trombociti su pali na 60.
Daa budem malo jasnija,ima nepunih dva meseca javila se u bolnici zabog nekontrolirano krvarenje u period mesecnog ciklusa,krvarila je 15 dana ali stvarno mnogo.Jedva su nasli lekova da joj to stopiraju i to je tako ostalo.Naravno,nakon toga rezultati krvi su bili malo slabi,bila malo anemicna ali dali su joj Tardiferol da se to stabilizira.Nekoliko dana nakon toga pocela je da malo krvari sa nosa i pre dva dana bila kod zubara da joj ciste zubni kamen,krvarenje nije prestalo i ona je rekla da krvari i sa nosa onda joj zubar reko da ide kod lekara.Osim toga pojavili joj se modrice i crvene fleke po kozi.Sad ce je poslati u Skoplje da joj urade vise analiza jer nemaju pojma od cega to dolazi.Htela sam znati koji je rizik te bolesti?dali znate od cega to dolazi?i kako joj mogu pomoci kad ne verujem makedonskih lekara ( ona je u makedoniji ) a ja zivim u francusku?mozda je bolje da je dovedem ovde?Jer joj pût moze nastetiti?Hvala vam puno,odgovorite mi brzo molim vas,stvarno brinem.:sad2:
Tanya
 
Ja sam u potrazi za prirodnim terapijama za brata koji od pre dve nedelje lezi u bolnici zbog trombocitopenije.
Nasla sam vise prirodnih preparata u apotekama (u Beogradu):

Sibirska Aronija (borovnica)

Mumio

Noni
Mislim da cu mu za pocetak uzeti Mumio tablete.

Procitala sam sve postove na ovu temu i cini mi se da neki od ovih preparata stvarno pomazu, zbog cega sam i obavila ovu malu potragu.
A sigurno ih ima i na drugim mestima.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pozdrav,
I meni je dijagnostifikovana trombocitopenija 118000.Nikakav tretman mi nije preporucen nego samo kontrola za mesec-dva.
Vidim ovde ljudi nemaju ni 50000, a ja se javljam sa preko 100, ali sta cu kada mi pise na nalazu trombocitopenija.
Pokusacu da ih povratim na normalan nivo ali iskljucivo prirodnim putem.
Ako neko zna jos nesto za podizanje broja trombocita slobodno neka napise, svima nam je dobrodosao bilo kakav savet.
 
ja sam nov na temi jer je i bolest u mojoj porodici nova radi se o bebi od godinu ipo koji je hospitalizovan sa brojkom od 15 000 trombocita i posle pet dana pusten sa 86 000 uz zabranu bilo kakve povrede, pada i sl. svi smo u panioci i nedamo mu ni da hoda sto izaziva nervozu kod deteta pa neznam sata da radimo i sta mozemo da ocekujemo u buducnosti da li je moguce trajno izlecenje i sta mi mozemo da uradimo hvala svima
 

Back
Top