Trombocitopenija i posle nje

Cao...Prvi put sam oboljela od purpura trombocitopenije u svojoj 7god,pila sam pronision al nije mi pomagao...Prolazila sam pakao,imala bi krvarenja iz nosa po 2 h..Kad sam prvi put dobila PMS tada mi je bolest nestala...mislila sam da se nece ni vratiti nikad,al pogrijesila sam...Sad imam 23god....Prije godinu dana sam imala krvarenja i kad sam otisla doktoru nalazi su mi bili katastrofa....21....i od tada su mi uvijek niski...prije mijesec i po dana sam vadila nalaz bili su mi 35...katastrofa...Trenutno ne uzimam nikakve lijekove....
 
evo da i ja napisem nase iskustvo.
moja djevojcica sada ima 1godinu i7mjesci.trombocitopeniju smo otkili kad je imala 11mjeseci al sigurna sam da je imala i prije,jer je imala modrice koje sam ja pripisivala puzanju.u bolnicu sam je odvela jer je dobila petehije,potkozna tackasta krvarenja...tromboviti su bili18...al vec sutra pali na7...i u bolnici primala urbason i digli se na 150.idemo kuci.
za 15dana opet isto..trombociti9...primala imunoglobuline.
treci put salju me u sarajevo,punkcija kostane srzi...sve uredu,svi nalazi...al trombociti preniski.
i tako se borimo evo vec 8mjeseci...u bolnici smo bili desetak puta.pila je i pronizon...al sada i kartikosteroidi slabije djeluju.kad joj povecaju na 50super je...znaci kod nas je kad god izvadim nalaze ispod 20,
jednom se udarila u glavu,nemogu ni opisati koliki je hematom bio i koliko oteklo,pa snimanje glave,pa ovo ono.ma i sada svukud ima modrice.
nema sta od alternativne medicine nisam probala.
i koliko sam travara obisla.mislim da ne postoji trava koju nije pila,5vrsta meda,maticna mlijec,propolis,razne pripravke od voca,cak i te bobice zove...ma nista.i homeopatiju sam probala.
sada pije ekomer 2mjeseca,,,nema pomaka al jos joj dajem.pise na njemu bas da sprjecava opadanje trombocita.
neznam vise sta da radim...ne odustajem al polako gubim nadu.
ako neko nesto zna nek pise.
ovdje sam procitala za guscje salo da je nekog izlijecilo.
imam taj recept od neke babe iz zadra.dosta je komplikovan,i puno ima raditi al sve je prirodno...bazira se na travama,gusjem salu,mlijeku i jjajima.i masazi.ja sam svojoj djevojcici davala al ne po propisima jer je bilo nemoguce,da je natjeram da pojede sto ne voli.tako da cu opet pokusat a ovim kad malo poraste.
nas su problem i vene prilikom stavljanja braunile.izbodu je po20puta dok joj stave.pucaju joj svaki put kad ubodu...
borimo se zajedno
 
Cao Nelaaa, jesam malo po godinama starija od vase cerkice,mogu vam reci da sam to sve prosla.Imala sam tr. ispod 1ooo.Doktori su se cudili kako sam zivela. Koliko god sam dobila doza trombocita i plazme gubili su se za 2 sata.krvarenje iz nosa satima jetrajalo, a modrice su se stvarali i blagim pritiskom.Primala sam kortikosteoride , imunoglobine, pronizon sam redovno dobijala, sto jedosta uticalo na mene,boleli su me mnogo zglobovi, nenormalno sam se popravila cak za 2o kg. Fizicki izgled mi je bio neverovatan, deformisan, imala sam cak brkove i bradu. Doktori na hematologiji su mi rekli da su mi tr. nestali zbog nekog trovanja cak su sumnjali da je zbog bombardovanja. Operisali su me odstranili su mi slezenu,posle tri meseca mucenja , nasvoj zahtev sam sa 14ooo tr. izasla iz bolnice.Posle nekoliko dana uz terapiju Cellcepta tr. su porasli na 120 000 .Sreci nigde kraja ,prekjuce sam bila na redovnoj sestomesecnoj kontroli na KCS hematologiji tr. su bili Hvala bogu 298 ooo . I samo da kazem dok sam bila na lecenju doktori su mi rekli da hrana , melemi , cajevi nemogu da podignu trombocite . POZDRAV
 
Moram da se prikljucim opet ovoj temi, jer me je dotakao post od Nele cije dete ima problem sa ovom bolescu. I sam sam roditelj pa znam kako je kada ti dete oboli. Ja sam ima idiopatksu trobmocitopeniju, sto sam i napisao na pocetku ove teme jos 2007 godine..U tom postu pise malo vise o mom primeru..Ukratko Nela...pokusaj sve sto mozes, ali budi obazriva jer je dete u pitanju. Suvise je mala da bi se eksperimentisalo nad njom. Sve doze trebaju da budu pazljivo odabrane..i OBAVEZNO proveri sta ti preporucuju. Jer ja sam ima mnogoborojne savete od raznih ljudi, i da sam poslusao bar pola, ko zna kako bi sebi unistio zivot. Da se razumemo, oni su mi zeleli sve najbolje, ali jednostavno ljudi se ne razumeju u tu materiju. Ja imam dosta iskustva sa internetom vec godinama i tada kada sam bio oboleo, procesljao sam ceo intenet oko ove bolesti..Bio sam toliko upucen, da mi je zamenica sefa hematoloskog odeljenja rekla da maltene znam kao i ona o toj bolesti. Ja sam tada na svoju ruku rekao ne lekovima i bio sam upravu..posle godinu i po dana, sve je krenulo da se vraca samo od sebe. Zadnji put kada sam merio imao sam preko 120.000. Mada, ova bolest ume iznenada da se vrati, tako da mi do kraja zivota nece biti svejedno kada vidim neko krvarenje kod sebe. Nela, to je tvoje dete...ali budi VRLO PAZLJIVA kada pristajes na lekove ili ne daj Boze neke hirurske intervencije...Statistika tih poznatih medicinskih predloga za lecenje ove bolesti, uopste nije obecavajuca..

Ceco64, kada bi doktori znali sta izaziva idiopatsku trombocitopeniju, ne bi je nazvali IDIOPATSKA (sto bi jedan lekar rekao..to je njihov strucni naziv za "NEMAMO POJMA STA JE TO")...
 
Jel ste primetili da svako primer za sebe i da se ne mozete porediti? Moramo da nadjemo sami sta nam odgovara.
Ja se lecim vec 6ti mesec. Bila sam na urbazonu 120mg, cim pocne da se smanjuje doza, meni su padali trombociti ispod 10. Tad sam primila citrostatik Vinkristin, odreagovala lepo na njega, porasli trombociti cak do 85. Medjutim, nakon nekog vremena opet padaju. Doktorka mi je rekla da ne reagujem na kortikosteroide, ali mi ih daju jer ne znaju sta ce. Dugo su izbegavali da mi daju transfuzije, bilo koje. Kao mlada sam ('90.to sam godiste), sam ce organizam bla bla bla.... sad cu ipak primati imunoglobuline da bi mi porasli rezultati da mogu da idem na splenektomiju.
Inace, hteli su da me drze na dozi 100mg pronizona, ali sam kategoricno odbila jer sam vec sva izdeformisana. Em sto ne licim na sebe, em sto mi je tesko da se pokrecem od natecenosti. Na ledjima kao da imam grbu. Pokvarila mi se krvna slika, gvozdje i hemoglobin su mi opali. Imala sam cak i pesak u bubregu. Onda su ipak pristali da mi smanjuju pronizon i sad su, nekim cudom, sami od sebe, trombociti poceli da rastu. Nije neki pozamasan broj, ali ipak rastu nicim izazvani.

Vidim da se pominje noni, a ja sam recimo cula za sibirsku aroniju da je jako dobra. Pocela sam pre neki dan da je pijem, pa cemo videti. Mogu da se jedu bobice (lici na borovnicu), ali kazu da je sok efektniji. Ima da se kupi u apoteci. Samo obratite paznju da flasa bude staklena. Cena je oko 2700 do 3000 dinara. Sve sto nadjete jeftinije, nije prava!
 
Jel ste primetili da svako primer za sebe i da se ne mozete porediti? Moramo da nadjemo sami sta nam odgovara.
Ja se lecim vec 6ti mesec. Bila sam na urbazonu 120mg, cim pocne da se smanjuje doza, meni su padali trombociti ispod 10. Tad sam primila citrostatik Vinkristin, odreagovala lepo na njega, porasli trombociti cak do 85. Medjutim, nakon nekog vremena opet padaju. Doktorka mi je rekla da ne reagujem na kortikosteroide, ali mi ih daju jer ne znaju sta ce. Dugo su izbegavali da mi daju transfuzije, bilo koje. Kao mlada sam ('90.to sam godiste), sam ce organizam bla bla bla.... sad cu ipak primati imunoglobuline da bi mi porasli rezultati da mogu da idem na splenektomiju.
Inace, hteli su da me drze na dozi 100mg pronizona, ali sam kategoricno odbila jer sam vec sva izdeformisana. Em sto ne licim na sebe, em sto mi je tesko da se pokrecem od natecenosti. Na ledjima kao da imam grbu. Pokvarila mi se krvna slika, gvozdje i hemoglobin su mi opali. Imala sam cak i pesak u bubregu. Onda su ipak pristali da mi smanjuju pronizon i sad su, nekim cudom, sami od sebe, trombociti poceli da rastu. Nije neki pozamasan broj, ali ipak rastu nicim izazvani.

Vidim da se pominje noni, a ja sam recimo cula za sibirsku aroniju da je jako dobra. Pocela sam pre neki dan da je pijem, pa cemo videti. Mogu da se jedu bobice (lici na borovnicu), ali kazu da je sok efektniji. Ima da se kupi u apoteci. Samo obratite paznju da flasa bude staklena. Cena je oko 2700 do 3000 dinara. Sve sto nadjete jeftinije, nije prava!

Ovo je...NA ZALOST...prica kojuja nisam zeleo da dozivim. Ja sam imao trombocite i 4 hiljade...I nisam pristajao na kortikosteroide..BAS IZ OVIH RAZLOGA KOJE SI NAVELA. Vidis sta si sebi uradila..tj, sta su ti lekari uradili. Ti si sad tako mlada, sebi maltene upropastila zivot..I koliko ja vidim ovde ti PLANIRAS da vadis slezinu na predlog doktora!!!!

Meni je to neverovatno. Pitaj te iste doktore, koji ti to preporucuju..koja je statisticka brojka uspesnosti izlecenja trombocitopenije vadjenjem slezine!!! Bolje da ne znas, a nisam siguran da ce ti oni i reci.

Cini mi se kao da ti nije bilo dosta to sto su ti uradili lekovi - I NISU te izlecili...A sada hoces i da vadis slezinu..:(

Znam da se plasis bolesti..i ja sam veruj...Ali logika mi je ipak pobedila i nisam pristao na lekarske preglede..I sad ja ziv i zdrav..beu popijene ijedne tablete i sa slezinom u sebi...Izlecen...Mislis da me lekari pamte..ili da ce tebe...sta god da ti se desi - E, PA NECE..Zato ti MISLI NA SEBE!!!

I molim te nemoj ovo da shvatis licno..Da mi nije stalo da ti i ostali koji imaju ovu bolest, sacuvate svoje zdravlje..Samo bih procitao post i nastavio dalje..ali ja to ne zelim.

Ti kazes " i sad su, nekim cudom, sami od sebe, trombociti poceli da rastu. Nije neki pozamasan broj, ali ipak rastu nicim izazvani." Ja se ne bih slozio. Ako i ti bolujes od Idiopatske Trombocitopenije...nju najcesce pored teskih bolesti (leukemija, sida, rak i sl) izazivaju virusi, koji dodju poremete u telu procese i odu..Zato kad se ode kod lekara, oni ne mogu da nadju sta je izazvalo Idiop.Trombocitopeniju...Ali, telo..tako kako je stvoreno, pokusava to da vrati na staro..da samo sebe spasi...I to nije cudo, kako ti kazes..to je normalan ljudski proces. To je takva bolest..nije kao neke koje bez lekova samo pogorsavaju stanje organizma. Ako su ti vec trombociti poceli rasti...moj predlog, iako ja nisam lekar..vec neko ko je mnogo istrazivao oko te bolesti i preboleo je...prestani da pijes lekove, nemoj da ides na operaciju...Kontrolisi krv cesto...ako je ispod 20,000 svaki ili asvaki drugi dan..a ako idu preko toga na 3-4-5, pa i sedam dana.

Neka ti lekar kaze, a i pronadji na internetu sta ne smes da pijes...od lekova, sokova, i sl...i sta bi trebalo da izbegavas da jedes..npr. vece kolicine tunjevine ako je iz Severnog mora itd..Potrati malo po internetu..Nemojte da vas mrzi, pa onda kako doktor kaze..sve redom..lekovi, operacija i sl...A na kraju dana vi se vratite kuci sa svojom (i jos po nekom lekovima stvorenom bolescu) a lekar se vrati u svoj svet..porodica, vecere, topla atmosfera i sl.

Da ne bude da napadam lekare..I njih ima raznih kao i u svakoj profesiji. Ali o ovoj bolesti (Idio.Tromb.) se malo zna..i oni tu slede neke standarde...Da bi bili cisti pred drugima!!! Jer, ne dao Bog da ti oni iskreno kazu..nemoj da uzimas kortikosteroide, jer je velika verovatnoca da ce ti oni izazvati mnoge bolesti...Jos ako ti se pogorsa stanje nakon takvog njihovog saveta, oni mogu izgubiti posao i svoj udoban zivot..a oni to ne zele!!! Ne dao Bog da ti pokazu statistiku, koliko je pacijenata sa Idio.Tromb. posle vadjenja slezine ozdravilo.

Zato, ako ti ne cuvas svoje zdravlje i zivot...oni ce to raditi sa odredjenim limitima, misleci na sebe same!!!
 
U potpunosti se slazem sa vasom konstatacijom. Moj decko je skoro otkrio ovaj problem i jedino sto su znali da mu kazu je da izvadi slezinu... Al ja ne dam! Smatram da prirodni lekovi mnogo bolje obavljaju posao od sintetickih i trazim sada resenje..
Ako mozete da mi posaljete na cvrlebeba@yahoo.com neke predloge bila bih vam zahvalna... Za sada sam nasla neke recepte sa cveklom i jabukom i neke mesavine sa medom.. Takodje da su bobice od zove dobre, kao i borovnice i Sibirske aronije, paradajz i vecina crvenih plodova... Caj od koprivei majcine dusice...
Jos nista nije probao jer sam tek danas pronasla, al verujem da su delotvorniji od leka..
Unapred zahvalhvalna za sve predloge
 
dragi moji
vidim da vas je dosta trazilo recept sa guscijom masti.ja vam ne garantujem nista za to.jednostavno nasla sam na forumu nekom da je to dobro i bukvalno digla uzbunu da dodjem do recepta te zene,koja je kako kazu sama sebi izljecila trombocitopeniju,i jos ljudis e kao izljecilo.
moja djevojcica nije,ali ovaj recept nije ni iskoristila u potpunosti jer je jako mala.
recept je dosta star,jedva sam ga desifrovala...pa cu vam pokusat napisat,zapravo prepisat cu sve,a vi pokusajte desifrovat neke stvari..

ZA MASIRANJE:
300 gr spirita
300 gr maslinovog ulja
300 gr bašice ili prepeke rakije
staviti u jednu flasu i da bude mlako za masiranje.
3puta: uvece,u pola noci i ujutru u 5 sati. od toga se stavlja obloga i masiranje,to se sve skupa mjesa.lanena krpa 40*20 cm za oblogu.8dana

ČAJEVI:
mazgra od :mladog hrasta
bijele lipe
zove
koprive zila
prele trave
uvinog caja
iva trava
bokvica zenska

od svake po jednu saku osusiti i staviti u kutiju da stoji. sve uzimati u prstima i staviti u jedno lonce da se kuha i to od pola litra da se ukuha do frtalja da ostane caja.

U TO SE STAVLJA :
1kasika meda
1 kasika guscije masti
1 kasika secera
1kasika sirupa citroela
a kasika zumanceta od jajeta

POSLIJE TOGA 10min TROSI SE ZA DORUCAK:
1zumanjak od jajeta
1kasika meda
1 kasika guscje masti
1 kasika secera

poslije dorucka sat vremena pojesti govedju juhu zacinjenu maslinovim uljem

poslije dorucka 3sata 1/2 litra mlijeka i u to se stavlja
1kasika secera
1 kasika guscije mati
1 kasika sirupa citroela
1 cijelo jaje
1kasika meda
3min mjesati cijelu smjesu

MED:
puter cisti
mast od guske
sirup citroel
maslinovo ulje rafinirano
sitni secer
2kasike hrena

svega po frtalj kile staviti

To je sve,iskreno da kazem ni sama ne znam koliko vjerovati u ovu,al trazili ste,red mi je da napisem.ne znam ni kako cete protumaciti ovo,spirit,frtalj,citroel...i tako meni su rekli da je citroel obicni sok od limuna i tako ako vas jos sta zanima recite
 
jos da kazem da sok od bobica zove zaista dize trombocite,al ne drasticno,nego ih dize za nekoliko tipa sa 20na 30 redovnim koristenjem
od ovoga sto je meni pomagalo bilo je da npr sa ecomerom trombociti nisu padali ispod 20 al nisu bili ni previsoki nekih 40..inace svi ovi preparati za imunitet su dobri zbog toga sto trombociti padaju kada imunitet pada,ako dizemo imunitet trombocite drzimo boljima.
provjereno znam da je jedna djevojcica trombocite digla na 150 sa onim tabletama germanium...ali se nisu dugo zadrzali...

homeopatija je nekima pomogla,ali nama ne...ali i nismo isli kod istih homeopata...
takodjer ima jedna doktorica u sarajevu koja je pomogla jednom djecaku...ali nama opet ne...

i jos da napisem da je moja djevojcica sada super...nema vise tackica,modrica...nema nista..i ja sam presretna i ovim ishodom. jos uvijek ima trombocitopeniju,trombociti su 40-50 ali njen organizam ih super podnosi.
inace sef hematologije ovim rijecima mi je rekao,to vremenom nece biti bolest,ona ce ziviti sa trombocitima 20 kao mi sa200,nikakvih problema nece imati,i zaista godinu i po nakon sto smo joj dijagnozirali trombocitopeniju ona je super...mislim da ja imam vise modrica nego ona.kada vidim da su joj noge bijele bez modrica,kada u usnoj supljini nema ni jednu jedinu petehiju ja sam ipak presretna
 
imao sam mononukleozu 3 meseca,nakon mirovanja i bez ikakvih lekova sam to okoncao,zatim sam izvadio krv i ustanovili su trombocitopeniju,zavlace me svakih dva meseca da vadim rezultate,rekli mi da se ne mogu baviti sportom dva meseca,svaki put kada odem na kontrolu oni taj rok produze,ja se osecam fantasticno,trenutan broj trombocita mi je 98000,ali mi nesto cudno video sam rezultat od pre 5 godina kada sam vadio krv,tada sam imao 140000 i tada su mi bili ispod normale,ali su mi sada bas krupni,normalni su od 8-10,meni su 18,ja se fantasticno osecam i mislim da moja doktorka ne zna ni sama kako vise da me laze,ne zna ni ona sto mi govori da se ne mogu baviti sportom,ali ja krecem polako,da pokusam mesec dana igrati fudbal,pa da vidim da l ce biti losiji rezultati,ako budu prestajem,ako ne nastavljam.. :D
 
Dobar Dan citala sam na forumu kako ste se izlecili od trombocitopenije ja trenutno bolujem od trombocitopenije vec 3 godine a trombociti mi nisu veci od 35 000 dodju do 25000 i opet do 35000 nepijem nikakav lek vadjena mije kostana srz dva puta ista diagnoza kako u kostanoj srzi se ne proizvode crvene krvne zrnca i trombociti kako je meni maticna celija 2cm velika a treba biti mnogo veca pa ako bi mogli mi pomoci kako ste koristili guskinu mast i koliko puta na dan i Koje rakcije ima bila bih vam od srca zahvalna .
Ocekujem od vas brzi odgovor hvala unapret i jedan lep dan vam zelim.
 
Dobar Dan citala sam na forumu kako ste se izlecili od trombocitopenije ja trenutno bolujem od trombocitopenije vec 3 godine a trombociti mi nisu veci od 35 000 dodju do 25000 i opet do 35000 nepijem nikakav lek vadjena mije kostana srz dva puta ista diagnoza kako u kostanoj srzi se ne proizvode crvene krvne zrnca i trombociti kako je meni maticna celija 2cm velika a treba biti mnogo veca pa ako bi mogli mi pomoci kako ste koristili guskinu mast i koliko puta na dan i Koje rakcije ima bila bih vam od srca zahvalna .
Ocekujem od vas brzi odgovor hvala unapret i jedan lep dan vam zelim.

Draga Dinka,

imamo iskustva sa trombocitopenijom. Procitala sam recept sa guscijom masti koji je ostavljen ovde, ali u receptu treba dodati par vrlo bitnih saveta.
Ja sam sve primenila na mom sinu pre cetiri godine i od tada smo se smirili jer je rezultat primene tog recepta odlican. Ukoliko ste zainteresovani recite mi,
toplo vam ovo preporucujem. Tokom primene recepta bili smo svo vreme u kontaktu sa osobom od koje smo licno i dobili ovu carobnu recepturu.
 
Moj mali 3,5 god, takođe je imao trombocitopeniju koja je trajala 10 meseci, i koja se sada javlja kada udje u virusnu infekciju, a želim napomenuti da su ga je pratilo vise hematologa sa Instituta i UDK-e, jer smo mi tako hteli. Moje misljenje posle svega, a i hematolozi se slažu da nikada nećemo znati da li mu je homeopatija pomogla ili boravak na Zlatiboru (15 dana) ili je spontano od sebe prosla, tj. prolazi. Kada smo se vratili u sept. 2012. god sa Zlatibora TR su bili 25, da bi sledeće nedelja bili 284 hiljade i vise se nisu vracali ispod 50. Sad su 240 hiljada. Vi svi kao i ja mozete procitati na forumima razlicita iskustva ljudi sa trombocitopenijom, a ono sto se zna je da se osim statističkih podataka ništa više nezna o toj bolesti i zato je IDIOPATSKA. Od "lekova" koji se navode na forumima nista nije dokazano i nema vise slučajeva izlečenih kako bi se oni mogli smatrati bar malo pouzdanijim. Moje mišljenje je da treba provesti neki period na nekoj planini jer mislim da je organizmu potrebno nešto da ga preseče, trgne, da prestane proizvoditi anti-trombocitna antitela, kao što ga je nešto navelo da to radi. Takođe, treba probati alternativnu medicinu, ali mislim da tu nema velike pomoći. što se pokazalo na mom primeru, jer je mali imao male tr i pod homeopatskim lekovima. Mislim da će ona u većini slučajeva proći, kako je i došla posle nekog perioda, treba biti samo strpljiv i cuvati se od većih povreda.
Toliko. želim vam svima dobro zdravlje,
 
pisala sam vec ovde,ali posto ste pomenuli zlatibor,ja prosto verujem da je to od ogromnog uticaja.
nama je jedna stara dr sa instituta za majku i dete preporucila boravak na planini....mesec dana smo bili na zlataru (visina 1200m),i pio je sok bobica zove (inace,sve prethodno sto je pio,nista nije imalo efekta).
kad smo se vratili na kontrolu,dr je bila odusevljena oporavkom
 

Back
Top