Trombocitopenija i posle nje

ja sam nov na temi jer je i bolest u mojoj porodici nova radi se o bebi od godinu ipo koji je hospitalizovan sa brojkom od 15 000 trombocita i posle pet dana pusten sa 86 000 uz zabranu bilo kakve povrede, pada i sl. svi smo u panioci i nedamo mu ni da hoda sto izaziva nervozu kod deteta pa neznam sata da radimo i sta mozemo da ocekujemo u buducnosti da li je moguce trajno izlecenje i sta mi mozemo da uradimo hvala svima

Излечење је могуће. :)

И пустите дете да хода. Наравно да га морате пазити, али замисли нервозу која ће му се развити због тога што ћете му забранити кретање. Па и отимање из ваших руку, у том случају, може резултовати модрицама кад су тромбоцити снижени. ;) Нећете дете тако сачувати.
Уосталом, та цифра тромбоцита није толико алармантна па да мора под стаклено звоно. :)
 
da a sta ako padne ipak on ima 18 meseci da li sme da dira napolju drvo klupu kuce kako se tu ponasati hrana odlazak na planinu ima li se gde procitati o tome

Контролишите га док хода, али не браните му. Уосталом, сад је у периоду кад учи ходање.
Сме да дира и клупе и животиње...уз стандардну хигијену.

Најтежа компликација је крварење у централном нервном систему, а то се твом детету неће десити јер му тромбоцити нису толико ниски.
А модрица на нози није чак ни тежа компликација, а камоли нешто више од тога.

Треба да га пазите од јаких удараца, оних којим би могао значајније да повреди неки од унутрашњих органа, да не би дошло до унутрашњег крварења.
А јасно ти је да би такав ударац морао бити изузетно јак. ;)

За све остале информације гуглај по нету. :)

п.с. да ти је дете у критичном стању не би га пустили кући ;)
 
imam slican problem kao i neki od vas, to sam ustanovio pre nekoliko dana i kad sam vadio krv i ima sam 122 milijarde trombocita juce sam opet izvadio krv i imao sam 80 milijardi tako da vec pocinje da me brine zasto???
iz tog razloga sam otisao na ovaj forum da bi se informisao.

pozdrav svima glavu gore
 
imam slican problem kao i neki od vas, to sam ustanovio pre nekoliko dana i kad sam vadio krv i ima sam 122 milijarde trombocita juce sam opet izvadio krv i imao sam 80 milijardi tako da vec pocinje da me brine zasto???
iz tog razloga sam otisao na ovaj forum da bi se informisao.

pozdrav svima glavu gore
Морате на испитивања. Пад може да се деси и због јаче вирусне инфекције, а могу узроци бити и озбиљнији.

Sjela, kako ste dolazili do tog pronizona, koji mu je tacan naziv? Ja pokusavam da ga nadjem ali bezuspesno... veliko hvala unapred!
Јана81, ако ти лекар није преписао пронизон на своју руку га не узимај ни случајно.
То је веома опасан лек и има озбиљне нежељене ефекте.
 
Pozdrav svima!!! Od nedavno su pocele da mi se pojavljuju modricepo nogama tj listovima tamnije boje nego sto su one od udaraca. Poslednja 2 meseca ih gotovo uvek imam po 2-3 i to u grupi. Citala sam o trombocitopeniji pa me zanima da li je ona moguci uzrocnik ovih modrica ili je ipak to sto sam se naglo ugojila 5-6kg a pre toga bila jaaako mrsava, i sto sam prestala sa pusenjem. Tacnije, modrice su dosle sa kilogramima i prestankom pusenja, da li je moguce da imam trombocitopeniju ili je to prilagodjavanje mog organizma na totalno novi zdraviji zivot?
Hvala unapred i onima koji imaju odgovore i onima koji su odvojili vreme da samo procitaju ovo!
 
[/quote]Dobila sam recept za kuvanje sirupa od bobica zove (kad procveta zova,taj cvet kasnije dobije bobice modre boje),kuvala sam taj sirup koji je prekrasnog ukusa i ponesemo ga na Zlatar gde smo boravili mesec dana medju borovima na visini od 1200m.Po povratku,doktorka je bila iznenadjena savrsenim oporavkom.To je moje iskustvo.
Sto se tice aloje,to sam ja pila cisto zbog imuniteta,a spravila sam napitak sama,ako imate mogucnosti najbolje je pravite ga sami,jer ima cake u pravljenju koje treba strogo postovati,a otkud znate da taj sto prodaje gotovo,da je napravio kako bi trebalo.
Pozdrav svima[/quote]

i mene zanima kako se pravi taj napitak ako moze na pm , hvala
 
evo da se i ja malo uključim, u 12.mjesecu 2007.god. saznao sam da su mi trombociti 30.000 hiljada,vadio sam i koštanu srž i commbs test i ultra zvuk ali dijagnoza je bila da je slezena GRANIČNE VELIČINE i da imam ITP ili imunu trombocitopeniju. nisam išao doktorici skoro 3,5 god. jer me dotukla sa svojom šutnjom, pio sam medrlo i skoče na 900000 al poslje padnu.
Odem sam na kontrolu krvi svakih par mjeseci i uvjek su oko 300000 nikad ispod.Valjda bi se dosad nešta desilo da je nešta ozbiljnije
 
Pozdrav!
Trombocitopenija mi je dijagnostikovana pre, pa sada vec skoro 5 godina...i zivim s njom bez ikakvih problema, za sad. Trombociti obicno ne spadaju ispod 50 000, ja nikakvih tegoba nemam, pa onda cesto i zaboravim na nju...
S obzirom da imam ceste migrene i jake menstrualne bolove, dosta cesto imam potrebu da popijem neki lek protiv bolova. To je obicno kafetin, ili u slucaju menstrualnih bolova, rapten duo. Jedino na sta mi je doktor, vezano za lekove, rekao da obratim paznju je acetilsalicilna kiselina, koja bi mogla da mi smanji nivo trombocita. Medjutim, nedavno sam shvatila da i paracetamol moze imati isto dejstvo. Zanima me koje lekove, s obzirom na trombocitopeniju nikako ne bih smela da koristim, a koji su dozvoljeni? Hvala unapred ;)
 
Pozdrav!
Trombocitopenija mi je dijagnostikovana pre, pa sada vec skoro 5 godina...i zivim s njom bez ikakvih problema, za sad. Trombociti obicno ne spadaju ispod 50 000, ja nikakvih tegoba nemam, pa onda cesto i zaboravim na nju...
S obzirom da imam ceste migrene i jake menstrualne bolove, dosta cesto imam potrebu da popijem neki lek protiv bolova. To je obicno kafetin, ili u slucaju menstrualnih bolova, rapten duo. Jedino na sta mi je doktor, vezano za lekove, rekao da obratim paznju je acetilsalicilna kiselina, koja bi mogla da mi smanji nivo trombocita. Medjutim, nedavno sam shvatila da i paracetamol moze imati isto dejstvo. Zanima me koje lekove, s obzirom na trombocitopeniju nikako ne bih smela da koristim, a koji su dozvoljeni? Hvala unapred ;)

Eto i ja sam imala mnogo problema kod trombocitopenije tako reci jedva sam se izvukla , imala sam 1000 hvala bogu sada sam OK, na zadnjem lab. nalazu imala sam 286000. Sto se tice lekova ne koristim nista osim kombinovanog praska kad me boli glava. najbolje je ipak procitati upustvo na svakom leku i proveriti da li obara trombocite. Pitala sam svoju doktorku koje lekove mogu da koristim rekla je da nezna.Tako ja sam prepustena sebi snalazim se kako znam, pozdrav svima.
 
Eto i ja sam imala mnogo problema kod trombocitopenije tako reci jedva sam se izvukla , imala sam 1000 hvala bogu sada sam OK, na zadnjem lab. nalazu imala sam 286000. Sto se tice lekova ne koristim nista osim kombinovanog praska kad me boli glava. najbolje je ipak procitati upustvo na svakom leku i proveriti da li obara trombocite. Pitala sam svoju doktorku koje lekove mogu da koristim rekla je da nezna.Tako ja sam prepustena sebi snalazim se kako znam, pozdrav svima.

Kombinovani prasak sadrzi paracetamol, a to bas nije preporucljivo uzimati. Ja sam pronasla ovaj spisak na netu, pa mozda nekome pomogne. To su lekovi koje treba izbegavati... http://medicineworld.org/physicians/hematology/thrombocytopenia.html
 

Back
Top