Pajtić: Dinkić radikalniji od SRS i DSS

draganvl

Zainteresovan član
Poruka
390
Pajtić: Dinkić radikalniji od SRS i DSS

Vojvođanski premijer Bojan Pajtić tvrdi da je Mlađan Dinkić tokom ustavnih pregovora “bio rigidniji, radikalniji i veći neprijatelj autonomije nego što su bili DSS i radikali”. Pajtić je rekao da je DS tražila da deo budžeta Pokrajine budu akcize na naftne derivate, duvan i alkoholna pića, kao i da Vojvodina ima sopstvenu poresku upravu, koja će ubirati te akcize.
- Sa tim su se složili i DSS i SRS. I tada je Dinkić izašao i rekao da je to razbijanje države. Dinkić je rigdniji i radikalniji i veći neprijatelj Vojvodine bio u tim pregovorima nego što su bili SRS i DSS. Što je najgore, on se time pohvalio i rekao da je spasao državu. A nisu je spašavali ni DSS ni radikali - rekao je Pajtić. On je kao “potpunu besmislicu” i “glupost” nazvao Dinkićev komentar da pregovarači koju su predstavljali Pokrajinu nisu tražili da u Ustav bude uneta formulacija da je autonomija Vojvodine tradicija.

- To da li piše da je Vojvodina tradicionalna ili ne, to u Evropi svi znaju, a Dinkić očigledno ne zna - rekao je Pajtić. Vojvodina nema problem sa EU. Vojvodina ima problem sa Dinkićem.

Na pitanje da li to DS, u predreferendumskoj atmosferi, ulazi u svađu sa G17 plus, Pajtić je kazao:
Ne svađam se ja ni sa kim. Kažem samo da je to glup argument. Stvarno nisam u životu čuo gluplji argument, majke mi. Da parafraziram, rekao je jedna stranka htela je da razbije državu jer je tražila akcize i poresku upravu. To je takva glupost da to pas sa maslom ne bi pojeo - kazao je predsednik vojvođanske vlade.



Pa taj G17 je gori od radikala!!!
Nasla neka kombi partija koja sigurno nece ni proci cenzus na narednim izborima da kroji novi Ustav i svima soli pamet.
UZAS!!!
lopuza Dinkic,neprijatelj Vojvodine broj 1!!! :evil:
 
Ако је баш све у овом тексту тачно, онда му свака част, али ја чисто сумњам да би било ко из Српске Радикалне Странке пристао на ово што Пајтић тражи. Тако да сумњам да је баш све пало на Динкића да одради. Војводина је покрајина која треба да има јаку локалну власт, али кад се каже децентрализација власти, мисли се да локалне управе имају већа овлашћења. Оно што Пајче и компанија хоће је централизована власт. Они би само да преместе централну власт над Војводином из Београда у нови Сад. И за Војвођане се ништа конкретно не би променило, сем што би за коју годину у власти било далеко више Мађара и осталих нац. мањина, јер се они знају удружити, а ми Срби какви смо, још би им и пустили да нас воде... :|
 
ШЕШЕЉ:
Ако је баш све у овом тексту тачно, онда му свака част, али ја чисто сумњам да би било ко из Српске Радикалне Странке пристао на ово што Пајтић тражи. Тако да сумњам да је баш све пало на Динкића да одради. Војводина је покрајина која треба да има јаку локалну власт, али кад се каже децентрализација власти, мисли се да локалне управе имају већа овлашћења. Оно што Пајче и компанија хоће је централизована власт. Они би само да преместе централну власт над Војводином из Београда у нови Сад. И за Војвођане се ништа конкретно не би променило, сем што би за коју годину у власти било далеко више Мађара и осталих нац. мањина, јер се они знају удружити, а ми Срби какви смо, још би им и пустили да нас воде... :|

Od pouzdanog izvora sam cuo da je sve to sto je rekao Pajtic vezano za finansijsku autonomiju Vojvodine tacno.
Svi su pristali sem G17+
Tako da od nekakve navodne finansijske autonomije Vojvodine nece biti nista jer je Mladja stavio VETO zbog koga je cela ta prica oko kao nekakve autonomije obesmisljena jer bez sopstvene poreske uprave pokrajina nece moci samostalno da upravlja svojim prihodima na svojoj teritoriji kao sto neki naivni to misle.
Vojvodina ce po novom Ustavu dobiti jedan veliki sipak,CAK i veci od onog koji joj ga je dao Sloba Milosevic starim Ustavom
VOJVODJANI NA BOJKOT!!!
 
Колега драгане, имате Устав на форуму па нађите тај члан и образложите. Те приче у стилу рекла ми Баба Мара и Деда Милоје немају прођу код озбиљних политичара.

Иначе колега драгане, за Устав су гласали сви посланици, представници народа у Скупштини Србије. Могао је да га пише и Иди Амин или Доналд Рамсфелд. Исто му дође.
 
dr hirurg:
Колега драгане, имате Устав на форуму па нађите тај члан и образложите. Те приче у стилу рекла ми Баба Мара и Деда Милоје немају прођу код озбиљних политичара.

Иначе колега драгане, за Устав су гласали сви посланици,представници народа у Скупштини Србије. Могао је да га пише и Иди Амин или Доналд Рамсфелд. Исто му дође.

Pa sad.....
Videcemo sta ce narod reci na referendumu i da li ce bas svi gradjani glasati po svom stranackom opredeljenju.Nemoj bas biti tako siguran :roll:
Poslanici su morali da glasaju tako kako su glasali po nalogu svojih politickih centrala da ne izgube fotelje,a narod ce pokazati na referendumu da li su ti poslanici bas pravi predstavnici naroda kako vi tvrdite ili je skupstina Srbije vec odavno izgubila svoj legitimitet
Ako bi tako banalno gledali na stvari,onda po vama ispada da ce i narod sa 100 % izglasati Ustav jer eto za Boga miloga izglasale su ga sve parlamentarne stranke sa 100 %,a ti poslanici su"predstavnici"naroda :roll:
 
draganvl:
Pa sad.....
Videcemo sta ce narod reci na referendumu i da li ce bas svi gradjani glasati po svom stranackom opredeljenju.Nemoj bas biti tako siguran :roll:
Poslanici su morali da glasaju tako kako su glasali po nalogu svojih politickih centrala da ne izgube fotelje,a narod ce pokazati na referendumu da li su ti poslanici bas pravi predstavnici naroda kako vi tvrdite ili je skupstina Srbije vec odavno izgubila svoj legitimitet
Ako bi tako banalno gledali na stvari,onda po vama ispada da ce i narod sa 100 % izglasati Ustav jer eto za Boga miloga izglasale su ga sve parlamentarne stranke sa 100 %,a ti poslanici su"predstavnici"naroda :roll:

Колега ја да знам ја би то рекао овде и рекао бих, колеге не расправљајте: Ја знам. Занимљиво је колега да када се некоме нешто у овој земљи не свиђа а то изгласа проста Скупштинска већина онда се то тражи у оправдању да су посланици тако морали да гласају. Те посланике су бирали грађани Србије, као и партије које ће бити у Парламенту. Не знам по чему су то ови посланици изгубили легитимитет за разлику од например прошлог сазива који је имао афера и афера, да не спомињем криминалне везе са Земунским кланом.

Нема баналног гледања колега, имате тему Устав, прочитајте шта не ваља, шта је кукавичије јаје и да расправљамо о томе а не паушално да оцењујемо нечији рад на основу капе коју носи или на основу онога што су рекли власници упаљача и балона или жена у црном, експерата за Уставна питања.
 
draganvl:
Od pouzdanog izvora sam cuo da je sve to sto je rekao Pajtic vezano za finansijsku autonomiju Vojvodine tacno...

Е па ако је тај извор стварно поуздан, онда свака част Млађи. Мада ми стварно није јасно шта то Тома ради, па СРС је требао први да лупи вето на небулозе које Пајтић хоће... :shock: Али битно је да им те глупости не прођу, па ко год их забранио... 8-)
 

Back
Top