teretana?

Poslednja teretana u koju sam isla je bila samo za zensku populaciju. Dodjes, izmere ti tezinu, visinu, procenat masti u organizmu, stepen kondicije, pitaju koji deo tela hoces da dovedes u red i sta ocekujes kao rezultat vezbanja u teretani(manja tezina, zategnutije, nabildovanije telo, celulit...) i onda ti lepo dodele tenera, naprave program vezbi, nutricionista prepise dijetu ukoliko zelis i svaka dva meseca kontrola. Trener ide uz tebe stalno, nije ona varijanta da te puste da radis kao debil, sam sebi odredjujes tezinu i broj ponavljanja vezbi, nego bas profesionalno. Posle treninga sauna..., stvarno kraljevski tretman. E, zbog svega toga, covek stvarno ima volju i zelju da vezba
 
carolina 212:
Poslednja teretana u koju sam isla je bila samo za zensku populaciju. Dodjes, izmere ti tezinu, visinu, procenat masti u organizmu, stepen kondicije, pitaju koji deo tela hoces da dovedes u red i sta ocekujes kao rezultat vezbanja u teretani(manja tezina, zategnutije, nabildovanije telo, celulit...) i onda ti lepo dodele tenera, naprave program vezbi, nutricionista prepise dijetu ukoliko zelis i svaka dva meseca kontrola. Trener ide uz tebe stalno, nije ona varijanta da te puste da radis kao debil, sam sebi odredjujes tezinu i broj ponavljanja vezbi, nego bas profesionalno. Posle treninga sauna..., stvarno kraljevski tretman. E, zbog svega toga, covek stvarno ima volju i zelju da vezba

Mozes li da mi kazes gde se nalazi ta teretana, i koja je cena svega toga?

Pozz :)
 
e jacu da reklamiram moju teretanu gde ja radim....
kod nas su cene dnevnog treninga 170 din a sa cardio spravama 200din...u teretani se nalaze sprave za sve delove tela uglavnom su nove sprave iz Madjarske...imamo za zene steper,cardio bikilu,skijasko trcanje,traku za trcanje,sprave za zadnju lozu,butine,grudi,...i ostale sprave standardne...Postoji i SPINNING -to je aerobik koji se izvodi na biciklama...odlican za zene i za kilazu...rade se svi delovi tela na njemu...
.Imamo i trenera koji vam odredi koliku tezinu i koje vezbe odgovaraju za vas uzrast...
Mesecna clanarina je 1400...
 
Po meni, najbitnija stavka kod teretane je blizina. Iz iskustva bih svakom rekla, biraj teretanu koja ti je blizu, do koje mozes peske da dodjes, jer ako ti treba da ides pola sata autobusom ili kolima, pa da gubis jos u prevozu po sat vremena radi rekreacije, slaba vajda. Cimaces se prvih mesec dana i posle toga odustati.
 
Potpuno si u pravu, mene isto nervira da se cimam pola sata pre i posle po kolima ili prevozu i ako nema u klubu tusiranja jedva cekam da dodjem kuci tako da mi je prioritet da je blizu.
 
Ja idem na vezbe.Tamo nema puno sprava a meni bas i ne trebaju,hocu reci da nisam neki ljubitelj rada sa tegovima.
Vezbe radimo na parteru, a za definiciju misica se koristi iskljucivo sopstvena snaga(uz mali dodatak tegica kada se rade tricepsi,bicepsi i struk)
Postoje tu i bicikla,steperi i trake za trcanje, ali njih koristim samo zimi kada ne mogu kondiciju da odrzavam na otvorenom.
Obicno ima oko pet zena i sa svakom pojedinacno radi momak koji je zavrsio visu trenersku.Uredno je i cisto,sto mi je najvaznije i termini su klizni.
Zadovoljna sam i tamo idem vec pet godina.
 
Ja sam presla na light varijantu. :lol: Yoga, tegici 2kg za vezbe snage i ne mogu bez svakodnevnih setnji. Ne znam da li je samo faza, ali trenutno sve agresivnije bi me ubilo. Kad se setim sta sam radila godinama, cudom se cudim, daaa.:|
Mada mi nedostaje dzak povremeno. :)
Ko zna sta ce da mi dune za koji mesec. :lol:
 
Sandy_BG:
Po meni, najbitnija stavka kod teretane je blizina. Iz iskustva bih svakom rekla, biraj teretanu koja ti je blizu, do koje mozes peske da dodjes, jer ako ti treba da ides pola sata autobusom ili kolima, pa da gubis jos u prevozu po sat vremena radi rekreacije, slaba vajda. Cimaces se prvih mesec dana i posle toga odustati.


I onda jednog dana ja se ubih od pokusaja da saniram bolove,trnjenja i probleme kicmenog stuba koje je izazvao mahnit i nestrucan odnos prema ljudskom telu!
-Ne biraj teretanu prema adresi nego kvalitetu osoblja koje je vodi!!!
-Uvek se raspitaj da li instruktor ima odgovarajuce znanje i kvalifikacije!
-Proveri da li se vezbe rade ISKLJUCIVO u zastitnom polozaju!

Procenat ljudi sa povredama kicme koji se leci po nasim rehabilitacionim ustanovama je u poslednjih par godina drasticno narastao,a nestrucan rad i otvaranje teretana na svim mogucim i nemogucim lokacijama tome je mnogo doprineo.

Vezbanje je extra i ova nacija bi trebalo mnogo vise da ga upraznjava,ali ne po cenu necije ljudskog zdravlja,a zbog necije zarade!
 
Posle nekoliko godina aerobika, ja danas krećem u teretanu, u miss fit. Ne mogu da kažem da nemam tremu, jer još nisam išla nikad redovno.
Ali i ja sam čula sve samo dobro o tom bunkeru. Htela sam da idem na body forming, ali nema mesta.
Ispričaću vam kako mi je bilo.
 
Ja planiram da krenem u teretanu domino lux, u kumodraskoj, ne mogu da se smaram po prevozu, ova mi je na 5 minuta pesacenja. Je l neko mozda isao tamo?
Samo ne znam da li da idem na aerobik ili na sprave.... ne treba mi da smrsam...
 
Ja sam u Domino isla pre 10 godina. :lol:
Bio neki lik, pa je nas tri maltretirao ko u vojsci, morali smo chucheci da skakucemo. :lol:
A moja Sladja se iznervirala:lol: i odbila da saradjuje. :lol:
Apache, kombinuj. :-)
 

Back
Top