Prinčevi i Žapci

Betty

Elita
Poruka
21.481
Pitam se koliko istine ima u tome da SVAKI muškarac može biti PRAVI, bukvalno, a da to zavisi pre svega - od NAS samih.
Štamislite o tome da svaki može biti žabac kojeg ćemo pretvoriti u - princa sa kojim nam može biti dobro ( jer nam je na raspolaganju sve živo, od umeća komunikacije, high EQ, SQ, flert, erotikae, putovanja, haj-tek gedžeta....)?
 
Nema istine uopste, Beti, ne znam odakle ti ta glupost, nisi mala jbte... Da je tako, onda bi to znachilo da je svako svakom prilagodljiv, tj da svako moze dijamteralno suprotno da se promeni. A kad bi tako bilo, ko bi onda uopste imao svoje Ja? Kako bi izgledalo to Ja?... Kakva bi to bezlicna raznolikost bila, kad bismo svi mogli da budemo svako.
 
Ja sam ovu tezu pročitala u Cosmopolitenu, proletos. I bila sklona da poverujem da se ljudi menjaju na bolje, althoght mi je zvučalo malo cinično to da treba da pigmalionišemo nad nekim da bismo bile - jednostavno srećne.
However, mene zanima mišljenje korisnica ženskog kutka (dakle ženskog pola!).

naravno da je ogromno pitanje kako se oseća potkovana žaba....
 
Ne moze bas svaki biti pravi. Mora postojati neko slaganje u karakterima, u interesovanjima, neka hemija... To bi osetila ako bi probala nekog pogresnog zapca da pretvoris u princa.

Zapitas se "Da li je ovo pravi zabac za mene?". :D
 
stipu to vish da je tasa tica:)))) ja stvarno volim da se zayebavam ali svi znaju da je to zayebancija i niko me ne uzima za ozbiljno..al ovo je boleshtina ljudska...ja ne bih napisao ovakav post na tabli tripa pred smrt....i na kraju samo mogu da kazem LEPRSHAVIJE LEPRSHAVIJE...
 
Kad_LupimLupim:
Nema istine uopste, Beti, ne znam odakle ti ta glupost, nisi mala jbte... Da je tako, onda bi to znachilo da je svako svakom prilagodljiv, tj da svako moze dijamteralno suprotno da se promeni. A kad bi tako bilo, ko bi onda uopste imao svoje Ja? Kako bi izgledalo to Ja?... Kakva bi to bezlicna raznolikost bila, kad bismo svi mogli da budemo svako.

Razumno zboriš, čo'če :) Ali: ovde je, verujem, pre bilo reči o prihvatanju i prilagođavanju muškarcu s kojim smo, nego o tome da se (njemu ili bilo kome!) radikalno menja struktura ličnosti. Nije o tome reč.
Ja mislim da jeste svako svakome prilagodljiv, samo ako želi :) NARAVNO da mora da ti se dopada neko da bi ti se dopale i mane!!!
Jel grešim?
 
Ne znam da li se ovde misli na mašine ili na ljude?
Ili se, uopšte uzev, više mašta o tome da će, u doglednoj budućnosti npr, . biti moguće od robota napraviti idealnog muškarca... O, danas gospodine imate, zato što ja tako želim, zelene oči, a tuki ćemo da vam smanjimo na podnošljivih 23 centima.
Nemoguće.
 
ma nee.. od mene zavisi da ce biti bas taj pravi muskarac? o cemu razgovarati ako se uvek slaze sa mnom. :confused: kakav je to muskarac.. :wink: to mora da bude takav zabac koji ima svoje misljenje, da ne bude dosadno :smile:
 
Svaki može da bude pravi.....Spremna da uložiš vremena i strpljenja? A da li si spremna i da pružiš dovoljno motiva (zadovoljenja) muškarcu (okrenuto njegovim shvatanjima , a ne tvojim) i spremna da menjaš skup tih zadovoljenja i motiva kako se muškarac "razvija" u "željenom" smeru.
 
necu da ga menjam. ovde zene pisu da svaki moze da bude pravi i to zavisi od zena. a sta bi bilo ako bi tako nesto rekao muskarac: da svaka moze da bude prava, samo je treba 'vaspitati'? jer ja na to mislim kad citam da to zavisi od mene. kao da muskarac nije covek, kao da nema svoju vlastitu licnost, svoje osobine, vrline i mane. ne dopada mi se to. :???:
 
Ne verujem u onaj trip "ja cu da ga promenim", pa jos iz korena. Npr. ako je covek zenskaros, pesimista, pasivan, lenj necu gajiti nadu da ce presati to da bude kad mu se desim ja.
Ljubav moze da regenerise, da vaskrsne coveka, ali to su retki slucajevi i pre svega je potrebno da neko ima jaku zelju da "vaskrsne". Obicno se to desava tek kad sve postane pitanje zivota i smrti.
Ukratko, ljudi se retko zaista menjaju.

I nikad me nisu zanimali zapci, a ni princevi. :-P
 
Svaka veza ostavlja engram i na muskom i na zenskom bicu,ali modifikacija partnera.....po mom misljenju veoma tesko ako govorimo o krupnim zahvatima.
Prilagodjavanje potrebama druge osobe je normalno,pozeljno i opravdano u jednoj zreloj vezi,ali naravno samo do odredjene granice.
Pigmalion je dobar kao knjizevno delo,ali Elajza Dulitl u stvarnom zivotu nikad ne bi bila srecna :cry: ......mislite o tome.....
 
Betty:
Ja sam ovu tezu procitala u Cosmopolitenu, proletos. I bila sklona da poverujem da se ljudi menjaju na bolje, althoght mi je zvucalo malo cinicno to da treba da pigmalionišemo nad nekim da bismo bile - jednostavno srecne.
However, mene zanima mišljenje korisnica ženskog kutka (dakle ženskog pola!).

naravno da je ogromno pitanje kako se oseca potkovana žaba....
Cosmopoliten... :roll:
To mnogo toga objasnjava, zalutalo dete, posla si pogresnim putem, zlo je to veliko, oprosteno ti je
85.gif


Potkovani zabac se oseca kao da su mu malo zeshce otezale noge i smanjila mu se mobilnost :lol: :lol: :lol:

Charlotte:
Ne moze bas svaki biti pravi. Mora postojati neko slaganje u karakterima, u interesovanjima, neka hemija... To bi osetila ako bi probala nekog pogresnog zapca da pretvoris u princa.

Zapitas se "Da li je ovo pravi zabac za mene?".
Hemija... :roll:
I fizika i matematika i informatika itd itb... sve smo to mi ;)
Znas kako... dobro je dok god su vam zapci simpatichni ;)

Betty:
Razumno zboriš, co'ce Ali: ovde je, verujem, pre bilo reci o prihvatanju i prilagodavanju muškarcu s kojim smo, nego o tome da se (njemu ili bilo kome!) radikalno menja struktura licnosti. Nije o tome rec.
Ja mislim da jeste svako svakome prilagodljiv, samo ako želi NARAVNO da mora da ti se dopada neko da bi ti se dopale i mane!!!
Jel grešim?
Gresis
85.gif
, gresis silno
85.gif
85.gif
85.gif
, sine!
:lol: :lol: :lol:

He, sta kazes, prihvatanje i prilagodjavanje, pre nego radikalno menjai njegovu strukturu licnosti? :lol:
Pa, sta ces ti zbog nekog radikalno da se menjas, da mu se prilagodis jel, umesto da od njega trazis to isto. Realno, to ti je isti racku. Ako ste, recimo, 80% razliciti, u toliko procenata stvari i odnosa ne mozete da se poklopite, znachi neko od vas mora da se promeni 80% da bi ste se idealno uklopili... a kad promenis 80% sebe, koliko si onda ti Ti?
Mane ne trebaju da ti se dopadaju, nego treba da ih prihvatis u pocetku. Mane se vremenom isprave, pogtovo uz pravu osobu. I onda svoj procenat uklapanja, izbacivanjem tih mana popravite za toliko i toliko. Al' suludo je ocekivati od nekoga da ce da menja i svoje dobre osobine zbog tebe, da bi se tebi prilagodio... isto vazi naravno i za tebe. Hoces li se odreci sebe, da bi imala nekog tamo... i dal' ce se onda toj novoj Tebi, taj takav svideti (:
Jednostavno je, sa nekim ljudima smo na istim "talasnim duzinama", sa nekima nismo. Talasnu duzinu nema potrebe menjati, ako je dobra, samo treba izbaciti shum ;)
 
Жене не воле прилагодљиве мушкарце, презиру их...могу да живе са њима, али није довољно .. ало, бре, дечаци..
Роден је мушко, а вајарство је од тада мртво..
Једино прилагодљиво биће које жене трпе поред себе су пси и лажне пријатељице..
Пустите ви Бет, то јој дуууууунула тема, па као...да приупита публикум...
 

Back
Top