Da li ste za azile za napustene pse?

Ja sam za azile ako bi oni vrsili funkciju privremenog doma za mace i kuce (sto je i bila pocetna ideja koliko mi se cini), znaci da zivotinje budu tu dok se ne udome,a ne da zauvek ostaju tamo, sto mi se cini da se vlasnici azila bas trude da ne poklone nijednog psa nikome.
 
upravo to radi -trudi se da ne udomi- zena kojoj pomazem oko azila gde su moji i od mushu13 psi
imamo ideju koja ce se sprovesti u delo da psi i macke koje budu tamo idu na udomljavanje da se ne zadrzavaju i cim udomimo nekog mozemo da primimo novog znaci ne da pretrpavamo bice tamo i pansion kao i dresura za pse
 
Mackic ne verujem da oni ne žele da poklone pse, već ljudi ne žele da uzimaju pse iz azila... Mada umeju i ljudi koje se time bave da budu pomalo neljubazni. Evo u petak je neka organizacija NOA udomljavala kuce i mace ispred Doma sindikata. Odem ja do štanda, dam prilog u kutiju za priloge i htela sam malo da popričam sa njima. Pitam da li su udomili neku životinju, kakvi su im uslovi i tako bez veze... A oni me odje**e samo tako. Valjda su mislili da sam iz neke druge organizacije, šta li? :roll: A koliko sam primetila sve te organizacije umesto da sarađuju za dobrobit životinja, one samo gledaju kako će jedna drugu da ispljuju pred drugima...


DA Jovana, želela bih da pomognem, ali jedini način na koji mogu da pomažem je neki dobrovoljni prilog koji bih uplaćivala preko računa jednom mesečno na primer i ne bi to bila bog-zna kakva lova jer nisam Rokfeler, ali mi se tvoje ponašanje na forumima koje pratim pomalo ne dopada pa nisam sigurna da li si prava osoba koja treba da dobija moju pomoć, mada znam da je to pomoć za životinje, a ne za tebe lično... Shvatam ja da ti moraš da budeš agresivna da bi dobila ono što ti je potrebno, ali možda bi ponekad mogla malo i da spustiš loptu, ne kažem da treba da se uvlačiš ljudima, ali da budeš malo ljubaznija to da...
 
ne razumem kakvo je to moje ponasanje a sto se tice toga dal novac ide psima ili meni u to mozes sama i da se uveris, svota nije bitna, cak vise nije ni bitan novac, sve znaci mnogo samo da moze da se iskoristi
ima ljudi kao sto je zena koja drzi azil da ne zele da daju pse zato sto nece ili zato sto se plase novog vlasnika, da nesto ne uradi psu.
sve organizacije bi trebale da saradjuju a NOA ti nema azil to je grupa od otprilike 5oro ljudi koji se bavi time....
 
@milentisha
Ja sam takodje mislila da ljudi nece da uzimaju pse iz azila dok pre par meseci nisam posetila jedan azil u Surcinu, gde sam pitala devojku koja je vlasnica koliko pasa godisnje uspe da udomi, a ona mi kaze jedva dva. Da bi mi posle toga rekla -ja da tek tako ljudima dajem pse meni u azilu ne bi ostao niko.?? :confused: Ja ostala u shoku, nista joj nisam rekla posle toga, ali mi je bilo jasno da ima ljudi koji su zainteresovani ali im ona jednostavno neda pse. Ok, verovatno ima ljudi koji joj sumnjivo izgledaju, ali sumnjam da su to bas svi koji dodju tamo. I pride ona ne zeli da da psa nekome ko ce ga drzati u stanu. Mislim da je to ipak malo preterano jer taj prostor tamo gde su sada ti psi nije veci od jednog prosecnog stana, a pritom se ne izvode u setnju.

p.s. idi na sajt veselih repica i vidi ko je na naslovnoj strani ;)
 
gigule:
da li azili za napuštene životinje trebaju?

da li jovana da otvara jednom nedeljno po tri teme koje ladno mogu da budu jedna? ne. imaj milosti.

Pa izgleda da trebaju, jer na ulicama ima dosta pasa, a takodje ima dosta ljudi koji bi te pse hteli da uklone na ne bas lep i prijatan nacin. I onda sta i gde sa tim psima nego u azil. Samo sto to onda ne treba da postane njihov novi dom, nego kao sto sam vec rekla da se nekome poklone. To bi trebalo da bude ono sto u americi zovu shelter za zivotinje.
 
Jovana:
ne razumem kakvo je to moje ponasanje

hmm... pomalo drska i suviše napadna, a ti ipak tražiš pomoć i logično mi je da budeš malo ljubaznija... možda bi trebalo da angažuješ nekog ko će biti odgovoran za odnose sa javnošću :grin:

eto mene pomalo nervira ovo otvaranje novih tema non-stop kad nešto hoćeš da kažeš.

Jovana:
a sto se tice toga dal novac ide psima ili meni u to mozes sama i da se uveris, svota nije bitna, cak vise nije ni bitan novac, sve znaci mnogo samo da moze da se iskoristi

pomalo si i kontradiktorna. ubeđena sam da sam negde pročitala da si izjavila da vam ne treba novac već neke druge stvari, a meni je nekako logično da je novac najpotrebnije jer se njime može kupiti sve što je potrebno. a što se tiče radne snage (volonteri) ja bih ti savetovala da je potražiš po srednjim školama. verujem da se tamo mogu naći ljudi koji bi ti pomogli.

Jovana:
ima ljudi kao sto je zena koja drzi azil da ne zele da daju pse zato sto nece ili zato sto se plase novog vlasnika, da nesto ne uradi psu.
sve organizacije bi trebale da saradjuju a NOA ti nema azil to je grupa od otprilike 5oro ljudi koji se bavi time....

i svi su bili tamo, ali niko nije bio raspoložen za razgovor... :roll:
 
Mackic:
@milentisha
Ja sam takodje mislila da ljudi nece da uzimaju pse iz azila dok pre par meseci nisam posetila jedan azil u Surcinu, gde sam pitala devojku koja je vlasnica koliko pasa godisnje uspe da udomi, a ona mi kaze jedva dva. Da bi mi posle toga rekla -ja da tek tako ljudima dajem pse meni u azilu ne bi ostao niko.?? :confused: Ja ostala u shoku, nista joj nisam rekla posle toga, ali mi je bilo jasno da ima ljudi koji su zainteresovani ali im ona jednostavno neda pse. Ok, verovatno ima ljudi koji joj sumnjivo izgledaju, ali sumnjam da su to bas svi koji dodju tamo. I pride ona ne zeli da da psa nekome ko ce ga drzati u stanu. Mislim da je to ipak malo preterano jer taj prostor tamo gde su sada ti psi nije veci od jednog prosecnog stana, a pritom se ne izvode u setnju.

E, ovo nisam znala... Mada ima stvarno svakavih ludaka, ali ne treba preterivati.

Mackic:
p.s. idi na sajt veselih repica i vidi ko je na naslovnoj strani ;)

hvala na obaveštenju :grin:
 
"Milentisha"
Jovana i jeste za odnose sa javnoscu,savrsena je za pricu uzivo samo sto je ljudi po forumima ne kapiraju kako treba,kad kaze nesto kao salu ljudi se bas uhvate za to...
Novac treba uvek ali ljudi nisu raspolozeni da ga daju jer kruze price po gradu da azili rade da bi stavili novac sebi u dzep.stoga mi molimo ljude za pomoc u hrani i lekovima i volontere a novac vadimo iz svog dzepa,tako je lakse ljudi su mirniji sto se tice "stavljanja novca u dzep" a mi ipak dobijemo neku pomoc.
Mili,azil za macke postoji-Riska ih ima preko 80,a mi kad otvorimo nas takodje planiramo savrsen deo za mace
 
mushu13:
"Milentisha"
Jovana i jeste za odnose sa javnoscu,savrsena je za pricu uzivo samo sto je ljudi po forumima ne kapiraju kako treba,kad kaze nesto kao salu ljudi se bas uhvate za to...
Novac treba uvek ali ljudi nisu raspolozeni da ga daju jer kruze price po gradu da azili rade da bi stavili novac sebi u dzep.stoga mi molimo ljude za pomoc u hrani i lekovima i volontere a novac vadimo iz svog dzepa,tako je lakse ljudi su mirniji sto se tice "stavljanja novca u dzep" a mi ipak dobijemo neku pomoc.
Mili,azil za macke postoji-Riska ih ima preko 80,a mi kad otvorimo nas takodje planiramo savrsen deo za mace

JA CU TI POMOCI ZA LEKOVE SAMO KAZI STA TREBA
 
Azili su dobra ideja za privremeno resenje nezbrinutih pasa a smesno je da se njihovo osoblje ponasa ko kolekcionari.Mislim na taj primer kad ta zena nece da daje zivotinje zainteresovanima.Dobra je ideja u susednoj drzavi gde u dnevnim novinama uvek objave sliku drugog psa i opisu ga u nekoliko recenica.Puno ih je tako udomljeno
 

Back
Top